Kto zostanie ukarany w poniedziałek?

23 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Nawet Lew, maskotka Lechii, po fatalnej passie piłkarzy może tylko bezradnie rozłożyć ręce. Nawet Lew, maskotka Lechii, po fatalnej passie piłkarzy może tylko bezradnie rozłożyć ręce.

Tournee po Polsce wschodnio-południowej przyniosło Lechii trzy porażki. Dziś gdańszczanie - podobnie jak w Kielcach i Limanowej - przegrali 0:1 (0:0) z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Beniaminek ekstraklasy wyprzedził w tabeli biało-zielonych, którzy spadli na 12. miejsce. W klubie zapowiada się gorący poniedziałek. Tego dnia mają zostać nałożone kary. Piłkarzom grożą grzywny i przesunięcia do rezerw, a Tomaszowi Kafarskiemu zwolnienie. Na konferencji prasowej szkoleniowiec zapowiedział, że sam nie zrezygnuje, bo ma wciąż "pomysł" na ten zespół.

PODBESKIDZIE PODBESKIDZIE
M.Bąk - Sokołowski, Dancik, Konieczny, Król - Koman, Łatka - Patejuk, Cohen, Sikora - Cieśliński

Sędziowie: Gil (Lublin)
Małkowski - Deleu, Vućko, Janicki, Hajrapetjan - Surma - Benson, Machaj, Pietrowski, Lukjanovs - Tadić
  • 59' Sikora Zmiany Malinowski
  • 79' Sokołowski Zmiany Cienciała
  • 89' Cieśliński Zmiany Demjan
  • 60' Benson Zmiany Wiśniewski
  • 65' Tadić Zmiany Traore
  • 77' Deleu Zmiany Dawidowski
  • 70' Malinowski
  • 37' Konieczny
  • 40' Sokołowski
  • 77' Łatka
  • 82' Cohen
  • 16' Vućko
  • 48' Pietrowski
  • 51' Hajrapetjan
.

