Lechia łatwo przeszła Wisłę. W Gdańsku trzy gole i race na trybunach

18 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Zobacz jak kibice odpalili race podczas meczu z Wisłą.

Piłkarze Lechii Gdańsk wygrali u siebie z Wisłą Płock 3:0 (3:0) w meczu otwierającym rundę rewanżową sezonu zasadniczego w ekstraklasie. Biało-zieloni wszystkie gole zdobyli w pierwszej połowie, choć goście od 60. minuty grali w "10". Powrót po kontuzji zaliczył Sławomir Peszko. Kibice znów dali o sobie znać odpalając race, przez co arbiter musiał przerwać mecz na kilka minut ze względu na zadymienie. Zapewne bez kary finansowej dla klubu się nie obejdzie.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

1 Kuciak - 41 Stolarski, 23 Wojtkowiak, 26 Augustyn, 30 Nunes - 6 Sławczew, 35 Łukasik - 28 F.Paixao, 7 Krasić, 27 Wolski - 19 M.Paixao
Sędziowie: Kwiatkowski (Warszawa) oraz Wójcik, Kupsik
Widzów: 7670
87 Kiełpin - 20 Stefańczyk, 5 Sielewski, 26 Łasicki, 2 Sylwestrzak - 4 Szymański, 8 Furman - 9 Reca, 7 Varela, 10 Merebaszwili - 27 Piątkowski
  • 73' 27 Wolski Zmiany 21 Peszko
  • 80' 19 M.Paixao Zmiany 8 Balde
  • 82' 6 Sławczew Zmiany 9 Lipski
Zmiany Zmiany
  • 46' 10 Merebaszwili Zmiany 77 Michalak
  • 65' 27 Piątkowski Zmiany 29 Kante
  • 84' 8 Furman Zmiany 23 Stilić
  • 3' M.Paixao
  • 17' Krasić
  • 45+2 M.Paixao
Bramki Bramki
  • 51' Wojtkowiak
Kartki Kartki
  • 39' Łasicki
  • 60' Łasicki
  • 80' Sielewski

Race na meczu Lechia - Wisła Płock.

Trenerem dzisiejszych gości jest Jerzy Brzęczek. Szkoleniowiec ten prowadził Lechię od 14 listopada 2014 roku do 1 września 2015 roku. Pod jego wodzą drużyna biało-zielonych ukończyła sezon 2014/15 na 5. miejscu. Jego łączny bilans w roli trenera gdańskiej drużyny to 30 oficjalnych meczów ligowych i pucharowych, 11 wygranych, 9 remisów i 10 przegranych przy bramkach 39:34.

LECHIA - WISŁA, CZYLI PODTEKSTY PERSONALNE

Włodarze Lechii liczą na to, że wygrane derby z Arką wpłyną pozytywnie na frekwencję na Stadionie Energa Gdańsk. Na razie średnio ludzi na trybunach jest o ponad 5 tysięcy mniej niż w analogicznym okresie rozgrywek przed rokiem.

CZY WRÓCI DWUNASTY ZAWODNIK LECHII?

- Przerwa w rozgrywkach pozwoliła nam na zwiększenie jeszcze bardziej rywalizacji w drużynie. Do treningów wrócił Sławomir Peszko. Na najbliższym meczu z Wisłą Płock bądź najpóźniej w kolejnym już na niego możemy liczyć - mówił nam Maciej Kalkowski, który prowadził treningi z piłkarzami Lechii Gdańsk pod nieobecność pierwszego szkoleniowca Adama Owena, który przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Walii.

Pauzujący od września z powodu kontuzji Peszko znalazł się w meczowej osiemnastce, ale skrzydłowy rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych.

