Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:3. Piłkarze bezradni, kibice tracą cierpliwość

Jacek Główczyński
31 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Kibice Lechii Gdańsk tracą cierpliwość. Co krzyczeli po meczu i w trakcie gry?

Lechia Gdańsk przegrała z Lechem Poznań 0:3 (0:2) w zaległym meczu z 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla biało-zielonych to czwarta porażka z rzędu, która pozostawia ich na ostatnim miejscu w tabeli. Nic w ekipie Tomasza Kaczmarka nie poprawił ani debiut Joela Abu Hanny, ani próba gry po przerwie trójką obrońców. W starciu z mistrzem Polski gospodarze nie mieli szans na strzelenie nawet honorowego gola, a wielokrotnie na boisku sprawiali wrażenie bezradnych. Kibice tracą cierpliwość. "Dostało się" werbalnie tak piłkarzom jak i prezesowi Pawłowi Żelemowi.

Zwoliński

Rezerwowi: 1 Buchalik, 2 Pietrzak, 6 Kubicki, 11 Piła, 23 Maloca, 45 Okoniewski, 77 Neugebauer, 79 Sezonienko, 88 Kałuziński

17 Szymczak

Rezerwowi: 1 Rudko, 5 Rebocho, 7 Sousa, 14 Citaiszwili, 20 Pingot, 22 Murawski, 24 Amaral, 27 Żukowski, 37 Satka
  • 46' 10 Diabate Zmiany 88 Kałuziński
  • 61' 20 Conrado Zmiany 2 Pietrzak
  • 61' 99 Durmus Zmiany 79 Sezonienko
  • 69' 97 Abu Hanna Zmiany 23 Maloca
  • 69' 7 Gajos Zmiany 6 Kubicki
  • 61' 30 Kwekweskiri Zmiany 22 Murawski
  • 74' 2 Pereira Zmiany 27 Żukowski
  • 74' 23 Velde Zmiany 14 Citaiszwili
  • 74' 11 Marchwiński Zmiany 24 Amaral
  • 19' Kwekweskiri
  • 42' Velde
  • 60' Skóraś
  • 35' Diabate
  • 48' Velde
  • 84' Kałuziński
  • 89' Stec
  • 90+4 79 Sezonienko

Tomasz Kaczmarek zwolniony z posady trenera Lechii Gdańsk. Kto za niego?

Lechia Gdańsk przegrała po raz czwarty z rzędu. Kibice "nie oszczędzali" piłkarzy ani prezesa klubu. Lechia Gdańsk przegrała po raz czwarty z rzędu. Kibice "nie oszczędzali" piłkarzy ani prezesa klubu.

Lechia po raz pierwszy od powrotu do ekstraklasy w 2007 roku zamyka tabelę

Kiedy ostatnio było blisko dna tabeli?

trener Kaczmarek przyznał, że w tej sytuacji klub może z nim zrobić wszystko

Zagłosuj, kto jest najbardziej odpowiedzialny za to, że Lechia Gdańsk zamyka tabelę ekstraklasy

ale dzień przed meczem z Lechem zmienił zdaniem i przekonywał na przykład

Tomasz Kaczmarek: Zbudowanie drużyny jest trudniejsze niż skręcenie regału

klub na finiszu okna transferowego, które zamyka się dziś o północy, ruszył do wzmocnienia, choć nie takiego się spodziewano

Lechia Gdańsk wypożyczyła obrońcę. Już pracował on z trenerem Kaczmarkiem i jak to skończyło się dla tamtej drużyny?

w dniu meczu doszło do rozdźwięku w zarządzie Lechii

Przeczytaj, dlaczego wiceprezes chce dymisji prezesa i co na razie zrobił?

4 zmiany w Lechii w porównaniu z meczem w Legnicy, w tym aż trzy w obronie. Od razu debiutuje Abu Hanna. Ponadto do "11" wrócili: Conrado i Terrazzino, a Tobers ze środka obrony przesunięty na środek drugiej linii

Miedź Legnica - Lechia Gdańsk 2:1. Przeczytaj relację, sprawdź kto jest nowym kapitanem oraz wstaw oceny piłkarzom oraz trenerowi

