Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1:1. Artur Sobiech strzelił gola na jubileusz

Jacek Główczyński
12 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Artur Sobiech dwa razy posłał piłkę do siatki. Kibice mogli jednak cieszyć się tylko z jednego gola.

Lechia Gdańsk zremisowała u siebie z Jagiellonią Białystok 1:1 w 4. kolejce ekstraklasy, choć do przerwy prowadziła 1:0. Po zmianie stron gospodarze niepotrzebnie pozwolili się zepchnąć do obrony przez bazujących głównie na stałych fragmentach gry rywalom, a zryw w samej końcówce nie pozwolił im odzyskać prowadzenia. Artur Sobiech jubileusz setnego spotkania ligowego w najwyżej klasie rozgrywkowej uczcił golem. Radość z drugiej bramki, przerwał gwizdek o spalonym. Natomiast VAR anulował jedno trafienie przyjezdnych.

Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok
2 Kuciak - 19 Fila, 25 Nalepa, 26 Augustyn, 22 Mladenović - 36 Makowski - 28 Paixao, 6 Kubicki, 9 Lipski, 21 Peszko - 90 Sobiech
Sędziowie: Złotek (Stalowa Wola) oraz Siejka, Kaszyński
Widzów: 13 348
96 Węglarz - 7 Wójcicki, 15 Arsenić, 17 Runje, 19 Bodvarsson - 6 Romanczuk, 26 Pospisi - 14 Prikryl, 11 Imaz, 10 Camara - 9 Klimala
  • 58' 21 Peszko Zmiany 7 Gajos
  • 83' 19 Fila Zmiany 35 Łukasik
  • 88' 9 Lipski Zmiany 27 Wolski
  • 46' 10 Camara Zmiany 31 Bida
  • 60' 9 Klimala Zmiany 8 Mudrinski
  • 89' 11 Imaz Zmiany 32 Nawrocki
  • 25' Sobiech
  • 74' Mudrinski

Kibice dziękują piłkarzom za grę w meczu Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1:1

Artur Sobiech rozgrywał 12 sierpnia setny mecz w ekstraklasie. Jego gol dał Lechii Gdańsk remis w spotkaniu z Jagiellonią Białystok. Artur Sobiech rozgrywał 12 sierpnia setny mecz w ekstraklasie. Jego gol dał Lechii Gdańsk remis w spotkaniu z Jagiellonią Białystok.

możecie nadsyłać pytania do Dusana Kuciaka, który został Ligowcem Lipca. Znajdą się one w specjalnym wywiadzie, który przeprowadzimy z bramkarzem Lechii

Dusan Kuciak Ligowcem Lipca. Zadaj pytanie bramkarzowi Lechii Gdańsk

Lechii nie ma już na międzynarodowej arenie, ale były jej trener Jerzy Jastrzębowski, by klub nie uległ pokusie sprzedaży co lepszych piłkarzy

Jerzy Jastrzębowski: Nie uszczuplać kadry Lechii Gdańsk. Zagłosuj, co powinien zrobić klub

nie trzeba szukać zastępstwa dla Paixao, gdyż jego kartka w Płocku była następstwem dwóch żółtych

Romario Balde znów zaginął. Przeczytaj dlaczego Lechia Gdańsk nie będzie odwoływać się od kartek

na przedmeczowej konferencji prasowej trener Stokowiec zapowiadał nowe otwarcie. Zobaczmy zatem, jaką "11" desygnował do gry

Przeczytaj co zapowiadał trener Lechii przed meczem z Jagiellonią

Kubicki zapewnia, że Lechia cały czas się rozwija

Przeczytaj, co jeszcze mówi Jarosław Kubicki

Na coraz więcej minut gry liczy Wolski, ale gol strzelony w Płocku na razie nie dał mu miejsca w "11"

Przeczytaj wywiad z Rafałem Wolskim

w porównaniu z "11" z Płocka trener Stokowiec dokonał dwóch zmian. Do gry wracają Paixao i Lipski

Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:2. Przeczytaj relację z ostatniej kolejki

nie ma nawet w "20" Haraslina, który oficjalnie jest chory. Stąd na prawym skrzydle zagra Paixao (LECHIA Gdańsk)
ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović, 4 Chrzanowski, 7 Gajos, 10 Vikri, 27 Wolski, 29 Żukowski, 35 Łukasik, 77 Kobryń, 80 Sopoćko
Jagiellonia w ostatniej kolejce zremisowała z Lubinem 2:2. W porównaniu ze składem z tamtego spotkania jedna zmiana. Po kontuzji, odniesionej w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu w Gdańsku do "11" wraca Runje (Jagiellonia Białystok)
ławka rezerwowych Jagiellonii: 29 Sandomierski, 2 Kadlec, 5 Mitrović, 8 Mudrinski, 12 Guilherme, 31 Bida, 32 Nawrocki, 77 Kostal, 99 Kwiecień
na stadionie na razie niezbyt dużo kibiców. Tradycyjnie oficjalną frekwencję podamy w przerwie meczu, gdyż wówczas na Stadionie Energa Gdańsk otrzymujemy dane w tym względzie
piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia biało-zielone koszulki i białe spodenki. Jagiellonia żółto-czerwone koszulki i czerwone spodenki
"My wierzymy w BKS" - z trybun
losowanie kapitanów Paixao (LECHIA Gdańsk) i Romanczuk (Jagiellonia Białystok)
1'
od środka rozpoczęła Jagiellonia
1'
cały czas od prezentacji doping dla Lechii
2'
w sektorze gości kilkudziesięciu kibiców Jagiellonii, ale na razie nie próbują przebić się z dopingiem
2'
na boisku, głównie na połowie, na której gra obecnie Lechia kilka sporych rozmiarów dziur z małą ilością trawy
3'
dogranie Peszki (LECHIA Gdańsk) w pole karne. Paixao (LECHIA Gdańsk) próbował piłkę wyłożyć na strzał Lipskiemu (LECHIA Gdańsk), ale pomocnik nie zrozumiał jego intencji i szansa na groźne uderzenie przepadła
4'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny dla Lechii
5'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Lipskiego (LECHIA Gdańsk)
6'
szybka akcja Jagiellonii. Wójcicki (Jagiellonia Białystok) zagrał w pole karne, a Imaz (Jagiellonia Białystok) uderzył z pierwszej piłki obok słupka bramki Lechii
8'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) wybił poza własną bramkę piłkę po dośrodkowaniu Bodvarssona (Jagiellonia Białystok)
9'
przez moment wydawało się, że Lechia wyjdzie z kontrą po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pospisila (Jagiellonia Białystok). Jednak piłka została stracona i poszła akcja w drugą stronę. Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybił jednak piłkę po dośrodkowaniu Prikryla (Jagiellonia Białystok)
10'
Paixao (LECHIA Gdańsk) teraz udało się to co nie wyszło kilka minut temu. Po dośrodkowaniu Fili Flavio Wycofał piłkę, a celnie strzelił Lipski (LECHIA Gdańsk). Węglarz (Jagiellonia Białystok) jednak popisał się dobrą interwencją
11'
coraz szybsze tempo tego meczu, a po ostrożnym początku z obu stron, coraz więcej dzieje się na boisku
11'
"Gdańska Lechia" - z trybun
12'
Paixao (LECHIA Gdańsk) sygnalizował, że przy zagraniu do własnego bramkarza Prikryl (Jagiellonia Białystok) pomógł sobie ręką, ale arbiter nakazał grać dalej
14'
Węglarz (Jagiellonia Białystok) próbował uratować Jagiellonię przed kornerem, ale złapał piłkę już poza boiskiem
15'
zbyt mocne dośrodkowanie z narożnika boiska Lipskiego (LECHIA Gdańsk). Zamykający akcję Augustyn (LECHIA Gdańsk) nie sięgnął piłki
16'
Fila (LECHIA Gdańsk) na wysokości własnego pola karnego nie dał się ograć Pospisilowi (Jagiellonia Białystok), który miał dużo miejsca, by rozpędzić się z piłką
16'
Węglarz (Jagiellonia Białystok) ryzykownie. Wykonał zwód, gdy atakował go Sobiech (LECHIA Gdańsk). Tym razem bramkarzowi gości to zagranie się udało
17'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał sprzed "16" Imaza (Jagiellonia Białystok). Korner dla gości
18'
nieco zamieszania na przedpolu bramki Kuciaka (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pospisila (Jagiellonia Białystok), ale nic złego się Lechii nie stało
19'
czysty mecz. Dopiero po raz drugi sędzia przerwał grę z powodu faulu. W przewinieniach 1:1
20'
w posiadaniu piłki nieznaczna przewaga Lechii (52:48)
20'
kłopoty z obuwiem Sobiecha (LECHIA Gdańsk). Lechia przez chwilę w "10", bo napastnik poza boiskiem
21'
i już pełny skład Lechii
23'
Lechia więcej zmuszona grać w ataku pozycyjnym od rywali. Na razie dużo podań, ale w zbyt jednostajnym tempie, by rozerwać defensywę gości
24'
kontra Jagiellonii przerwana gwizdkiem sędziego, bo Klimala (Jagiellonia Białystok) odepchnął Nalepę (LECHIA Gdańsk)
25'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sobiech. Wydawało się, że z tej akcji nic nie będzie, bo dośrodkowanie z lewego skrzydło Mladenovicia zostało podbite przez Prikryla, ale piłka spadła 4. metry od bramki, a tutaj Sobiech wykazał się większym sprytem od Arsenicia. Wyskoczył we właściwym rytmie i wpakował piłkę do siatki głową
28'
prostopadłe podanie Kubickiego i Sobiech (LECHIA Gdańsk) po raz drugi strzela do siatki, po ograniu bramkarza w sytuacji sam na sam, ale gdy unosi ręce do góry, sędzia odgwizdał spalonego
28'
warto podkreślić, że to setny mecz Sobiecha (LECHIA Gdańsk) w ekstraklasie. Na razie strzelił 30 goli.
29'
trwa napór Lechii. Po dośrodkowaniu Lipskiego (LECHIA Gdańsk) nie udało się złożyć do czystego strzału Paixao (LECHIA Gdańsk). Węglarz (Jagiellonia Białystok) złapał piłkę
32'
Węglarz (Jagiellonia Białystok) złapał piłkę po dośrodkowaniu Fili (LECHIA Gdańsk)
33'
Peszko (LECHIA Gdańsk) z Paixao (LECHIA Gdańsk) zamienili się stronami boiska i wyszła im doskonała akcja. Sławem podał do Flavio, a ten odegrał do Fili (LECHIA Gdańsk), który strzelił z narożnika boiska. Szkoda, że niecelnie
34'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) broni strzał piętą Klimali (Jagiellonia Białystok)
35'
znów ładna akcja Lechii. Kubicki (LECHIA Gdańsk) do Peszki (LECHIA Gdańsk), który z pierwszej piłki odgrywa do wbiegającego przed bramkę Sobiecha (LECHIA Gdańsk). Artur nieznacznie minął się z piłką i wyszła ona poza boisko
36'
gdy tylko Lechia przyspieszyła, przestała holować piłkę, a zagrała na tzw. jeden kontakt, obrona Jagiellonii zaczęła pękać w szwach
37'
okazja na bezpośredni strzał na bramkę. Rzut wolny dla Lechii około 25 metrów od bramki Jagiellonii po faulu Arsenicia na Peszce
37'
Mladenović (LECHIA Gdańsk) uderzył, ale wysoko nad poprzeczką
38'
rzut rożny dla Jagiellonii, ale bez zagrożenia dla Lechii
39'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) broni dość lekki strzał Prikryla (Jagiellonia Białystok)
40'
Bodvarson przewraca się w polu karnym Lechii, ale o faulu nie ma mowy
42'
po strzale Romanczuka (Jagiellonia Białystok) piłkę zablokował Nalepa (LECHIA Gdańsk)
42'
goście czekają z wybiciem rogu, gdyż sygnalizowali zagranie ręką. Sędzia nasłuchuje podpowiedzi z VAR
43'
Jagiellonia Białystok strzela gola. Karnego nie było, a rzut rożny wykonał Pospisil. Kubicki wybił piłkę po dośrodkowaniu na linię 16. metra. Trafiła ona pod nogi Prikryla, który potężnym strzałem umieścił futbolówkę w "okienku" bramki gospodarzy
43'
Sędzia czeka jeszcze. Nasłuchuje podpowiedzi z VAR, czy wszystko było w porządku
43'
z białosteckiego sektora już skandowanie "Jeszcze jeden"
44'
arbiter zmierza do monitora, by sam przyjrzeć się sytuacji, która przyniosła gola Jagiellonii
45'
nie ma gola dla Jagiellonii! Sędzia podnosi rękę do góry, a to oznacza, że dopatrzył się spalonego. Nadal 1:0 dla Lechii
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
Koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi 1:0
Lechia prowadzi 1:0 i jest to zasłużone prowadzenie, choćby z racji posiadania procentowego piłki 57:43. Gwizdki sędziów sprawiły, że nie mamy 2:1. Sobiech (LECHIA Gdańsk) strzelił bowiem dwie bramki, a została uznana tylko jedna. Natomiast Jagiellonia przez kilkadziesiąt sekund cieszyła się z wyrównania 1:1, a po analizie VAR arbiter uznał, że Runje (Jagiellonia Białystok) stał na linii strzał Prikryla (Jagiellonia Białystok) i z tego powodu tego gola trzeba anulować.
Lechia pokazała kilka ładnych akcji na jeden kontakt przed polem karnym rywali i gdy tylko przyspieszała, Jagiellonia miała kłopoty. Jednak i kilka szybkich ataków gości mogło się podobać.
Obu drużynom brakuje przede wszystkim więcej dokładności pod bramką rywali, aby ten wynik był wyższy.
Oficjalna frekwencja 13 348 kibiców
brawa dla piłkarzy Lechii i gwizdy dla Jagiellonii z miejscowych sektorów, gdy piłkarze wracają z szatni na boisko
z sektora gości przez chwilę słyszalne: "Jagiellonia tylko zwycięstwo", ale szybko zagłuszone przez chóralne śpiewy kibiców Lechii
46'
Jagiellonia Białystok przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Camara, w jego miejsce wchodzi Bida.
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Lechia, w której składzie nie ma żadnej zmiany
46'
"Lechia gol" - z trybun
46'
w Jagiellonii roszada na lewym skrzydle. Przypomnijmy, że Bida (Jagiellonia Białystok) to strzelec pierwszego gola w ekstraklasie w tym sezonie. Strzelił go w Gdyni
48'
Wójcicki (Jagiellonia Białystok) nie pozwolił na dośrodkowanie Paixao (LECHIA Gdańsk)
48'
w polu karnym Lechii przewrócił się Klimala (Jagiellonia Białystok), ale faulu nie było
49'
obaj trenerzy, tak jak i w pierwszej połowie, także i teraz na stojąco oglądają grę
50'
zablokowany strzał z dystansu Romaczuka. Rzut rożny dla Jagiellonii
51'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pospisila (Jagiellonia Białystok) nieznacznie pomylił się przy strzale głową Arsenić (Jagiellonia Białystok)
53'
Bida (Jagiellonia Białystok) wychodził sam na sam, ale wyprzedził go Mladenović (LECHIA Gdańsk) i zdążył wybił piłkę poza boisko
53'
i drugi korner z rzędu dla gości
54'
a po rzucie rożnym kolejny stały fragmenty gry, tym razem rzut wolny z wysokości pola karnego Lechii
55'
Pospisil (Jagiellonia Białystok) dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego. Głową, wyskakując tyłem do bramki, uderzył Klimala, ale nieznacznie się pomylił
56'
Runje (Jagiellonia Białystok) podaje piłkę do bramkarza, który nie mogąc jej łapać, by nie było rzutu wolnego pośredniego, wybija nogą. Do futbolówki próbował dojść Paixao (LECHIA Gdańsk)
57'
zbyt mocne dośrodkowanie Fili (LECHIA Gdańsk). Węglarz (Jagiellonia Białystok) bez kłopotów złapał piłkę
57'
rozgrzewa się Gajos
58'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Peszko, w jego miejsce wchodzi Gajos.
58'
"Sławomir Peszko" - skandują kibice
58'
Gajos (LECHIA Gdańsk) to z kolei m.in. były piłkarz Jagiellonii. Grał w Białymstoku w latach 2012-15, gdzie jego trenerem przez sezon był Piotr Stokowiec
60'
Jagiellonia Białystok przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Klimala, w jego miejsce wchodzi Mudrinski.
60'
roszada w ataku gości
60'
na spalonym Sobiech (LECHIA Gdańsk)
61'
w Lechii Gajos (LECHIA Gdańsk), choć jest środkowym pomocnikiem, ustawiony na pozycji, którą opuścił Peszko (LECHIA Gdańsk), czyli na skrzydle
62'
seria dośrodkowań w pole karne Jagiellonii. Po tym Mladenovicia Bodvarsson popchnął Gajosa (LECHIA Gdańsk), powodując jego upadek, ale sędzia nakazał grać dalej
64'
niecelnie główkował Mudrinski (Jagiellonia Białystok)
67'
korner dla Jagiellonii
68'
ależ ofiarnie bronią się piłkarze Lechii przy tym kornerze. Dwa strzały rywali zablokowane, a po chwili Kuciak (LECHIA Gdańsk) wypchnął jeszcze piłkę poza boisko po kolejnym zagraniu Imaza
69'
i 4. z rzędu korner dla gości. Nieco opóźnione rozegranie, bo sędzia czekał na podpowiedź z VAR, czy przy bloku Nalepy strzału Imaza obrońca Lechii nie pomógł sobie ręką
69'
faul Romanczuka (Jagiellonia Białystok) na Augustynie (LECHIA Gdańsk), przy próbie dojścia do dośrodkowania Pospisila (Jagiellonia Białystok) z narożnika boiska, kończy tę serię stałych fragmentów gry dla gości
70'
w statystykach rzutów rożnych zdecydowana przewaga Jagiellonii 10:2, ale w piłce nożnej liczą się gole, a na razie jeden po stronie Lechii
73'
"Lechijko, wygraj mecz, 3 punkty musisz mieć" - z trybun
74'
[1:1] Jagiellonia Białystok STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mudrinski. Wydawało się, że jest już po strachu dla gospodarzy, bo zagrana z lewego skrzydła przez Bodvarssona piłka przeszła wzdłuż pola karnego. Niestety, Paixao wycofał ją do obrońcy, a Wójcicki zdążył zablokować wybicie Mladenovicia. Piłka tak szczęśliwie dla gości odbiła się od nogi Wójcickiego, że poszybowała do Mudrinskiego, który stał 10 metrów od bramki. Rezerwowy napastnik gości uderzył z pierwszej piłki z woleja, nie dając szans Kuciakowi
78'
kiks Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Rzut rożny dla Jagiellonii
78'
goście podkręcają tempo, starają się wykorzystać widoczne załamanie Lechii po stracie gola w tak nietypowych okolicznościach
79'
dwaj piłkarze zostali w polu karnym Lechii po kolejnym ataku gości
79'
Fila (LECHIA Gdańsk) podnosi się o własnych siłach, a Mudrinski (Jagiellonia Białystok) oczekuje na pomoc masażystów. Jednak, gdy sędzia się na to nie zgadza i on wstaje
80'
Lechia przygotowuje zmianę, bo potrzebny drużynie jest nowy impuls. Do wejścia przygotowuje się Łukasik, co sygnalizuje raczej chęć uporządkowania szyków defensywnych
82'
gra od kilku minut głównie na połowie Lechii
82'
zablokowany strzał z "16" Mudrinskiego (Jagiellonia Białystok), do którego piłkę piętą podawał Imaz (Jagiellonia Białystok)
