Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 4:1. Wygrana na wagę pozycję lidera

6 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Lechia Gdańsk pewnie pokonała u siebie Zagłębie Sosnowiec 4:1 (2:1). Pomogły korekty w składzie, przebudowana prawa strona i ofensywa. Dwa gole strzelił przywrócony do "11" na pozycję ofensywnego pomocnika Patryk Lipski. Dla biało-zielonych to pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie od 31 sierpnia. Podopieczni Piotra Stokowca wrócili na prowadzenie w tabeli. Poprzednio byli na czele w trakcie wrześniowej przerwy dla reprezentacji.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

Zagłębie Sosnowiec Zagłębie Sosnowiec
1 Alomerović - 3 Nunes, 25 Nalepa, 26 Augustyn, 22 Mladenović - 35 Łukasik - 11 Michalak, 6 Kubicki, 9 Lipski, 17 Haraslin - 28 Paixao
Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz) oraz Boniek, Gajda
Widzów: 10 023
23 Perdijić - 17 Heinloth, 4 Jędrych, 16 Cichocki, 22 Udovicić - 6 Nowak, 21 Milewski - 77 Wrzesiński, 8 Pawłowski, 42 Alexandre - 27 Sanogo
  • 74' 28 Paixao Zmiany 90 Sobiech
  • 81' 35 Łukasik Zmiany 36 Makowski
  • 85' 17 Haraslin Zmiany 19 Fila
Zmiany Zmiany
  • 73' 6 Nowak Zmiany 9 Torunarigha
  • 81' 77 Wrzesiński Zmiany 72 Vokić
  • 86' 42 Alexandre Zmiany 28 Mello
  • 8' Lipski
  • 45+1 Kubicki
  • 51' Paixao karny
  • 63' Lipski
Bramki Bramki
  • 23' Sanogo
  • 59' Nalepa
Kartki Kartki
  • 68' Jędrych

Energa SA pozostanie sponsorem głównym Lechii do 30 czerwca 2019 roku

SPRAWDŹ, ILE PIENIĘDZY LECHII PRZEKAZAŁA ENERGA
hojne dla Lechii jest także miasto Gdańsk, które w skali roku przekazało do klubu najwyższą kwotę w historii

REKORDOWE PIENIĄDZE W SKALI ROKU OD GDAŃSKA DLA LECHII. POZNAJ SZCZEGÓŁY
trener Stokowiec, choć zastrzega się, że sprawy budżetu i finansów nie należą do szkoleniowca, ale przyznaje, te kwestie nie powinny mieć wpływu na postawę jego drużyny

PRZECZYTAJ CO TRENER LECHII GDAŃSK MÓWIŁ PRZED MECZEM Z ZAGŁĘBIEM
- Na skrzydło przesunięty został Flavio Paixao (LECHIA Gdańsk) i według mnie ten układ nie bardzo funkcjonuje. Młody Fila około 60 minuty zaczyna popełniać błędy, co wynika jeszcze z małego doświadczenia i wówczas przy grze jednym defensywnym pomocnikiem, brakuje mu wsparcia Flavio. Portugalczyk średnio wywiązuje się z zadań w destrukcji, a Lechia traci sporo bramek przez akcje z tego sektora - mówił nam kilka dni temu Bogusław Kaczmarek

BOGUSŁAW KACZMAREK WIDZI LECHIĘ W "TRÓJCE" NA KONIEC SEZONU. PRZECZYTAJ, CAŁY KOMENTARZ

i dziś w Lechii całkowicie przemeblowana prawa strona. Na obronę wchodzi Nunes (LECHIA Gdańsk), do drugiej linii Michalak, a Paixao (LECHIA Gdańsk) przesunięty do ataku

