Lechia Gdańsk samodzielnym liderem ekstraklasy. Gole braci Paixao pokonały Jagiellonię Białystok 3:0

jag., mad
12 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Sławomir Peszko odebrał puchar dla najlepszego Ligowca Roku 2016.

Piłkarze Lechii Gdańsk nie pozostawili złudzeń, komu należy się fotel lidera ekstraklasy po inauguracyjnej kolejce rundy wiosennej. Biało-zieloni przez własną publicznością pokonali dotychczasowego przodownika - Jagiellonię Białystok 3:0 (1:0). Dwa pierwsze gole strzelił Marco Paixao, a końcowy rezultat ustalił z karnego jego brat bliźniak - Flavio. Przed meczem Michał Kaczorowski, redaktor naczelny Trojmiasto.pl wręczył Sławomirowi Peszko puchar za zwycięstwo w plebiscycie na Ligowca Roku 2016.

JAGIELLONIA JAGIELLONIA
1 Kuciak - 41 Stolarski, 2 Janicki, 22 Maloca, 3 Wawrzyniak - 16 Borysiuk - 28 F.Paixao, 27 Wolski, 7 Krasić, 21 Peszko - 19 M.Paixao
Sędziowie: Frankowski (Toruń) oraz Winkler, Arys
Widzów: 15 513
25 Kelemen - 8 Burliga, 16 Guti, 17 Runje, 3 Straus - 4 Góralski, 6 Romańczuk - 21 Frankowski, 5 Vassiljev, 7 Chomczenowski - 10 Cernych
  • 53' 21 Peszko Zmiany 17 Haraslin
  • 70' 27 Wolski Zmiany 20 Chrapek
  • 81' 19 M.Paixao Zmiany 11 Kuświk
  • 69' 3 Straus Zmiany 7 Gordon
  • 69' 21 Frankowski Zmiany 28 Świderski
  • 73' 7 Chomczenowski Zmiany 9 Novikovas
  • 11' M.Paixao
  • 71' M.Paixao
  • 84' F.Paixao karny
  • 48' Janicki
  • 73' Chrapek
  • 82' Borysiuk
  • 89' Maloca
  • 54' Burliga
  • 89' Świderski

Tak Flavio Paixao ustalił wynik meczu Lechia - Jagiellonia na 3:0

Jagiellonia i Lechia jesienią zdobyły tyle samo punktów. Tabelę otwierają piłkarze z Białegostoku, gdyż mają lepszą różnicę bramek

PIOTR NOWAK: WSZYSTKIE OCZY ZWRÓCONE NA NAS
jak pokazuje historia przy obowiązującym systemie rozgrywek mistrzem Polski zostaje drużyna, która po jesieni plasuje się w czołowej "3"

ZAGŁOSUJ - KTO BĘDZIE MISTRZEM POLSKI? SPRAWDŹ, CO PODPOWIADAJĄ STATYSTYKI I HISTORIA
Jak się okazało słusznie ocenialiśmy hierarchię w Lechii po zimowych ruchach transferowych

PRZECZYTAJ CO ZIMA ZMIENIŁA W SKŁADZIE LECHII. WYSTAW KLUBOWI OCENĘ ZA TRANSFERY
z nowych graczy w "11" Kuciak i Borysiuk. Natomiast poza "18" m.in.: van Kessel, Mak i Fila
ławka rezerwowych Lechii: 32 Milinković-Savić, 10 Mila, 11 Kuświk, 17 Haraslin, 20 Chrapek, 23 Wojtkowiak, 30 Nunes
rezerwowi Jagiellonii: 96 Węglarz, 2 Gordon, 9 Novikovas, 14 Wasiluk, 22 Grzyb, 23 Szymański, 28 Świderski
przed meczem Sławomir Peszko (LECHIA) otrzyma nagrodę dla najlepszego Ligowca Roku 2016. Zadecydowały Wasze głosy, które oddawaliście w styczniu w 5. edycji plebiscytu