w porównaniu z "11", która rozpoczęła mecz z Limanovią w Lechii aż siedem zmian. Miejsce w składzie zachowali tylko: Vućko, Surma, Pietrowski i Tadić. Natomiast niewiele roszad w stosunku do zestawienia, które grało ostatnio w lidze w Kielcach. W stosunku do tego składu do gry weszli tylko Pietrowski i Benson, na ławkę przesunięto Wiśniewskiego, a Andriuskievicius nie może grać po czerwonej kartce. Tym samym na lewą obronę wrócił Hajrapetjan
Trener Kafarski nie wpadł zatem w panikę po krytyce po Limanovii, a konsekwentnie stawia w większości na tych samych piłkarzy, przypomnijmy, że na ławce na jeszcze Traore, który w trybie awaryjnym został ściągnięty z Gdańska
w ekstraklasie Lechia gra z Podbeskidziem po raz pierwszym. Wcześniej te drużyny zmierzyły się sześciokrotnie na zapleczu elity. Gdańszczanie nigdy nie przegrali, cztery raz wygrywali, a dwukrotnie dzielili się z nimi punktami. Oby był to też dobry prognostyk na dzisiaj
w Podbeskidziu pięć zmian w porównaniu z "11", która przegrała z Ruchem przed tygodniem 0:1. Miejsce w bramce gospodarzy utrzymał były golkiper Lechii - Mateusz Bąk
1'
mecz zaczęło Podbeskidzie, które w tym sezonie u siebie jeszcze nie wygrało, w czterech meczach w roli gospodarza uzbierało tylko dwa punkty
3'
piłka nożna dla kibiców" - skandują kibice Podbeskidzia, gospodarze nie wpuścili na mecz sympatyków Lechii, a taki werdykt został ogłoszony dwa tygodnie temu
4'
jest jednak doping dla gospodarzy, przed tygodniem miejscowi wstrzymali się z kibicowaniem na znak protestu przeciwko zakazowi udziału w spotkaniu fanów gości
5'
strzał Tadicia zablokowany, poprawka Machaja z około 25 metrów, piłka poszybowała nad poprzeczką
7'
Lukjanovs zabrał piłkę Sokołowskiemu, ale Konieczny nie pozwolił mu na dośrodkowanie i popularny Wania "wyjechał" z futbolówką poza boisko
9'
przerwa w grze, pomocy lekarskiej potrzebuje Janicki
10'
na razie mecz toczy się z lekką przewagą Lechii, Janicki wrócił do gry
11'
zablokowany strzał Lukjanovsa
12'
Vućko i Deleu powstrzymują atak gospodarzy
15'
Podbeskidzie zaczęło grać odważniej, coraz śmielej zapuszcza się pod bramkę Lechii
16'
Żółtą kartką został ukarany Vućko (LECHIA) po faulu na Królu, rzut wolny dla gospodarzy z wysokości pola karnego
16'
gospodarze zamiast wrzucać w "16" zdecydowali się wycofać piłkę przed pole karne, a potem jeszcze dalej i dalej... aż znaleźli się z nią na własnej połowie
17'
Benson nie wykorzystał okazji na kontrę, gdyż przegrał pojedynek jeden na jeden z Królem
20'
dużo niedokładności z obu stron, nie ma składnych akcji
21'
Tadić nie opanował piłki, Bąk ją dobrze asekurował i od bramki rozpocznie Podbeskidzie
22'
Małkowski uratował Lechię, Sebastian wybił piłkę na róg po pojedynku sam na sam z Cieślińskim
23'
gwizdek w polu bramkowym Lechii przerwał akcję Podbeskidzie, odgwizdana zbyt wysoko uniesiona noga
27'
Lechia zbyt wolno rozgrywka piłkę, aby zagrozić bramce rywali, a nawet aby zbliżyć się do ich "16"
29'
Benson podał prostopadle do Tadicia, ale ten mając przed sobą dwóch rywali szybko zrezygnował z próby dogonienia tej piłki i przejął ją Bąk
30'
Tadić próbował dograć do Lukjanovsa, ale skończyło się tylko na rogu
31'
strzał zza "16" Machaja, ale niecelny
34'
po dośrodkowaniu Sokołowskiego Patejuk strzelił głową, przeskakując Deleu, uderzenie niecelne
35'
Hajrapetjan z wolnego z około 35 metrów dośrodkował prosto w ręce Bąka
36'
Tadić nie opanował piłki w polu karnym gospodarzy, od bramki Podbeskidzie
37'
Konieczny ratował się faulem na Bensonie
37'
Żółtą kartką został ukarany Konieczny (PODBESKIDZIE), ale nie za faul, ale za to, że po gwizdku odrzucił piłkę
38'
po dośrodkowaniu Hajrapetjana gospodarze mieli kłopoty, aby wybić piłkę, ale z opresji pomógł im wyjść Lukjanovs, który niecelnie zagrywał do Machaja
40'
na razie bojaźliwa gra z obu stron, dominuje zasada, aby przede wszystkim nie stracić gola i nie przegrać
40'
przerwa w grze, po faulu Sokołowskiego na Pietrowskim pomocnik Lechii potrzebuje pomocy masażystów
40'
Żółtą kartką za ten faul został ukarany Sokołowski (PODBESKIDZIE).
42'
dobre dośrodkowanie Patejuka, Cieślińki zdecydował się na strzał z woleja, ale nie trafił w bramkę
45'
sędzia doliczył minutę
45+1
Koniec pierwszej, bardzo słabej połowy
LECHIA REMISUJE W BIELSKO-BIAŁEJ 0:0, martwi, że gdańszczanie nie oddali jeszcze żadnego celnego strzału, Podbeskidzie poważnie bramce biało-zielonych zagroziło raz, gdy Małkowski w pojedynku sam na sam powstrzymał Cieślińskiego
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, obie drużyny bez zmian w składach
48'
Żółtą kartką został ukarany Pietrowski (LECHIA), który faulem przerwał rajd Cohena
49'
po dośrodkowaniu z wolnego Cohena do główki próbował dojść Konieczny, ale dobrze w obronie interweniował Benson i od bramki rozpocznie Lechia
50'
kolejne dośrodkowanie Lechii z wolnego w ręce Bąka
51'
Żółtą kartką został ukarany Hajrapetjan (LECHIA).