KOSZTOWNE POMYŁKI PAIXAO. ZAGŁOSUJ CZY LECHIA POWINNA ZMIENIĆ WYKONAWCĘ RZUTÓW KARNYCH?
zmiana także w środku pomocy. Miejsce w "11" odzyskał Lipski (LECHIA Gdańsk) kosztem Wolskiego
ławka rezerwowych Lechii: 12 Kuciak, 5 Vitoria, 8 Mak, 19 Fila, 27 Wolski, 26 Makowski, 90 Sobiech
Zagłębie w porównaniu z meczem ostatniej kolejki z Cracovią (1:1) dokonała dwóch zmian. W bramce za pauzującego po czerwonej kartce Kudłę - Perdijić (Zagłębie Sosnowiec). Na środku obrony Jędrych (Zagłębie Sosnowiec) za Polczaka
ławka rezerwowych Zagłębia: 56 Czapla, 3 Kokoszka, 9 Torunarigha, 10 Rzonca, 24 Babiarz, 28 Mello, 72 Vokić
jeśli Lechia wygra, obejmie prowadzenie w ekstraklasie przynajmniej na kilkadziesiąt minut. Po niej zagra Legia, która ma tyle samo punktów co Lechia, ale bilans bramek słabszy o jednego gola. W niedzielę fotel lidera mogą szturmować jeszcze Jagiellonia i Korona, które zmierzą się w bezpośrednim meczu, a przy sprzyjających meczach dziś - nawet Wisła K.
na razie w każdym z trzech zakończonych meczów 11. kolejki padło po 4 gole. Czy co najmniej tyle samo zobaczymy w Gdańsku?
sporo gwizdów już na rozgrzewce, gdyż są obecni kibice gości
miejscowych kibiców na razie nie jest zbyt wiele
o frekwencji oficjalnej poinformujemy w przerwie meczu, gdyż wówczas otrzymujemy dane w tym względzie na tym stadionie
przed meczem występ Baltica Cheerleaders
przedstawienie piłkarzy Lechii. Ustawienie tych, którzy za chwilę wyjdą na boisko imitują zawodnicy z rocznika 2004. Gdy spiker wyczytuje nazwisko gracza z "11", na jego pozycji chłopiec macha chorągiewką
piłkarze na prezentacji. Lechia na biało-zielono, Zagłębie czerwone stroje
"Gdańska Lechia" - z trybun
1'
od środka rozpoczęła Lechia
2'
Zagłębie odważnie pressingiem gra już na połowie Lechii
3'
niecelny strzał sprzed pola karnego Haraslina (LECHIA Gdańsk)
5'
błąd Udovicicia (Zagłębie Sosnowiec), którego naciskał Michalak (LECHIA Gdańsk). Róg dla gospodarzy
8'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lipski. Michalak z prawego skrzydła "ściął" do środka i uderzył. Jego strzał został zablokowany. Do odbitej piłki doszedł Lipski i strzałem z woleja precyzyjnie posłał piłkę tuż przy słupku bramki gości
12'
róg dla Lechii
12'
po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) z rogu i zgraniu piłki przez Augustyna znów do piłki doszedł Lipski (LECHIA Gdańsk), ale tym razem zagrał poza bramkę
14'
wolny pośredni w polu karnym Zagłębia. Bramkarz złapał piłkę podaną przez obrońcę, a tego robić bez konsekwencji nie może
14'
sędzia ustawia mur Zagłębia niemal na linii bramkowej. Do bramki około 10 metrów
15'
Lipski (LECHIA Gdańsk) lekko przy wolnym trącił piłkę, a strzelał Łukasik (LECHIA Gdańsk). Piłkę zablokował Nowak (Zagłębie Sosnowiec)
16'
trwa napór Lechii. Kolejny róg
17'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) niecelnie główkował po dośrodkowaniu z rogu Lipskiego (LECHIA Gdańsk)
18'
róg dla Zagłębia
18'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu Pawłowskiego (Zagłębie Sosnowiec)
19'
Pawłowski (Zagłębie Sosnowiec) próbował dryblować w polu karnym Lechii, ale stracił piłkę
23'
[1:1] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sanogo. Kontra gości zaskoczyła Lechię. Zagłębie zaatakowało prawą stroną. Pawłowski podał do Wrzesińskiego, ten wbiegł w pole karne i zagrał piłkę do Sanogo, który z 7. metra celnie strzelił. Obrońcę miał za plecami
