Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1:3. Na boisku jest już degradacja

Jacek Główczyński
6 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (436)

Po meczu Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1:3 kibice do piłkarzy. Uwaga wulgarnie!

Lechia Gdańsk przegrała u siebie z Zagłębiem Lubin 1:3 (1:1). Ten wynik oznacza, że już na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek na boisku biało-zieloni nie mają żadnych szans na utrzymanie się w ekstraklasie. O tym, że formalnie nie możemy jeszcze ogłosić, że są zdegradowani, decyduje werdykt komisji licencyjnej PZPN o odmowie przyznania licencji na grę w przyszłym sezonie Piastowi Gliwice. Jednak, gdy zostanie on uchylony, bo klub zapowiedział odwołanie i spłatę zobowiązań, biało-zieloni po raz pierwszy od 2008 roku znajdą się poza krajową elitą.

Zwoliński

Rezerwowi: 1 Buchalik, 2 Pietrzak, 3 Castegren, 7 Gajos, 8 De Kamps, 11 Piła, 23 Maloca, 30 Friesenbichler, 99 Durmus

Kurminowski

Rezerwowi: 1 Burić, 6 Makowski, 7 Żivec, Gaprindashvili, 11 Woźniak, 15 Dolezal, 19 Adamski, 21 Pieńko, 24 Lepczyński
  • 58' 33 Terrazzino Zmiany 99 Durmus
  • 77' 28 Paixao Zmiany 7 Gajos
  • 77' 6 Kubicki Zmiany 30 Friesenbichler
  • 84' 97 Abu Hanna Zmiany 2 Pietrzak
Zmiany Zmiany
  • 65' 18 Starzyński Zmiany 21 Pieńko
  • 72' 39 Bohar Zmiany 7 Żivec
  • 83' 90 Kurminowski Zmiany 15 Dolezal
  • 83' 20 Poletanović Zmiany 6 Makowski
  • 17' Kubicki
Bramki Bramki
  • 40' Kopacz
  • 70' Chodyna
  • 89' Pieńko
  • 38' Bartkowski
  • 82' Nalepa
  • 86' Zwoliński
Kartki Kartki

Przeczytaj, zobacz i posłuchaj, co wydarzyło się po meczu Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1:3

• Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin

Radość na trybunach, gdy Lechia Gdańsk prowadziła z Zagłębiem Lubin 1:0

Radość na sektorze gości w meczu Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1:3

Obecnie mamy dwie rzeczywistości w ekstraklasie. Tę pierwszą, podstawową wyznacza tabela, a dobitnie zdefiniował ją po ostatniej kolejce obrońca Lechii

Jakub Bartkowski: Spada Lechia, drużyna, miasto, kibice

drugą wyznaczyła na razie komisja licencyjna, która odmówiła prawa gry na przyszły sezon w ekstraklasie Piastowi. Jeśli ta decyzja, by się uprawomocniła, z ekstraklasy padliby gliwiczanie i tylko dwie najsłabsze drużyny z tabeli. Piast już zapowiedział złożenie odwołania

Decyzje licencyjne to szansa, czy może jednak zapowiedź kłopotów dla Lechii Gdańsk?

przeliczając to na punkty to w pierwszej rzeczywistości Lechia traci do bezpiecznego miejsca 9, a w drugiej, już po uwzględnieniu piątkowego remisu Śląska w Białymstoku - 6 punktów.

Michał Buchalik: Sytuacja jest tragiczna. Sprawdź, jakie zmiany i na jakich stanowiskach m.in. do tego doprowadziły

jak sprawdziliśmy, w ostatnich sezonach żadna z drużyn nie wyrwała się ze strefy spadkowej, mając taką stratę jak obecnie Lechia

Sprawdź, jak kończyły sezon drużyny, które były w strefie spadkowej na 4 kolejki przed końcem rozgrywek

by na boisku zachować szanse na utrzymanie, Lechia nie może dziś przegrać z Zagłębiem. W takie rozwiązanie wierzy wychowanek... lubińskiego klubu, grający od 2018 roku w biało-zielonych barwach

Przeczytaj wywiad z Jarosławem Kubickim

na mecz wracają Kuciak i Maloca, którzy byli zawieszeni w ostatnim spotkaniu. Ponadto klub "przemycił" informację, że pożegna się z Paixao. Zrobiono to wraz z rozpoczęciem sprzedaży na mecz Lechią. Wielu kibiców zbulwersował fakt, że mimo iż drużyna gra słabo, to zdecydowano się podwyższyć ceny biletów, tak jak to sobie ustalono na początku sezonu

Jakie powroty i pożegnanie w Lechii Gdańsk?

po 0:4 w Częstochowie trener Badia zdecydował się na 2 zmiany. Przywrócił do "11" Kuciaka i Zwolińskiego, a na ławkę odesłał: Buchalika i Gajosa. Przypomnijmy, że Hiszpan zaczął pracę od remisu, a cztery ostatnie mecze przegrał

Przypomnij sobie skład Lechii Gdańsk na mecz w Częstochowie

dziś kapitanem Lechii - Nalepa (LECHIA Gdańsk)

Przeczytaj wywiad z Michałem Nalepą pod hasłem: "możemy z tego wyjść"

w Gdańsku równie dużo jak o problemach sportowych w ostatnim czasie debatuje się o finansach i zmianach właścicielskich. Klub nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi, czy prawdą jest, że już zimą większościowy właściciel wstrzymał finansowanie

Lechia Gdańsk nie otrzymuje już pieniędzy od większościowego właściciela?

co prawda jest kandydat do przejęcia większościowego pakietu Lechii, ale jego wspólnik z czasów inwestowania w Stomil Olsztyn, nie spodziewa się szybkich decyzji

Sprawdź, jak daleko jest i od czego zależą zmiany właścicielskie w Lechii Gdańsk?

