Lechia Gdańsk - Cracovia 1:2. Gol po 448 minutach, ale nic nie dał

Jacek Główczyński
22 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (436)

Kibice dosadnie, a na koniec i wulgarnie pod adresem piłkarzy Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk po 448 minutach strzeliła wreszcie gola w PKO BP Ekstraklasie, ale niczego on nie dał. W meczu u siebie z Cracovią była porażka 1:2 (0:1). Biało-zieloni przegrali trzeci kolejny mecz, w piątej kolejce z rzędu nie zaznali smaku zwycięstwa, a w tabeli nadal plasują się na przedostatnim miejscu. Do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze pięć serii gier, ale że w nich nastąpi piłkarski cud i uda się uniknąć degradacji, w to nie wierzą już najwyraźniej nawet kibice, czemu dali wyraz w mocnych, a czasami i wulgarnych okrzykach i śpiewach.

Zwoliński

Rezerwowi: 1 Buchalik, 5 Bartkowski, 7 Gajos, 8 De Kamps, 11 Piła, 25 Nalepa, 30 Friesenbichler, 79 Sezonienko, 88 Kałuziński

Kallman

Rezerwowi: 31 Hrosso, 2 Rapa, 10 Konoplanka, 36 Jodłowski, 55 Stachera, 71 Makuch, 73 Zaucha
  • 18' 97 Abu Hanna Zmiany 25 Nalepa
  • 46' 10 Diabate Zmiany 5 Bartkowski
  • 62' 4 Tobers Zmiany 7 Gajos
  • 76' 28 Paixao Zmiany 30 Friesenbichler
  • 76' 3 Castegren Zmiany 88 Kałuziński
Zmiany Zmiany
  • 55' 17 Bochnak Zmiany 71 Makuch
  • 82' 20 Knap Zmiany 10 Konoplanka
  • 88' 4 Jaroszyński Zmiany 2 Rapa
  • 88' Bartkowski
Bramki Bramki
  • 8' Kallman
  • 75' Kallman
  • 69' Castegren
  • 90+5 Gajos
Kartki Kartki
  • 30' Jugas
  • 90+5 Rakoczy

Do czego namawiali Lechię Gdańsk kibice po pierwszej połowie meczu z Cracovią, gdy było 0:1?

Posłuchaj co usłyszeli piłkarze po meczu Lechia Gdańsk - Cracovia 1:2

Lechia nie strzeliła gola od 4 meczów. Po przegranej z Pogonią swojego rozgoryczenia nie krył Kuciak

Przeczytaj, co powiedział Dusan Kuciak i dlaczego był na "dywaniku" u prezesa

kłopoty są nie tylko na boisku. Klub wystawiony jest przecież na sprzedaż

Sprawdź, kto może być nowym właścicielem Lechii Gdańsk

w dodatku zanosi się na karę w wysokości 500 tysięcy bądź nawet miliona złotych

Od czego zależy wysokość kary dla Lechii Gdańsk? Jak jej można jeszcze uniknąć?

ostro o sytuacji w Lechii mówił nam Jacek Grembocki

Przeczytaj, co o sytuacji w Lechii Gdańsk powiedział nam Jacek Grembocki

trener Badia zachowuje spokój i przekonuje, że nie potrzeba niczego nadzwyczajnego, aby Lechia zaczęła grać lepiej

Kiedy ostatnio Lechia Gdańsk miała takie problemy ze zdobywaniem goli?

hiszpański szkoleniowiec wystawia tę samą "11" co w przegranym meczu z Pogonią

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:1. Przeczytaj relację, zobaczy foto i video oraz wystaw noty pilkarzom i trenerowi

promocja dla kibiców Lechii. Posiadacze karnetów mogli zabrać drugą osobę bezpłatnie na stadion, a kupując jeden bilet można było na niego wejść we dwóch, dwoje lub we dwie. Natomiast nie ma kibiców gości, gdyż klub poinformował o... awarii monitoringu