Kuciak rozgrywa dziś mecz numer 300 w ekstraklasie. Żaden zagraniczny piłkarz przed nim tego nie dokonał
Lech ma też swoje problemy. W Gdańsku ma wspierać go 600 kibiców, w tym połowa Gdyni, a w najlepszych latach przyjeżdżało z tą drużyną i 2 tysiące kibiców
Lech w ostatniej kolejce ligowej wygrał z Piastem 1:0. W porównaniu z "11" tamtego meczu w wyjściowym składzie dwie zmiany. Wchodzą do gry od początku poznańscy młodzieżowcy: Marchwiński (Lech Poznań) i Skóraś (Lech Poznań)
na ławce rezerwowych Lecha jego nowy nabytek - Żukowski (Lech Poznań). Przypomnijmy, że Mateusz w styczniu odszedł z Lechii do Glasgow Rangers. Teraz szkocki klub wypożyczył go do końca sezonu do mistrza Polski
w pierwszym zaległym meczu z 6. kolejki Raków pokonał Pogoń 1:0
zwycięstwo dałoby Lechii awans na 16. miejsce, które obecnie zajmuje... Lech
wulgarnie z obu stron z trybun
piłkarze na prezentacji. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. Lech fioletowe stroje
w wyniku losowania kapitanów: Kuciaka (LECHIA Gdańsk) i Karlstroema (Lech Poznań) drużyny zmieniają się stronami boiska
1'
od środka mecz rozpoczął Lech
1'
niecelny strzał sprzed pola karnego Terrazzino (LECHIA Gdańsk)
2'
"Lechijko wygraj mecz" - skandują miejscowi kibice
6'
na razie Lechia częściej przy piłce
8'
wybita piłka po dośrodkowaniu Steca (LECHIA Gdańsk)
8'
teraz Diabate (LECHIA Gdańsk) doskoczył do dośrodkowania Steca (LECHIA Gdańsk), ale nie zdołał skierować piłki w kierunku bramki
9'
Pereira (Lech Poznań) zagrał piłkę wprost w ręce Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
10'
"W Wolnym Mieście..." - z trybun
11'
posiadanie piłki 65:35 dla Lechii. Lech bez próby strzału na bramkę
12'
zablokowanie uderzenie Terrazzino (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego
13'
Abu Hanna (LECHIA Gdańsk) zablokował w polu karnym Marchwińskiego (Lech Poznań)
14'
Skóraś (Lech Poznań) niecelnie główkował po dośrodkowaniu Pereiry (Lech Poznań)
15'
spiker apeluje o kulturalny doping w kierunku sektora gości
15'
indywidualna akcja Skórasia (Lech Poznań) zakończona strzałem w tzw. krótki róg bramki. Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie łapie piłkę
16'
Diabate (LECHIA Gdańsk) równie mocno jak i niecelnie, a sytuację miał bardzo dobrą, bo zagrał piłkę na połowie Lecha i popędził na bramkę
17'
Bednarek (Lech Poznań) musiał się wysilić, aby wybić piłkę poza bramkę po strzale Durmusa (LECHIA Gdańsk) sprzed "16"
18'
z narożnika boiska dośrodkował Durmus (LECHIA Gdańsk). Akcję strzałem głową zakończył Nalepa (LECHIA Gdańsk). Zbyt lekko uderzona piłka nie sprawiła kłopotów Bednarkowi
18'
piłka po poprzeczce Lechii wyszła na rzut rożny
19'
[0:1] Lech Poznań STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kwekweskiri. Lechia zaskoczona po rozegraniu przez gości rzutu rożnego. Piłka została zagrana przed pole karne przez Pereirę, gdzie nikt nie pilnował środkowego pomocnika gości. Gruzin miał dużo miejsca, aby precyzyjnie przymierzyć z około 20 metrów w róg bramki Kuciaka
21'
rzut rożny dla Lechii
22'
Lech miał kłopoty z wybiciem piłki po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska. Gdy futbolówka trafiła przed pole karne do Terrazzino (LECHIA Gdańsk), strzelił on, ale wysoko nad bramką
23'
"Lechia grać kur... mać" - z trybun
23'
Relacja live wulgarnie z trybun o prezesie Lechii, wisi też nieprzychylny dla Pawła Żelema baner na płocie za bramką
24'
niecelnie główkował Dagerstal (Lech Poznań)
25'
Lech coraz mocniej naciera
26'
Diabate (LECHIA Gdańsk) przedarł się w pole karne, ale tutaj został zablokowany i zdołał zdobyć tylko aut
27'
Lechia, by osłabić napór Lecha, próbuje pressingu na połowie poznańskiej
28'
Lech wyszedł spod pressingu i szybko przedostał się w "16" Lechii. Niedokładnie dośrodkował Velde (Lech Poznań)
29'