w sektorze gości dziś m.in. kibice Arki, zaprzyjaźnionej z Zagłębiem. Oni na wyjazd udawali się z hasłem "Gasimy światło na stadionie w Gdańsku". Z tego powodu także na trójmiejskich ulicach były zwiększone siły policyjne
na pół godziny przed rozpoczęciem meczu trwa rozgrzewka piłkarzy, a na trybunach na razie najliczniej obsadzony sektor gości
trenerem Zagłębia jest Waldemar Fornalik. To z nim nie rozliczył się Piast i wobec zaległości szacowanych na pół miliona złotych, gliwicki klub nie dostał licencji
Zagłębie w ostatniej kolejce wygrało z Widzewem 2:0. Na Lechię lubinianie wystawiają "11" z jedną zmianą. Za pauzującego obrońcę Jacha zagra Kopacz (Zagłębie Lubin), w przeszłości także piłkarz... Lechii. Na ławce innych ekszawodnik biało-zielonych - Makowski (Zagłębie Lubin)
piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia zielone koszulki z białymi dodatkami, białe spodenki. Zagłębie pomarańczowe stroje
na trybunach gorąca atmosfera, śpiewy z obu sektorów
poza skandowaniem "Lechia" i "Zagłębie" słychać czasem też "Arka"
minuta ciszy na cześć zmarłego Piotra Mizery, koordynatora Klubu Kibica Niepełnosprawnych Lechii Gdańsk
1'
od środka boiska mecz rozpoczęła Lechia
1'
pierwszy atak gości. Nalepa (LECHIA Gdańsk) rzucił się pod nogi Starzyńskiego (Zagłębie Lubin). Strzał pomocnika gości obok bramki
3'
musi interweniować już Kuciak (LECHIA Gdańsk). Pewnie załapał piłkę po strzale Łakomego (Zagłębie Lubin) tuż sprzed pola karnego Lechii
4'
"Lechijko wygraj mecz, 3 punkty musisz mieć" - z miejscowych sektorów
4'
przedzierał się Diabate (LECHIA Gdańsk), ale przegrał pojedynek z Grzybkiem w narożniku pola karnego gości
5'
Bartkowski (LECHIA Gdańsk) z autu wrzucił w pole karne, Nalepą (LECHIA Gdańsk) zagrał piłkę głową, ale trafiła ona w ręce Dioudisa (Zagłębie Lubin)
6'
obaj trenerzy od początku na stojąco oglądają mecz
7'
Abu Hanna (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza własną bramkę
8'
po rozegraniu przez gości kornera niecelnie uderzył sprzed pola karnego Kłudka (Zagłębie Lubin)
9'
goście wychodzą do pressingu na połowę Lechii
10'
szybszy atak Lechii. Terrazzino (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
10'
Kałuziński (LECHIA Gdańsk) dośrodkował z rzutu rożnego, a Diabate (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego skierował piłkę w słupek
12'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) podał do Kuciaka (LECHIA Gdańsk), gdyż nadbiegał Chodyna (Zagłębie Lubin)
13'
Paixao (LECHIA Gdańsk) przed polem karnym rywali przepuścił piłkę obok Kopacza (Zagłębie Lubin) i próbował do niej dobiec, ale szybszy był Kłudka (Zagłębie Lubin)
14'
po dośrodkowaniu Terrazzino (LECHIA Gdańsk) próbował strzelać Zwoliński. Piłka po nodze Kopacza (Zagłębie Lubin) wyszła poza bramkę
15'
niektórzy kibice poderwali się z siedzisk z okrzykiem "jest", ale Zwoliński (LECHIA Gdańsk) główkował tylko w boczną siatkę. Z rzutu rożnego znów dośrodkował Kałuziński (LECHIA Gdańsk)
16'
"Hej, BKS" - z trybun
17'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kubicki. Szybka akcja Diabate. Skrzydłowy wyłożył piłkę w pole karne, gdzie pewnie do siatki trafił Kubicki
17'
Kubicki (LECHIA Gdańsk), jako wychowanek Zagłębia, nie manifestuje radości po golu, ale wielka radość na trybunach
17'
to pierwszy ligowy gol Lechii do przerwy od 22 października ubiegłego roku i meczu z... Zagłębiem w Lubinie, wygranym 3:0
20'
"Tak się bawią ludzie..." - z gdańskich sektorów
22'
Lechia stara się pójść za ciosem, ale na razie jedynie utrzymuje się przy piłce bez kolejnych szans bramkowych
25'