83'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fila, w jego miejsce wchodzi Łukasik.
83'
i zmiana ustawienia Lechii. Łukasik (LECHIA Gdańsk) wszedł na pozycję defensywnego pomocnika, a Makowski (LECHIA Gdańsk) przesunięty na prawą obronę, gdzie grał Fila (LECHIA Gdańsk)
84'
faul Makowskiego (LECHIA Gdańsk) kilka metrów od narożnika własnego pola karnego
85'
Augustyn (LECHIA Gdańsk) pewnie wybija głową piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Pospisila (Jagiellonia Białystok)
85'
jednak piłka wraca w "16" Lechii. Zablokowany strzał Mudrinskiego (Jagiellonia Białystok) i kolejny korner dla gości
86'
tym razem bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pospisila (Jagiellonia Białystok)
86'
Jedna z nielicznych w ostatnim czasie kontr Lechii. Po dośrodkowaniu Lipskiego (LECHIA Gdańsk) sędzia odgwizdał faul Paixao (LECHIA Gdańsk) na Arseniciu (Jagiellonia Białystok)
87'
Paixao (LECHIA Gdańsk) zagrał przed pole do Sobiecha (LECHIA Gdańsk), ale ten zbyt długo zwlekał ze strzałem i piłkę stracił
88'
LECHIA Gdańsk przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Lipski, w jego miejsce wchodzi Wolski.
88'
teraz zmiana piłkarzy na tej samej pozycji. Wolski (LECHIA Gdańsk) zagra jako "10"
89'
zbyt mocne dośrodkowanie Kubickiego (LECHIA Gdańsk). Piłkę złapał Węglarz (Jagiellonia Białystok)
89'
Jagiellonia Białystok przeprowadza także ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Imaz, w jego miejsce wchodzi Nawrocki.
90'
Lechia złapała drugi oddech. Teraz to ona atakuje
90'
szkoda, że nikt nie doszedł do piłki wrzuconej w pole karne przez Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+2
jeszcze głośniejszy doping dla Lechii
90+2
wygrana to 3. miejsce dla Lechii, remis tylko 6.
90+3
Wolski (LECHIA Gdańsk) "nie zabrał" się z piłką jak to zrobił w Płocku i szansa być może na pojedynek sam na sam z bramkarzem przepadła
90+3
wybita piłka po dośrodkowaniu Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
90'
cały czas atakuje Lechia
90+3
Masażyści Jagiellonii na boisku. Leży Wójcicki. Pewnie także dla tego, aby wybić Lechię z uderzenia, w którym jest niewątpliwie w ostatnich minutach
90+4
nieudane dośrodkowanie Gajosa (LECHIA Gdańsk). Piłkę złapał Węglarz (Jagiellonia Białystok)
90+5
Jagiellonia zwalnia grę jak może
90+5
Koniec meczu. Lechia zremisowała z Jagiellonią 1:1
jako pierwsi dziękują swojej drużynie kibice Jagiellonii
"Czy wygrasz, czy nie..." - kibice Lechii śpiewem i brawami dziękują swoim piłkarzom
W drugiej połowie niepotrzebnie Lechia dała się zepchnąć do defensywy. Goście bazowali przede wszystkim na seryjnie wykonywanych stałych fragmentach gry, a przede wszystkim rzutach rożnych, których w całym meczu mieli aż 11. Gdy się w takich warunkach broni, nie trudno o błąd. Upiekło się Nalepie (LECHIA Gdańsk), choć goście widzieli jego zagranie ręką we własnym polu karnym. Natomiast błąd Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) przy wybiciu piłki już okazał się brzemienny w skutkach. Zablokowana piłka trafiła do Mudrinskiego (Jagiellonia Białystok), który okazał się szczęśliwym rezerwowym dla Jagiellonii.
Po dwóch zmiana w końcówce Lechia złapała drugi oddech. Znów zaatakowała, ale na strzelenie gola, który wyniósłby drużynę na 3. miejsce w tabeli nie starczyło czasu. Jest zatem 6. pozycja.