Co jeszcze warto wiedzieć przed meczem Lechia Gdańsk - Cracovia

Cracovia może grać bez większej presji. Do europejskich pucharów traci obecnie 9 punktów, a nad strefą spadkową ma 7 punktów przewagi. W ostatniej kolejce wygrała u siebie z Radomiakiem 3:0. Trener Zielińsi postawił na tę samą "11", co w tamtym meczu
piłkarze na prezentacji, Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki, Cracovia czarne stroje
w wyniku losowania kapitanów Malocy (LECHIA Gdańsk) i Jugasa (Cracovia) zmiana stron boiska. Gorzej dla Kuciaka (LECHIA Gdańsk), bo będzie musiał grać pod słońce
1'
od środka rozpoczęła Lechia
2'
niecelnie główkował Zwoliński po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z około 40. metra Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
2'
kolejny atak Lechii, na spalonym Zwoliński
4'
od początku meczu doping dla Lechii
5'
"Tylko zwycięstwo" - z trybun
7'
Diabate (LECHIA Gdańsk) przewrócił się w polu karnym, a chwilę wcześniej odskoczyła mu piłka od nogi
8'
[0:1] Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kallman. Pierwszy atak gości, pierwszy strzał na bramkę i od razu gol. Jaroszyński dośrodkował z lewego skrzydła, gdyż Castegren zostawił mu dużo miejsca, piłka leciała długo i wysoko, a w polu karnym głową do siatki skierował ją napastnik Cracovii
10'
Oshima (Cracovia) nie doszedł do piłki w polu karnym. Od bramki zacznie Kuciak (LECHIA Gdańsk)
11'
Niemczycki (Cracovia) pewnie złapał piłkę po uderzeniu Diabate (LECHIA Gdańsk)
15'
dobry strzał z dystansu Tobersa (LECHIA Gdańsk). Piłka zmierzała w prawy dolny róg bramki. Niemczycki (Cracovia) ją złapał
kontuzja
15'
pomocy medycznej potrzebuje Abu Hanna (LECHIA Gdańsk)
16'
posiadanie piłki 53:47 na korzyść Lechii, ale wynik niekorzystny
16'
"Lechia gol" - z trybun
17'
z rozgrzewki przywołany Nalepa (LECHIA Gdańsk)
17'
przypomnijmy, że dziś zmarł były piłkarzy m.in. Lechii

