Wiadomości

stat

I Memoriał Krzysztofa Zawalskiego

AZS AWFiS Gdańsk

Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk zaprasza na I Memoriał Krzysztofa Zawalskiego.
Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk zaprasza na I Memoriał Krzysztofa Zawalskiego. fot. Beata Zarach/AWFiS Gdańsk

Od piątku do niedzieli rozgrywany będzie I Memoriał Krzysztofa Zawalskiego. Oczywiście jego bazą będzie Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w gdańskich Górkach Zachodnich, które od podstaw stworzył zmarły w ubiegłym roku naukowiec i które nosi jego imię. W sobotę od godziny 11 będzie można zwiedzać tamtejszą marinę oraz zapisać się do sekcji żeglarskiej akademickiego klubu, a o 13 na rozlewisku Wisły Śmiałej obejrzeć paradę jachtów i motorówek.W piątek o godzinie 14 wystartuje rywalizacja w klasie Laser 4.7. Uroczyste otwarcie memoriału zaplanowano na sobotę na 10. Tego dnia do zawodów dołączą żeglarze specjalizujący się w: L'Equipe Masters, Optymist Gr. A i B. Wystartują również Regaty Mediów o Puchar NCŻ. W niedzielę wyścigi kontynuowane będą od 11. Na 15:30 przewidywane jest uroczyste zakończenie imprezy.

Dla tych, którzy jeszcze nie żeglują, także nie zabraknie atrakcji. Do Górek Zachodnich warto wybrać się zwłaszcza w sobotę. Od 11 do 13 będzie można zwiedzać marinę NCŻ, a także zapisać się do sekcji żeglarskiej AZS AWFiS. Prowadzony będzie nabór do klas: Optymist, L'Equipe i Laser.

O 13 ma ruszyć parada jachtów i motorówek na rozlewisku Wisły Śmiałej. Natomiast o 15:30 zakończenie regat w dwóch pierwszych konkurencjach uświetni koncert szant.

PREZCZYTAJ WIĘCEJ O PATRONIE REGAT I NCŻ

PROGRAM I MEMORIAŁU KRZYSZTOFA ZAWALSKIEGO
25.09 (piątek)
godzina 14.00 - start klasy Laser 4,7

26.09 (sobota)
10:00 - otwarcie regat
11:00 - start wyścigów w klasach: Laser 4,7, L'Equipe Masters, Optymist Gr. A i B
11:00 - początek Regat Mediów o Puchar NCŻ w klasie Balt 23 Armor
11:00-13:00 - zwiedzanie Mariny NCŻ, możliwość zapisania dla sekcji żeglarskiej AZS AWFiS Gdańsk
13:00 - parada zaproszonych jachtów i motorówek na rozlewisku Wisły Śmiałej
15:30 - zakończenie Regat Mediów i L"Equipe Masters

26.09 (niedziela)
11:00 - kolejne wyścigi wszystkich pozostałych klasach.
15.30 - zakończenie regat


W ten sposób AZS AWFiS, NCŻ oraz Polskie Stowarzyszenie Klasy L'Equipe uczczą pamięć Krzysztofa Zawalskiego, który zmarł w marcu ubiegłego roku. To on właśnie w Górkach Zachodnich stworzył centrum żeglarskie, które wzorowane było na słynnej francuskiej szkole w Quiberon, a potem przez lata nim kierował, dbając o stały rozwój NCŻ. Obecnie to baza, która dysponuje mariną już na 100 miejsc do cumowania, a także przystankiem tramwaju wodnego.

Dzięki Zawalskiemu w Polsce pojawiła się również klasa L'Equipe, którą przeszczepił na krajowe wody również z Francji. W latach 2004-2007 pełnił również funkcje prezydenta międzynarodowej federacji tej klasy.

Patron startujących w piątek regat poza tym, że był świetnym organizatorem, zapisał się przede wszystkim w pamięci jako wychowawca wielu pokoleń żeglarzy i trenerów, którzy studiowali w AWFiS Gdańsk. W tej uczelni przez lata był wykładowcą oraz kierował Zakładem Teorii i Metodyki Żeglarstwa, a także sekcją żeglarską akademickiego klubu.

NARODOWE CENTRUM ŻEGLARSTWA PO MODERNIZACJI

- Pragniemy upamiętniać, ale również przybliżać kolejnym pokoleniom postać Krzysztofa Zawalskiego - podkreśla Aldona Zawalska, współorganizatorka regat.

Narodowe Centrum Żeglarstwa po kolejnym etapie rozbudowy

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane