Kulwińska: Wbijanie noża jest przyjemne

17 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Patrycja Kulwińska Patrycja Kulwińska

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu praktycznie już po pierwszym meczu z HC Gomel zapewniły sobie awans do 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów. Gdynianki na własnym parkiecie rozgromiły drużynę z Białorusi 40:26 (18:12), gdyż rywalki równorzędnym rywalem były tylko przez kwadrans. W niedzielę o godzinie 15:00 te drużyny jeszcze raz staną naprzeciw siebie w hali przy ul. Górskiego. Patrycja Kulwińska, najskuteczniejsza w miejscowych szeregach w dzisiejszym meczu, zapewnia, że ona i koleżanki nie będą miały problemów ze znalezieniem motywacji, aby równie efektownie zaprezentować się w rewanżu.

Gapska, Kowalczyk - Sulżycka 5, Ziemienowicz 2, Królikowska, Białek, Krnić 1, Pawłowska 2, Zych 3, Mateescu 3, Duran 6, Koniuszaniec 7, Petrinja 2, Kulwińska 8, Andrzejewska 1
Sędziowie: Panayides, Andreou (Cypr)
Widzów: 800
Klimovich, Smirnova - Akhramenka, Lahutsina 2, Redka 5, Kolomoyets 1, Maslov 3, Hrom, Semianerika, Kurylina, Dronova 8, Vinakurova, Yemelyanenka 3, Ilyina, Dubautsova 4

POMECZOWY KOMENTARZ PATRYCJI KULWIŃSKIEJ:
Nigdy nie zakładamy że gramy na jedną zawodniczkę i robimy z niej bohatera meczu. Akurat tak się ułożyło, że one się nie zorientowały, że biegam od nich trochę szybciej. Wiedziałyśmy, że musimy biegać, że jak one nawet na początku będą się stawiały, to kiedyś pękną. Dlatego bez względu na wynik grałyśmy spokojnie, czekając, czy rywalki już nie będą miały sił w połowie pierwszej połowy, czy dopiero po przerwie. I tak właśnie było. Przed rewanżem nie będzie kłopotów z motywacją. To przecież bardzo przyjemne jak się wbija nóż i ma się go przekręcić...

VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia
HC Gomel

95% 332 typowania VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia
0% 1 typowanie REMIS
5% 17 typowań HC Gomel