Wyniki 4 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)
  • Zagłębie Lubin - ARKA GDYNIA 2:0 (1:0)
  • Lech Poznań - Śląsk Wrocław 1:3 (1:3)
  • Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 1:0 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 1:0 (0:0)
  • ŁKS Łódź - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
  • Cracovia - Korona Kielce 1:0 (1:0)
  • Wisła Płock - Legia Warszawa (przełożony na 16.09)

Opinie (229) ponad 10 zablokowanych

• Frajerski remis (9)

szkoda punktów bo świetna pierwsza połowa :/

• 119 21

• jedna połowa to za mało

• 27 1

• Frajerski remis ale Jagi, mieli 14 strzałów i 11 rogów (1)

• 19 10

• w tym tylko dwa celne

• 6 1

• Frajerski ? Mogliśmy to spokojnie przegrać, jeszcze kiedyś takie mecze pechowo przegrywaliśmy w końcówkach.

• 24 3

• (1)

Lechia LGBT Gdańsk

• 5 13

• Dzięki temu, że jesteśmy tęczowi,

mamy miejsca na trybunie honorowej przy Olimpijskiej. Kto nie należy do lgbt, ten nie ma wstępu na stadion

• 5 3

• szczęśliwy remis!

gdyby sędzia Złotek ocenił rękę Nalepy tak, jak kibice Lechii chcieli ocenić rękę Jędzy w meczu z Legią, to powinien być karny dla Jagi. odległość była znacznie większa. idąc tą logiką teraz powinna być jazda na Złotka, że tego karnego nie zagwizdał

• 2 2

• Gdzie jest atak???????????????

Beznadzieja w ataku, z takim atakiem nie ma szans na coś więcej niż środek tabeli!!!!!

• 1 1

• Mentalność średniaka

Lechia powinna celować w strzelenie 3-4 bramek w każdym meczu. Poziom polskiej ligi jest na prawdę słaby, także strzelanie 3 bramek w każdym meczu słabemu przeciwnikowi to nie jest jakiś super wyczyn, to po prostu norma dla zwycięzcy. Tak robiliby sportowcy o mentalności zwycięzców. Lechia ma potencjał, ale nie ma woli zwycięzcy. Jak zaczniecie tak myśleć, stadion będzie pełny, jak nie, dalej średniactwo w słabej lidze europejskiej.

• 9 0

• (2)

Nic się nie stało

• 21 57

• (1)

Jak to nic się nie stało? Gra fatalna. Zresztą nic dziwnego... Gra się skończyła z końcem gry w lidze europy.

• 13 10

• Zawsze dla Lechii punkt

Za to twoja arka na szesnastym miejscu i spadek na dno

• 10 4

• Asekuranctwo, brak skrzydeł i brak w zasadzie ataku (4)

Gdzie jest Lechia z meczu z Broendby? To jest ta kiepska Lechia z wiosny rundy mistrzowskiej

• 156 6

• dokładnie, brak skrzydeł aż za bardzo widoczny...

Do tego irytujący i wolny Flavio, który jest niedokładny w podaniach i w przyjęciu piłki bez nacisku obrońcy Jagi...

Dodatkowo denerwuje panika Stokowca i obrona Częstochowy w drugiej połowy - zamiast dać Wolskiego, to wpuszcza Łukasika a Wolskiego na ostanie 2 minuty... kabaret.

• 30 3

• Peszki gral dobry mecz na skrzydle, szkoda ze szedl

• 11 0

• Lechia w meczach z Broendby wyczerpała limit dobrych zagrań na cały sezon.

Teraz do końca będą grać padakę.

• 11 8

• 10/10

Oddanie inicjatywy w środku boiska, jak cały poprzedni sezon!!!!! Brak środka pola. Środek pomocy to nie tylko destrukcja, środek pola to kreowanie gry. Trójka w środku pola powinna wymiatać podaniami między sobą, a tu jest słabo bardzo, skupienie tylko na destrukcji!!!! Nie mogę tego oglądać.

• 4 1

• Jaga wyraznie lepsza Lechia beznadziejna jak i trener (7)

• 98 83

• Ledwo biegali po boisku

• 36 4

• Szczur a nie lechista

• 12 10

• Śledziu nie podpisuj się lechista, bo ty nawet na Arkę nie chodzisz, tylko mamusią do Biedronki.

• 13 12

• Lechista??? (3)

Lechista z Arki ha ha a co tam twoja areczka....

• 8 4

• (2)

k... człowieku! podpisujesz się "kibic Arki" a piszesz "twoja areczka"... kim ty jesteś? schizofrenikiem?

• 7 7

• W szpitalach psychiatrycznych (1)

mają żółte zasłonki i ściany pomalowane na niebiesko. Mają też hymn: pomaluj mój świat na żółto i niebiesko