SŁAWOMIR PESZKO LIGOWCEM 2016 ROKU W TRÓJMIEŚCIE. TUTAJ PEŁNE WYNIKI
Lechia spodziewa się 15-tysięcznej widowni. Jaka będzie oficjalna, poinformujemy w przerwie, kiedy otrzymujemy dane w tym względzie
Sławomir Peszko (LECHIA) odbierający nagrodę Ligowca Roku 2016 w Trójmieście z rąk redaktora naczelnego Trojmiasto.pl Michała Kaczorowskiego
w "18" Lechii nie ma najlepszego snajpera z zimowych sparingów - Piotra Wiśniewskiego, który był Ligowcem Roku 2014

PIOTR WIŚNIEWSKI NAJLEPSZYM STRZELCEM LECHII W SPARINGACH
w Niemczech z dobrej strony pokazał się Martin Kobylański. Pomocnik wypożyczony z Lechii do III ligi niemieckiej strzelił 2 gole dla Preussen Muenster
piłkarze na prezentacji. Lechia w biało-zielonych pasiakach oraz białych spodenkach. Jagiellonia również w tradycyjnych strojach żółto-czerwonych
"W Wolnym Mieście..." - z trybun
1'
od środka rozpoczęła Jagiellonia
1'
Chomczenowski (JAGIELLONIA) wrzucił piłkę w "16" Lechii, ale gdańscy obrońcy nie pozwoli Cernychowi (JAGIELLONIA) na oddanie strzału
2'
Kuciak (LECHIA) broni strzał z około 25 metrów Cernycha (JAGIELLONIA)
2'
Hej BKS - śpiewają kibice Lechii
3'
Jagiellonia cały czas w ataku
5'
Cernych (JAGIELLONIA) już na połowie Lechii fauluje Janickiego (LECHIA). Bardzo agresywnie rozpoczęli goście
6'
pierwszy atak Lechii. Peszko (LECHIA) wywalczył róg
6'
Gdańska Lechia - niesie się po stadionie
6'
krótko rozegrany róg przez Lechię, a dopiero potem próbował dograć piłkę w "16" Wolski (LECHIA). Zorientowali się w tym obrońcy rywali
8'
Maloca (LECHIA) zagrał piłkę ręką. Wolny dla rywali, ale daleko od bramki Lechii
10'
Kuciak (LECHIA) pewnie złapał piłkę dośrodkowaną przez Vassiljeva (JAGIELLONIA)
10'
szybka odpowiedź Lechii. Kelemen (JAGIELLONIA) wybił piłkę po dośrodkowaniu F.Paixao (LECHIA)
11'
róg dla Lechii
11'
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki M.Paixao. Po dośrodkowaniu Peszki z rogu Portugalczyk wyskoczył najwyżej na 5. metrze od bramki i mocno uderzył piłkę głową. Futbolówka wpadła do siatki odbijając się jeszcze od poprzeczki
11'
Radość kibiców Lechii po pierwszej bramce w rundzie wiosennej 2017
12'
"Tak się bawią ludzie..." - z trybun
15'
Lechii nie zadowoliło objęcie prowadzenia. Nadal atakuje
18'
od kilku minut gra w środku boiska
18'
Stolarski (LECHIA) przedarł się prawym skrzydłem i wyłożył piłkę na strzał M.Paixao (LECHIA). Portugalczyk skiksował, a mogło być 2:0
18'
Lechio, Lechio - śpiewają fani biało-zielonych
19'
Wolski (LECHIA) wyszedł przed Kelemena (JAGIELLONIA) z piłką. Spróbował dryblingu, ale futbolówka uciekła mu poza boisko
19'
Jaga, Jaga - starają przebić się fani przyjezdnych
21'
na spalonym Cernych (JAGIELLONIA)
22'
Jagiellonia po kilku pierwszych minutach, w których atakowała, ma od pewnego czasu kłopoty, aby przeprowadzić płynną akcję
23'
Frankowski (JAGIELLONIA) w "16" do Vassiljeva (JAGIELLONIA). Estończykowi odskoczyła piłka i wybił ją Janicki
24'
piłkarze Jagiellonii domagali się karnego, gdy Krasić (LECHIA) głową odbijał piłkę po wrzucie z autu rywali aż w "16" Lechii. Goście sygnalizowali zagranie ręką. Sędzia nakazał grać dalej
25'
znów lepsze sekundy Jagiellonii
25'
niecelnie strzela Celnych po dograniu z prawego skrzydła Frankowskiego (JAGIELLONIA)
25'
La, la, la, la Lechia - śpiewają kibice
26'
Frankowski (JAGIELLONIA) to wychowanek Lechii. W pierwszej drużynie grał w latach 2013-14. W ekstraklasie w 41 spotkaniach strzelił 2 gole dla biało-zielonych
28'
Janicki (LECHIA) w roli... skrzydłowego. Wywalczył aut
28'
Lechia dzisiaj gra - nieustający doping gdańskich kibiców
30'
Stolarski (LECHIA) blisko przechwytu piłki przed polem karnym Jagiellonii, ale ostatecznie Straus (JAGIELLONIA) się uratował
32'
strzał nad poprzeczką Krasicia (LECHIA)
34'
po dośrodkowaniu Vassiljeva (JAGIELLONIA) z wolnego w pole karne Lechii ucierpiał Stolarski (LECHIA). Obrońca wymaga pomocy masażystów
36'
Stolarski (LECHIA) już zdolny do dalszej gry
36'
Burliga (JAGIELLONIA) wbiegł w "16" Lechii i źle podał
36'
Lechia, Lechia gol - zachęcają piłkarzy kibice
38'
Stolarski (LECHIA) sfaulował Góralskiego (JAGIELLONIA) 5 metrów od narożnika własnego pola karnego
39'
po wolnym jeszcze aut dla gości
39'
Góralski (JAGIELLONIA) spudłował z 17. metra
40'
niecelny strzał z dystansu Cernycha (JAGIELLONIA)
43'
M.Paixao (LECHIA) faulowany przez Gutiego (JAGIELLONIA) na wysokości pola karnego gości
44'
Peszko (LECHIA) z wolnego po ziemi do Wolskiego (LECHIA). Rafałowi odskoczyła piłka i nie zdołał strzelić
44'
Lechia, biało-zieloni - słychać na stadionie
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PROWADZI 1:0
W tym momencie Lechia jest samodzielnym liderem ekstraklasy. Prowadzenie gospodarzy jest zasłużone, a powinno być nawet wyższe, gdyby nie kiksy w dobrych sytuacjach Wolskiego (LECHIA) i M.Paixao (LECHIA). Ostatecznie obie drużyny poprzestały po tylko jednym celnym strzale, ale ten gospodarzy znalazł drogę do siatki.
Lechia prowadzi grę. W pewnym momencie posiadanie piłki było ponad 80 procent, a obecnie oscyluje wokół 70 procent. Jagiellonia czeka na szybkie ataki. Goście starają się strzelać praktycznie w każdej nadarzającej się sytuacji, ale na razie były to głównie uderzenia niecelne.
My Wierzymy - rozpoczynają drugą połowę kibice Lechii
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia. Obie drużyny bez zmian w składach
46'
46'
podobnie jak w pierwszej połowie korner rozegrany krótko
47'
blisko gola Peszko po dograniu Wawrzyniak (LECHIA), ale skończyło się na kolejnym rogu
47'
znów krótko rozegrany róg przez Peszkę (LECHIA) i Krasicia (LECHIA)
48'
Żółtą kartką został ukarany Janicki (LECHIA), który faulował Cernycha
48'
dla Janickiego (LECHIA) to 8. żółta kartka w tym sezonie. W następnej kolejce nie zagra
Oficjalna frekwencja 15 513 kibiców
53'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Peszko, w jego miejsce wchodzi Haraslin.
53'
My jesteśmy z gdańską Lechią, czy jest dobrze, czy jest źle - śpiewają fani
53'
Lechia lidera ma - tym razem z trybun. Jeśli biało-zieloni wygrają będą liderem ekstraklasy
54'
Żółtą kartką został ukarany Burliga (JAGIELLONIA) po faulu na M.Paixao
56'
F.Paixao (LECHIA) wywalczył róg
57'
przerwa w grze, bo z sektora gości race rzucane na murawę
57'
po rozmowach z piłkarzami sędzia decyduje się wznowić grę
57'
bez zagrożenia dla Jagiellonii po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA). Po zejściu Peszki (LECHIA) to Rafał wykonuje znów stałe fragmenty gry