Poznaj piłkarskie cv Stefana Klińskiego

18'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Abu Hanna, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
19'
Kallman przedarł się lewym skrzydłem. Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po jego strzale
20'
Kakabadze (Cracovia) blisko gola. Będzie jeszcze rzut rożny
21'
bez zagrożenia dla Lechii po kornerze gości
21'
Diabate (LECHIA Gdańsk) uprzedził Niemczyckiego (Cracovia), ale skierował piłkę nad bramką. Był jeszcze kontakt bramkarza z piłkarzem Lechii, ale VAR nie będzie rozpatrywał, czy nie było faulu. Sędzia odgwizdał spalonego
23'
Paixao (LECHIA Gdańsk) zbyt mocno do Terrazzino (LECHIA Gdańsk). Od własnej bramki grę wznowi Niemczycki (Cracovia)
24'
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Kakabadze (Cracovia)
25'
Castegren (LECHIA Gdańsk) nad linią obrony przerzucił piłkę, ale tam był tylko Niemczycki (Cracovia)
26'
obaj trenerzy od początku meczu na stojąco, Badia często... oklaskami stara się pobudzić podopiecznych
26'
pojedyncze gwizdy z trybun, bo coraz częściej Cracovia spokojnie rozgrywa piłkę na połowie Lechii jakby grała na treningu w popularnego "dziadka"
27'
dobre dośrodkowanie Castegrena (LECHIA Gdańsk), ale strzał z woleja Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) wysoko nad bramką
29'
30'
Żółtą kartką został ukarany Jugas (Cracovia) po faulu na Paixao
kontuzja
30'
Paixao (LECHIA Gdańsk) wymaga pomocy medycznej
31'
Flavio może kontynuować grę
32'
Cracovia wyszła kontrą 4 na 4, ale Kallman podał za plecy do Kakabadze (Cracovia) i ta szansa przepadła
33'
szczęście przy Lechii. Po strzale Rakoczego (Cracovia) lot piłki zmienił Hoskonen (Cracovia) i przeszła ona tuż obok słupka bramki Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
34'
"Lechia grać kur... mać" - z trybun
35'
teraz wulgarnie pod adresem Adama Mandziary, współwłaściciela Lechii i byłego jej prezesa
36'
"W Wolnym Mieście..." - już zmiana nastrojów na trybunach
36'
celny strzał Rakoczego (Cracovia). Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę
37'
w odpowiedzi bardzo mocno Diabate (LECHIA Gdańsk), ale sporo nad poprzeczką. Zwoliński ma pretensje, że nie otrzymał podania
38'
kolejna akcja lewą stroną. Kończy się na rzucie rożnym dla Cracovii
39'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) i Diabate (LECHIA Gdańsk) na spółkę wybili piłkę po dośrodkowaniu Knapa (Cracovia) z rzutu rożnego
40'
indywidualna akcja Knapa (Cracovia) zakończona niecelnym strzałem
41'
Lechia w ataku pozycyjnym wyrzuciła piłkę w aut
42'
Badia pokazuje do sędziego technicznego na zegarek, uważa, że Cracovia zbyt długo zwleka z wykonaniem autu
43'
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) zagrał w pole karne, ale Niemczycki (Cracovia) miał bliżej do piłki do Diabate (LECHIA Gdańsk) i ją przejął
44'
dwa zagrania pod polem karnym rywali nie wyszły Paixao (LECHIA Gdańsk)
45'
Niemczycki (Cracovia) piąstkuje po dośrodkowaniu Castegrena (LECHIA Gdańsk). Będzie jeszcze rzut rożny
45'
co najmniej 5 minut doliczonych do pierwszej połowy
45+1
po rzucie rożnym dla Lechii Cracovia wyszła z kontrą. Dobry powrót Diabate (LECHIA Gdańsk) zażegnał niebezpieczeństwo
45+2
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) z lewego skrzydła po ziemi w pole karne, ale taka piłka musiała paść łupem Niemczyckiego (Cracovia)
45+5
zbyt mocne podanie gości. Piłka trafiła do Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
45+5
ostatni atak Lechii zapewne, kończy się autem
45+6
jeszcze Cracovia po przechwycie próbowała rozpocząć kontrę, ale sędzia jej przerwał
45+6
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - CRACOVIA 0:1
pojedyncze gwizdy, a po chwili okrzyk, zagłuszany przez komunikaty spikera, jednak słychać: "Lechia grac, kur... mać". Potem jest też skandowanie: "Tylko zwycięstwo"
To już 405 minut gry Lechii bez strzelonego gola. Nie ma poprawy w ofensywie. Gdańszczanie grają wolno, schematycznie, nie potrafią zaskoczyć dobrze zorganizowanej defensywy gości.
