Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1:1. Rezerwowy uratował punkt

12 maja 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Lechia Gdańsk zremisowała z Zagłębiem Lubin 1:1 (0:1) na zakończenie 35. kolejki ekstraklasy. Punkt uratował rezerwowy Michał Mak, zdobywając jedynego gola dla gospodarzy. Nowym liderem został Piast Gliwice, do którego biało-zieloni tracą już 4 punkty. W grupie mistrzowskiej podopieczni Piotra Stokowca są nadal bez wygranej przed własną publicznością.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

Zagłębie Lubin Zagłębie Lubin
12 Kuciak - 19 Fila, 25 Nalepa, 26 Augustyn, 22 Mladenović - 35 Łukasik - 11 Michalak, 6 Kubicki, 36 Makowski, 17 Haraslin - 28 Paixao
Sędziowie: Złotek (Stalowa Wola) oraz Siejka, Arys
Widzów: 12 511
12 Forenc - 2 Kopacz, 33 Guldan, 55 Oko, 3 Balić - 19 Jagiełło, 99 Slisz - 39 Bohar, 18 Starzyński, 11 Pawłowski - 89 Tuszyński
  • 61' 11 Michalak Zmiany 8 Mak
  • 61' 36 Makowski Zmiany 9 Lipski
  • 88' 35 Łukasik Zmiany 5 Vitoria
Zmiany Zmiany
  • 65' 3 Balić Zmiany 5 Dąbrowski
  • 75' 39 Bohar Zmiany 44 Czerwiński
  • 86' 19 Jagiełło Zmiany 24 Tosik
  • 76' Mak
Bramki Bramki
  • 44' Guldan
  • 78' Mladenović
Kartki Kartki
  • 60' Guldan
  • 74' Jagiełło
  • 74' Slisz
  • 79' Czerwiński
  • 83' Oko

Pojedynek rezerwowych w niedzielnym meczu: Michał Mak i Maciej Dąbrowski. Pojedynek rezerwowych w niedzielnym meczu: Michał Mak i Maciej Dąbrowski.

po przegranych 3 z 4 meczów w grupie mistrzowskiej Lechia musi gonić

Przeczytaj, co przed meczem mówił trener Stokowiec

nie jest to łatwe, bo Piast wygrał już w tej kolejce z Jagiellonią i ma obecnie nad Lechią 5 punktów przewagi, a Legia, choć straciła punkty w meczu z Pogonią, to punktów ma 4 więcej od biało-zielonych
by zachęcić kibiców do przyjścia na trybuny w dwóch ostatnich meczach sezonu w Gdańsku, Lechia ogłosiła konkurs

Jak wygrać 200 tys. zł na meczu Lechii Gdańsk?

w porównaniu z przegranym meczem w Krakowie, trener Stokowiec w "11" wymienił 5 piłkarzy
na środku pomocy wrócił do ustawienia, w którym Lechia traci najmniej bramek

Sprawdź, jakie jest najlepsze trio pomocników, gdy Lechia ma nie tracić goli

w składzie w komplecie piłkarze, którzy są nominowani do nagród Ekstraklasy SA

Sprawdź, których piłkarzy Lechii nominowano do nagród Ekstraklasy

do składu wraca Michalak (LECHIA Gdańsk), który żegna się z Lechią

Lechia sprzedała Konrada Michalaka (LECHIA Gdańsk), zobacz kto może przyjść do Gdańska

jest też pierwszy transfer na nowy sezon do Lechii

Przeczytaj o pierwszym transferze do Lechii Gdańsk - Żarko Udovicić

na razie jednak defensywa w składzie, w którym często występowała wiosną

Przeczytaj wywiad z Michałem Nalepą (LECHIA Gdańsk)

w ataku w tym sezonie nie zobaczymy już w Lechii Sobiecha. Bohater (Zagłębie Lubin) finału Pucharu Polski nabawił się urazu mięśnia przywodziciela. Przerwa w treningach potrwa 2 tygodnie, a sezon już tylko tydzień.

Przeczytaj wywiad z Arturem Sobiechem, strzelcem zwycięskiego gola w finale Pucharu Polski

ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović, 3 Nunes, 5 Vitoria, 8 Mak, 9 Lipski, 10 Vikri, 29 Żukowski
dla Zagłębia mecz w Gdańsku jest szansą na przedłużenie szans na europejskie puchary
goście wystawiają tę samą "11" co w ostatniej kolejce, gdy zremisowali w Poznaniu 1:1
w składzie m.in. byli piłkarze Lechii: Pawłowski (Zagłębie Lubin) i Tuszyński (Zagłębie Lubin)
ławka Zagłębia: 29 Leciejewski, 5 Dąbrowski, 8 Poręba, 23 Dziwniel, 24 Tosik, 26 Mares, 44 Czerwiński
piłkarze na prezentacji. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. Zagłębie pomarańczowe stroje
w wyniku losowania kapitanów Paixao (LECHIA Gdańsk) i Guldana (Zagłębie Lubin) drużyny zmieniają się stronami boiska
"Stadiony bez barier" - piłkarze pozują pod banerem z tym hasłem, które przypomina o "Olimpiadach Specjalnych"
"Puchar jest nasz" - przypominają kibice Lechii. Jest też transparent: "Stworzyliście historię - Dziękujemy!"
w sektorze gości około 100 osób. Zagłębie wspiera m.in. Arka
frekwencje podamy w przerwie meczu, gdyż na Stadionie Energa wówczas otrzymujemy oficjalne dane w tym względzie
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
1'
Mladenović (LECHIA Gdańsk) zablokował dośrodkowanie Ślisza. Wrzut dla gości z autu niemal z narożnika boiska
1'
bez zagrożenia dla Lechii po tym stałym fragmencie gry Zagłębia
2'
Michalak (LECHIA Gdańsk) dobrze podał do Paixao (LECHIA Gdańsk). Napastnik Lechii, mimo ataku Oko (Zagłębie Lubin), zdołał oddać strzał, ale uderzył nad poprzeczką
3'
przybywa kibiców w sektorze gości. Dochodzą już w trakcie gry
4'
Łukasik (LECHIA Gdańsk) nie pozwolił na dośrodkowanie Tuszyńskiemu (Zagłębie Lubin) i jeszcze zdobył aut
kontuzja
4'
pomocy medycznej potrzebuje Haraslin (LECHIA Gdańsk)
5'
Lukas wraca do gry
5'
niecelny strzał Haraslina (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego
6'
Forenc (Zagłębie Lubin) przejął piłkę po dośrodkowaniu Michalaka (LECHIA Gdańsk)
7'
cały czas doping dla Lechii. Z sektora gości okrzyki od czasu do czasu
8'
znów dobrze w bocznym sektorze boiska Łukasik (LECHIA Gdańsk). Ponownie zablokował dośrodkowanie, a piłka wychodząca w aut dotknęła rywala. Tym razem był nim Slisz (Zagłębie Lubin)
9'
na razie dłuższe akcje Zagłębia. Lechia po przejęciu piłki stara się jak najszybciej przedostać z piłką pod bramkę rywali
9'
korner po akcji Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
10'
spiker apeluje o kulturalny doping
10'
z rogu Haraslin (LECHIA Gdańsk) zagrał przed pole karne, skąd dośrodkował Mladenović (LECHIA Gdańsk). Forenc (Zagłębie Lubin) dobrze piąstkował
11'
Haraslin (LECHIA Gdańsk) minął bramkarza, ale w oddaniu precyzyjnego strzał przeszkodził my Kopacz (Zagłębie Lubin). Stąd tylko uderzenie w boczną siatkę
12'
"W Wolnym Mieście Gdańsku..." - z trybun
12'
Mladenović (LECHIA Gdańsk) uderzył z pola karnego nad bramką
15'
Lechia podkręca tempo
18'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) zatrzymał kontrę Pawłowskiego (Zagłębie Lubin). Jeszcze w poprzednim sezonie razem grali w Zagłębiu
19'
piłkarze Lechii domagali się karnego. Sędzia nakazał grać dalej
19'
Makowski (LECHIA Gdańsk) zagrał w pole karne, ale tam nie było Paixao (LECHIA Gdańsk)
21'
piłka uciekła Michalakowi (LECHIA Gdańsk) poza boisko w pojedynku w "16" gości z Jagiełło
23'
niecelny strzał z około 25 metrów Paixao (LECHIA Gdańsk)
23'
"To my kibice z Gdańska..." - z trybun
24'
"Arka Gdynia" - skandowanie z sektora gości
24'