CO ZMIENIŁA W LECHII PRZERWA NA REPREZENTACJĘ?
Ławka rezerwowych Lechii: 77 Podleśny - 2 Milos, 8 Balde, 9 Lipski, 21 Peszko, 9 Nalepa, 32 Matras

Ławka rezerwowych Wisły: 28 Gradecki - 6 Rasak, 18 Uryga, 23 Stilić, 29 Kante, 77 Michalak, 95 Stępiński
Trener Owen wystawił dziś identyczną jedenastkę jak ta, która rozpoczynała derby z Arką.
Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu Lechia wygrała w Płocku 2:0 (2:0) po golach M.Paixao (LECHIA Gdańsk) i Matrasa.

ZWYCIĘSKA INAUGURACJA LECHII
Relacja live Na 10 minut przed pierwszym gwizdkiem frekwencja jest bardzo niska. Na przyjście na stadion na pewno nie zachęca temperatura, która wynosi 3 stopnie Celsjusza. Tradycyjnie oficjalne dane dotyczące frekwencji otrzymamy w przerwie meczu.
1'
Od środka rozpoczęła mecz Lechia
1'
Kibice ruszyli z dopingiem jeszcze przed pierwszym gwizdkiem
2'
Rożny dla Lechii, ale piłkę po wrzutce wybijają obrońcy
2'
Niefrasobliwie przepuścił piłkę wzdłuż linii bramkowej Augustyn (LECHIA Gdańsk). Na szczęście nie było za nim żadnego z rywali
3'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki M.Paixao.
Prostopadłym podaniem uruchomił Portugalczyka Krasić. Marco nie sięgnął piłki, a Łasicki puścił ją do bramkarza. Napastnik Lechii poszedł jednak do końca i niemal wykopał ją golkiperowi z rąk po czym skierował do siatki!
3'
To 10. bramka M.Paixao (LECHIA Gdańsk) w tym sezonie ekstraklasy
7'
Indywidualne lewą stroną atakował M.Paixao (LECHIA Gdańsk), ale powstrzymali go obrońcy
9'
Augustyn (LECHIA Gdańsk) uprzedził Piątkowskiego (Wisła Płock) przy prostopadłym podaniu
9'
Varela (Wisła Płock) naciskany przez Augustyna (LECHIA Gdańsk) traci piłkę w narożniku boiska
9'
Znów podanie do bramkarza po stronie gości, tym razem Kiełpin (Wisła Płock) wykopał piłkę
11'
Varela (Wisła Płock) zagrał do Recy (Wisła Płock) wzdłuż linii bramkowej, a ten w tłoku niemal skierował piłkę piętą do bramki. Piłka przeszła obok słupka
13'
Krasić (LECHIA Gdańsk) rozpędzał się z piłką, ale przed wejściem w szesnastkę zdecydował się na strzał z dystansu. Obok słupka. Złe wykonanie, ale dobry pomysł
14'
Obrońcy gości z trudem powstrzymali przy linii bocznej M.Paixao (LECHIA Gdańsk)
15'
Moment przewagi Lechii w posiadaniu piłki i naprawdę zdyscyplinowanej gry.
15'
Rzut wolny dla Lechii na ok. 22 metrze
16'
Wolski (LECHIA Gdańsk) zdecydował się na bezpośrednie uderzenie, ale nad poprzeczką. Chwilę wcześniej przepychał się z M.Paixao o to kto podejdzie do stałego fragmentu gry.
17'
[2:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Krasić. Kapitalna akcja Serba z F.Paixao. Krasić wpadł w pole karne, oddając wcześniej piłkę na prawą stronę do Portugalczyka, a ten wrzucił mu ją wprost na głowę! Świetne otwarcie biało-zielonych!
19'
Stolarski (LECHIA Gdańsk) przegrał pojedynek główkowy we własnym polu karnym, ale niebezpieczeństwo zażegnał Wojtkowiak (LECHIA Gdańsk)
20'
M.Paixao (LECHIA Gdańsk) podawał w pole karne, ale akcję przerwał Łasicki (Wisła Płock)
22'