sędzia wstrzymał grę, bo chyba VAR sprawdza, czy nie było zagrania ręką w polu karnym Lechii
26'
gramy dalej, sędzia pozwolił wznowić grę Lechii od wrzutu z autu
27'
z obu sektorów zupełnie skrajne okrzyki na temat Śląska
28'
spiker nie apeluje o kulturalny doping, a te okrzyki zagłusza, odczytując komunikaty
29'
"Raków Częstochowa" - z sektorów Lechii
29'
rzut rożny dla biało-zielonych
30'
i kolejny raz Kałuziński (LECHIA Gdańsk) będzie mógł dośrodkować, bo Zagłębie znów wybija poza bramkę
30'
kolejne dobre dośrodkowanie gdańskiego młodzieżowca, podkręcona piłka, dochodząca w pole bramkowe. Tym razem jednak wybijają piłkarze Zagłębia
32'
Zagłębie odpowiada zdobyciem kornera
32'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Starzyńskiego (Zagłębie Lubin) z narożnika boiska
kontuzja
34'
zderzenie Bohara (Zagłębie Lubin) i Paixao (LECHIA Gdańsk), mocniej ucierpiał piłkarz Lechii, ale obywa się bez interwencji medycznej
35'
Diabate (LECHIA Gdańsk) próbował dojść do piłki, ale Ławniczak (Zagłębie Lubin) dobrze ją zasłonił i przejął futbolówkę bramkarz Zagłębia
36'
"Hej, Lechia gol" - z trybun
36'
po dośrodkowaniu Chodyny (Zagłębie Lubin) Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę, ale już poza linią końcową, a że poszła ona po nodze Tobersa (LECHIA Gdańsk), korner dla przyjezdnych
36'
znów stały fragmenty gry w wykonaniu Starzyńskiego (Zagłębie Lubin) nie przysporzył kłopotów Lechii
38'
Dioudis (Zagłębie Lubin) przejął piłkę po zbyt mocnym dośrodkowaniu Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk)
38'
Żółtą kartką został ukarany Bartkowski (LECHIA Gdańsk).
39'
rzut wolny dla Zagłębia z wysokości pola karnego Lechii
40'
Zwoliński nie sięgnął piłki głową po dośrodkowaniu Starzyńskiego (Zagłębie Lubin), ale nie dał za wygraną i nie pozwolił, aby ponowił dośrodkowanie Łakomy (Zagłębie Lubin)
40'
[1:1] Zagłębie Lubin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kopacz. Lechia zaskoczona po rzucie rożnym, który wykonał Poletanović. Kopacz, który zamykał akcję na drugim słupku, głową z pola bramkowego wepchnął piłkę do siatki, gdyż wyskoczył wyżej niż Abu Hanna
40'
Kopacz (Zagłębie Lubin) grał w Lechii przez 1,5 sezonu w latach 2020-21
42'
znów zablokowany Łakomy (Zagłębie Lubin) i rzut rożny dla gości
43'
i jeszcze raz Poletanović (Zagłębie Lubin) z tego samego narożnika, z którego dograł na gola
43'
znów Poletanović (Zagłębie Lubin) szukał dośrodkowaniem Kopacza (Zagłębie Lubin), ale tym razem zagrał wysoko nad jego głową
44'
po dośrodkowaniu Kubickiego (LECHIA Gdańsk) piłkę głową zgrał Terrazzino (LECHIA Gdańsk), ale próbujący strzelać Abu Hanna (LECHIA Gdańsk) fatalnie skiksował
45'
kontra gości. Kuciak (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę po strzale Bohara (Zagłębie Lubin)
45'
co najmniej 2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Kopacz (Zagłębie Lubin) wybił z własnego pola bramkowego piłkę po dośrodkowaniu Diabate (LECHIA Gdańsk)
45+2
próba kontry Zagłębia. Zbyt mocną zagrywaną piłkę przejmuje Kuciak (LECHIA Gdańsk)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - ZAGŁĘBIE LUBIN 1:1
Remis utrzymuje Lechię w grze o uniknięcie degradacji w ekstraklasie w następnych kolejkach, ale nie o taki wynik dziś chodzi gospodarzom. Tym bardziej, że wreszcie mecz ułożył się dla nich tak jak na to czekali od 22 października ubiegłego roku. Wreszcie zdobyli gola w pierwszej połowie i prowadzili. Ponadto był jeszcze strzał Diabate w słupek.
Niestety, gospodarze nie potrafili utrzymać korzystnego wyniku nawet do przerwy. Dali się zaskoczyć po stałym fragmencie gry.
