Lechia Gdańsk - Widzew Łódź 0:0. Selekcjoner Fernando Santos goli nie zobaczył

Jacek Główczyński
10 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (107)

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź. Pirotechnika

Lechia Gdańsk zremisowała z Widzewem Łódź 0:0. Selekcjoner reprezentacji Polski - Fernando Santos, który od tego meczu rozpoczął wizytację PKO BP Ekstraklasy, gola nie zobaczył. Piłkarze obu drużyn, choć oddali ponad 30 strzałów, to byli bardzo nieskuteczni. W szeregach gospodarzy najbliżej powodzenia był Kristers Tobers, który strzelił w poprzeczkę. Natomiast gości mógł uradować aktywny przez całe spotkanie Bartłomiej Pawłowski, ale także w doliczonym czasie gry przegrał pojedynek z Dusanem Kuciakiem.

Zwoliński

Rezerwowi: 1 Buchalik, 10 Diabate, 11 Piła, 29 Stec, 33 Terrazzino, 69 Biegański, 79 Sezonienko, 88 Kałuziński, 97 Abu Hanna

19 Pawłowski

Rezerwowi: 44 Wrąbel, 3 Czorbadzijski, 6 Shehu, 16 Zawdzki, 21 Sypek, 22 Kun, 23 Zieliński, 33 Kreuzriegler, 77 Norman
  • 65' 30 Friesenbichler Zmiany 33 Terrazzino
  • 72' 20 Conrado Zmiany 79 Sezonienko
  • 90+4 6 Kubicki Zmiany 69 Biegański
  • 46' 95 Stępiński Zmiany 33 Kreuzriegler
  • 59' 10 Letniowski Zmiany 22 Kun
  • 75' 13 Terpiłowski Zmiany 6 Shehu
  • 82' 7 Milos Zmiany 23 Zieliński
  • 90+2 Sezonienko

Oprawa kibiców Lechii Gdańsk podczas meczu z Widzewem Łódź.

Fernando Santos oglądał mecz Lechia Gdańsk - Widzew Łódź, a wcześniej sprawdzał, jakie są warunki treningowe na stadionie przy ul. Traugutta i czy może przyjąć on reprezentację Polski przed marcowym meczem z Albanią. Fernando Santos oglądał mecz Lechia Gdańsk - Widzew Łódź, a wcześniej sprawdzał, jakie są warunki treningowe na stadionie przy ul. Traugutta i czy może przyjąć on reprezentację Polski przed marcowym meczem z Albanią.

ostatnio o asystę postarał się Friesenbichler i on też otrzymuje miejsce w "11"

Kevin Friesenbichler w nowej roli w Lechii Gdańsk: Jestem gotowy, aby grać w "11". Przeczytaj wywiad

gdyby tabela ekstraklasy uwzględniała wyniki wszystkich drużyn, które padły w czasie kadencji trenera Kaczmarka, to Lechia plasowałaby się na 4. miejscu. Jednak wcześniej odbyło się 9 kolejek i ta suma sprawia, że biało-zieloni znów muszą się mierzyć z zespołem wyżej klasyfikowanym od nich

Sprawdź, jakby wyglądała tabela ekstraklasy, gdyby uwzględniała tylko wyniki z kadencji Marcina Kaczmarka w Lechii Gdańsk

w piątkowy wieczór dodatkową atrakcją meczu ma być obecność na trybunach nowego selekcjonera reprezentacji Polski - Fernando Santosa

Przeczytaj, czego Michał Nalepa i Marcin Kaczmarek spodziewają się po wizycie selekcjonera w Gdańsku

wciąż nie mamy decyzji, czy pierwszy mecz w kraju reprezentacja Santosa zagra w Warszawie czy w Gdańsku

Sprawdź, jak blisko Gdańsk jest przejęcia meczu Polska - Albania w kwalifikacjach Euro 2024

jednak w piątek portugalski szkoleniowiec oglądał stadion przy ul. Traugutta, na którym reprezentacja mogłaby trenować przed meczem z Albanią
niegdyś reprezentacyjnych aspiracji nie ukrywał napastnik Lechii, który teraz strzela gola za golem