zgodnie z międzynarodowymi przepisami jest inna prezentacja niż ta praktykowana w Gdyni, zawodniczki nie wybiegają pojedynczą, ale wszystkie wyszły na środek parkietu i wtedy wyczytywano ich imiona i nazwiska, ta procedura obowiązywała na polskich parkietach całkiem niedawno
1'
od środka rozpoczęły przyjezdne, Białorusinki w fioletowo-czarnych strojach, gdynianki na żółto-czarno
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Dronova (HC GOMEL).
4'
[2:1] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
5'
Kulwińska mogła poprawić wynik, ale przegrała pojedynek sam na sam z bramkarką
5'
[2:2] Bramkę zdobywa Dubautsova (HC GOMEL).
6'
"Dziewczyny, twardo w obronie" - skandują kibice
6'
[2:3] Bramkę zdobywa Dubautsova (HC GOMEL).
7'
[3:3] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL).
7'
[4:3] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
czas
7'
Szybka przerwa na żądanie trenera przyjezdnych Ihara Chabrou, najwyraźniej tak go zdenerwowały dwa celne rzuty gdynianek z rzędu z drugiej linii
8'
bardzo nieudany rzut skrzydłowej rywalek, Dronova zamiast w bramkę trafiła piłką w... sędziego
8'
[5:3] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
9'
[5:4] Bramkę zdobywa Dronova (HC GOMEL)
9'
karny dla Vistalu Łączpolu
9'
Klimovich broni rzut z karnego Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL)!
10'
karny dla rywalek
10'
[5:5] Bramkę zdobywa Redka (HC GOMEL) z karnego
11'
niecelny rzut Andrzejewskiej (VISTAL ŁĄCZPOL), rywalki poprawiły grę w obronie
11'
przerwa, aby udzielić pomocy medycznej bramkarce przyjezdnych - Klimovich
11'
zmiana w białoruskiej bramce, na parkiet po raz pierwszy weszła Smirnova
11'
kolejny karny dla rywalek, faulowała Białek (VISTAL ŁĄCZPOL)
12'
[5:6] Bramkę zdobywa Redka (HC GOMEL) z karnego
12'
"Dziewczyny, tylko zwycięstwo" z trybun
wykluczenie
13'
Lahutsina (HC GOMEL) ukarana dwuminutową karą.
14'
[6:6] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) w liczebnej przewadze
14'
[6:7] Bramkę zdobywa Redka (HC GOMEL), tym razem z gry i w liczebnym osłabieniu
15'
Gomel w komplecie, koniec kary
16'
[7:7] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
16'
[8:7] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
17'
kolejna dobra interwencja w gdyńskiej bramce Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL)
17'
gdynianki rozgrywają akcje w totalnej ciszy, nawet zamilkł klub kibica
18'
rzut Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) obok słupka, ale Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) broni kapitalnie przy kontrze rywalek
18'
[9:7] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL).
19'
znów Gomel nie zakończył akcji celnym rzutem, nie udało się wyprowadzić kontry, gdyż faulowana była Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL)
19'
[10:7] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL), która rzucała już przy sygnalizacji gry pasywnej przez sędziów
20'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Maslovej (HC GOMEL)
20'
[11:7] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) po szybkiej kontrze
21'
[11:8] Bramkę zdobywa Lahutsina (HC GOMEL) po sześciu minutach niemocy strzeleckiej przyjezdnych
21'
[12:8] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL), rozgrywająca jest dzisiaj bardzo dobrze dysponowana, trafiła po raz czwarty
wykluczenie
22'
Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą, karny dla rywalek
22'
pomocy medycznej wymaga Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL)
22'
Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) przy oklaskach publiczności wraca do gry
22'
Redka (HC GOMEL) rzuciła z karnego nad poprzeczką! Nie dała się pokonać Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL), która wyszła na karnego z ławki
22'
rzut Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) trzy metry obok słupka
23'
[12:9] Bramkę zdobywa Dubautsova (HC GOMEL).
23'
[13:9] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL).
23'
[13:10] Bramkę zdobywa Maslova (HC GOMEL).
24'
Vistal w pełnym składzie
24'
do bramki na stałe wchodzi Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL)
24'
rzut Dubautsovej (HC GOMEL) w słupek
24'
[14:10] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
25'
Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) zdecydowała się na indywidualną akcję, rzut Rumunki broni Smirnova (HC GOMEL)
wykluczenie
26'
Lahutsina (HC GOMEL) ukarana dwuminutową karą, to już drugie wykluczenie tej zawodniczki
27'
[14:11] Bramkę zdobywa Maslova (HC GOMEL) w osłabieniu
27'
[15:11] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL).
28'
koniec kary w drużynie przyjezdnych
29'
[16:11] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po podaniu na kontrę Gapskiej, chwilę wcześniej doskonały blok Zych
29'
[17:11] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL), po kolejnej stracie rywalek, tym razem kontrę wyprowadziła Mateescu
30'
[17:12] Bramkę zdobywa Redka (HC GOMEL).
30'
[18:12] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL), 15 sekund do przerwy
30'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Lahutsiny (HC GOMEL)
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. GDYNIANKI PROWADZI 18:12
w przerwie gdyński klub wręcza nagrody dla drużyny VI LO w Gdyni, to najlepszy miejski zespół dziewcząt w rozgrywkach szkół ponadgimnazjalnych
przerwa w rozgrywkach międzynarodowych jest krótsza niż w rodzimej lidze, nie po kwadransie, ale już po 10 minutach zawodniczki wrócą do gry
W pierwszej połowie dla gdynianek najwięcej bramek (po cztery) zdobyły Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) i Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL), w drużynie przyjezdnych identyczny dorobek ma Redka (HC GOMEL), ale ona dwukrotnie trafiła z karnych, wspomniane zawodniczki Vistalu Łączpolu wszystkie bramki zdobyły z gry, pierwsza z Kaś punktowała po rzutach z drugiej linii, druga wykazała się głównie w kontrach
w przerwie spiker wita wiceprezydenta Gdyni - Marka Stępę oraz byłą gdyńską bramkarkę - Patrycję Mikszto, która na co dzień występuje w niemieckiej Koblencji
31'
drugą połowę od środka rozpoczęły gdynianki
31'
[19:12] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
32'
[19:13] Bramkę zdobywa Dronova (HC GOMEL) z karnego
32'
[20:13] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL).
34'
po dwa nieudane ataki z obu stron
35'
[21:13] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL), równie udany początek drugiej połowy w wykonaniu gdyńskiej kołowy jak i inauguracyjne minuty gry
35'
[22:13] Bramkę zdobywa jeszcze raz Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL), ma ich już sześć na swoim koncie i teraz ona jest najskuteczniejsza na parkiecie
36'
[22:14] Bramkę zdobywa Dronova (HC GOMEL), ponownie z karnego
37'
[23:14] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
37'
"Ruda Kasia" - skandowanie z trybun, to oczywiście na cześć Duran (VISTAL ŁĄCZPOL)
37'
[23:15] Bramkę zdobywa Dronova (HC GOMEL), znów z karnego
38'
[24:15] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL), ona również ma już sześć bramek
38'
[24:16] Bramkę zdobywa Yemelyanenka (HC GOMEL).
38'
[25:16] Bramkę zdobywa Ziemienowicz (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
38'
Kurylina (HC GOMEL) ukarana dwuminutową karą.
czas
38'
Czas dla drużyny z Gomela
39'
[26:16] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
39'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Redki (HC GOMEL), ale rywalka była faulowana przez Kulwińską (VISTAL ŁĄCZPOL)
wykluczenie
39'
Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą i jeszcze karny dla rywalek
39'
[26:17] Bramkę zdobywa Dronova (HC GOMEL) z karnego
39'
obie drużyny w osłabieniu, Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) wywalczyła karnego
39'
Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) po raz drugi dzisiaj zmarnowała karnego
40'
przyjezdne w komplecie
40'
[26:18] Bramkę zdobywa Lahutsina (HC GOMEL).
41'
w słupek rzuciła Dronova (HC GOMEL)
41'
koniec kary w drużynie gdynianek
41'
zagranie nogą Duran (VISTAL ŁĄCZPOL), piłka dla rywalek
42'
[26:19] Bramkę zdobywa Dronova (HC GOMEL), to jej siódme trafienie
czas
42'
Czas dla trenera Struzika, gdyż Vistal stracił trzy bramki z rzędu
42'
[26:20] Bramkę zdobywa Dubautsova (HC GOMEL).
43'
dekoncentracja w miejscowych szeregach, kolejna strata w ataku, w kontrze zaś sfaulowała Redka (HC GOMEL) i będzie karny dla rywalek
43'
[26:21] Bramkę zdobywa Redka (HC GOMEL), rzucała na raty z karnego, pierwszy rzut Kowalczyk odbiła, z dobitka już sobie nie poradziła
44'
rzut obok bramki Zych (VISTAL ŁĄCZPOL)
44'
"Vistal Łączpol Gdynia" - skanduje Klub Kibica
45'
[27:21] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL), przełamany sześciominutowy okres gry bez bramki
45'
[28:21] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
45'
[28:22] Bramkę zdobywa Yemelyanenka (HC GOMEL).
46'
[29:22] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL).
46'
[29:23] Bramkę zdobywa Dronova (HC GOMEL).
46'
[29:24] Bramkę zdobywa Yemelyanenka (HC GOMEL).
47'
[30:24] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
48'
od kilku minut mniej ważna jest obrona, mamy dużo biegania i rzutów z obu stron
48'
[31:24] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
48'
Kolomoyets (HC GOMEL) ukarana dwuminutową karą, bo jeszcze faulowała Kulwińską przy rzucie
48'
[31:25] Bramkę zdobywa Lahutsina (HC GOMEL).
48'
[32:25] Bramkę zdobywa Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
wykluczenie
49'
Redka (HC GOMEL) ukarana dwuminutową karą po faulu na Sulżyckiej
49'
[33:25] Bramkę zdobywa Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
50'
koniec pierwszej kary w drużynie gości
51'
[34:25] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
51'
Gomel w komplecie
52'
[35:25] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL).
54'
straty piłek z obu stron, znów cisza na widowni
54'
"Króliczek" - skandują kibice, którzy ożywili się na widok Królikowskiej (VISTAL ŁĄCZPOL), zmieniającą Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL)
wykluczenie
54'
Maslova (HC GOMEL) ukarana dwuminutową karą.
55'
[36:25] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL), który chwilę wcześniej wyszła do gry z ławki
55'
[37:25] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
czas
55'
Ostatnia przerwa tego dnia na żądanie trenera przyjezdnych, przypomnijmy, że w pierwszej połowie szkoleniowcy mają po jednym, a w drugiej połowie dwa czasy, ale nie mogą obu wykorzystać w ostatnich 5 minutach
56'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) po ładnej obronie zagrała od razu do Królikowskiej (VISTAL ŁĄCZPOL), ale ta w pojedynku sam na sam z bramkarką rywalek rzuciła nad poprzeczką
57'
kolejna udana interwencja Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL)
57'
[38:25] Bramkę zdobywa Pawłowska (VISTAL ŁĄCZPOL), którą trener Struzik wyznaczył do karnego
57'
[38:26] Bramkę zdobywa Kolomoyets (HC GOMEL).
58'
Czerwona kartka dla Semianeriki (HC GOMEL), która faulowała gdyniankę w kontrze
58'
[39:26] Bramkę zdobywa Pawłowska (VISTAL ŁĄCZPOL) jeszcze raz z karnego
59'
[40:26] Bramkę zdobywa Ziemienowicz (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
59'
bezradne są przyjezdne w ataki, zupełnie nieudany rzut Ilyiny (HC GOMEL), obaj trenerzy pozwalają wykazać się już rezerwowym
60'
rozpoczęła się ostatnia minuta
60'
koniec czasu, rzut wolny bezpośredni będzie jeszcze dla Ilyiny (HC GOMEL), gdynianki ustawiają mur
60'
nieudany rzut Ilyiny (HC GOMEL)
60'
VISTAL ROZGROMIŁ GOMEL 40:26
spiker zaprasza kibiców na jutrzejszy mecz rewanżowy (początek godzina 15:00) i apeluje, aby każdy kibic zabrał jeszcze osobę towarzyszącą, frekwencja na piłce ręcznej w Gdyni jest bowiem w tym sezonie przeciętna, delikatnie mówiąc

Opinie (15) 2 zablokowane

• a ta gwiazdeczka mikszto to co ona robiła na trybunach? (2)

pogwiazdorzyła sobie na hali jak to lubiała robić nie tyko będąc w drużynie w zeszłym sezonie.

• 4 11

• (1)

pierdziele kager to że cie zjechała na fejsie to nie nasza sprawa ale inni ją lubią