Velde (Lech Poznań) zmienił się skrzydłami ze Skórasiem (Lech Poznań), młodzieżowiec teraz z lewej strony boiska, a zaczynał z prawej
30'
po dośrodkowaniu Conrado (LECHIA Gdańsk) Diabate (LECHIA Gdańsk) zgrał piłkę w pole bramkowe, ale zamiast Zwolińskiego był tam Bednarek (Lech Poznań)
31'
po dośrodkowaniu Pereiry (Lech Poznań) dwóch piłkarzy Lecha niepilnowanych w "16" Lechii. Dobrze, że strzał Skórasia (Lech Poznań) został zablokowany
31'
bez zagrożenia po dośrodkowaniu z narożnika boiska Douglasa (Lech Poznań)
31'
pomocy medycznej potrzebował Nalepa (LECHIA Gdańsk), ale może kontynuować grę
32'
na spalonym Terrazzino (LECHIA Gdańsk)
33'
diametralnie zmieniły się proporcje w posiadaniu piłki w stosunku do początkowego fragmentu gry. Teraz już 53:47 na korzyść Lecha
34'
spiker apeluje do kibiców gości o kulturalny doping
35'
Żółtą kartką został ukarany Diabate (LECHIA Gdańsk).
35'
pomocy medycznej potrzebuje Milić (Lech Poznań), który we własnym polu karnym był faulowany przez Diabate (LECHIA Gdańsk)
38'
obrońca Lecha nadal leży we własnym polu karnym
39'
Milić (Lech Poznań) zostaje na boisku
41'
zbyt mocne dośrodkowanie Durmusa (LECHIA Gdańsk)
42'
[0:2] Lech Poznań STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Velde. Po stracie Gajosa na połowie rywali, Lech wyszedł z kontrą 3 na 3. Velde, choć mógł podawać, sam kończył akcję. Przełożył piłkę z prawej na lewą nogą, czym "posadził" na murawie Tobersa i potężnie uderzył w okienko bramki Kuciaka
42'
"Lechia grać, kur... mać" - z trybun
45'
Lech 3 celne strzały 2 gole
45'
Tobers (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Skórasia (Lech Poznań) sprzed pola karnego
45'
co najmniej 4 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę nogą po strzale Szymczaka, do którego podawał Marchwiński
45+3
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - LECH POZNAŃ 0:2
gwizdy oraz okrzyk "Lechia grać, kur... mać" - żegnają piłkarzy schodzących na przerwę
Lechia nieźle weszła w mecz, ale ten dobry okres skończył się wraz z groźnym strzałem Durmusa (LECHIA Gdańsk), po którym Bednarek (Lech Poznań) sparował piłkę na rzut rożny. Była to 17. minuta. Potem z minuty na minuty coraz groźniejszy był Lech. Jednak gole zdobył wcale nie po własnych, rewelacyjnych akcjach, ale po błędach gdańszczan. Najpierw Lechia "zasnęła" przy rzucie rożnym, a potem kontrę rywalom umożliwiła strata Gajosa (LECHIA Gdańsk), a we własnym polu karnym Tobers nie przeszkodził Velde
Lechia w coraz trudniejszym momencie. 45 minut dzieli ją od czwartej porażki z rzędu.
Spiker podał oficjalną frekwencję - 8036 kibiców
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza w przerwie jedną zmianę. Boisko opuszcza Diabate, w jego miejsce wchodzi Kałuziński.
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Lechia
46'
Lech bez zmian w składzie
46'
wulgarnie z trybun z obu stron
47'
Lechia przeszła do ustawienia na trzech obrońców. Ten tercet tworzą od prawej: Tobers (LECHIA Gdańsk), Nalepa (LECHIA Gdańsk), Abu Hanna (LECHIA Gdańsk). Na wahadłach Stec (LECHIA Gdańsk) i Conrado (LECHIA Gdańsk)
48'
Żółtą kartką został ukarany Velde (LECHIA Gdańsk) po faulu an Gajosie
49'
Durmus (LECHIA Gdańsk) przymierzał się do strzału, ale szybciej do piłki nadbiegł Terrazzino (LECHIA Gdańsk), tylko że jego uderzenie zostało zablokowane
51'
szczęście przy Lechii. Karlstroem (Lech Poznań) strzelił w prawy słupek bramki Kuciaka. Piłka następnie trafiła do stojącego 4 metry od bramk Marchwińskiego (Lech Poznań), ale ten nieznacznie posłał ja obok lewego słupka bramki Lechii
52'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po strzale Velde (Lech Poznań)
53'
słaby strzał Zwolińskiego po dośrodkowaniu Conrado (LECHIA Gdańsk). Bednarek (Lech Poznań) złapał piłkę
54'
Zwoliński zamiast oddać strzał, sfaulował rywala
57'