25'
25'
zamieszanie w "16" Zagłębia po dośrodkowaniu z rogu Lipskiego (LECHIA Gdańsk), ale zamiast strzał Lechii mamy kontrę rywali
26'
Wrzesiński (Zagłębie Sosnowiec) tym razem powstrzymany przed polem karnym
29'
niecelny strzał z dystansu Lipskiego (LECHIA Gdańsk)
30'
obaj trenerzy na stojąco od początku oglądają mecz
31'
Nowak (Zagłębie Sosnowiec) z łatwością wbiegł w pole karne Lechii i strzelił po ziemi. Stojący na linii bramkowej Alomerović (LECHIA Gdańsk) trafiony piłką w nogi. Tym samym uchronił gdańszczan od straty gola
32'
niepokojące jest, z jaką łatwością Zagłębie przebija się prawym skrzydłem. Powinni tam bronić Mladenović (LECHIA Gdańsk) i Haraslin (LECHIA Gdańsk), ale na razie im to nie wychodzi najlepiej
33'
33'
krótko rozegrany róg przez Lechię, a po nim niecelne dośrodkowanie Haraslina (LECHIA Gdańsk)
35'
znów róg dla Lechii
35'
po dośrodkowaniu z rogu Lipskiego (LECHIA Gdańsk) w walce o górną piłkę faulował Nalepa (LECHIA Gdańsk)
36'
coraz głośniejsi kibice Zagłębia, ale doping dla Lechii na razie zagłusza ich wysiłki
38'
to była okazja bramkowa. Mladenović (LECHIA Gdańsk) wbiegł w pole karne, zwodem "posadził" obrońcę na ziemi i wycofał piłkę na strzał do Kubickiego (LECHIA Gdańsk). Pomocnik Lechii uderzył tuż obok słupka
39'
Bramkarz piąstkuje nad poprzeczką po strzale Haraslina
39'
zbyt mocne dośrodkowanie z rogu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
42'
kontra gości przynosi im róg
42'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu Udovicicia (Zagłębie Sosnowiec)
44'
"Hej, BKS..." - z trybun
44'
Nowak (Zagłębie Sosnowiec) wybił piłkę spod nóg Haraslina (LECHIA Gdańsk) na róg
44'
po wrzutce z rogu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) piłka opuściła boisko
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
[2:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kubicki. Indywidualna akcja Haraslina. Długo dryblował w polu karnym aż zdołał przekazać piłkę do Kubickiego. Pomocnik mocno i celnie uderzył pod poprzeczkę
45+1
sędzia po golu już nie wznawia gry
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PROWADZI 2:1
Lechia ma dużą przewagę w polu, ale Zagłębie jest dobrze zorganizowane w kontrataku. Dlatego obie drużyny sporo strzelały. Gdańszczanie oddali 10 uderzeń, a rywale 6. Obu ekipom brakowało skuteczności, gdyż tylko pięć z tych prób było celnych.
W końcówce szczęście uśmiechnęło się do Lechii. Kubicki (LECHIA Gdańsk) znalazł się w drugiej doskonałej okazji i tej już nie zmarnował. Gol do szatni powinien dodać pewności i animuszu biało-zielonym na drugą połowę.
Oficjalna frekwencja 10 023
piłkarze wracają z szatni. Jedna i druga drużyna otrzymuje oklaski od swoich kibiców
"Tylko zwycięstwo" - przypominają kibice Lechii, skandując w kierunku piłkarzy
46'
drugą połowę rozpoczęło Zagłębie. Obie drużyny bez zmian w składach
48'
pierwszy atak tej połowy należy do Zagłębia, ale kończy się na wolnym, a potem nieudanym dośrodkowaniu
50'
Karny dla Lechii. Haraslin (LECHIA Gdańsk) faulowany przez Jędrycha (Zagłębie Sosnowiec)
50'
51'