Rzut rożny wywalczył Stefańczyk (Wisła Płock)
22'
Po wrzutce Furmana (Wisła Płock) główkował Reca (Wisła Płock), ale obok bramki
24'
Leży na boisku Łasicki (Wisła Płock). Przerwa w grze
24'
Tak prezentuje się dzisiejsza oprawa przygotowana przez kibiców
26'
Błąd Nunesa (LECHIA Gdańsk) w defensywe, a chwilę później złe podanie Sławczewa (LECHIA Gdańsk) właśnie do niego. Aut na wysokości pola karnego dla Wisły
27'
Wrzutka Recy (Wisła Płock) z prawej strony, ale idealnie w temp wyszedł z bramki Kuciak (LECHIA Gdańsk) i chwycił piłkę
27'
Najwierniejsi fani nie zawodzą. Dopingują cały czas
27'
Za bramką Kuciaka (LECHIA Gdańsk) ok. 300-osobowa grupa dopingujących fanów Wisły
29'
Kibice odpalili środki pirotechniczne. Boisko jest zadymione i sędzia zarządził przerwę w grze
29'
Oby przerwa nie wybiła Lechii z rytmu, bo gdańszczanie do tej pory prezentowali się bardzo dobrze.
29'
Spiker apeluje, aby nie rzucać środków pirotechnicznych na boisko
33'
Sędzia wznowił grę.
33'
Kibice znów odpalili race.
36'
Kolejna przerwa w grze.
37'
Rzut wolny dla Wisły. Piłkę po dośrodkowaniu łapie Kuciak (LECHIA Gdańsk). Widoczność z trybun na boisko jest niemal zerowa, ale dym nie przeszkadza już piłkarzom
38'
Za używanie środków pirotechnicznych na pewno spadną na Lechię kary.
39'
Żółtą kartką został ukarany Łasicki (Wisła Płock).
40'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybiegł z bramki przed pole karne, aby uprzedzić Piątkowskiego (Wisła Płock) i wykopał piłkę
41'
Jedno trzeba oddać gdańskim kibicom - doping nie ustaje nawet na chwilę
41'
Kolejna próba dwójkowej akcji Krasicia (LECHIA Gdańsk) z F.Paixao (LECHIA Gdańsk), tym razem Serb nie sięgnął piłki odegranej przez Portugalczyka w pole karne
43'
Wolski (LECHIA Gdańsk) uderzał po ziemi, złapał piłkę Kiełpin (Wisła Płock)
43'
Krasić (LECHIA Gdańsk) ma dziś dużo luzu, a jego wejścia w pole karne stwarzają sporo zagrożenia dla gości
44'
Rzut wolny dla Lechii. Wolski (LECHIA Gdańsk) przy piłce
44'
Jeden z obrońców Wisły wybił piłkę głową
45'
Zatrzymany przed polem karnym Krasić (LECHIA Gdańsk)
45'
Sędzia doliczy aż 6 minut do pierwszej połowy, oczywiście ma to związek z przerwą w grze po odpaleniu rac przez kibiców
45+1
Wolski (LECHIA Gdańsk) rozpędzony wpadł w pole karne, odegrał na skrzydło a czystą pozycję do strzału dostał Sławczew (LECHIA Gdańsk). Piłkę na rzut rożny odbił Kiełpin (Wisła Płock)
45+2
[3:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki M.Paixao. Wrzutka Wolskiego z rożnego, a po kiksie Szymańskiego piłkę skierował do siatki głową M.Paixao. To jego druga bramka w tym meczu, a jedenasta w sezonie
45+6
Akcja na jeden kontakt Wolski (LECHIA Gdańsk) -F.Paixao (LECHIA Gdańsk) -Krasić (LECHIA Gdańsk), ale stracili piłkę lechiści
45+6
Koniec I połowy. Lechia prowadzi z Wisłą 3:0
Na taką połowę w wykonaniu Lechii na stadionie w Gdańsku kibice czekali od dawna. Biało-zieloni grali zdyscyplinowany, a jednocześnie kreatywny futbol, dochodzili do sytuacji strzeleckich i co najważniejsze, wykorzystywali je.

