Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:0. Paixao nie strzelił karnego, ale dał wygraną

Rafał Sumowski
14 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Lechia Gdańsk pokonała u siebie Piasta Gliwice 1:0 (0:0). Choć w pierwszej połowie Flavio Paixao nie wykorzystał rzutu karnego, który wywalczył Conrado, po przerwie i tak zapewnił biało-zielonym triumf nad mistrzem Polski. Debiuty w gdańskich barwach zaliczyli wchodzący z ławki Ze GomesŁukasz Zwoliński.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

12 Kuciak - 77 Kobryń, 25 Nalepa, 23 Maloca, 22 Mladenović - 2 Tobers - 11 Mihalik, 7 Gajos, 32 Urbański, 20 Conrado - 28 Paixao
Sędziowie: Kwiatkowski oraz Siejka, Karasewicz
Widzów: 7139
26 Plach – 28 Rymaniak, 88 Korun, 4 Czerwiński, 14 Holubek – 6 Hateley, 18 Sokołowski – 11 Felix, 89 Tuszyński, 19 Milewski – 9 Parzyszek
  • 59' Urbański Zmiany Zwoliński
  • 66' Mihalik Zmiany Ze Gomes
  • 72' 20 Conrado Zmiany 19 Fila
Zmiany Zmiany
  • 64' Parzyszek Zmiany Badia
  • 80' Sokołowski Zmiany Konczkowski
  • 86' Felix Zmiany Jodłowiec
  • 63' Paixao
Bramki Bramki
  • 39' Tobers
  • 51' 1 Alomerović
Kartki Kartki

- Po względem organizacyjnym trudny tydzień za nami. Po 1-2 treningach trudno oceniać piłkarzy, ale cieszę się z każdego transferu. Jesteśmy w procesie, który stawia wiele znaków zapytania, jeśli chodzi o formę sportową. Jednak dzięki wykonywanej pracy potrafimy odnajdywać się w sytuacjach trudnych i nie najgorzej sobie z tym radzimy. Na razie faworytem są jeszcze rywale. To drużyna ułożona, grająca skuteczny futbol - powiedział przed meczem z Piastem trener Stokowiec.

Piotr Stokowiec przed meczem Lechia Gdańsk - Piast Gliwice

W stosunku do meczu ze Śląskiem trener Stokowiec dokonał jednej zmiany. Urbański (LECHIA Gdańsk) zastąpił Makowskiego, który pauzuje za kartki. To zaskoczenie, dla Kacpra to drugi mecz w seniorskim zespole i debiut w wyjściowej jedenastce.

Na ławce znalazły się najnowsze nabytki: Haydary, Ze Gomes, Zwoliński. Nie ma Kryeziu i Saiefa. Po chorobie wrócili Fila i Alomerović, ale w pełni sił nie jest jeszcze Lipski.
Ławka Lechii: 1 Alomerović - 8 Haydary, 10 Vikri, 17 Ze Gomes, 19 Fila, 24 Zwoliński, 30 Żuk, 55 Dymerski, 88 Kałuziński

Ławka Piasta: 1 Szmatuła - 3 Jodłowiec, 20 Konczkowski, 21 Badia, 22 Mokwa, 23 Huk, 29 Borkała, 34 Malarczyk, 99 Stanek
Niedawno zakończyliśmy relacje na żywo z meczów piłkarzy Arki Gdynia i siatkarzy Trefla Gdańsk.

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2:0. Zapis relacji

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:0. Zapis relacji

Relacja live W Gdańsku zimno, a na trybunach daleko do wysokiej frekwencji. Tradycyjnie dokładne dane podamy za spikerem w połowie meczu. Na trybunach transparent do byłych piłkarzy Lechii: "Sobiech, Haraslin, Łukasik Dziękujemy"
1'
Od środka mecz rozpoczął Piast
4'
Na razie spacerowe tempo gry.
4'
Gliwiczanie rozgrywają piłkę, ale nie kwapią się do zdecydowanego ataku. Lechia z kolei nie naciska
6'
W końcu jakiś konkret. Mihalik (LECHIA Gdańsk) zgrał piłkę przed pole karne do Urbańskiego (LECHIA Gdańsk), a ten dograł na lewą do zbiegającego w wolne pole Mladenovicia (LECHIA Gdańsk). Serb uderzył jednak nad bramką po nodze obrońcy. Rzut rożny dla Lechii
10'
Nieudane rozegranie autu przez Lechię
11'
Dobry powrót Tobersa (LECHIA Gdańsk) do defensywy
12'
Mladenović (LECHIA Gdańsk) przszkodził Tuszyńskiemu (Piast Gliwice), od bramki Kuciak (LECHIA Gdańsk)
13'
Gajos (LECHIA Gdańsk) faulował Tuszyńskiego (Piast Gliwice) w środku pola
14'
Faulowany Conrado (LECHIA Gdańsk)
15'
Rozciągają grę lechiści
17'
Piast spokojnie rozgrywa piłkę, kibice Lechii gwiżdżą
18'
Felix (Piast Gliwice) nad bramką Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
18'
Conrado (LECHIA Gdańsk) próbował uciec lewą stronę, ale zupełnie nie zrozumieli się z Paixao (LECHIA Gdańsk), który podał w zupełnie inne miejsce niż zmierzał Brazylijczyk
19'
Holubek (Piast Gliwice) z łatwością zatrzymał Mihalika (LECHIA Gdańsk) wbiegającego z piłką w pole karne
20'
Flavio urwał się z piłką lewym skrzydłem, ale za długo zwlekał. Wywalczył jednak rzut wolny
21'
Gajos (LECHIA Gdańsk) zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego. Piękny "rogalik", ale nieznacznie nad bramką.
23'
Tuszyński z prawej strony w pole karne do Felixa (Piast Gliwice) a ten zdecydował się na uderzenie z woleja. Na szczęście obok bramki
25'
Nieudany przerzut Urbańskiego (LECHIA Gdańsk) na prawą stronę, choć zamysł był dobry
25'
Gajos (LECHIA Gdańsk) w pole karne na głowę Paixao (LECHIA Gdańsk), ale minimalnie za wysoko i Flavio nie mógł precyzyjnie uderzyć
26'
Kiepska wrzutka Kobrynia (LECHIA Gdańsk) z prawej strony po tym jak miejsce wypracował mu Paixao (LECHIA Gdańsk)
27'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) wrzucał w pole karne na głowę Tobersa (LECHIA Gdańsk), ale piłka w rękach Placha (Piast Gliwice)
29'
Urbański (LECHIA Gdańsk) wygrał pojedynek główkowy z Czerwińskim (Piast Gliwice). Bez kompleksów gra młody pomocnik Lechii
30'
Zablokowany Urbański (LECHIA Gdańsk) w polu karnym przez Czerwińskiego (Piast Gliwice). Wywalczył rzut rożny. Chwilę wcześniej świetnie zastawił się przed Hateleyem (Piast Gliwice)
31'
Korner nieudany, ale Lechia wciąż przy piłce
32'
Conrado (LECHIA Gdańsk) faulowany w polu karnyn. Będzie jedenastka po faulu Milewskiego (Piast Gliwice)
33'
Paixao (LECHIA Gdańsk) z karnego trafił w poprzeczkę
35'
Ostatni rzut karny zmarnowany przez Paixao (LECHIA Gdańsk) miał miejsce 16.02.2019 w Kielcach. Później trafił pięć kolejnych. Liczymy też mecze Pucharu Polski i eliminacji Ligi Europy
37'
Źle przyjął piłkę przed polem karnym Piasta Urbański (LECHIA Gdańsk)
38'
Urbański (LECHIA Gdańsk) faulował Sokołowskiego (Piast Gliwice)
38'
Kibice niecenzuralnie o PZPN
39'
Żółtą kartką został ukarany Tobers (LECHIA Gdańsk) za faul na Sokołowskim.
40'
Wrzutka z prawej strony, Felix (Piast Gliwice) zamykał akcję strzałem głową, ale w boczną siatkę bramki Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
40'
Urbański (LECHIA Gdańsk) strzelał z ok. 25 metra. Łapie piłkę Plach (Piast Gliwice), ale dobra decyzja pomocnika, co brawami nagrodzili kibice
42'
Ładna akcja Lechii, ale zepsuł ją Conrado (LECHIA Gdańsk) nieudanym zgraniem do środka
43'
Fatalny błąd Kuciaka (LECHIA Gdańsk), któremu odskoczyła piłka, ale sytuację uratował Nalepa (LECHIA Gdańsk) który dobitkę zablokował ciałem
44'
Kobryń (LECHIA Gdańsk) ratuje Lechię przed stratą gola blokując strzał po ziemi na odsłoniętą bramkę
45'
Korner Piasta i Parzyszek (Piast Gliwice) uderza głową nad bramką
45'
Koniec I połowy. Lechia - Piast 0:0
Po sennym początku spotkania, nie zabrakło emocji. Lepiej zaczął Piast, ale stopniowo inicjatywę przejmowała Lechia. Rzut karny wywalczył Conrado (LECHIA Gdańsk), ale w poprzeczkę z rzutu karnego trafił Paixao (LECHIA Gdańsk). Ostatnie minuty należały do gliwiczan, którzy dwukrotnie stanęli przed szansą na gola. Po błędzie Kuciaka (LECHIA Gdańsk) strzał Felixa (Piast Gliwice) zablokował Nalepa (LECHIA Gdańsk), a chwilę później gospodarzy - również po strzale Hiszpana - uratował Kobryń (LECHIA Gdańsk). Z dobrej strony pokazuje się Urbański (LECHIA Gdańsk), który rozgrywa swój pierwszy mecz w wyjściowym składzie, a wcześniej zagrał tylko 3 minuty, jesienią z Rakowem Częstochowa. Pomocnik jest aktywny, pokazuje się do gry, wygrał główkowy pojedynek z Czerwińskim (Piast Gliwice) i oddał celny strzał z dystansu.
Na trybunach jak podaje spiker - 7139 kibiców.
46'
Rozpoczęła się II połowa
49'
Kontra Lechii. Środkiem z piłka popędził Urbański (LECHIA Gdańsk) po zagraniu Mihalika (LECHIA Gdańsk) i podawał na lewą stronę to nadbiegającego Conrado (LECHIA Gdańsk), lecz minimalnie za słabo. Wielka szkoda, bo z tego mogła być świetna sytuacja bramkowa
50'
Dwa ostre wejścia Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) po tym jak arbiter nie odgwizdał faulu na nim. Serb przeprosił jednak Rymaniaka (Piast Gliwice)
51'
Żółtą kartką został ukarany Alomerović (LECHIA Gdańsk). Siedzący na ławce bramkarz komentował chyba zbyt emocjonalnie brak reakcji arbitra po wejściu Rymaniaka w Mladenovicia.
54'
Piłka dla Piasta po starciu Koruna (Piast Gliwice) z Conrado (LECHIA Gdańsk) przy linii bocznej
55'
Tobers (LECHIA Gdańsk) dobrze w defensywie, źle wyprowadził piłkę Gajos (LECHIA Gdańsk). Faulowany Parzyszek (Piast Gliwice), rzut wolny dla Piasta na ok. 35 metrze
57'
Sprytnie po ziemi z wolnego Hateley (Piast Gliwice), obrona Lechii nieco zaspała, ale zablokował Felixa (Piast Gliwice) Paixao (LECHIA Gdańsk).
58'
Cały czas głośny doping dla Lechii
59'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Urbański, w jego miejsce wchodzi Zwoliński.
59'
Bardzo dobry występ Urbańskiego (LECHIA Gdańsk). Cofa się Paixao (LECHIA Gdańsk), Zwoliński (LECHIA Gdańsk) wchodzi na szpicę.
61'
Rzut wolny wywalczył Conrado (LECHIA Gdańsk)
62'
Odskoczyła piłka Mladenoviciovi (LECHIA Gdańsk), aut dla piasta
63'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Paixao.