wyborna interwencja Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Końcami palców na róg wypchnął piłkę po strzale Pawłowskiego (Zagłębie Lubin)
25'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Starzyńskiego (Zagłębie Lubin)
26'
"Lechijko, wygraj mecz" - z trybun
26'
na razie Lechia bez celnego strzału. 5 uderzeń, ale niecelnych
27'
po akcji lewym skrzydłem wyłożona piłka przez Mladenovicia na strzał Kubickiemu (LECHIA Gdańsk). Uderzenie nad bramką, ale był jeszcze rykoszet i będzie róg
28'
i kolejny róg, gdyż strzał Paixao (LECHIA Gdańsk) zablokowany
28'
Mladenović (LECHIA Gdańsk) musi przebiec z jednego narożnika do drugiego
29'
piłka skierowana przez Filipa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska na pierwszy słupek. Próbował dojść do niej Augustyn (LECHIA Gdańsk), ale nie oddał celnego strzału
31'
Kopacz (Zagłębie Lubin) zablokował dośrodkowanie Haraslina (LECHIA Gdańsk) i kolejny korner dla Lechii
31'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) strzelał przewotką Nalepa (LECHIA Gdańsk), ale nie trafił w bramkę
33'
Haraslin (LECHIA Gdańsk) w "16" nie opanował piłki dośrodkowanej przez Michalaka (LECHIA Gdańsk)
36'
Lechii brakuje ostatniego podania lub lepszych decyzji pod bramką przeciwnika, by udokumentować większą liczbę sytuacji podbramkowych
37'
Baliciowi (Zagłębie Lubin) piłka uciekła poza boisko, choć piłkarz Zagłębia liczył na róg. Sędzia wskazał, że to Kuciak (LECHIA Gdańsk) wznowi grę
38'
"Lechia gol" - z trybun
38'
Tuszyński (Zagłębie Lubin) rozpoczął akcję, a niecelnym strzałem zakończył go Pawłowski (Zagłębie Lubin), czyli atak byłych lechistów
39'
po dośrodkowaniu Pawłowskiego (Zagłębie Lubin) Mladenović (LECHIA Gdańsk) zagrał głową do Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
39'
Balić (Zagłębie Lubin) przeczytał zamiary Kubickiego (LECHIA Gdańsk) i stanął na drodze podania pomocnika w kierunku Michalaka (LECHIA Gdańsk)
39'
Forenc (Zagłębie Lubin), by wypiąstkować piłkę po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk), stratował swojego obrońcę, ale zrobił co do niego należało
40'
korner dla Zagłębia
41'
po dośrodkowaniu z rogu Starzyńskiego (Zagłębie Lubin) celnie główkował Balić (Zagłębie Lubin), ale zbyt słabo, by sprawić kłopoty Kuciakowi (LECHIA Gdańsk)
42'
zbyt mocne dośrodkowanie Michalaka (LECHIA Gdańsk). Paixao (LECHIA Gdańsk) nie miał szans dojść do piłki
43'
na spalonym Paixao (LECHIA Gdańsk)
43'
po zagraniu Starzyńskiego (Zagłębie Lubin) piłka po nodze Augustyna (LECHIA Gdańsk) wychodzi poza boisko. Korner dla gości
44'
[0:1] Zagłębie Lubin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Guldan. Nikt nie potrafił wybić piłki z przedpola bramki Lechii po dośrodkowaniu z rogu Starzyńskiego. Do futbolówki dopadł kapitan Zagłębia i z narożnika pola bramkowego, mocnym strzałem zmieścił ją między Kuciakiem a słupkiem
45'
strata gola nie gasi dopingu dla Lechii. Kibice dalej skandują jakby nic na tablicy świetlnej się nie zmieniło
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PRZEGRYWA 0:1
Mamy kolejny dowód na to, że w piłce nożnej liczy się przede wszystkim skuteczność. Lechia częściej była przy piłce (53:47) oraz miała więcej sytuacji podbramkowych, ale z 8 strzałów żadnego nie skierowała w światło bramki.
Zagłębie gościło pod gdańską bramką niezbyt często, ale jak już to robiło, czyniło to z niezłym skutkiem. Kuciak (LECHIA Gdańsk) dobrze obronił strzał Pawłowskiego (Zagłębie Lubin). Jednak po stałym fragmencie gości nawet i on nie zatrzymał już strzału Guldana (Zagłębie Lubin).
Przy tym wyniku Lechia oczywiście nie zmniejszy strat w tabeli do Piasta (5 punktów) i Legii (4), ale na poprawę jest jeszcze drugie 45 minut.
