Najwyższe zwycięstwo Lechii w sezonie

28 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Tak Lukas Haraslin ustalił wynik meczu Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna na 3:0

Piłkarze Lechii Gdańsk pokonali u siebie Górnika Łęczna 3:0 (1:0). To najwyższe zwycięstwo biało-zielonych w tym sezonie, a zarazem dopiero 2. z 11. wygranych meczów wyżej niż 1 bramką. Podopieczni Piotra Nowaka w poniedziałkowy wieczór nie narzucili mocnego tempa, ale konsekwentnie atakowali, a ponadto sami ustrzegli się błędów w obronie. Dlatego nie tylko zakończyli spotkanie okazałym wynikiem, ale także po raz pierwszy od 9 września zakończyli spotkanie bez straconego gola.

32 Milinković-Savić - 41 Stolarski, 2 Janicki, 22 Maloca, 23 Wojtkowiak - 21 Peszko, 20 Chrapek, 7 Krasić, 27 Wolski - 11 Kuświk - 19 M.Paixao
Sędziowie: Kwiatkowski (Warszawa) oraz Listkiewicz, Lisowski
Widzów: 11 075
1 Małecki - 6 Sasin, 3 Komor, 23 Szmatiuk, 21 Jarecki - 4 Gerson, 5 Tymiński - 15 Bonin, 25 Drewniak, 9 Grzelczak - 18 Śpiączka
  • 58' 41 Stolarski Zmiany 30 Nunes
  • 71' 27 Wolski Zmiany 17 Haraslin
  • 81' 22 Maloca Zmiany 5 Vitoria
  • 72' 5 Tymiński Zmiany 12 Dżalamidze
  • 81' 15 Bonin Zmiany 10 Hernandez
  • 84' 18 Śpiączka Zmiany 19 Ubiparip
  • 25' M.Paixao
  • 69' Wolski
  • 86' Haraslin
  • 33' Jarecki
  • 77' Gerson

Marco Paixao strzelił pierwszego gola dla Lechii w meczu z Górnikiem. Marco Paixao strzelił pierwszego gola dla Lechii w meczu z Górnikiem.

Tak trybuny przyjęły prowadzenie Lechii 1:0

mecz Lechii kończy 17. kolejkę. By utrzymać się na czele, gdańszczanie muszą co najmniej zremisować. Jednak grają z outsiderem, a zatem podział punktów nikogo w Gdańsku nie zadowoli

GRZEGORZ KUŚWIK: DOROŚLIŚMY MENTALNIE. WYGRYWAMY TAKIE MECZE, KTÓRE NIEDAWNO REMISOWALIŚMY LUB PRZEGRYWALIŚMY
w Lechii nie mogą grać pauzujący za kartki F.Paixao (ostatni mecz kary po dyskwalifikacji po derbach) oraz Wawrzyniak. Tak jak sugerowaliśmy w zapowiedzi na lewą obronę wchodzi Wojtkowiak (LECHIA), który nie grał od meczu z Legią

GRZEGORZ WOJTKOWIAK: BUDUJEMY W LECHII SOLIDNĄ MARKĘ
w obronie trener Nowak wraca do ustawienia z czwórką obrońców, a dobrą zmianą w ostatniej kolejce miejsce na prawej obronie wywalczył Stolarski (LECHIA)

PIOTR NOWAK: DOCENIAJMY TO CO OSIĄGNĘLIŚMY. NIE NARZEKAJMY, ŻE ZA NISKO WYGRYWAMY
wymuszona zmiana w środkowej linii. Sławczew był jednym z poobijanych piłkarzy po meczu z Wisłą (obok Peszki (LECHIA) Wolskiego (LECHIA) ) i dziś nie zagra

LECHIA UCZY SIĘ WYGRYWANIA BEZ JAKUBA WAWRZYNIAKA
w ataku trener Nowak ponownie stawia na M.Paixoa i Kuświka (LECHIA), choć ten drugi zapewne będzie wbiegać ze skrzydła pod bramkę przeciwnika