Świetna połowa szczególnie w wykonaniu zdobywców bramek: M.Paixao (LECHIA Gdańsk) oraz Krasicia (LECHIA Gdańsk). Dobrze funkcjonuje druga linia, a szczególnie groźni biało-zieloni byli po zagraniach prawą stroną, gdzie duże zagrożenie stwarzał F.Paixao (LECHIA Gdańsk). Portugalczyk popisał się znakomitym zagraniem przy akcji na 2:0 z Krasiciem (LECHIA Gdańsk).

Warto wspomnieć, że Wisła nie utrudnia gdańszczanom gry. Przy każdej z bramek ktoś z płocczan maczał ewidentnie palce. Ponadto goście nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Kuciaka. Lechia takich uderzeń oddała pięć. Gdańszczan z rytmu nie wybiła nawet przerwa spowodowana zadymieniem boiska po odpaleniu rac przez kibiców Lechii.

Posiadanie piłki do przerwy: 52 proc. Lechia, 48 proc. Wisła.
Jak poinformował spiker, frekwencja na trybunach wynosi 7670 widzów. Przypomnijmy, że najgorszy wynik Lechii na tym obiekcie to 7066 widzów w meczu z Koroną Kielce.

LECHIA - KORONA 0:5 PRZY NAJSŁABSZEJ FREKWENCJI W LETNICY
46'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Merebaszwili, w jego miejsce wchodzi Michalak .
46'
Rozpoczęła się II połowa
46'
Furman (Wisła Płock) wrzuca z rzutu wolnego, Sławczew (LECHIA Gdańsk) wybija piłkę na rzut rożny
47'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę
49'
Wolski (LECHIA Gdańsk) stracił piłkę w walce ze Stefańczykiem (Wisła Płock), ale błyskawicznie ją odzyskał. Akcja lewą stroną się jednak nie udała, aut dla Wisły
51'
Żółtą kartką został ukarany Wojtkowiak (LECHIA Gdańsk) za faul na Recy przed polem karnym
51'
Gwizdy kibiców przy rzucie wolnym Furmana (Wisła Płock)
52'
Główkował Sielewski (Wisła Płock), ale uderzył obok bramki. Dobra okazja dla Wisły zmarnowana
53'
Znów Furman (Wisła Płock) z wolnego. Skiksował przy wybiciu F.Paixao (LECHIA Gdańsk) i jest korner dla gości
53'
Przepychanka w polu karnym Lechii, leży F.Paixao (LECHIA Gdańsk), Sędzia musi rozdzielać zawodników!
55'
Sytuacja opanowana. Furman (Wisła Płock) szykuje się do wrzutki
55'
Wybił piłkę Łukasik (LECHIA Gdańsk)
58'
Faulowany w powietrznym pojedynku F.Paixao (LECHIA Gdańsk)
59'
Okres gry w środku boiska bez przewagi żadnej ze stron
60'
Rajd lewą stroną M.Paixao (LECHIA Gdańsk) przerwany faulem
żółta i czerwona
60'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Łasicki (Wisła Płock).
60'
Goście przegrywają 0:3, a do tego od 60. minuty grać będą w dziesięciu
62'
Wrzutka Wolskiego (LECHIA Gdańsk) i w zamieszaniu piłka omal nie wpadła do bramki po rzucie wolnym
64'
Fatalny błąd Recy (Wisła Płock) przy wycofaniu piłki i omal nie pokonał Kiełpina (Wisła Płock) na raty F.Paixao (LECHIA Gdańsk)
65'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piątkowski, w jego miejsce wchodzi Kante.
68'
Nieudana indywidualna akcja Kante (Wisła Płock)
70'
Lechia rozgrywa piłkę nie forsując tempa
71'
Domagał się karnego Stefańczyk (Wisła Płock), ale nic z tego
71'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) minął się z piłką zagrywaną wzdłuż linii bramkowej. Na szczęście bez konsekwencji
71'