52'
po dośrodkowaniu w pole karne Lechii były kłopoty, aby wybić piłkę w "16", wreszcie złapał ją Małkowski
54'
Tadić znów nawet nie próbował biec do prostopadłego podania, Machaj z pewnością kopnął piłkę zbyt mocno, ale wypadało choć o nią powalczyć
55'
blisko gola Lechia, Bąk odbił piłkę po strzale Lukjanovsa, a Tadić, gdy bramkarz Podbeskidzia już leżał, strzelił obok słupka!
55'
to pierwszy celny strzał Lechii, ale nie ma się z czego cieszyć, bo Tadić powinien strzelić gola
58'
bardzo nieudane dośrodkowanie Sokołowskiego
59'
PODBESKIDZIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sikora, w jego miejsce wchodzi Malinowski.
60'
LECHIA odpowiada również zmianą. Boisko opuszcza Benson, w jego miejsce wchodzi Wiśniewski.
61'
dobrze, że na boisku jest Wiśniewski, bo dwa dotychczas wygrane mecze przez Lechię miały miejsce po golach Piotra, napastnik ten nie grał w Limanowej
62'
po dośrodkowaniu Króla Malinowski został bez opieki w polu karnym Lechii, ale na szczęście dla gdańszczan rezerwowy Podbeskidzia główkował obok słupka
64'
Małkowski broni strzał Patejuka z woleja, piłkarz Podbeskidzia uderzył z około 20 metrów od razu po podaniu z rogu Cohena, defensywa Lechii takim rozegraniem została zupełnie zaskoczona
65'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tadić, w jego miejsce wchodzi Traore.
65'
dla Traore to pierwszy występ od trzeciej kolejki, w poprzednim sezonie strzelił 12 ligowych goli i jedną bramkę dołożył w Pucharze Polski, po wakacjach reprezentant Burkina Faso jednak ani razu nie posłał piłki do siatki
66'
przerwa w grze, pomocy lekarskiej potrzebuje Koman
68'
w drugiej połowie częściej przy piłce Podbeskidzie
69'
Cieśliński w walce o piłkę sfaulował 25 metrów od bramki Lechii Janickiego
70'
Wiśniewski przewrócił się przy próbie dośrodkowania, po zejściu Tadicia Piotr gra w środku ataku
70'
[1:0] PODBESKIDZIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Malinowski. Deleu miał bliżej do piłki, ale dał się wyprzedził Patejukowi, który dobiegł do mocno podawanej piłki przez Cohena. Pomocnik Podbeskidzia niemal z końcowej linii wycofał piłkę, a nadbiegający w pole karne Malinowski posłał piłkę do siatki
74'
Traore dogonił piłkę, która uciekała na aut, ale gdy Sokołowski mocno zaatakował to Razack odstawił nogę
74'
strzał Hajrapetjana, Bąk wypuścił piłkę, ale nie było nikogo na dobitkę, Mateusz szybko zatem naprawił swój błąd i złapał piłkę
75'
Łatka strzelił wysoko nad poprzeczką bramki Lechii
76'
bardzo nieudane dośrodkowanie Machaja, piłka opuściła boisko
76'
do zmiany przygotowany Dawidowski
77'
Żółtą kartką został ukarany Łatka (PODBESKIDZIE), który faulem przerwał akcje Lukjanovsa
77'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Deleu, współwinny straty gola, w jego miejsce wchodzi Dawidowski.
78'
napastnik zmienił obrońcę, ale Lechia nie zagra na trzech piłkarzy w defensywie, na prawą obronę przeniósł się Pietrowski, a do drugiej linii Lukjanovs
79'
Małkowski piąstkuje piłkę do wrzutce z wolnego Cohena
79'
PODBESKIDZIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kapitan drużyny Sokołowski, w jego miejsce wchodzi Cienciała.
80'
Bąk piąstkuje piłkę po strzale Traore w środek bramki
81'
Małkowski broni w sytuacji sam na sam z Malinowskim, bramkarz Lechii odbił piłkę nogą, napastnika do tej doskonałej sytuacji wyprowadziło podanie Cohena
82'
Żółtą kartką został ukarany Cohen (PODBESKIDZIE), kara za opóźnianie wybicia piłki z rogu
84'
Cienciała sfaulował Traore, który minął dwóch rywali
85'
Bąk piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Machaja z wolnego
87'
teraz Lechia zamknęła rywali na ich polu karnym i stara się wstrzeliwać piłki w "16"
88'
na spalonym Dawidowski, akcja Lechii, jak wiele innych tego dnia, była prowadzona w jednostajnym tempie
89'
PODBESKIDZIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cieśliński, w jego miejsce wchodzi Demjan.
90'
rozpoczęła się ostatnia minuta, czekamy na decyzję sędziego, o ile dłużej trwać będzie gra
90'
sędzia doliczył cztery minuty
90+1
Lechia nie może przerwać akcji Podbeskidzia, dwa faule z rzędu gdańszczan
90+2
piłkę wreszcie przejął Machaj, ale teraz on szybko został sfaulowany przez Patejuka

Pozostałe mecze 8. kolejki:
Śląsk Wrocław - Lech Poznań 3:1 (2:0), GKS Bełchatów - Legia Warszawa 0:2 (0:0), Górnik Zabrze - Cracovia 0:1 (0:0), Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 2:1 (1:1), Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 4:2 (1:0), Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3:2 (1:0), Polonia Warszawa - Korona Kielce 0:0

• Jak pięknie, aż się łezka w oku kręci.. hehehehe (15)

• 210 49

• Trener i kilku grajków (6)

wyPAD!

• 29 10

• A tak się cieszyli ze spadku Arki... (3)

Kto mieczem wojuje... sam się pośmiewiskiem staje

• 67 16

• Czas otworzyć w Gdyni fan club kafara!

Tylu wielbicieli nigdzie nie będzie miał :)