MARCO PAIXAO: STAĆ MNIE NA WIĘCEJ GOLI
rezerwowi Lechii: 77 Podleśny, 5 Vitoria, 10 Mila, 14 Wiśniewski, 17 Haraslin, 30 Nunes, 38 Gamakow
w Górniku aż 6 zmian w wyjściowym składzie w porównaniu z ostatnim meczem, który został przegrany u siebie 0:4 z Ruchem
z dwójki piłkarzy Lechii wypożyczonych do Łęcznej miejsce w składzie stracił Dźwigała, ale w obronie pozostaje Gerson (GÓRNIK)
z byłych piłkarzy Lechii w "11" Górnika w Gdańsku przypomni się Grzelczak (GÓRNIK), zwany w najlepszych czasach w biało-zielonych barwach "Mister Voley"
rezerwowi Górnika: 30 Smug, 2 Leandro, 10 Hernandez, 12 Dżalamidze, 19 Ubiparip, 45 Pitry, 93 Bogusławski
gdy spiker odczytuje skład gości, oklaski miejscowych kibiców przy nazwiskach Gersona (GÓRNIK) i Grzelczaka (GÓRNIK)
mimo że Lechia wprowadziła promocyjne ceny biletów, w tym najtańsze od 5 zł, kibiców nie jest dużo. Tradycyjnie oficjalną frekwencję podamy w przerwie, gdy otrzymamy oficjalne dane w tym względzie
piłkarze na prezentacji. Lechia na biało-zielono. Goście zielone koszulki i getry, czarne spodenki
przed pierwszym gwizdkiem tradycyjne modły Gersona (GÓRNIK). Klęczy na murawie
1'
od środka rozpoczął Górnik
1'
na murawę upadł Jarecki (GÓRNIK), ale po kilkunastu sekundach, gdy sędzia nie przerywał meczu, sam się podniósł bez pomocy masażystów
3'
na razie spokojny początek z obu stron. Lechia częściej przy piłce
5'
Górnik wzmocnioną defensywą. Gerson (GÓRNIK), nominalny środkowy obrońca, ustawiony jako defensywny pomocnik
6'
"W Wolny Mieście..." - z trybun
8'
na razie bez próby strzału ze strony Lechii. Jej akcje załamują się 20-25 metrów od bramki gości
9'
zagranie Peszki (LECHIA) wzdłuż pola karnego. M.Paixao (LECHIA) próbował sięgnąć piłki wślizgiem, ale nie zdołał jej skierować w kierunku bramki
10'
po wolnym Tymińskiego (GÓRNIK) z około 40 metrów do dośrodkowania próbował dojść Szmatiuk. Od bramki rozpocznie Lechia
11'
pierwszy róg dla Lechii po rykoszecie przy strzale M.Paixao sprzed "16"
11'
bez zagrożenia dla Górnika po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA)
12'
Śpiączka (GÓRNIK) pudłuje w niezłej sytuacji. Piłkę z prawego skrzydła do napastnika gości zagrał Sasin (GÓRNIK)
14'
Lechia zamknięta we własnej "16". Próbował strzelać m.in. Gerson (GÓRNIK), ale trafił w swojego kolegę
14'
szybka odpowiedź Lechii. Pod bramką gości niezłej sytuacji nie wykorzystał Krasić (LECHIA)
15'
uderzenie z dystansu Kuświka (LECHIA). Celny strzał, ale za słaby, by zaskoczyć Małeckiego (GÓRNIK)
16'
"Gdańska Lechia najlepsza jest" - z trybun
17'
czekamy teraz aż piłkarze potwierdzą to na boisku. Na razie ich akcje zbyt wolne i niedokładne, by zagrozić nastawionemu na defensywę Górnikowi
18'
niecelny strzał sprzed pola karnego M.Paixao (LECHIA)
19'
rajd Peszki (LECHIA), ale zakończony niecelnym podaniem
21'
groźna kontra gości. Bonin (GÓRNIK) do Śpiączki (GÓRNIK). Piłkę po strzale napastnika odbił Milinković-Savić (LECHIA)
23'
"Lechia gol" - z trybun
24'
strzał Bonina (GÓRNIK) z 25. metra w środek bramki. Milinković-Savić (LECHIA) nie miał kłopotów ze złapaniem piłki
25'
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki M.Paixao. Kuświk przedarł się z lewej strony pola karnego i wyłożył piłkę w pole bramkowe koledzy z ataku. Zamykający akcję Portugalczyk nie miał kłopotów ze skierowaniem piłki do siatki
25'
tak kibice przyjęli gola dla Lechii
27'
obrona Górnika zatrzymuje Paixao
29'
goście próbują się odgryzać. Powstrzymane ataki Śpiączki (GÓRNIK), a po chwili Bonina (GÓRNIK)
31'
