Wiadomości

stat

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich 2020 siatkarzy w Gdańsku i Ergo Arenie

Siatkarze Polski ponownie zagrają ważny turniej w Ergo Arenie.
Siatkarze Polski ponownie zagrają ważny turniej w Ergo Arenie. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Potwierdziły się informacje z początku stycznia. Polska, a konkretnie Gdańsk zorganizuje turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020. Biało-czerwoni spotkają się w Ergo Arena w tym roku od 9 do 11 sierpnia z: Francją, Słowenią i Tunezją. Awans uzyska tylko najlepsza ekipa.Przypomnij sobie inne wielkie imprezy, które odbyły się w Ergo Arenie oraz jakie kłopoty były, aby ta hala w ogóle powstałaReprezentacja Polski siatkarzy, choć jest mistrzem świata, to musi brać udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, które w 2020 roku odbędą się w Tokio. Polski Związek Piłki Siatkowej zgłosił kandydaturę do organizacji turnieju eliminacyjnego.

Władze związku oceniły, że powinniśmy być faworytem w wyścigu o tę imprezę z Francją, ze względu na to, że najlepsza drużyna świata chociaż w ten sposób będzie miała ułatwioną drogę na igrzyska. W środę po południu FIVB ogłosiła gospodarzy interkontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych. Polska otrzymała przywilej zorganizowania obydwu turniejów - zarówno panów, jak i pań. O ile nie wiadomo jeszcze gdzie zagrają panie, to pewnym jest, że panowie zmierzą się w Ergo Arenie.

Trefl Gdańsk liderem grupy w Lidze Mistrzów. Przeczytaj relację z kolejnego wygranego meczuKwalifikacje siatkarzy do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 (9-11 sierpnia 2019 roku):
Grupa A (Bułgaria): Brazylia, Egipt, Bułgaria, Portoryko
Grupa B (Holandia): USA, Belgia, Holandia, Korea
Grupa C (Włochy): Włochy, Serbia, Australia, Kamerun
Grupa D (Gdańsk, Polska): POLSKA, Francja, Słowenia, Tunezja
Grupa E (Rosja): Rosja, Iran, Kuba, Meksyk
Grupa F (Chiny): Kanada, Argentyna, Finlandia, Chiny


To nie jest niespodzianka. Sprawdź pisaliśmy wcześniej o tym, że Ergo Arena może zostać gospodarzem kwalifikacji do IOZwycięzca grupy automatycznie awansuje na igrzyska olimpijskie Tokio 2020, a pozostałe drużyny czekają kwalifikacje kontynentalne w styczniu 2020 roku. Igrzyska olimpijskie w Japonii rozpoczną się 24 lipca tego roku, a zakończą 9 sierpnia 2020 roku.

Jak podkreśla w wywiadach dwukrotny mistrz świata Piotr Nowakowski - obecnie środkowy Trefla Gdańsk - marzeniem kadrowiczów jest medal igrzysk olimpijskich, które jeszcze nie mają w swojej kolekcji.

Przeczytaj wywiad z Piotrem NowakowskimNa razie nie są znane ceny biletów oraz ich forma dystrybucji. Podane zostaną, gdy ustalony zostanie dokładny harmonogram turnieju.

Opinie (8)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane