Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1:1. Dwie różne połowy. Kogo cieszy ten remis?

Jacek Główczyński
5 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1:1. Co na ten remis kibice?

Lechia Gdańsk tylko zremisowała u siebie z Wisłą Kraków 1:1 (1:0). Tym samym goście uniknęli ostatniego miejsca, a gospodarze przesunęli się na 4. pozycję w tabeli. Mecz miał dwie różne połowy, a podział punktów nikogo w biało-zielonych szeregach nie cieszy. Po dużej przewadze w pierwszej połowie i objęciu prowadzenia, po zmianie stron oddali oni inicjatywę rywalom i gdyby nie bardzo dobre interwencje Dusana Kuciaka, to mogli nawet stracić więcej goli.

Zwoliński

Rezerwowi: 1 Buchalik, 4 Tobers, 7 Gajos, 8 Kryeziu, 28 Paixao, 72 Koperski, 76 Clemens, 77 Neugebauer, 79 Sezonienko

Ondrasek

Rezerwowi: 1 Kieszek, 3 Ring, 4 Sadlok, 17 Szota, 21 Kuveljić, 28 Manu, 30 Fernandez, 54 Starzyński, 92 Skvarka
  • 60' 88 Kałuziński Zmiany 77 Neugebauer
  • 60' 20 Conrado Zmiany 76 Clemens
  • 60' 33 Terrazzino Zmiany 7 Gajos
  • 76' 9 Zwoliński Zmiany 28 Paixao
  • 90' 6 Kubicki Zmiany 8 Kryeziu
  • 46' 7 Hugi Zmiany 30 Fernandez
  • 61' 43 Szot Zmiany 28 Manu
  • 78' 77 Savić Zmiany 54 Starzyński
  • 79' 22 Fazlagić Zmiany 21 Kuveljić
  • 90+3 13 Ondrasek Zmiany 4 Sadlok
  • 36' Zwoliński
  • 89' Fernandez
  • 27' Maloca
  • 82' Kubicki
  • 88' Ceesay
  • 50' Colley

Łukasz Zwoliński zdobył prowadzenie dla Lechii Gdańsk, ale po słabej drugiej połowie gospodarze tylko zremisowali z Wisłą Kraków 1:1. Łukasz Zwoliński zdobył prowadzenie dla Lechii Gdańsk, ale po słabej drugiej połowie gospodarze tylko zremisowali z Wisłą Kraków 1:1.

Z trybun na temat Władimira Putina. Uwaga - wulgaryzmy

trener Lechii obiecywał, że od 1. sekund meczu ma być widać i czuć, że Lechia chce wygrać

Przeczytaj, co jeszcze obiecywał Tomasz Kaczmarek przed meczem Lechia Gdańsk - Wisła Kraków

w porównaniu z przegraną w Radomiu 4 personalne zmiany i kilka innych na pozycjach

Radomiak Radom - Lechia Gdańsk 2:0 - przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

sygnalizowaliśmy w tygodniu o dużej niestabilności na prawym boku Lechii i są tutaj kolejne zmiany. Tak jak w końcówce jesieni zagra dziś tutaj Durmus, a w roli obrońcy sprawdzi się... Ceesay

Kto powinien grać z prawej strony boiska Lechii Gdańsk?

z 7 do 6 obniżona została liczba cudzoziemców w "11" Lechii

Jak w tym sezonie przyrasta liczba zagranicznych piłkarzy w "11" Lechii Gdańsk?

w porównaniu z ostatnim meczem największe zmiany właśnie w bocznym sektorach boiska, a także w centrum drugiej linii i w ataku

W meczu Radomiak - Lechia Gdańsk 2:0 błędy popełniali nie tylko piłkarze. Kiedy mylili się sędziowie?

czy to sprawi, że Lechia zacznie punktować, a przede wszystkim grać jakby oczekiwał tego szkoleniowiec, który właśnie od meczu z Wisłą debiutował w ekstraklasie

Przeczytaj, o co gra Lechia Gdańsk w tym sezonie i kiedy osiągnie coś więcej?

w Lechię nadal wierzy miasto, które podpisało z klubem umowę promocyjną aż do 2024 roku, a na stół położyło ponad 20 mln zł

Nowa umowa Lechii z Gdańskiem. Sprawdź, ile pieniędzy za promocję miasta dostanie klub

Wisła miała mniej czasu od Lechii na przygotowania do tego meczu, a ponadto muszą tam być fatalne nastroje, gdyż w ostatni wtorek zostali wyeliminowani z Pucharu Polski przez III-ligową Olimpię Grudziądz.
w porównaniu z tym meczem przegranych po karnych 3:5 trener Brzęczek dokonał aż 5 zmian w "11". Przebudowana przede wszystkim druga linia, w której są trzy roszady
piłkarzom przyjdzie grać w mrozie, obecnie -2 stopnie Celsjusza
z trybun wulgarnie na temat Putina
gospodarze biało-zielone koszulki, białe spodenki
Wisła czerwone stroje
1'
mecz rozpoczęty, od środka Lechia
1'
okrzyki znane z poprzedniej kolejki: "Ruska ku..."
3'
Conrado (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
3'
niecelnie główkował Nalepa (LECHIA Gdańsk), z narożnika boiska dośrodkował Durmus (LECHIA Gdańsk)
5'
na razie doping tylko dla gospodarzy, choć w sektorze gości są też kibice
5'
Biegański (Wisła Kraków) złapał piłkę po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk)
6'
na razie mecz pod dyktando Lechii
7'
Frydrych (Wisła Kraków) nie pozwolił Zwolińskiemu na wyjście sam na sam z bramkarzem
8'
kontra gości, Hugi (Wisła Kraków) pada w polu karnym i domaga się odgwizdania faulu. Sędzia nakazał grać dalej
9'
"Tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
10'
rzut rożny dla gości
11'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Poletanovicia (Wisła Kraków)
11'
niecelny strzał głową Ondraska po dośrodkowaniu Gruszkowskiego
12'
na spalonym Zwoliński
14'
rzut rożny dla Lechii
14'
dośrodkował Kałuziński (LECHIA Gdańsk) z kornera, a strzał Terrazzino (LECHIA Gdańsk) zablokowany
15'
Biegański (Wisła Kraków) nogami wybija piłkę. Przed szansą na gola Kałuziński po dograniu Pietrzaka
16'
Ceesay (LECHIA Gdańsk), który dziś jest prawym obrońcą, dobrze podłączył się pod akcję ofensywną, ale źle podawał w pole karne
18'
kolejny korner dla Lechii
18'
i kolejny rzut rożny, z tą tylko różnicą, że teraz dośrodkował Kałuziński (LECHIA Gdańsk), a następny będzie Durmus (LECHIA Gdańsk)
19'
skiksował Maloca (LECHIA Gdańsk). Grę od bramki zacznie Biegański (Wisła Kraków)
20'
fizjoterapeuci Lechii na murawie. Pomocy wymaga Kubicki (LECHIA Gdańsk)
20'
Conrado (LECHIA Gdańsk) w tym czasie odbiera wskazówki od trenera Kaczmarka
21'
gra wznowiona, Lechia na razie w "10"
21'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) wraca do gry, mimo rozbitego nosa
23'
na trybunach cały czas doping dla Lechii, a na boisku przewaga gdańskich piłkarzy
26'
posiadanie piłki 75:25 na korzyść Lechii, ale na razie tylko jedna groźna sytuacja podbramkowa
26'
zablokowany strzał Terrazzino (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego
27'
po tej sytuacji Wisła wyszła z kontrą i Maloca (LECHIA Gdańsk) musiał ratować się faulem
27'
Żółtą kartką został ukarany Maloca (LECHIA Gdańsk) po faulu na Ondrasku
28'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje piłkę, a przy tej interwencji stratował swojego obrońcę
28'
pomoc medyczna w polu karnym Lechii, ucierpiał maloca
29'
Maloca (LECHIA Gdańsk) na razie poza boiskiem, ale już widać, że chce na niego szybko wrócić
30'
Lechia w komplecie
31'
znów nieporozumienie między bramkarzem a obrońcą Lechii. Kończy się rzutem rożnym dla rywali
32'
bardzo "elektrycznie" w obronie Lechii. Zwoliński wybija piłkę nad poprzeczką własnej bramki i kolejny korner
32'
ależ zamieszanie w "16" Lechii po kolejny dośrodkowaniu z narożnika boiska. W końcu piłkę złapał Kuciak (LECHIA Gdańsk). Z kornera dośrodkował Hugi, a strzelał Frydrych
35'
"Lechia gol" - z trybun
36'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zwoliński. Były próby dośrodkowań i strzałów Lechii. Wreszcie piłka kopnięta przez Malocę, przeszła Ondraska i w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Zwoliński. Napastnik posłał piłkę obok golkipera. Futbolówkę gonił Frydrych, le po wślizgu wpadł z nią do bramki
37'
sędzia odczekał na konsultację z VAR, ale gola uznał
40'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Hugi (Wisła Kraków)
42'
Szot (Wisła Kraków) zezwala by masażyści udzielili pomocy Szotowi (Wisła Kraków). Nie mają daleko, bo boczny obrońca leży tuż przy linii, na wysokości ławki Wisły
43'
gra wznowiona, Wisła w komplecie
43'
była okazja na kontrę, ale Zwoliński był sam i stracił piłkę
44'
rykoszet po strzale Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk). Korner dla Lechii
45'
po dośrodkowaniu Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska niecelnie główkował Nalepa (LECHIA Gdańsk)
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
chyba oczekiwanie z obu stron na gwizdek do szatani
45+3
błąd popełnia Biegański (Wisła Kraków). Po niegroźnym z pozoru strzale Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) bramkarz wypuścił piłkę i będzie jeszcze rzut rożny
45+4
dośrodkował Durmus (LECHIA Gdańsk), a Zwoliński głową skierował piłkę na górną siatkę bramki Wisły
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - WISŁA KRAKÓW 1:0
Lechia prowadzi zasłużenie. Miała dużą przewagę w posiadaniu piłki (69:31), ale mecz nie obfitował w zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Największe zamieszanie w "16" było po dośrodkowaniach z rzutów wolnych bądź rożnych.
Lechia wykorzystała jedną z dwóch okazji. Prowadzenie zdobył Zwoliński, a wcześniej mógł to uczynić Kałuziński (LECHIA Gdańsk). Natomiast z Wisły najmocniej Kuciaka (LECHIA Gdańsk) zatrudnił Frydrych (Wisła Kraków).
Oficjalna frekwencja 6198 kibiców
46'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Hugi, w jego miejsce wchodzi Fernandez.
46'
Lechia bez zmian w składzie
46'
drugą połowę rozpoczęła Wisła
47'
rzut rożny dla Wisły
47'
w tym elemencie 6:4 dla Lechii
47'
48'
odważniejsza gra Wisły po przerwie, wychodzi do pressingu na połowie Lechii
49'
zablokowany strzał Durmusa (LECHIA Gdańsk), okazję na poprawkę miał Kałuziński (LECHIA Gdańsk), ale wdał się w drybling i stracił piłkę
50'
Colley (Wisła Kraków) sfaulował Kubickiego (LECHIA Gdańsk) kilka metrów od narożnika własnego pola karnego
50'
Żółtą kartką został ukarany Colley (Wisła Kraków).
51'
po rzucie wolnym Lechii kontra Wisły, ale dobrze Kuciak (LECHIA Gdańsk) wyszedł z bramki i przejął piłkę
53'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) ratuje Lechię od utraty gola. Bardzo podobna sytuacja jak wówczas, gdy Lechia objęła prowadzenie. Odbita piłka spadła pod nogi napastnika, ale Kuciak odbił piłkę po strzale Ondraska, a w pierwszej połowie Zwoliński pokonał Biegańskiego
55'
"Lechijko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
55'
po raz kolejny doskonale Kuciak (LECHIA Gdańsk). Tym razem odbił piłkę po strzale głową Ondraska i dośrodkowaniu z lewego skrzydła Hanouska
56'
źle weszła w Lechia w drugą połowę i tylko swojemu bramkowi zawdzięcza, że jeszcze prowadzi
57'
i kolejny atak Wisły. Tym razem Fernandez (Wisła Kraków) niecelnie strzelał sprzed "16"
58'
poruszenie na ławce rezerwowych Lechii, szykują się zmiany, trener Kaczmarek naradza się ze współpracownikami
59'
"W Wolnym Mieście..." - z trybun
59'
szykuje się potrójna zmiana w Lechii
59'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) po raz pierwszy usiadł w ekstraklasie na ławce i zanosi się, że zaraz zadebiutuje. To piłkarz zimą pozyskany z Ruchu Chorzów
60'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kałuziński, w jego miejsce wchodzi Neugebauer.
60'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Clemens.
60'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Terrazzino, w jego miejsce wchodzi Gajos.
61'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szot, w jego miejsce wchodzi Manu.
62'
dwie zmiany nastąpiły w centrum drugiej linii, gdyż w tej formacji Lechia oddała pole po przerwie
63'
"Jesteśmy z wami" - skandowanie z trybun
64'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę po strzale Manu (Wisła Kraków) i rykoszecie
65'
leży na boisku Zwoliński, ale sędzia czeka aż napastnik sam się podniesie, pomoc medyczna zostaje za linią
65'
gramy dalej, Łukasz został na boisku
67'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie łapie piłkę po strzale Savicia (Wisła Kraków)
67'
w celnych strzałach przewaga Wisły 5:3, ale w tej najważniejszej statystyce goli - Lechia prowadzi 1:0
68'
niecelny strzał z dystansu Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
70'
po przerwie nadal gra z optyczną przewagą Wisły
72'
znów narada trenerów Lechii. Są jeszcze dwie zmiany
73'
z rozgrzewki przywoływany Paixao (LECHIA Gdańsk)
73'
Durmus (LECHIA Gdańsk), który po zejściu Conrado (LECHIA Gdańsk), przeszedł na lewe skrzydło z prawego, posłał piłkę w pole karne. Najszybszy przy niej był Biegański (Wisła Kraków)
73'
kontra Wisły i po dośrodkowaniu Hanouska kłopoty z wybiciem piłki po stronie Lechii. Tym razem bez strzału gości
74'
Durmus (LECHIA Gdańsk), a po chwili Zwoliński blisko przechwytu na połowie Wisły, ale się nie udało
75'
Biegański (Wisła Kraków) wybił piłkę po dośrodkowaniu Clemensa (LECHIA Gdańsk). Nie było nikogo na dobitkę
76'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zwoliński, w jego miejsce wchodzi Paixao.
76'
być może kibice starszej daty, którzy pamiętają zgodę Lechii z Wisły, mocno się zdziwią, ale teraz z sektorów gdańskich wulgarnie pod adresem gości
78'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Savić, w jego miejsce wchodzi Starzyński.
79'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fazlagić, w jego miejsce wchodzi Kuveljić.
79'
pomocy medycznej potrzebuje Neugebauer (LECHIA Gdańsk)
79'
dzisiejszy debiutant może kontynuować grę
80'
ryzykownie, ale czysty wślizg Malocy (LECHIA Gdańsk) we własnym polu karnym, zabrał piłkę Starzyńskiemu
82'
Paixao (LECHIA Gdańsk) w kontrze zbyt mocno wypuścił piłkę i Biegański (Wisła Kraków) ją przejął
82'
Żółtą kartką został ukarany Kubicki (LECHIA Gdańsk).
82'
dla Kubickiego (LECHIA Gdańsk) to 8. karta w tym sezonie w ekstraklasie. W następnej kolejce musi pauzować
84'
Colley (Wisła Kraków) wybił piłkę z pola bramkowego po wrzutce Paixao (LECHIA Gdańsk), ale i tak był jeszcze spalony
84'
dośrodkowanie Pietrzak (LECHIA Gdańsk) wzdłuż bramki. Nikt nie dołożył głowy, ani nogi
86'
zablokowany strzał Clemensa (LECHIA Gdańsk). Będzie rzut rożny dla Lechii
86'
bez zagrożenia dla rywali po dośrodkowaniu z narożnika boiska Durmusa (LECHIA Gdańsk)
88'
Żółtą kartką został ukarany Ceesay (LECHIA Gdańsk).
89'
[1:1] Wisła Kraków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Fernandez. Pomocnik gości, który wszedł z ławki rezerwowych po przerwie, przymierzył nie do obrony z okolic linii "16". Piłka wpadła w okienko bramki Kuciaka. Akcja gości rozpoczęła się od straty Pietrzaka, a potem rywala nie zdołał zatrzymać Maloca
90'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kubicki, w jego miejsce wchodzi Kryeziu.
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Lechia rzuca się do ataku. Ma rzut rożny
90+2
i jeszcze raz korner, tylko z drugiej strony bramki
90+2
bez zagrożenia dla rywali po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
90+3
Wisła przedłuża jak może zmianę
90+3
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ondrasek, w jego miejsce wchodzi Sadlok.
90+4
ofiarny wślizg Malocy (LECHIA Gdańsk). VAR nie będzie interweniował, bo i tak był spalony
90+4
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - WISŁA KRAKÓW 1:1
pojedyncze gwizdy kwitują koniec meczu
spiker apeluje, aby kibice Wisły zostali na stadionie do czasu aż trybuny opuszczą miejscowi kibice
piłkarze Wisły cieszą się ze swoimi kibicami
kibice Lechii dziękują piłkarzom "za walkę"
Pierwsza w tym roku strata punktów Lechii u siebie, choć niespodziewana, to niestety jest zasłużona. Gdy biało-zieloni mieli przed przerwą dużą przewagę, potrafili ją udokumentować tylko jednym golem. Natomiast po przerwie oglądaliśmy jakby inny mecz, w którym stroną dyktującą warunki była Wisła. Kuciak (LECHIA Gdańsk) kilkukrotnie uchronił miejscowych od straty gola, ale przy strzale Fernandeza (Wisła Kraków) nie miał szans.
Podział punktów uchronił Wisłę od ostatniego miejsca w w tabeli, a Lechię przesunął na 4. miejsce.

18 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 23 5 7 11 25:39 22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.
Tabela wprowadzona: 2022-03-07