mogło być 2:0. Wolski wyprowadził Kuświk (LECHIA) do sytuacji sam na sam z bramkarzem. Napastnik nie trafił do bramki. Piłka otarła się jeszcze o słupek i wyszła poza bramkę
33'
po golu akcje Lechii są coraz bardziej groźne.
33'
Żółtą kartką został ukarany Jarecki (GÓRNIK), który faulował Stolarskiego
34'
znów faulowany Stolarski (LECHIA) tym razem już na wysokości pola karnego
35'
Stolarski (LECHIA) wymaga pomocy masażystów
36'
po wolnym Wolskiego (LECHIA) będzie jeszcze róg dla Lechii
37'
Stolarski (LECHIA) wraca na boisko. Bez zagrożenia dla bramki Górnika po wrzutce z rogu Wolskiego (LECHIA)
39'
Krasić (LECHIA) w kierunku Kuświka (LECHIA), ale szybszy bramkarz Małecki (GÓRNIK)
41'
róg dla Górnika
42'
bez zagrożeniu dla Lechii po rogu Tymińskiego (GÓRNIK)
43'
Lechii nie spieszy się. Gdy gra w ataku pozycyjnym buduje akcje wieloma podaniami często wycofuje piłkę do obrońców
43'
posiadanie piłki 59:41 na korzyść Lechii
45'
niepewna interwencja Milinkovicia-Savicia. Wypuścił piłkę z rąk przy próbie przejęcia jej po dośrodkowaniu Drewniaka (GÓRNIK). Do futbolówki odszedł Śpiączka (GÓRNIK), ale strzelił wysoko nad poprzeczką
45'
minuta doliczona
45+1
zamiast piłki Kuświk w bramce Górnika. Grzegorz nie sięgnął futbolówki po dośrodkowaniu Wolskiego
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PROWADZI Z GÓRNIKIEM 1:0
Lechia prowadzi zasłużenie. Częściej była przy piłce i stworzyła więcej podbramkowych sytuacji. Jedynego gola wypracował Kuświk (LECHIA), ale później sam zmarnował doskonałą sytuację na poprawienia wyniku na 2:0. Jeśli ten mecz ma nie być nerwowy jak kilka innych w Gdańsku, biało-zieloni powinni dążyć do 2 gola. Górnik, co prawda jest ustawiony defensywie, ale już kilka razy pokazał, że potrafi szybko przemieścić się pod bramkę gospodarzy i kończyć ją strzałem. Na razie te uderzenia były niezbyt precyzyjne.
w przerwie występują Cheerleaders Baltica
dla kibiców konkurs karnych. Między słupkami rezerwowy bramkarz Lechii - Podleśny
Oficjalna frekwencja 11 075 kibiców
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia. Obie drużyny bez zmian w składach
47'
Grzelczak (GÓRNIK) niecelnie strzelał. A uderzał oczywiście z woleja
48'
Stolarski (LECHIA) wywalczył róg
49'
po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA) w polu karnym przewrócił się Peszko (LECHIA). Sędzia uznał to za symulowanie i odgwizdał wolnego dla rywali
50'
znów Peszko (LECHIA) pada w polu karnym. Sędzia każe grać dalej
50'
jak ta piłka nie wpadła do siatki! Wojtkowiak i M.Paixao z metra próbowali dobić futbolówkę, ale wywalczyli tylko róg, gdyż na linii bramkowej obronili się Bonin i Małecki
51'
tym razem krótko rozegrany róg, ale też nie udało się zaskoczyć tym Górnika
53'
słaby strzał Peszki (LECHIA). Broni Małecki (GÓRNIK)
54'
pierwsza akcja ofensywna po przerwie gości daje im róg
55'
bez zagrożenia dla Lechii po kornerze rywali
55'
kiks Malocy (LECHIA) i kolejny róg dla gości
55'
i jeszcze jeden, gdyż Milinković-Savić (LECHIA) wypiąstkował teraz piłkę poza boisko
56'
Lechia oddala grę o swojej "16"
57'
Sasin (GÓRNIK) wybił na róg
58'
po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA) tuż nad poprzeczką główkował Maloca (LECHIA)
58'
LECHIA przeprowadza zmianę na prawej obronie. Boisko opuszcza Stolarski, w jego miejsce wchodzi Nunes.
62'
Kuświk (LECHIA) przy próbie przechwytu w środku boiska pomógł sobie ręką
62'
"To my kibice z Gdańska" - z trybun
63'
od kilku minut niewiele godnego uwagi dzieje się na boisku. Odnotujmy zmianę ustawienia w defensywie Lechii. Nunes gra w środku tej formacji, a Janicki przeniósł się na prawą stronę
65'
niecelny strzał z dystansu M.Paixo
