Lechia II utrzymała się w III lidze

Rafał Sumowski
1 czerwca 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
W drugim meczu z rzędu Damian Kugiel zdobył trzy bramki. Te strzelone Kotwicy przypieczętowały pewne utrzymanie Lechii II w III lidze. W drugim meczu z rzędu Damian Kugiel zdobył trzy bramki. Te strzelone Kotwicy przypieczętowały pewne utrzymanie Lechii II w III lidze.

Rezerwy Lechii Gdańsk pokonały we Władysławowie Kotwicę Kołobrzeg 5:2 (2:1). Dzięki wygranej nad liderem rozgrywek drugi zespół biało-zielonych zapewnił sobie utrzymanie w III lidze. Znakomitą końcówkę sezonu notuje Damian Kugiel, który popisał się drugim z rzędu hat-trickiem.

Bramki: Kugiel 13, 47, 61, Łazaj 36, Kawa 88 - Poznański 18, Biegański 72

LECHIA II: Szokaluk - Iwanowski, Powszuk, Kamiński, Przybylski - Łazaj, Czerwiński (89 Bobowski), Zyska, Jagiełło (82 Kawa) - Gołuński (Gierszewski 75), Kugiel (78 Żmijewski).

Przed niedzielnym spotkaniem Lechia II miała 2 punkty przewagi nad Pomorzem Potęgowo, które zajmuje 11. miejsce w tabeli Grupy Bałtyckiej. To właśnie ta pozycja otwiera strefę zagrożoną spadkiem (ilość zdegradowanych drużyn - 4, 5 lub 6, będzie zależna od rozstrzygnięć w grupie zachodniej II ligi). Ze względu na korzystny bilans z tym rywalem, gdańszczanom w meczu z Kotwicą wystarczył remis.

Podopieczni Krzysztofa Wilka z kołobrzeżanami, którzy są już pewni zwycięstwa w Grupie Bałtyckiej i gry w barażach o awans, zagrali wyjątkowo we Władysławowie. Obiekt przy Traugutta musieli bowiem odstąpić reprezentacji Polski, która przygotowuje się do towarzyskiego meczu z Litwą na PGE Arenie.

Zmotywowani gdańszczanie od początku zagrali bez kalkulacji, jedynie z myślą o zwycięstwie. Przewaga na boisku już po niespełna kwadransie znalazła odzwierciedlenie w golach. Uderzeniem z 26 metrów bramkarza Kotwicy pokonał Damian Kugiel, który kilka minut wcześniej w podobnej sytuacji trafił w spojenie bramki. Kołobrzeżanie wyrównali chwilę później, gdy po rzucie rożnym niefortunnie piąstkował piłkę Paweł Szokaluk.

Lechia II ponownie objęła prowadzenie po prostopadłym podaniu Wojciecha Zyski i celnym uderzeniu Kacpra Łazaja. Gdańszczanie skopiowali tę akcję zaraz po przerwie, ale tym razem do siatki trafił Kugiel. Damian po nieco ponad godzinie gry zapisał na swoim koncie hat-tricka, wykorzystując podanie Przemysława Czerwińskiego. Dla "Kugiego" to drugi taki wyczyny w trakcie dwóch następujących po sobie spotkań. Trzy gole zdobył bowiem także przed tygodniem w meczu z Pomorzem Potęgowo.

HAT-TRICK KUGIELA W MECZU Z POMORZEM POTĘGOWO

Kotwica odgryzła się bramką Krzysztofa Biegańskiego, który pokonał Szokaluka strzałem zza linii pola karnego. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych trenera Wilka. W końcówce spotkania rajd prawą stroną przeprowadził Łazaj, a jego dośrodkowanie na bramkę zamienił Jakub Kawa, zaledwie w kilka minut po wejściu na boisko.

Wyniki 29 kolejki

• LECHIA Gdańsk - Zagłębie Lubin 2:1 (1:1)
  • Cracovia - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 3:3 (1:2)
  • Widzew Łódź - Wisła Kraków 2:1 (1:0)
  • Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 6:1 (3:0)
  • Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 2:2 (1:1)
  • Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz 3:0 (0:0)
  • Ruch Chorzów - Korona Kielce 2:0 (1:0)

Opinie (14) 3 zablokowane

• Brawo dla Lechii, szkoda Polonii Gdańsk.

• 42 4

• tragedia

Jak Lechia II mając w połowie sezonu tak dobrą lokatę w tabeli, upadła tak nisko, że musieli się bronić przed spadkiem.

• 38 0

• Ciesze sie z utrzymania Bałtyku jak i Lechii II szkoda Polonii (trzymajcie sie) (3)