Przeczytaj, co o golu i kartce w Zabrzu mówił Łukasz Zwoliński

w porównaniu ze składem z remisowego meczu w Zabrzu nie może w Lechii zagrać kapitan - Gajos, który pauzuje po 4. żółtej kartce

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 1:1. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

w Widzewie nie ma Zjawińskiego, który jest do tego klubu wypożyczony z Lechii

Dlaczego Lechia Gdańsk nie musi obawiać się tego napastnika Widzewa Łódź?

dla kibica nic się nie zmieni na trybunach. Agencja Ochrony Taurus osiągnęła bowiem porozumienie z Lechią odnośnie spłaty zaległości i jej ludzie pozostaną na stadionie
Widzew w ostatniej kolejce zremisował z Jagiellonią 1:1. W porównaniu ze składem z tamtego meczu na Lechię trener Niedźwiedź dokonał dwóch zmian. Do gry weszli: Ciganiks (Widzew Łódź) i Jordi (Widzew Łódź)
w "11" Widzewa dwaj byli piłkarze Lechii: Pawłowski oraz Letniowski (Widzew Łódź). Ten drugi jest nawet wychowankiem gdańskiego klubu, ale w pierwszej drużynie na debiut się nie doczekał
w pierwszym meczu 20. kolejki Stal zremisowała z Rakowem 0:0
szczelnie wypełniony sektor gości, wszyscy na czerwono, zapowiadanych było 2 tysiące kibiców Widzewa
na sektorze gospodarzy przygotowania do oprawy
o frekwencje tradycyjnie poinformujemy w przerwie meczu, gdyż wówczas otrzymujemy oficjalne dane
piłkarze na murawie, Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki, Widzew stalowe stroje, podobne do tych, w których Lechia gra na wyjazdach
losowanie kapitanów Nalepy (LECHIA Gdańsk) i Stępińskiego (Widzew Łódź) nie zmienia stron boisk zespołów. Kuciak (LECHIA Gdańsk) rozpocznie plecami do sektora gości
1'
od środka rozpoczęła Lechia
1'
z obu stron doping dla drużyn, przed meczem było trochę wulgaryzmów, bo klubu nie przepadają za sobą, ale teraz pozytywny doping z obu stron
2'
początek z grą na połowie Lechii
3'
dobry powrót Tobersa (LECHIA Gdańsk), zablokował strzał głową Milosa (Widzew Łódź). Kończy się kornerem
4'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Letniowskiego (Widzew Łódź)
4'
tym razem Conrado (LECHIA Gdańsk) powstrzymał atak Milosa (Widzew Łódź) przy linii bocznej pola karnego
6'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Pawłowskiego
7'
na razie Lechia głównie czeka na to, co zaproponuje Widzew
7'
"Jeśli nie nakłonię niebios, poruszę piekło" - czytamy na sektorze Ultras Lechia
8'
Pawłowski nie doszedł do piłki zagrywanej przez Hanouska
10'
Jordi (Widzew Łódź) uderzył sprzed pola karnego, bez kłopotów piłkę złapał Kuciak (LECHIA Gdańsk)
11'
najpierw Letniowski (Widzew Łódź) strzelając trafił w Terpiłowskiego (Widzew Łódź), a po chwili Pawłowski przestrzelił głową po dośrodkowaniu Milosa (Widzew Łódź)
12'
Relacja live spiker zachęca do braw dla selekcjonera Santosa, ale ze słabym oddźwiękiem
12'
są zatem apele o kulturalny doping do jednego i drugiego sektora
13'
sektorówka na sektorze Lechii
14'
rykoszet po strzale Friesenbichlera (LECHIA Gdańsk). Piłka (LECHIA Gdańsk) w rękach Ravasa (Widzew Łódź)
15'
piłka po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) nie dochodzi do jego kolegów ustawionych w "16" Widzewa
18'
szybka kontra Widzewa lewym skrzydłem. Letniowski (Widzew Łódź) pudłuje z kilku metrów, a była to sytuacja bramkowa
19'
niewiele zabrakło Friesenbichlerowi (LECHIA Gdańsk), aby "zabrał" się w pole karne z piłką, którą zagrywał Zwoliński
20'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza własną bramkę
20'
Letniowski (Widzew Łódź) z narożnika boiska prosto na głowę... Durmusa (LECHIA Gdańsk)
23'
Ravas (Widzew Łódź) łapie piłkę po strzale Zwolińskiego
25'
Pawłowski złapał się za głowę, bo fatalnie spudłował z 11. metra, a był pozostawiony bez opieki
26'
Lechia na razie tylko 1 strzał celny, Widzew 2 celne, a łącznie już 8 uderzeń na bramkę Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
27'
4 rezerwowych Widzewa już na rozgrzewce, w Lechii na razie wszyscy na ławce
29'
Conrado (LECHIA Gdańsk) faulowany przed polem karnym. Będzie dobra okazja do oddania bezpośredniego strzału na bramkę Widzewa
30'
pirotechnika na sektorze Lechii
30'
bardzo dobry strzał Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego. Ravas (Widzew Łódź) zdołał jednak odbić piłkę
31'
rzut rożny dla Lechii
32'
niecelnie główkował Zwoliński po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
35'
i już rzut rożny z drugiej strony boiska
35'
tym razem krótkie rozegranie piłki przez Pawłowskiego i Letniowskiego (Widzew Łódź) przyniosło kolejny rzut rożny dla gości
36'
gdy Letniowski (Widzew Łódź) wrócił do dośrodkowania z narożnika boiska, defensywa Lechii nie miała kłopotu z wybiciem piłki
37'
szybka kontra Lechii, ale złe wybory w polu karnym. Conrado (LECHIA Gdańsk) podał do Bartkowskiego (LECHIA Gdańsk), który próbował dograć do Zwolińskiego, choć niepilnowany był Friesenbichler (LECHIA Gdańsk), który podnosił ręce i domagał się piłki
38'
niecelnie strzelał Milos (Widzew Łódź)
39'
teraz Friesenbichler (LECHIA Gdańsk) sam postanowił skończyć akcję i uderzył niecelnie sprzed "16", choć powinien szukać podania do Zwolińskiego
41'
kolejny rzut rożny dla Widzewa
42'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) instynktownie odbił piłkę po strzale głową Jordiego (Widzew Łódź), do którego dośrodkował Pawłowski. Dopiero po tej interwencji sędzia boczny podniósł chorągiewkę, a główny przerwał grę
45'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) spokojnie złapał piłkę, którą po rzucie rożnym dośrodkował Milos (Widzew Łódź), a chwilę wcześniej wybił piłkę poza bramkę po strzale Letniowskiego
45'
szybka odpowiedź Lechii. Conrado (LECHIA Gdańsk) wstrzelił piłkę w pole bramkowe, ale zbyt mocno, aby zdążył do niej Zwoliński. Ravas (Widzew Łódź) złapał piłkę
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - WIDZEW ŁÓDŹ 0:0
Dużo działo się pod bramkami, ale przede wszystkim pod tą, w której stał Kuciak (LECHIA Gdańsk). Widzew miał 60 procent posiadania piłki i oddał aż 12 strzałów. Gdy trzeba było bramkarz Lechii stawał na wysokości zadania, ale częściej łodzianie mieli rozregulowane celowniki, bo pudłowali w kilku dogodnych sytuacji na gola.
Lechia najmocniej sprawdziła Ravasa (Widzew Łódź) po rzucie wolnym Pietrzaka. Ponadto celnie strzelił w szeregach gospodarzy jeszcze tylko Zwoliński.
W kilku innych kontratakach pod bramką rywali Lechii zabrakło dobry wyborów, aby więcej "wycisnąć" z tych akcji.
oficjalna frekwencja, którą ogłosił spiker - 9422 kibiców
spiker informuje kibiców, że na najbliższy mecz wyjazdowy do Kielc będzie przygotowany specjalny pociąg. Koszt to 180 zł
w ramach prezentów dla karnetowiczów dziś życzenia składa za pośrednictwem telebimu Kuciak (LECHIA Gdańsk)
46'
Widzew Łódź przeprowadza w przerwie jedną zmianę. Boisko opuszcza Stępiński, w jego miejsce wchodzi Kreuzriegler.
46'
Lechia bez zmian w składzie
46'
drugą połowę od środka boiska rozpoczął Widzew
47'
niecelne podanie Zwolińskiego w polu karnym gości
50'
Durmus (LECHIA Gdańsk) próbował przelobować Ravasa (Widzew Łódź). Bramkarz Widzewa wbiegł do bramki, ale pokazuje, że piłkę złapał przed linią bramkową. Sędzia nie interweniuje
51'
niecelny strzał z dystansu Kreuzrieglera (Widzew Łódź)
52'
spiker apeluje o kulturalny doping
52'
Conrado (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
53'
po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska piłkę głową próbował zagrywać Nalepa (LECHIA Gdańsk), ostatecznie wypiąstkował ją Ravas (Widzew Łódź)
56'
spiker ponownie apeluje o kulturalny doping
57'
Bartkowski (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę z własnego pola karnego i ruszył do kontry, w której wsparł go Durmus (LECHIA Gdańsk). W końcowej fazie kontrataku Zwoliński zagrał wzdłuż bramki Widzewa, ale nikt nie zamknął tej akcji
57'
pomocy medycznej potrzebuje Letniowski
58'
przygotowywana już jest zmiana
59'
Widzew Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Letniowski, w jego miejsce wchodzi Kun.
59'
udana akcja w obronie Ciganiksa (Widzew Łódź). Mimo presji ze strony dwóch piłkarzy Lechii wyprowadził piłkę przy nodze z okolic narożnika boiska
61'
4 piłkarzy Lechii i 3 Widzewa na rozgrzewce
62'
Jordi (Widzew Łódź) niecelnie główkował po dobrym dośrodkowaniu Ciganiksa (Widzew Łódź)
63'
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) przywoływany z rozgrzewki, najwyraźniej to on wejdzie jako pierwszy na boisko z rezerwy Lechii
64'
po dośrodkowaniu Bartkowskiego (LECHIA Gdańsk) i próbie strzału Zwolińskiego rzut rożny dla Lechii
64'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
65'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Friesenbichler, w jego miejsce wchodzi Terrazzino.
65'
przypomnijmy, że w ostatnich dniach w ramach akcji promocyjnej klubu, Terrazzino (LECHIA Gdańsk) wraz z Castegrenem dostarczał pizzę kibicom Lechii
68'
Kun (Widzew Łódź) nie utrzymał piłki w boisku. Od bramki grę wznowi Kuciak (LECHIA Gdańsk)
69'
celny, ale lekki strzał głową Ciganiksa (Widzew Łódź). Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę
70'
Durmus (LECHIA Gdańsk) zgubił Kreuzriegler (Widzew Łódź) i popędził na bramkę Widzewa. Tobers (LECHIA Gdańsk) mocno kopnął piłkę sprzed "16", ale trafił tylko w poprzeczkę. Zwoliński dobijał głową, ale posłał piłkę nad bramką
71'
Pawłowski wrzucił piłkę "na przecięcie" do Hanouska. Kuciak (LECHIA Gdańsk) czujnie wyczekał do końca tej akcji i pewnie złapał piłkę
72'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
73'
obaj trenerzy mogą jeszcze wymienić trzech zawodników, ale trener Kaczmarek może tego dokonać tylko podczas jednej zmiany, gdy trener Niedźwiedź ma jeszcze dwie roszady
75'
Widzew Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Terpiłowski, w jego miejsce wchodzi Shehu.
76'
Jordi (Widzew Łódź) kopnął piłkę wysoko nad bramką Lechii
77'
w strzałach 17:8 dla Widzewa, w celnych 5:2 dla gości
77'
Lechia wyszła do pressingu już pod pole karne Widzewa. Kubicki (LECHIA Gdańsk) mógł być w dobrej sytuacji, ale nie zdołał dobrze złożyć się do strzału do przejętej piłki
78'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) się nie zgadza, ale sędzia odgwizdał jego faul na Jordim (Widzew Łódź) około 30 metrów od bramki Lechii
79'
spiker znów prosi o kulturalny doping
79'
po rzucie wolnym Pawłowskiego będzie jeszcze rzut rożny dla gości
80'
Tobers (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu Pawłowskiego z narożnika boiska, a próbujący strzelać sprzed "16" z woleja Cigaiks (Widzew Łódź) skiksował
81'
teraz strzał Ciganiksa (Widzew Łódź) zablokowany
81'
Bartkowski (LECHIA Gdańsk) nie widział, że do piłki wybiega Kuciak (LECHIA Gdańsk) i wybił ją poza bramkę
82'
sprytny, ale nieznacznie niecelny strzał Szoty (Widzew Łódź) po zagraniu z narożnika boiska Pawłowskiego
82'
Widzew Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milos, w jego miejsce wchodzi Zieliński.
83'
na spalonym Zwoliński
83'
trener Widzewa już wykorzystał limit zmian, trener Kaczmarek podczas jednej zmiany może wymienić od 1 do 3 zawodników
84'
dobra interwencja Pietrzaka (LECHIA Gdańsk), który zatrzymał podanie Pawłowskiego w kierunku Jordiego (Widzew Łódź)
86'
Sezonienko (LECHIA Gdańsk) faulował Ciganiksa (Widzew Łódź) na wysokości pola karnego Widzewa w walce o górną piłkę
86'
szybka odpowiedź Widzewa i fatalne pudło Pawłowskiego
87'
4 piłkarzy Lechii na rozgrzewce, ale na razie trener Kaczmarek nie spogląda w ich kierunku
88'
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) zablokowany w polu karnym po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
88'
dobrze Tobers (LECHIA Gdańsk). Wybił piłkę po dośrodkowaniu Jordiego (Widzew Łódź), gdyby nie on Kun (Widzew Łódź) byłby sam przed bramką
90'
Tobers (LECHIA Gdańsk) chciał piętą zagrać w pole karne do Durmusa (LECHIA Gdańsk), ale teraz trzeba gonić za kontrą Widzewa
90'
co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Kuciak (LECHIA Gdańsk) ratuje Lechię. Nogą odbił piłkę po kontrze Pawłowskiego
90+2
Tobers (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Hanouska sprzed pola karnego
90+2
Żółtą kartką został ukarany Sezonienko (LECHIA Gdańsk).
90+4
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kubicki, w jego miejsce wchodzi Biegański.
90+4
zmiana na zyskanie czasu
90+4
atak Lechii, ale dośrodkowaniu Sezonienki (LECHIA Gdańsk) prosto w ręce Ravasa (Widzew Łódź)
90+5
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - WIDZEW ŁÓDŹ 0:0
Selekcjoner Santos nie zobaczył żadnego gola w Gdańsku, a fajerwerki też nie były piłkarskie, ale co najwyżej na trybunach. Pewnie notes Portugalczyka pozostał pusty.
Słowem-kluczem do zdefiniowania tego meczu jest nieskuteczność. Widzew oddał aż 22 strzały, Lechia odpowiedziała 9, ale zdecydowana większość z nich była niecelna.
Gospodarze najbliżej szczęścia byli po strzale Tobersa (LECHIA Gdańsk), który sprawdził wytrzymałość poprzeczki, a Zwolińskiemu nie udało się w trzecim meczu z rzędu popisać się celną dobitką.
Natomiast dla Widzewa jeszcze w doliczonym czasie gry aktywny w całym spotkaniu Pawłowski miał piłkę meczową, ale Kuciak (LECHIA Gdańsk) nie dał się pokonać.

18 Miedź Legnica 20 3 6 11 21:31 15
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.
Tabela wprowadzona: 2023-02-13