Lechia przegrała z najsłabszą drużyną ekstraklasy

13 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Lechia Gdańsk przegrała z Pogonią Szczecin 1:3 (0:2). Był to ostatni mecz ekstraklasy tego roku na Stadionie Energa. Biało-zieloni nie mieli tego dnia wsparcia w zorganizowanym dopingu kibiców. Na boisku gospodarze rozczarowali, gdyż ulegli najsłabszej drużynie tabeli, dla której było to pierwsze zwycięstwo od 19 sierpnia. Poprzednio z sukcesu "portowcy" cieszyli się także w Trójmieście, gdyż wygrali w Gdyni 3:0.

Pogoń Szczecin Pogoń Szczecin
1 Kuciak - 2 Milos, 23 Wojtkowiak, 26 Augustyn, 3 Wawrzyniak - 35 Łukasik, 30 J.Nunes - 28 F.Paixao, 7 Krasić, 21 Peszko - 19 M.Paixao
Sędziowie: Dobrynin (Łódź) oraz Siejka, Kupsik
Widzów: 9548
1 Załuska - 2 Rapa, 23 Fojut, 25 Dwali, 77 R.Nunes - 4 Piotrowski, 6 Murawski, 14 Drygas - 11 Delew, 9 Frączczak - 93 Zwoliński
  • 46' 7 Krasić Zmiany 8 Balde
  • 56' 30 Nunes Zmiany 9 Lipski
  • 76' 21 Peszko Zmiany 11 Kuświk
  • 77' 11 Delew Zmiany 15 Matynia
  • 90' 4 Piotrowski Zmiany 10 Kort
  • 90+3 6 Murawski Zmiany 21 Rudol
  • 83' M.Paixao
  • 17' Frączczak
  • 33' Piotrowski
  • 72' Frączczak karny
  • 7' Rapa
  • 66' R.Nunes

mecz poprzedziła "Lekcja Historii" z okazji rocznicy Stanu Wojennego, który został w Polsce wprowadzony 13 grudni 1981 roku
reprezentacyjny skrzydłowy Lechii zapewnia, że piłkarze chcą, aby kibice ten wieczór zapamiętali z powodu dobrej gry miejscowych

SŁAWOMIR PESZKO: CHCEMY POŻEGNAĆ ROK Z PRZYTUPEM. PRZECZYTAJ WYWIAD ZE SKRZYDŁOWY LECHII
trener Owen nie zaskoczył ze składem. W miejsce pauzującego za kartki Sławczewa wpisał J.Nunesa (LECHIA Gdańsk), który za kartki pauzował w ostatniej kolejce

W MECZACH, W KTÓRYCH GRAŁ SIMEON SŁAWCZEW LECHIA ZDOBYŁ TRZY RAZY WIĘCEJ PUNKTÓW NIŻ W GRAŁ, W KTÓRYCH NIE BYŁO TEGO POMOCNIKA
szkoleniowiec nie ukrywał bowiem, że był zadowolony z postawy drużyny w piątek w Zabrzu, gdzie mecz zakończył się remisem 1:1

ZDANIEM TRENERA LECHIA SKRZYWDZONA W ZABRZU. ADAM OWEN: NALEŻAŁ NAM SIĘ KARNY
w Lechii toczą się rozmowy kontraktowe z niektórymi piłkarzami

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O ZAŁOŻENIACH LECHII NA DWA OSTATNIE MECZE ROKU

z trybun przyśpiewki na temat... policji
rezerwowi Lechii: 33 Zelenika, 5 Vitoria, 8 Balde, 9 Lipski, 11 Kuświk, 29 Żukowski, 96 Oliveira
na ławce niespełna 16-letni napastnik Żukowski
rezerwowi Pogoni: 33 Henger - 10 Kort, 15 Matynia, 20 Hołota, 21 Rudol, 29 Listkowski, 56 Stasiak

piłkarze na prezentacji. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki i getry. Pogoń granatowe-bordowe stroje
1'
od środka rozpoczęła Lechia
1'
niezbyt dużo ludzi na trybunach. Kilkadziesiąt osób w sektorze gości
1'
o dokładnej frekwencji poinformujemy w przerwie, gdyż wówczas otrzymujemy na tym stadionie oficjalne dane w tym względzie
2'
na spalonym Delew (Pogoń Szczecin)
4'
kibice Lechii intonują hymn narodowy
4'
niecelny strzał M.Paixao (LECHIA Gdańsk)
5'
"A na drzewach zamiast liści..." - skandowanie z trybun
7'
Żółtą kartką został ukarany Rapa (Pogoń Szczecin) po faulu na M.Paixao
8'
na spalonym F.Paixao (LECHIA Gdańsk)
10'
spiker apeluje do publiczności o doping, bo na razie okrzyki i śpiewy z trybun nie dotyczą gry. Zresztą i ta nie jest zbyt emocjonująca
12'
Lechia w ataku pozycyjnym, Pogoń czeka na kontry
13'
na razie wolne tempo gry
14'
spiker cały czas apeluje o kulturalny doping, teraz zarówno gospodarze jak i goście skandują to samo, ale wulgarnie i nie na tematy sportowe
15'
teraz kibice Lechii zaczynają skandowanie, a sympatycy Pogoni je kończą
15'
a nie są to bynajmniej klubu ze sobą sympatyzujące
16'
w statystykach nadal bez jednego celnego strzału, nie było też żadnego rogu
17'
teraz kibice już wulgarnie o przeciwnych klubach. Nie pomagają apele spikera
17'
[0:1] Pogoń Szczecin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Frączczak, ale po akcji środkowych pomocników gości. Murawski przechwycił piłkę, a z pola karnego zagrywał ją Piotrowski. Zamykającemu akcję Frączczakowi przyszło już tylko uderzyć na pustą bramkę
19'
Delew (Pogoń Szczecin) próbował lobować Kuciaka (LECHIA Gdańsk), ale przerzucił piłkę tak nad bramkarzem jak i jego bramką
20'
wolny dla Lechii z wysokości pola karnego rywali
21'
bez zagrożenia dla Pogoni po dośrodkowaniu z wolnego Peszki (LECHIA Gdańsk)
23'
strata gola na razie nie sprawiła przyspieszenia gry Lechii
24'
przerwa w grze. Na boisko wbiegają masażyści gości, by udzielić pomocy Fojutowi
27'
Lechia próbuje ustawiać pressing na połowie rywali. Teraz faulował jednak F.Paixao (LECHIA Gdańsk) przy próbie odbioru
28'
"Lechia grać, kur... mać" - z trybun
28'
natomiast nadal brakuje pozytywnego dopingu dla Lechii
28'
nie ma też zwyczajowych flag na sektorze tzw. ultrasów
29'
róg dla Pogoni, ale bez zagrożenia dla miejscowych
30'
pojedyncze gwizdy z trybun
32'
próbował kontrować Zwoliński (Pogoń Szczecin), ale sam naprzeciw trzech lechistów stracił piłkę
33'
[0:2] Pogoń Szczecin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Piotrowski. Pomocnik gości wpadł w pole karne z prawego skrzydła, minął Augustyna i uderzył w "krótki róg" bramki Kuciaka. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki
33'
gwizdy z gdańskich sektorów, radość na trybunie gości
35'
kolejny atak gości. Kuciak (LECHIA Gdańsk) broni strzał Dwaliego (Pogoń Szczecin)
35'
Lechia sprawia wrażenie jakby nie wyszła grać o gole, a o posiadanie piłki. Te ma na poziomie blisko 60 procent
36'
gospodarze nadal bez celnego strzału.
36'
przechwyt Łukasika (LECHIA Gdańsk) i Krasić (LECHIA Gdańsk) już biegł na bramkę Pogoni, ale sędzia zatrzymał akcję, gdyż uznał że pomocnik Lechii faulował
38'
zablokowane dośrodkowanie Milosa (LECHIA Gdańsk). Róg dla Lechii
38'
po dośrodkowaniu Peszki (LECHIA Gdańsk) z rogu seria główek w polu karnym, ale kończy się tylko kolejnym rogiem. Po uderzeniu M.Paixao piłka odbiła się od Frączczaka. Miejscowi próbowali reklamować zagranie ręką, ale sędzia nie podzielił ich opinii
38'
drugie dośrodkowanie z rogu Peszki (LECHIA Gdańsk) już zbyt mocne i za wysokie, by ktoś doskoczył do piłki
41'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po zagraniu Frączczaka (Pogoń Szczecin)
43'
po dośrodkowaniu Peszki (LECHIA Gdańsk) piłkę przyjął i uderzył Krasić (LECHIA Gdańsk). Zbyt słaby strzał, by pokonać Załuskę (Pogoń Szczecin), który bez kłopotu złapał piłkę
45'
po dośrodkowaniu R.Nunesa (Pogoń Szczecin) niecelnie główkował Piotrowski (Pogoń Szczecin)
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PRZEGRYWA 0:2
Smutno na Stadionie Energa Gdańsk. Lechia dużo gra w poprzek, mało do przodu, w dodatku w wolnym tempie. Dlatego ma tylko przewagę w statystyce posiadanie piłki. W ofensywie ani razu nie zmusiła do większego wysiłku Załuskę (Pogoń Szczecin).
Natomiast Pogoń przyjechała tutaj grać z kontry i to konsekwentnie robi. Najlepszym jej piłkarzem jest Piotrowski (Pogoń Szczecin), który jak ekspres przemyka prawym skrzydłem, wchodzą z łatwością w pole karne. Pomocnik ma na koncie już gola i asystę.
Przypomnijmy, że Pogoń bez zwycięstwa w ekstraklasie pozostaje od 19 sierpnia, kiedy to w... Gdyni pokonała Arkę 3:0.
w przerwie druga część "Lekcji historii", która poświęcona jest rocznicy Stanu Wojennego z 1981 roku
w przerwie intensywnie rozgrzewa się Balde. Wszystko wskazuje na to, że zacznie od początku drugiej połowy

ROMARIO BALDE STAŁ SIĘ SUPER REZERWOWYM LECHII
Oficjalna frekwencja. Spiker ogłasza 9548 kibiców
przypomnijmy, że na Lechii jest to frekwencja, która uwzględnia osoby uprawnione do wejścia na stadion, a niekoniecznie obecne na trybunach
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zapowiadaną przez zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Krasić, w jego miejsce wchodzi Balde.
46'
drugą połowę rozpoczęła Pogoń. Goście bez zmian w składzie
47'
atak Piotrowskiego (Pogoń Szczecin). Jego podanie w kierunku Zwolińskiego (Pogoń Szczecin) przeciął Kuciak (LECHIA Gdańsk)
49'
Załuska (Pogoń Szczecin) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Peszki (LECHIA Gdańsk)
49'
po wejściu Balde (LECHIA Gdańsk) ten piłkarz ustawiony na prawym skrzydle, a F.Paixao (LECHIA Gdańsk) przeszedł do środka drugiej linii, tam gdzie grał Krasić (LECHIA Gdańsk)
50'
piłkarze Pogoni reklamują rękę w polu karnym Wawrzyniaka (LECHIA Gdańsk), który blokował strzał Murawskiego. Sędzia każe grać dalej
50'
szybka odpowiedź Lechii, ale na spalonym M.Paixao (LECHIA Gdańsk)
51'
przypomnijmy, że na dzisiejszym meczu nie ma VAR
53'
Augustyn (LECHIA Gdańsk) zablokował w polu karnym Piotrowskiego (Pogoń Szczecin). Wydawało się, że będzie róg dla gości, ale sędzia nakazał grać od bramki
54'
strzał Delewa (Pogoń Szczecin) nad poprzeczką
55'
masażyści Pogoni, a nawet nosze na boisku. Pomocy potrzebuje Piotrowski
56'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nunes, w jego miejsce wchodzi Lipski.
57'
Piotrowski (Pogoń Szczecin) przez minutę poza boiskiem, ale wraca do gry
58'
59'
bez strzału na bramkę Pogoni po niezłym dośrodkowaniu z wolnego w "16" Lipskiego (LECHIA Gdańsk). Załuska wygrał powietrzny pojedynek
60'
62'
po dośrodkowaniu Wawrzyniaka (LECHIA Gdańsk) piłka wybita na róg przez Fojuta
63'
Załuska (Pogoń Szczecin) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rogu Lipskiego (LECHIA Gdańsk)
65'
piłkarze Pogoni czują się tak pewnie, że całą drużyną znajdują się na połowie Lechii, gdy gospodarze wyrzucają piłkę z autu niedaleko chorągiewki narożnej
66'
po akcji Balde (LECHIA Gdańsk) nie doszła piłka do ustawionego na 5. metrze od bramki M.Paixao (LECHIA Gdańsk)
66'
Żółtą kartką został ukarany R.Nunes (Pogoń Szczecin) po faulu na Balde
67'
Balde (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy medycznej
67'
wolny tuż przy linii bocznej pola karnego Pogoni
67'
Balde (LECHIA Gdańsk) na razie poza boiskiem
68'
złe zagranie w pole karne z wolnego Lipskiego (LECHIA Gdańsk)
68'
Balde (LECHIA Gdańsk) wrócił na boisko. Jak się wydaje, to jedyny piłkarz, który może napędzić grę Lechii
69'
nadal nie ma dopingu dla Lechii, choć spiker po raz kolejny o niego prosi
70'
karny dla Pogoni. Sędzia dopatrzył się zabrania ręką Milosa, przy próbie zablokowania strzału Zwolińskiego
71'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wyszedł do ustawiającego piłkę Frączczaka (Pogoń Szczecin). Z trybun skandowanie imienia i nazwiska bramkarza Lechii
72'
[0:3] Pogoń Szczecin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Frączczak z karnego. Kuciak rzucił się w prawy róg, piłka poszła w lewy.
75'
M.Paixao (LECHIA Gdańsk) nie zdołał oddać strzału w polu karnym
76'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Peszko, w jego miejsce wchodzi Kuświk.
77'
Pogoń Szczecin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Delew, w jego miejsce wchodzi Matynia.
79'
"Pogoń Szczecin" - gromkie skandowanie z sektora gości
82'
Pogoń nadal atakuje, choć czyni to niedokładnie, a Lechia nadal bez pomysłu na ofensywę
83'
R.Nunes (Pogoń Szczecin) wybija piłkę na róg
83'
[1:3] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki M.Paixao. Po dośrodkowaniu z rogu Lipskiego głową piłkę zgrał Kuświk, a Marco z pola bramkowego mocno kopnął ją do siatki
85'
zbyt mocne dośrodkowanie z wolnego R.Nunesa (Pogoń Szczecin). Piłka bezpośrednio wyszła poza bramkę Lechii
85'
88'
świece dymne odpalone przez kibiców Lechii
88'
gra przerwana, gdyż nie widać pół boiska
90'
Pogoń Szczecin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piotrowski, w jego miejsce wchodzi Kort .
90'
6 minut doliczone
90+3
Pogoń Szczecin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Murawski, w jego miejsce wchodzi Rudol.
90+5
kolejna akcja Balde (LECHIA Gdańsk). Piłkę przejął jednak Załuska (Pogoń Szczecin)
90+6
zamieszanie w polu karnym Lechii po dośrodkowaniu Rapy (Pogoń Szczecin)
90+6
KONIEC MECZU. LECHIA PRZEGRAŁA Z POGONIĄ 1:3
kibice Lechii szybko opuszczają trybuny. Najwyraźniej nie będzie zwyczajowego pożegnania z piłkarzami
"Dziękujemy" - skandowanie z sektora gości pod adresem piłkarzy Pogoni, którzy podchodzą do swoich kibiców
piłkarze Lechii jakby nie wierzą w to co się dzieje. Stoją na boisku
W drugiej połowie, mimo że różnica bramkowa nie uległa zmianie w porównaniu z tym co było przed przerwą, to Lechia wydawała się jeszcze bardziej bezradna niż w pierwszych 45 minutach. Można było mieć obawy, czy nie dojdzie do powtórki z końca października i porażki z Koroną (Pogoń Szczecin) 0:5. Ostatecznie Lechii udało się strzelić honorowego gola, ale nie można mówić, że osłodził on cokolwiek. W ostatnim meczu przed własną publicznością w 2017 roku w cenie było tylko zwycięstwo, a to pojedzie do Szczecina

16 Pogoń Szczecin 21 4 5 12 21:34 17
* Lechia Gdańsk została 14.12.2017 roku pozbawiona jednego punktu za naruszenie przepisów Podręcznika Licencyjnego dotyczące kryterium F.09 mówiącego o braku przeterminowanych zobowiązań

*Po 30 kolejce nastąpi podział na grupę mistrzowską (8 najlepszych drużyn) i grupę spadkową (8 kolejnych). Z zaliczeniem dotychczasowych punktów drużyny zagrają w grupie każdy z każdym, ale bez rewanżów.
Tabela wprowadzona: 2017-12-18

Wyniki 21 kolejki

• Sandecja Nowy Sącz - LECHIA GDAŃSK 2:2 (1:0)
  • Pogoń Szczecin - ARKA GDYNIA 1:0 (0:0)
  • Korona Kielce – Piast Gliwice 1:1 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)
  • Legia Warszawa - Wisła Płock 0:2 (0:2)
  • Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1 (2:0)
  • Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:2 (1:2)
  • Górnik Zabrze - Cracovia 0:4 (0:2)

Opinie (675) ponad 100 zablokowanych

• ) (19)

Masakra...Pogoń pokazała jak grać 95 minut.Lechia...pokazała jak nie grać.Brak taktyki,trener nie reaguje na sytuację na boisku..(ale to masażysta to można wybaczyć).Zero zaangażowania,nawet kibice już nie dopingują...Pogoń przebiegła 122 km,Lechia...103km..Nie wiem co będzie z Sandecją ale widzę to kiepsko.To po prostu koszmar i antypiłka.Szkoda że Lechia nie daje młodych wychowanków(bo ich nie ma?) a gra jakimś zaciągiem serbsko-portugalskim.

• 374 6

• zarąbiście (4)

kupon nie wlazł wczoraj z Arką (miał być remis), ale dzisiaj ładne 400zł na święta za pewną wygraną Pogoni :D

• 43 4

• Nieważne gdzie Lechio i tak kocham Cię. (2)

Okręgówka IV liga III liga lechi lechio kocham Cię. Cała patola trójmiejska śpiewa aaaaaaaaaaa eeeeeeeeeeee uuuuuuuuuuuuu oooooooooooo kocham kocham cię lechio

• 7 21

• Lechia Ciebie oraz innych taking jak Ty na gleboko w d.... (1)

Co to za Lechia ani jednego wychowanka w pierwszym skladzie. Zawodnicy nie grają dla kibiców ani klubu. Dla nich kontrakt jest ważniejszy i kasa na koncie.
          Frajer jak ty co mecz ma nadzieje a tu ch.j Ty zasuwasz od świtu do nocy za 5 tys na miesiąc a chłopaki za 100tys . i maja bekę z takich naiwniaków jak ty.

• 22 0

• Jeśli jesteś patolem to śpiwaj ze mną.

Kocham Cię Lechio Oooooooo Aaaaaaaaaaaaaaa Eeeeeeeeeeeeeeeee Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu Lechia Lechia Lechia Patola ole. Racowisko na wyjeździe będzi edym puścimy z dymem następny mecz wynik nieważny ważny dymmmmmmmmmmmmm aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

• 0 0

• qwa, dałem 2 a remis zwrot, ale i tak weszła kasa przyzwoita..

• 4 2

• Wstyd i kompromitacja (3)

Mandziara i jego swita na taczce do Wisly a emeryci na rente!!!
      Jak moze zarzadzac duzym klubem kretacz i taki polinteligent.

Przestalem chodzic na mecze, teraz juz nie bede ogladal.

• 41 5

• (2)

A czemu emeryci na rente, a nie na emeryturę?

• 15 1

• Bo graja jakby mieli ubytki w zdrowiu

Astma, skolioza, parodontoza i zanik mozgu

• 16 0

• Bo nie osiągnęli jeszcze wieku emerytalnego :) Stąd renta.

• 3 0

• (5)

Czym się tu dziwić? Nie dostają pensji to grają na 50%. Zarząd obraca towarem piłkarskim zamiast realizować cele sportowe, więc w klubie jest darmowy szrot, nawet nie juniorzy ze szkółki. Co pół roku wyprzedaż tych którzy jakoś się pokazali i wartość wzrosła, a pośrednicy dostają dolę i przywożą koelejnych. Niestety klub czeka spadek i wtedy to towarzystwo się "nagle" zawinie.

• 24 3

• (4)

Peszko gral na 40%

• 14 5

• Właśnie Peszkin to chyba jeden zawodnik z pola, któremu się chciało.

Ale jak musisz grać z ogórkami to sam nic nie zrobisz.

• Pogoń nic nie pokazała (1)

To Lechia pokazała, a raczej większość zawodników, co robić żeby nie wygrać !!!!

Panie Peszko, dzięki za walkę. Na resztę szkoda słów....

• 14 0

• W pierwszym kwadransie meczu,

• 1 0

• Nie chodzić na tą padakę

Zero grania

• 5 0

• Od teraz kiedy mi nie będzie szło grając w piłkę to zadzwonię do Lechii. Oni na pewno pomogą mi się przełamać (4)

• 181 3

• Tymczasem Nowak szlaja sie po klubach Zimbabwe szukajac inspiracji (3)