[3:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Paixao z karnego. Flavio zmarnował już w tym sezonie dwie jedenastki, ale teraz uderzył mocno i precyzyjnie, tuż przy słupku. Bramkarz nie miał szans, gdyż rzucił się w drugi róg bramki
55'
seria rzutów rożnych dla Lechii
56'
obrońcy gości blokują strzały Lechii
59'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (LECHIA Gdańsk).
59'
dla Nalepy (LECHIA Gdańsk) to już 8. żółta kartka w tym sezonie. Nie zagra w następnej kolejce
60'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę po strzale głową Alexandre (Zagłębie Sosnowiec), do którego z wolnego dośrodkował Nowak
61'
szybka odpowiedź Lechii, ale Michalak (LECHIA Gdańsk) uderza niecelnie
62'
znów kontra Michalaka (LECHIA Gdańsk). Mógł strzelać, ale najpierw przekładał piłkę z nogi na nogę, a potem podał do... Udovicicia (Zagłębie Sosnowiec)
63'
[4:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lipski. Patryk zdecydował się na zagranie wzdłuż pola karnego, mimo że zaciekle atakował go obrońca. Nie tylko nie dał sobie odebrać piłki, ale precyzyjnie uderzył z niespełna 20 metrów
66'
Zagłębie blisko 2. gola. Po uderzeniu z wolnego Nowaka (Zagłębie Sosnowiec) piłka odbiła się od muru. Alomerović (LECHIA Gdańsk) tylko "odprowadził" ją wzrokiem. Na szczęście dla niego minęła słupek
66'
po rogu Zagłębia bez zagrożenia dla Lechii
67'
przypominamy, że warto, aby Lechia wygrała jak najwyżej, gdyż po jej meczu zagra Legia, która może zrównać się punktami z gdańszczanami. Wówczas o 1. miejscu decydować będzie różnica bramek. Na razie jest korzystniejsza ta Lechii
68'
Żółtą kartką został ukarany Jędrych (Zagłębie Sosnowiec).
69'
to powinien być 5. gol. Lipski (LECHIA Gdańsk) idealnie wrzucił piłkę z wolnego na głowę Augustyna (LECHIA Gdańsk), a obrońca Lechii, choć już nie był przez nikogo atakowany, przestrzelił
71'
"Lechia Gdańsk" - skandowanie z trybun
72'
piłkarze Lechii sygnalizowali, że po kolejnym zablokowanym strzale przez rywali było zagranie ręką, ale sędzia nakazał grać dalej
73'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nowak, w jego miejsce wchodzi Torunarigha.
73'
rozgrzewa się też Sobiech
74'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Paixao, w jego miejsce wchodzi Sobiech.
78'
przy korzystnym wyniku Lechia czeka na rywali na własnej połowie. Tutaj stara się przejmować piłkę i szukać szans do ataków
79'
będzie debiut w ekstraklasie. Do zmiany przygotowuje się 19-letni Makowski
80'
Alexandre (Zagłębie Sosnowiec) faulował w polu karnym Lechii Nunesa (LECHIA Gdańsk)
81'
LECHIA Gdańsk przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Łukasik, w jego miejsce wchodzi Makowski.
81'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wrzesiński, w jego miejsce wchodzi Vokić.
84'
niecelny strzał sprzed pola karnego Alexandre (Zagłębie Sosnowiec)
84'
przygotowuje się do wejścia Fila
85'
LECHIA Gdańsk przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Haraslin, w jego miejsce wchodzi Fila.
85'
"Lechia, Biało-Zieloni" - z trybun
86'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Alexandre, w jego miejsce wchodzi Mello.
87'
róg dla gości
87'
krótko rozegrany róg przez Zagłębie i Pawłowski (Zagłębie Sosnowiec) ruszył z piłką na przebój, ale stracił ją w "16" Lechii
89'
Perdjić broni strzał z woleja Michalaka (LECHIA Gdańsk)
90'
4 minuty doliczone