Natomiast Zagłębiu zależy na wygranej, gdyż wówczas zrówna się dorobkiem z dzielącymi obecnie 4. miejsce Cracovią i Jagiellonią.
w przerwie przed kibicami występuje Baltica Cheerleaders. Nagrodzono też najlepsze drużyny młodych piłkarzy w mistrzostwach Gdańska
Oficjalna frekwencja, którą ogłosił spiker - 12 511 kibiców
46'
drugą połowę rozpoczęło Zagłębie
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
wznowiony doping dla Lechii. Kibice gości jeszcze schodzą się na swój sektor
47'
dośrodkowanie Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) prosto w ręce Forenca (Zagłębie Lubin)
49'
gra głównie w środku pola
49'
Michalak (LECHIA Gdańsk) uderzył z dystansu, ale sporo się pomylił
50'
"My jesteśmy gdańską Lechią..." - z trybun
51'
Pawłowski (Zagłębie Lubin) na spalonym
51'
Forenc (Zagłębie Lubin) interweniuje poza własnym polem karnym, ale i tu jest spalony. Tym razem Paixao (LECHIA Gdańsk)
53'
niecelne podania z obu stron
54'
niecelny strzał z dystansu Jagiełły (Zagłębie Lubin)
kontuzja
54'
przerwa dla masażystów Zagłębia, by udzielili pomocy Baliciowi (Zagłębie Lubin)
54'
bramkarz gości podbiega do linii bocznej na konsultacje z trenerem bramkarzy
54'
za szkolenie Forenca (Zagłębie Lubin) i jego kolegów po fachu w Zagłębiu odpowiada Grzegorz Szamotulski, wychowanek... Lechii Gdańsk
56'
pierwsza połowa była przeciętna, ale w drugiej jeszcze słabszy mecz
57'
Guldan (Zagłębie Lubin) wybił piłkę po dośrodkowaniu Haraslina (LECHIA Gdańsk)
57'
Paixao (LECHIA Gdańsk) i Michalak (LECHIA Gdańsk) przeszkadzali sobie przy próbie strzału i szansa przepadła
58'
dwa dośrodkowanie w "16" Zagłębia. Forenc (Zagłębie Lubin) najpierw piąstkuje, a po chwili łapie piłkę po wrzutce Kubickiego (LECHIA Gdańsk). Przy tej ostatniej interwencji jest jeszcze faulowany przez Paixao (LECHIA Gdańsk)
59'
przydałaby się większa dynamika, element zaskoczenia dla rywali w akcjach Lechii
59'
trener Stokowiec przymierz się najwyraźniej do zmian, bo rozgrzewkę kończy Lipski
60'
Żółtą kartką został ukarany Guldan (Zagłębie Lubin), który tuż przed własnym polem karnym faulował Haraslina
61'
z rzutu wolnego Łukasik (LECHIA Gdańsk) uderzył nieznacznie nad poprzeczką
61'
od razu podwójna zmiana w Lechii
61'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Michalak, w jego miejsce wchodzi Mak.
61'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Makowski, w jego miejsce wchodzi Lipski.
61'
roszady w Lechii na środku drugiej linii oraz prawym skrzydle
61'
Lipski (LECHIA Gdańsk) jest piłkarzem bardziej kreatywnym od Makowskiego (LECHIA Gdańsk), a Mak (LECHIA Gdańsk) powinien dać na skrzydle tej szybkości, której bramkowało dotychczas w tej strefie boiska
63'
kolejny rzut wolny dla Lechii tuż przed polem karnym
63'
Forenc (Zagłębie Lubin) łapie piłkę. Strzelał Mladenović (LECHIA Gdańsk), a po drodze jeszcze chyba piłkę dotknął Haraslin (LECHIA Gdańsk)
64'
do dośrodkowania Maka nie doszedł Paixao (LECHIA Gdańsk), a zamykający akcję Haraslin (LECHIA Gdańsk) uderzył niecelnie
kontuzja
64'
Balić (Zagłębie Lubin) ponownie wymaga pomocy masażystów
65'
będzie zmiana w ekipie gości
65'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Balić, w jego miejsce wchodzi Dąbrowski.
66'
zmiana w ustawieniu defensywy Zagłębia. Dąbrowski (Zagłębie Lubin) wszedł do jej centrum, a Guldan (Zagłębie Lubin) przesunięty ze środka na lewą stronę, gdzie grał Balić (Zagłębie Lubin)
66'
wolny dla Zagłębia niespełna 25 metrów od bramki Lechii
67'
strzał Starzyńskiego (Zagłębie Lubin) z wolnego w mur lechistów
68'
Dobre 30 metrów do bramki gości. Z wolnego uderzył Nalepa (LECHIA Gdańsk). Celnie i mimo że w środek bramki to Forenc (Zagłębie Lubin) miał nieco problemów
68'
jeśli dobrze liczymy to już 14 strzał Lechii w tym spotkaniu, ale nadal dużo do życzenia pozostawia skuteczność
70'
i kolejny nieudany strzał. Mak (LECHIA Gdańsk) posłał piłkę obok bramki
73'
kolejna zmiana w ustawieniu defensywy gości. Teraz Oko (Zagłębie Lubin) na lewej stronie, a Guldan (Zagłębie Lubin) wrócił do środka
74'
Żółtą kartką został ukarany Jagiełło (Zagłębie Lubin).
74'
Żółtą kartką został ukarany Slisz (Zagłębie Lubin).
74'
wstawia się za kolegami Guldan (Zagłębie Lubin), ale nic nie wskórał u sędziego
75'
76'
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mak. Defensywa Zagłębia nie potrafi wybić piłki z własnej "16". Najlepiej w tej sytuacji odnajdują się rezerwowi Lechii. Lipski podaje do Maka, który strzela między nogami bramkarza do siatki
76'
radość na trybunach
78'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) ratuje Lechię p[o strzale Starzyńskiego
78'
Żółtą kartką został ukarany Mladenović (LECHIA Gdańsk).
79'
Żółtą kartką został ukarany Czerwiński (Zagłębie Lubin).
80'
kolejna udana interwencja Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Tym razem strzelał Pawłowski
82'
Lipski (LECHIA Gdańsk) powinien sam strzelać, a podawał do gorzej ustawionych kolegów. Defensorzy Zagłębia wybili piłkę. Jeszcze dośrodkował Mak (LECHIA Gdańsk), ale w ręce bramkarza
83'
Żółtą kartką został ukarany Oko (Zagłębie Lubin) i wolny dla Lechii tuż przy linii bocznej pola karnego
83'
"Lechia" - z trybun
84'
Mladenović (LECHIA Gdańsk) z wolnego w pole karne, ale tam Haraslin (LECHIA Gdańsk) kiksuje. Będzie jeszcze korner
85'
i drugi róg z rzędu, bo znów Zagłębie wybija piłkę poza własną bramkę
86'
Augustyn (LECHIA Gdańsk) niecelnie główkuje po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
86'
Zagłębie Lubin przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Jagiełło, w jego miejsce wchodzi Tosik.
87'
zablokowany strzał Haraslina (LECHIA Gdańsk)
87'
Lechia naciera, szuka zwycięskiej bramki
88'
Tosik (Zagłębie Lubin) w walce o piłce przy polu karnym Lechii faulował Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
88'
LECHIA Gdańsk przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Łukasik, w jego miejsce wchodzi Vitoria.
88'
Kanadyjski obrońca będzie grał jako defensywny pomocnik, tak jak w końcówce w Szczecinie, gdy zaliczył asystę przy golu Sobiecha na 4:3
90'
Augustyn (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza boisko. Korner dla gości
90'
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
w doliczonym czasie atakuje Zagłębie
90+2
Fila (LECHIA Gdańsk) wybija piłkę z pustej już bramki Lechii! Impet piłki częściowo wytłumił Kuciak, który próbował bronić strzał Tuszyńskiego
90+3
"Gdańska Lechia" - śpiewy z trybun
90+5
ostatnia minuta z tych doliczonych i teraz Lechia rusza do ataku
90+5
zablokowany strzał Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
90+5
KONIEC MECZU. LECHIA ZREMISOWAŁA Z ZAGŁĘBIEM 1:1
W 61. minucie trener Stokowiec dokonał podwójnej zmiany i od tego momentu gra Lechii nabrała rumieńców. Mak (LECHIA Gdańsk) strzelił gola, a Lipski (LECHIA Gdańsk) zaliczył asystę. Mimo kolejnych ataków, nie udało się zmienić remisowego wyniku, a w doliczonym czasie to goście mieli jeszcze piłkę meczową na zwycięstwo.
Lechia w fazie finałowej pozostaje bez zwycięstwa u siebie, a jej strata do nowego lidera, którym został Piast, wzrosła do 4 punktów. Natomiast do 2. miejsca odległość nadal wynosi 3 punkty. Do zakończenia rozgrywek jeszcze 2 kolejki.