Prawą stroną urwał się M.Paixao (LECHIA Gdańsk) i zszedł z piłka do środka. Miał przed sobą tylko Kiełpina (Wisła Płock), ale za mocno wypuścił sobie futbolówkę i bramkarz go uprzedził
73'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wolski, w jego miejsce wchodzi Peszko.
73'
Dla Peszki (LECHIA Gdańsk) to pierwszy mecz po kontuzji. Ostatnie spotkanie rozegrał 26 sierpnia w Krakowie przeciwko Wiśle
74'
Kiełpin (Wisła Płock) ratuje gości wychodząc dale przed pole karne. Wybił piłkę, a Krasić (LECHIA Gdańsk) mógł oddać strzał i przelobować bramkarza, ale minął się z futbolówką
75'
Indywidualna akcja Krasicia (LECHIA Gdańsk) i zejście z piłka do środka, ale w ostatniej chwili zablokował go obrońca. Rzut rożny dla Lechii
76'
Od bramki Kiełpin (Wisła Płock)
79'
Lechia nie wykorzystuje przewagi liczebnej, druga połowa jest mniej ciekawsza niż pierwsza
80'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza M.Paixao, w jego miejsce wchodzi Balde.
80'
Żółtą kartką został ukarany Sielewski (Wisła Płock).
81'
Za długo holował piłkę Balde (LECHIA Gdańsk) zamiast podać do czekającego na skrzydle F.Paixao (LECHIA Gdańsk)
82'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sławczew, w jego miejsce wchodzi Lipski.
83'
Kante (Wisła Płock) odebrał piłkę Lipskiemu (LECHIA Gdańsk) w środku boiska, gdy ten wyprowadzał akcję
84'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Furman, w jego miejsce wchodzi Stilić.
87'
Nie może dobrze wejść w mecz Balde (LECHIA Gdańsk), który w krótkim odstępie czasu dwukrotnie stracił piłkę
88'
Z kontrą ruszył Reca (Wisła Płock), ale zatrzymał go Lipski (LECHIA Gdańsk)
89'
Skiksował przy próbie strzału Varela (Wisła Płock), wcześnie groźna akcja Wisły po dalekim prostopadłym zagraniu
90'
Peszko (LECHIA Gdańsk) podawał w pole karne, ale Kiełpin (Wisła Płock) uprzedził F.Paixao (LECHIA Gdańsk)
90'
Arbiter doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.
90+1
Indywidualny rajd Balde (LECHIA Gdańsk) środkiem boiska, ale nie poradził sobie z trzema obrońcami
90+3
Koniec meczu. Lechia wygrała z Wisłą 3:0
90'
Gdańszczanie zapewnili sobie 3 punkty dzięki skuteczności do przerwy. Skwapliwie wykorzystywali błędy gości. Jeśli ktoś spodziewał się kontynuowania "demolki" po zmianie stron, mógł czuć się rozczarowany. Choć od 60. minuty Wisła grała w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Łasickiego (Wisła Płock), radziła sobie lepiej. Lechia kontrolowała jednak przebieg gry, a kibice doczekali się powrotu po kontuzji Sławomira Peszki (LECHIA Gdańsk).

• Jagiellonia Białystok - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0
  • Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)
  • Piast Gliwice - Cracovia 1:0 (0:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań 0:0
  • Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Korona Kielce 0:0

Opinie (225) 5 zablokowanych

• 0.3 (2)

dzisiaj małe 30% zaliczył Sławek

• 24 12

• marsz w górę (1)

sięgnęliśmy dna jak Legia i Lech w zeszłym sezonie, żeby po derbach się odbić na samą górę gdzie nasze miejsce.