Mihalik przejął piłkę po tym jak źle złożył się do woleja po wrzutce Mladenovicia i dośrodkował do Paixao. Portugalczyk miał przed sobą tylko bramkarza i uderzeniem z pierwszej piłki zdobył swojego 50. gola w ekstraklasie w barwach Lechii.
64'
Piast Gliwice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Parzyszek, w jego miejsce wchodzi Badia.
64'
8 ostatnich goli Lechii w ekstraklasie to trafienia Paixao (LECHIA Gdańsk)
66'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mihalik, w jego miejsce wchodzi Ze Gomes.
67'
Poślizgnął się przy linii bocznej Conrado (LECHIA Gdańsk), aut dla Piasta
69'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę po uderzeniu głową Sokołowskiego (Piast Gliwice)
72'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Fila.
72'
Gajos (LECHIA Gdańsk) zszedł bliżej lewej strony, a Fila (LECHIA Gdańsk) (nominalny prawy obrońca) w środku drugiej linii
74'
Gracz Piasta na spalonym
75'
Mladenović (LECHIA Gdańsk) wywalczył aut nabijając Milewskiego (Piast Gliwice) po zagraniu piętą
76'
Znakomicie wyszedł Kuciak (LECHIA Gdańsk) i obronił strzał Felixa (Piast Gliwice) w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji dla bramkarza Lechii
79'
"Wszyscy wstają i śpiewają" z trybun
79'
Korner dla Piasta i wrzutka, Nalepa (LECHIA Gdańsk) wyskakuje najwyżej i wybija piłkę głową
80'
Piast Gliwice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sokołowski, w jego miejsce wchodzi Konczkowski.
80'
Rzut wolny dla Piasta na 20. metrze
81'
Heteley uderzył obok bramki Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
82'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę po wrzutce. Piast szuka wyrównania, Lechia nastawiona na kontry
82'
Gajos (LECHIA Gdańsk) przerywa akcję gości
83'
Ucierpiał pod polem karnym Lechii Mladenović (LECHIA Gdańsk)
84'
Kolejna wrzutka Piasta i znów wybija piłkę głową Nalepa (LECHIA Gdańsk)
86'
Felix (Piast Gliwice) strzelał głową po koźle, ale łapie piłkę Kuciak (LECHIA Gdańsk)
86'
Piast Gliwice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Felix, w jego miejsce wchodzi Jodłowiec.
87'
Badia (Piast Gliwice) nie sięgnął piłki głową po dośrodkowaniu
88'
Rzut rożny dla Piasta
89'
Od bramki wznawia Kuciak (LECHIA Gdańsk)
89'
Paixao (LECHIA Gdańsk) próbował zagrać prostopadle do uciekającego w pole karne Ze Gomesa (LECHIA Gdańsk), ale górną piłką przecięli obrońcy
90'
Udanie zablokował w polu karnym próbę strzału Tobers (LECHIA Gdańsk)
90'
Arbiter doliczył minimum 4 minuty gry
90+1
Czerwiński (Piast Gliwice) przerywa kontrę Lechii
90+2
Daleko piąstkuje piłkę po wrzutce Kuciak (LECHIA Gdańsk)
90+3
Znów piąstkuje Kuciak (LECHIA Gdańsk). Groźnie w polu karnym Lechii, wreszcie wyjaśnia sytuację Nalepa (LECHIA Gdańsk). Plach (Piast Gliwice) wybiega z bramki i uprzedza biegnącego do piłki Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk)
90+4
KOniec meczu. Lechia pokonała Piasta Gliwice 1:0
Po wyrównanym meczu zasłużona wygrana Lechii. Gdańszczanie mogli wygrać wyżej, bo w pierwszej połowie Paixao (LECHIA Gdańsk) z karnego trafił w poprzeczkę, ale później zrehabilitował się za to. Z drugiej strony, gdyby choć jedną z licznych okazji strzeleckich wykorzystał Felix (Piast Gliwice), gliwiczanie mogliby wywieźć choćby punkt. W najgroźniejszych sytuacjach Lechię Kobryń (LECHIA Gdańsk), Nalepa (LECHIA Gdańsk) i Kuciak (LECHIA Gdańsk).

16 ŁKS Łódź 22 4 3 15 21:40 15
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.
Tabela wprowadzona: 2020-02-16

Wyniki 22 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Piast Gliwice 1:0 (0:0)
  • Górnik Zabrze - ARKA GDYNIA 2:0 (0:0)
  • ŁKS Łódź - Wisła Płock 0:0
  • Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0:0
  • Raków Częstochowa - Legia Warszawa 2:2 (2:0)
  • Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 0:1 (0:0)

• my kibice arki zazdrościmy

Kibicom z Gdańska, Gdyni i Sopotu takiej wspaniałej drużyny jaką jest Wielka Lechia Gdańsk