16 Zagłębie Sosnowiec 35 7 7 21 47:76 28
Po rozegraniu 30 kolejek, nastąpi podział na grupę A - mistrzowską (pozycje 1-8) oraz B - spadkową (9-16). Drużyny zagrają w grupach każdy z każdym bez rewanżów z zachowaniem całego dotychczas zdobytego dorobku punktowego.
Tabela wprowadzona: 2019-05-12

Wyniki 35 kolejki

• Grupa mistrzowska
  • LECHIA GDAŃSK - Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)
  • Cracovia - Lech Poznań 1:0 (1:0)
  • Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)
  • Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0)
  • Grupa spadkowa
  • ARKA GDYNIA - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0)
  • Wisła Kraków - Korona Kielce 1:0 (0:0)
  • Miedź Legnica - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)

Kogo sprzedacie ?

Jak z licencja dla klubikunzadłużonego ?

• 8 12

• Michalaka + dochody za ligę (3 miejsce , transmisje) i po długu :)
        Sławka chętnie, ale jego chyba nikt nie kupi ? Zmarniał chłop w tym Krakowie, takie ma podkrążone oczy ...

• 2 3

• Stokowiec! Słuchałem co mówiłeś na konferencji przed meczem (1)

Uwierzyłem ci a ty mnie oszukałeś! Ci twoi kopacze mentalnie są już na wakacjach a ściągasz kibiców tylko po to, żeby kasę nabić Mandziarze!