Co ciekawe gole dla obu drużyn strzelali piłkarze, którzy po posłaniu piłki do siatki nie manifestowali radości. Kubicki (LECHIA Gdańsk) to wychowanek Zagłębia, a Kopacz (Zagłębie Lubin) spędził 1,5 roku w Gdańsku.
w przerwie spiker Gałek przeprowadza wywiad z dyrektorem Akademii Piłkarskiej Lechii - Wolańskim w związku z projektem rozszerzeniem współpracy z klubami z regionu. "Mamy już kilkanaście klubów, z którymi w nowym sezonie wystartujemy jako klubami partnerskimi" - zapowiada Wolański
Oficjalna frekwencja - 6673 kibiców
46'
drugą połowę od środka boiska rozpoczęło Zagłębie
46'
w przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmianę w składzie
48'
wulgaryzmy z obu stron
48'
spiker zaprasza kibiców na... zakupy do sklepu klubowego, ale dopiero od poniedziałku
48'
po chwili dorzuca komunikat o wynikach żeńskiej drużyny Lechii
49'
Kurminowski zablokowany w polu karnym Lechii, a uderzający sprzed pola karnego Łakomy (Zagłębie Lubin) nie trafił w bramkę
52'
Kałuziński (LECHIA Gdańsk) odebrał piłkę Łakomemu (Zagłębie Lubin) przed własnym polu karnym, a potem obił ja jeszcze o nogi rywala i zdobył wrzut z autu
53'
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) w indywidualnej akcji, ale przed polem karnym stracił piłkę
53'
flagi na sektorze gości w klubowych barwach Zagłębia
54'
z trybun okrzyk znany ze wcześniejszych meczów, wulgarnie o współwłaścicielu i byłym prezesie Lechii
55'
pirotechnika na sektorze gości
56'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po strzale Chodyny (Zagłębie Lubin), ale piłkarz Zagłębia i tak był na spalonym
57'
rzut rożny dla Lechii, szykuje się też zmiana, rozgrzewa się Durmus (LECHIA Gdańsk)
58'
bez zagrożenia dla Zagłębia po dośrodkowaniu Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
58'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Terrazzino, w jego miejsce wchodzi Durmus.
58'
zamieszanie w "16" Zagłębia. Piłkę odbija Dioudis (Zagłębie Lubin)
59'
pierwsza akcja Durmusa (LECHIA Gdańsk), który wrócił do gry po kontuzji. Po jego dośrodkowaniu celnie główkował Abu Hanna (LECHIA Gdańsk). Dioudis (Zagłębie Lubin) złapał piłkę
61'
kolejny korner dla Lechii
61'
po dośrodkowaniu Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska Tobers (LECHIA Gdańsk) doskoczył do piłki, ale nie zdołał oddać strzału w kierunku bramki. Natomiast, gdy piłka wróciła do Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk), Kuba uderzył niecelnie
62'
"Ten mecz musimy wygrać" - przypominają kibice Lechii głośnym okrzykiem
63'
nieporozumienie piłkarzy Zagłębia w polu karnym Lechii. Strzał Kurminowskiego trafił w Chodynę (Zagłębie Lubin)
64'
przerwany atak Lechii, bo Abu Hanna (LECHIA Gdańsk) przewrócił Kłudkę (Zagłębie Lubin)
65'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Starzyński, w jego miejsce wchodzi Pieńko.
66'
Kopacz (Zagłębie Lubin) przejął kapitańską opaskę od Starzyńskiego (Zagłębie Lubin)
66'
Kałuziński (LECHIA Gdańsk) rozciągnął akcję, a Dibate odważnie zaatakował prawą flanką i mimo ostrego kąta strzelił. Bramkarz nogą zbił piłkę na słupek
68'
Diabate (LECHIA Gdańsk) tym razem na spalonym
69'
obrońcy Lechii nie zaatakowali Chodyny (Zagłębie Lubin), a ten choć w polu karnym miał dużo miejsca i czasu zagrał do... nikogo
70'
"Walczyć" - z trybun
70'
[1:2] Zagłębie Lubin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Chodyna. Rezerwowy Pieńko przedarł się prawym skrzydłem, a gdy był w polu karnym "posadził" na ziemi Abu Hannę i wycofał piłkę przed bramkę, jeszcze przedłużył ją Bohar, a nadbiegający Chodyna skierował futbolówkę do siatki Lechii przy prawym słupku, choć na linii bramkowej próbował jeszcze interweniować obrońca Lechii