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) celny strzał, ale w środek bramki i Bednarek (Lech Poznań) błędu nie popełnił
60'
[0:3] Lech Poznań STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Skóraś. "Rozklepana" obrona Lechii. Dwójkowa akcja Marchwińskiego i Skórasia, po której ten drugi znalazł się przed Kuciakiem. Mimo że miał ostry kąt, zmieścił piłkę pod poprzeczką bramki, uderzając z narożnika pola bramkowego
61'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kwekweskiri, w jego miejsce wchodzi Murawski.
61'
sędzia jeszcze czeka na ocenę VAR sytuacji po której padł gol
61'
Lechia przeprowadza podwójną zmianę
61'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Pietrzak.
61'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Durmus, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
62'
gol uznany. Lechia przegrywa 0:3
64'
Pereira (Lech Poznań) rozprowadził kolejną akcję Lecha. W polu karnym zablokowany Valde
65'
rykoszet po strzale Szymczaka. Będzie rzut rożny
66'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Douglasa (Lech Poznań)
67'
Szymczak sprzed pola karnego posłał piłkę nieznacznie nad poprzeczką
69'
niecelny strzał Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
69'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Abu Hanna, w jego miejsce wchodzi Maloca.
69'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Kubicki.
73'
Lech przygotowuje potrójną zmianę
74'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pereira, w jego miejsce wchodzi Żukowski.
74'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Velde, w jego miejsce wchodzi Citaiszwili.
74'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marchwiński, w jego miejsce wchodzi Amaral.
74'
dla Żukowskiego (Lech Poznań) to debiut w Lechu. Wychowanek Pogoni Lębork w latach 2015-21 grał w Lechii z przerwą na jedną rundę i wypożyczenie do Chojniczanki
76'
Skóraś wymaga pomocy medycznej
79'
Lech na razie w "10"
79'
strzał nad bramką Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk)
80'
Skóraś (Lech Poznań) wraca na boisko
80'
Lechia nadal zbyt wolno, bez pomysłu, aby sforsować obronę gości. Lech zadowolony z wyniku również nie podkręca tempa
81'
Sezonienko (LECHIA Gdańsk) zagrał wzdłuż bramki Lecha, ale nikt nie dostawił nogi, aby skierować piłkę do siatki
84'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (LECHIA Gdańsk).
86'
Lech spokojnie wymienia dużą liczbę podań, większość na własnej połowie. Lechia nie potrafi odebrać piłki
86'
niecelny strzał Amarala (Lech Poznań)
87'
Skurcze łapią Skórasia (Lech Poznań). Sędzia czeka aż lechita sam podniesie się z boiska
88'
gra wznowiona, Lech w komplecie
89'
Żółtą kartką został ukarany Stec (LECHIA Gdańsk).
90'
co najmniej 3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+2
coraz więcej przerw w grze, teraz sędzia wznowił grę rzutem sędziowskim
90+4
Kuciak (LECHIA Gdańsk) broni jeszcze jeden strzał
90+4
Żółtą kartką został ukarany Sezonienko (LECHIA Gdańsk).
90+4
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - LECH POZNAŃ 0:3
kibice "zaprosili" piłkarze bliżej niż zwykle, cała drużyna weszła w pole karne, by usłyszeć to co kilka razy podczas meczu: "Lechia grać, kur... mać"
Lechia pogrąża się w kryzysie. Przegrała czwarty mecz z rzędu. W boju z Lechem niewiele miała to powiedzenia. Oddała 3 celne strzały przy 8 rywali. Nie stworzyła praktycznie żadnej sytuacji, która pachniałaby golem. Lech od zdobycia pierwszego gola kontrolował grę.
Po przerwie gospodarzom nic nie dało przejście na ustawienie z trzema obrońcami, w którym Lechia w oficjalnym meczu za kadencji trenera Kaczmarka wcześniej nie grała. Niewiele też wniosło pięć zmian.

18 Lechia Gdańsk 6 1 0 5 5:15 3
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.
Tabela wprowadzona: 2022-08-31