Cracovia szybko zdobyła prowadzenie, ale wcale nie zamierza na tym poprzestać. Nie broni się kurczono, a gdy tylko może atakuje i to nie tylko z kontry. Bywały minuty, gdy spokojnie rozgrywała piłkę na połowie Lechii, bo pressingu gdańszczan praktycznie nie ma. Szczególnie dużo miejsca ma Jaroszyński (Cracovia), który zaliczył też asystę przy golu. Ustawienie Diabate (LECHIA Gdańsk), który dobrym obrońcą nie jest, a za nim Castegrena (LECHIA Gdańsk), nominalnego środkowego defensora, na prawej flance chyba dobrym pomysłem nie jest. Cracovia jest kolejną drużyną, która właśnie tą strona boiska nęka Lechię.
w przerwie promocja akcji "Pola Nadziei". Pod stadionem i na stadionie zbierano pieniądze na rzecz hospicjów
Spiker poinformował o frekwencji - 8003 kibiców, a jednocześnie podziękował tym, którzy przyszli na stadion
spiker ogłosił, że teraz będzie piosenka dla Adrianny i Łukasza w ich pierwszą rocznicę ślubu. Łukasz to jeden z prowadzących doping na trybunie Zielonej
"Lechia grać, kur... mać" - ten doping wita piłkarzy wracających z szatni
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Diabate, w jego miejsce wchodzi Bartkowski.
46'
jest też zmiana ustawienia, Lechia przechodzi na grę trzema obrońcami. Jako wahadłowi zagrają: Bartkowski (LECHIA Gdańsk) i Pietrzak (LECHIA Gdańsk)
46'
od środka drugą połowę rozpoczęła Cracovia
47'
w ataku do Zwolińskiego dołączył Paixao (LECHIA Gdańsk), teraz ustawienie 1-3-5-2
50'
na razie gra Lechii bez zmian, przede wszystkim wolne tempo, a Cracovia cofnięta na własną połowę
51'
na razie Lechia 2 celne strzały, Cracovia 4
51'
Niemczycki (Cracovia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Bartkowskiego (LECHIA Gdańsk)
52'
Niemczycki (Cracovia) nieznacznie szybszy od Zwolińskiego i nogą wybił piłkę we własnym polu karnym
53'
Paixao (LECHIA Gdańsk) poszedł z piłką na dwóch przeciwników i ją stracił
54'
zamieszanie w "16" Cracovii, ale ostatecznie bez strzału na bramkę, a akcję przerwał sędzia, gdyż Bartkowski (LECHIA Gdańsk) znalazł się na spalonym
55'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bochnak, w jego miejsce wchodzi Makuch.
57'
Paixao (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
58'
po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska próbował skakać Nalepa (LECHIA Gdańsk), ale nie doszedł do piłki
58'
szybka kontra Cracovii, niefortunna interwencja Tobersa (LECHIA Gdańsk), który zagrał na nogę Rakoczego (Cracovia). Kuciak (LECHIA Gdańsk) doskonale obronił strzał tego pomocnika Cracovii
60'
złe dośrodkowanie Paixao (LECHIA Gdańsk) i jeszcze Zwoliński na spalonym
60'
4 piłkarzy Lechii na rozgrzewce, tylu samo robi to samo w Cracovii
61'
z trybun cały czas doping i wsparcie dla piłkarzy, teraz skandowanie "Lechia"
61'
niecelny strzał głową Nalepy (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
62'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tobers, w jego miejsce wchodzi Gajos.
63'
"Gdańska Lechia" - z trybun
63'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) z dużymi kłopotami wybił piłkę obok bramki po strzale Jaroszyńskiego (Cracovia)
64'
i drugi z rzędu korner gości. Rakoczy (Cracovia) przemieszcza się do drugiego narożnika
65'
Rakoczy (Cracovia) z narożnika boiska, Oshima (Cracovia) strzelał sprzed pola karnego. Rykoszet po tym uderzeniu daje trzeci rzut rożny z rzędu dla gości
kontuzja
65'
w walce powietrznej po dośrodkowaniu Knapa (Cracovia) z rzutu rożnego ucierpiał Maloca (LECHIA Gdańsk). Gra przerwana, ale nie trzeba wzywać pomocy medycznej do gdańskiego obrońcy
66'
"My jesteśmy gdańską Lechią..." - śpiewają kibice
67'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) wyprzedził obrońcę zmierzając do dośrodkowania Terrazzino (LECHIA Gdańsk), ale padł w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej
68'
centrostrzał Gajosa (LECHIA Gdańsk), ale obok bramki
69'
Żółtą kartką został ukarany Castegren (LECHIA Gdańsk) po faulu Rakoczym
69'
dla Castegrena (LECHIA Gdańsk) to 4. żółta kartka w tym sezonie, w następnej kolejce będzie pauzować
70'
Knap (Cracovia) z rzutu wolnego uderzył nad poprzeczkę
kontuzja
71'
Maloca (LECHIA Gdańsk) ucierpiał w starciu z Kallmanem. Sytuacja miała miejsce około 30 metrów od bramki, a mimo to Kuciak (LECHIA Gdańsk) pofatygował się, aby rywalowi po tym faulu powiedzieć kilka słów
72'
Maloca (LECHIA Gdańsk) kontynuuje gry
74'
zablokowany strzał Paixao (LECHIA Gdańsk)
75'
[0:2] Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kallman. Napastnik Cracovii został zostawiony w polu karnym razem z Nalepą. Mimo że obrońca próbował przeszkadzać, Kallman dokonał ładny zwód i uderzył nie do obrony w okienko bramki Kuciaka