66'
próbował przyspieszyć Krasić (LECHIA), ale Peszko (LECHIA) źle dośrodkował
67'
skandowanie z trybun "Lechia". Może to pobudzi piłkarzy do energiczniejszej gry?
68'
strzał sprzed pola karnego Tymińskiego (GÓRNIK). Piłka w środek bramki. Łapie ją Milinković-Savić (LECHIA)
68'
Haraslin przygotowany do zmiany
69'
[2:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wolski. Jarecki nie poradził sobie w pojedynku z M.Paixao. Portugalczyk wycofał do Wolskiego, który precyzyjnym strzałem skierował piłkę w dolny róg bramki
69'
zamieszanie w strefie zmian. Kierownik Lechii sprawdza jeszcze za kogo ma wejść teraz Haraslin
70'
"Gdańska Lechia najlepsza jest" - śpiewają kibice
71'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza strzelec gola Wolski, w jego miejsce wchodzi Haraslin.
72'
GÓRNIK przeprowadza zmianę ofensywną. Boisko opuszcza defensywny pomocnik Tymiński, w jego miejsce wchodzi ofensywny - Dżalamidze.
72'
to szansa dla Lechii na kolejne gole, gdyż najwyraźniej Górnik będzie szukał okazji na bramkę kontaktową, a wówczas musi się bardziej otworzyć
75'
róg dla Górnika. Pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Milinković-Savić
76'
niecelny strzał z dystansu Peszki (LECHIA)
77'
Żółtą kartką został ukarany Gerson (GÓRNIK) po faulu na Haraslinie
79'
Maloca (LECHIA) upadł na murawę, ale zdołał się jeszcze podnieść i wybić piłkę na róg
79'
Chorwat sygnalizuje kontuzję. Są już przy nim masażyści
80'
"Tak się bawią ludzie, kiedy Lechia gra" - skandowanie z trybun
80'
rozgrzewa się Vitoria. Będzie potrzeba zmiana
81'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bonin, w jego miejsce wchodzi Hernandez.
81'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Maloca, w jego miejsce wchodzi Vitoria.
81'
Kibice skandują "Piotrek Wiśniewski" oraz "Wiśnia gol", ale ten piłkarz już nie wejdzie na boisko, bo limit zmian jest wykorzystany
82'
róg dla Lechii
83'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Peszki (LECHIA)
84'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Śpiączka, w jego miejsce wchodzi Ubiparip.
86'
[3:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Haraslin. Najpierw strzał M.Paixao zablokował Komor, a potem dwukrotnie uderzał Haraslin. Za drugim razem posłał piłkę do siatki, dobijając odbitą piłkę przez bramkarza
88'
zablokowany strzał Dżalamidze i szybka odpowiedź Lechii. Róg dla gdańszczan
89'
zamieszanie po dośrodkowaniu Krasicia (LECHIA), ale kończy się niecelnym strzałem
90'
3 minuty doliczone
90+1
"Lechia lidera ma" - skandują kibice
90+3
KONIEC MECZU. LECHIA WYGRYWA Z GÓRNIKIEM 3:0 I UTRZYMUJE POZYCJĘ LIDERA EKSTRAKLASY
Przez wiele minut drugiej połowy wydawało się, że obie drużyny są zadowolone z wyniku 1:0. Lechia dopisałaby sobie kolejne 3 punkty, a outsider uniknął wysokiej porażki. Jednak po tym słabym fragmencie z obu stron gospodarze przycisnęli i wypunktowali rywala niczym rasowy bokser, dokładając jeszcze 2 gole. Tym samym podopieczni trener Nowaka zanotowali najwyższe zwycięstwo w tym sezonie.
piłkarze cieszą się ze zwycięstwa razem z kibicami. "Dziękujemy" - skandowanie z trybun

Wyniki 17 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Górnik Łęczna 3:0 (1:0)
  • Wisła Kraków - ARKA GDYNIA 5:1 (3:1)
  • Cracovia - Termalica Nieciecza 1:3 (0:2)
  • Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:3 (0:3)
  • Korona Kielce - Pogoń Szczecin 4:1 (2:0)
  • Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:2)
  • Wisła Płock - Piast Gliwice 0:0
  • Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:4 (0:4)