71'
ten wynik degraduje Lechię z ekstraklasy już na trzy kolejki przed końcem rozgrywek, oczywiście biorąc pod uwagę tylko dokonania boiskowe, nie patrząc na to, że Piast na razie nie ma licencji na przyszły sezon
72'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bohar, w jego miejsce wchodzi Żivec.
72'
Dioudis (Zagłębie Lubin) złapał piłkę po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk)
75'
"Lechia grać, kur... mać" - z trybun
76'
"Bójcie się chamy, do I ligi wracamy" - to też z sektorów Lechii
77'
będzie podwójna zmiana w Lechii
77'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Paixao, w jego miejsce wchodzi Gajos.
77'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kubicki, w jego miejsce wchodzi Friesenbichler.
78'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po strzale Łakomego (Zagłębie Lubin) sprzed pola karnego
79'
"Gdańska Lechia" - wraca pozytywny doping
80'
Zwolińsi zdziwiony, że sędzia nie pozwolił mu strzelić. Arbiter uznał, że napastnik Lechii chwilę wcześniej nieprzepisowo przewrócił na ziemię Ławniczaka (Zagłębie Lubin)
80'
trener Badia na chwilę zniknął w boksie rezerwowych, ale kolejny atak Zagłębia sprawił, że natychmiast z niego "wystrzelił" i zaczął coś wymachiwać do podopiecznych
81'
celny strzał głową Durmusa (LECHIA Gdańsk), ale zbyt lekki, by Dioudis (Zagłębie Lubin) miał kłopoty
82'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (LECHIA Gdańsk).
82'
dla Nalepy (LECHIA Gdańsk) to 8. żółta kartka, w następnej kolejce będzie pauzować
82'
Zagłębie przygotowuje dwie zmiany, a Lechia jedną
83'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kurminowski, w jego miejsce wchodzi Dolezal.
83'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Poletanović, w jego miejsce wchodzi Makowski, były piłkarz Lechii
84'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Abu Hanna, w jego miejsce wchodzi Pietrzak.
86'
Żółtą kartką został ukarany Zwoliński (LECHIA Gdańsk).
86'
dla Zwolińskie to 4. żółta kartka, nie zagra w następnej kolejce
87'
Diabate (LECHIA Gdańsk) celnie strzelił, ale w środek bramki. Dioudis (Zagłębie Lubin) nie popełnił błędu
89'
[1:3] Zagłębie Lubin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pieńko. Rezerwowy w tym meczu, ale także reprezentant Polski do lat 19, wyprzedził Tobersa, wyszedł sam na sam z Kuciakiem i pewnie posłał piłkę do siatki. Wszystko zaczęło się od zagrania z własnej połowy Żivca i przedłużeniu piłki głową przez Chodynę
90'
co najmniej 3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
zablokowany strzał Durmusa (LECHIA Gdańsk)
90+2
Lechia jeszcze atakuje, ale bez rezultatu
90+3
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - ZAGŁĘBIE LUBIN 1:3
Diabate (LECHIA Gdańsk) nie dopisało szczęście. Po raz drugi w tym meczu posłał piłkę w słupek. I to była najlepsza szansa dla Lechii po przerwie. Natomiast Zagłębie poprawiło skuteczność i po dwóch golach dość pewnie wygrało.
Ten wynik oznacza, że na boisku Lechia nie ma już żadnych szans na utrzymanie ekstraklasy. Na pewno nie będzie na 15. miejscu niezależnie od tego jak ułożą się wyniki trzech ostatnich kolejek.
O tym, że jeszcze formalnie nie można ogłosić, że Lechia spadła, decyduje jeszcze komisja licencyjna. Na dziś odmówiła licencji Piastowi.
Kibice Lechii do piłkarzy: "Wypie..."
z drugiej strony boiska piłkarze Zagłębia pozują do zdjęć. Z głośników muzyka z filmu "Kiler"

18 Miedź Legnica 31 4 10 17 29:48 22
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.
Tabela wprowadzona: 2023-05-09