75'
"Lechia grać, kur... mać" - z trybun
75'
gwizdy
76'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Paixao, w jego miejsce wchodzi Friesenbichler.
76'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Castegren, w jego miejsce wchodzi Kałuziński.
77'
Zwoliński próbował w polu karnym dograć do Bartkowskiego (LECHIA Gdańsk). Kończy się na kornerze
78'
bez zagrożenia dla Cracovii po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
79'
kolejny atak Cracovii. Knap (Cracovia) zbyt mocno do Rakoczego (Cracovia). Od bramki zacznie Kuciak (LECHIA Gdańsk)
80'
do tercetu obrońców, do Nalepy (LECHIA Gdańsk) i Malocy (LECHIA Gdańsk) przesunięty Kubicki (LECHIA Gdańsk), a do Zwolińskiego w ataku dołączył Friesenbichler (LECHIA Gdańsk)
81'
Niemczycki (Cracovia) łapie piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
kontuzja
81'
Knap (Cracovia) potrzebuje pomocy medycznej
81'
z trybun wulgarnie pod adresem leżącego na boisku piłkarza Cracovii a chwilę wcześniej to samo pod adresem Mandziary i Żelema
82'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Knap, w jego miejsce wchodzi Konoplanka.
82'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) bez kłopotów łapie piłkę po zagraniu Makucha (Cracovia)
84'
dośrodkowanie Friesenbichlera (LECHIA Gdańsk) prosto w ręce Niemczyckiego (Cracovia)
kontuzja
86'
Jaroszyński (Cracovia) wymaga pomocy medycznej
86'
Rapa (Cracovia) do wejścia się przygotowuje
87'
"Lechio" i szaliki w górę na trybunach
87'
Rakoczy (Cracovia) próbował przelobować Kuciaka (LECHIA Gdańsk), ale jego uderzenie z 40. metra wyraźnie obok bramki
88'
Jaroszyński (Cracovia) został na boisku i wybił głową piłkę po dośrodkowaniu Terrazzino (LECHIA Gdańsk) poza bramkę, a po chwili padł na murawę
88'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jaroszyński, w jego miejsce wchodzi Rapa.
88'
[1:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bartkowski. Po rozegraniu rzutu rożnego piłkę głową do siatki skierował Bartkowski, a asystę zaliczył Kałuziński
88'
448 minut grała Lechia bez zdobytego gola
89'
Cracovia zdobyła rzut rożny
89'
goście starali się zyskać jak najwięcej czasu przy tym kornerze, długo starali się utrzymać piłkę przy narożniku boiska
90'
co najmniej 5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybija rzut wolny zza linii środkowej, aby szybciej przenieść piłkę pod bramkę rywali
90+2
dobrze Maloca (LECHIA Gdańsk), wygarnął wślizgiem piłkę spod nóg Rapy (Cracovia)
90+3
Konoplanka (Cracovia) nie utrzymał piłki w boisku. Od bramki zacznie Kuciak (LECHIA Gdańsk)
90+4
"Co wy robicie, wy naszą Lechię hańbicie"
90+5
Żółtą kartką został ukarany Rakoczy (Cracovia).
90+5
Żółtą kartką został ukarany Gajos (LECHIA Gdańsk).
90+5
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - CRACOVIA 1:2
z trybun wulgarnie pod adresem Mandziary i Żelema, czyli już byłych prezesów Lechii
gorąco pod sektorem Ultras, gdy zbliżają się do niego piłkarze
"Po co wy gracie, jak wy honoru nie macie"
"Wypier..." - to wszystko z trybun pod adresem piłkarzy, którzy stoją i tego pokornie słuchają
piłkarzy nie ma już na boisku, a z trybun schodzą ostatni kibice. Z głośników "Za ostatni grosz..."
Bartkowski (LECHIA Gdańsk) przełamał strzelecką niemoc Lechii, która trwała w ekstraklasie aż 448 minut. Jednak nie dość, że ten gol nic nie dał w sobotę, to trudno też myśleć, że jest to jakieś światełko w tunelu na lepszą przyszłość.
Gdańszczanie przegrali trzeci raz z rzędu, a w piątym kolejnym meczu nie zaznali smaku zwycięstwa. Do pięciu ostatnich kolejek przystąpią z przedostatniego miejsca, a czy ze stratą 5 punktów, czy większą, zdecydują już nie oni, ale wyniki w tej serii gier niedzielnych meczów Śląska i Zagłębia.
Cracovia w końcówce tylko trochę musiała się podenerwować i to w pewnym sensie na własne życzenie. Nie wykorzystała bowiem wcześniej okazji na jeszcze bardziej okazałe prowadzenie. Nie pozwolił na to Kuciak. Lechia tak dobrych okazji jak goście nie potrafiła sobie stworzyć, choć po przerwie, po przejściu na grę trzema obrońcami gra wyglądała nieco lepiej niż w pierwszej połowie.

18 Miedź Legnica 29 4 9 16 28:46 21
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.
Tabela wprowadzona: 2023-04-24