58'
kolejna przerwa w grze
59'
gra wznowiona, choć sporo dymu nad boiskiem
60'
Cernych (JAGIELLONIA) wszedł między dwóch obrońców Lechii i oddał strzał. Kuciak (LECHIA) nie dał się pokonać
61'
Wolski (LECHIA) wywalczył wolnego na wysokości pola karnego gości
61'
po wolnym róg dla Lechii
62'
piłka mocno podkręcona z rogu przez Wolskiego (LECHIA) przeszła wszystkich piłkarzy. Akcję zamykał M.Paixao (LECHIA), a 3 metry od bramki za szybko znalazł się prze piłką i zamiast do siatki skierował ją w przeciwną stronę
63'
M.Paixao (LECHIA) na spalonym
65'
M.Paixao (LECHIA) przewrócił się w polu karnym po starciu ze Strausem (JAGIELLONIA). Sędzia nakazał grać dalej. Protestuje F.Paixao, który podawał w tej sytuacji do brata bliźniaka
66'
PZPN, PZPN... - niecenzuralna przyśpiewka kibiców Lechii, ponieważ ich zdaniem należał się rzut karny
66'
Vassiljev (JAGIELLONIA) wbiegł w "16" Lechii, ale nie zdołał dograć piłki na strzał do Cernycha (JAGIELLONIA)
68'
rozgrzewa się Chrapek
69'
najpierw jednak podwójna zmiana w Jagiellonii
69'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Straus, w jego miejsce wchodzi Gordon.
69'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Frankowski, w jego miejsce wchodzi Świderski.
70'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wolski, w jego miejsce wchodzi Chrapek.
71'
[2:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki M.Paixao. Stolarski z prawego skrzydła dograł na 5. metr, a Portugalczyk celnie przymierzył już na pustą bramkę, gdyż piłka minęła bramkarza i obrońcę rywali
71'
8. gol M.Paixao (LECHIA) w tym sezonie
71'
Radość po golu M. Paixao
73'
Żółtą kartką został ukarany Chrapek (LECHIA). W następnej kolejce nie zagra
73'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chomczenowski, w jego miejsce wchodzi Novikovas.
73'
Kuciak (LECHIA) wybił nad poprzeczką piłkę po strzale Runje (JAGIELLONIA)
74'
niecelny strzał Gutiego (JAGIELLONIA) po dośrodkowaniu z rogu Vassiljeva (JAGIELLONIA)
77'
niecelny strzał F.Paixao (LECHIA)
78'
rozgrzewa się Kuświk
81'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza M.Paixao, w jego miejsce wchodzi Kuświk.
81'
Gdańska Lechia - słychać z trybun stadionu
82'
posiadanie piłki nadal na korzyść Lechii 67:33
82'
Żółtą kartką został ukarany Borysiuk (LECHIA) po faulu na Novikovasie
83'
kontra Lechii 4 na 1 wyprowadzona przez Krasicia (LECHIA), który przejął piłkę podawaną przez Gordona (JAGIELLONIA)
83'
karny dla Lechii. Gordon (JAGIELLONIA) zagrał piłkę ręką
84'
[3:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki F.Paixao z karnego
85'
Lechia przerwie passę Jagiellonii 7 meczów bez porażki z rzędu w ekstraklasie
86'
"Hej BKS" - z trybun. Kibice świętują już zwycięstwo i zdobycie pozycji lidera
88'
zablokowany strzał Świderskiego (JAGIELLONIA). Róg dla gości
89'
zamieszanie przed bramką Kuciaka (LECHIA) po dośrodkowaniu z rogu Vassiljeva (JAGIELLONIA)
89'
Kuciak (LECHIA) złapał piłkę, choć z metra próbował strzelać głową Świderski (JAGIELLONIA), ale nie trafił czysto w futbolówkę. Niebezpieczeństwo sprokurował Borysiuk, który nie przepuścił z pozoru łatwą piłkę
89'
po jednej kartce dla piłkarza każdej drużyny
89'
Żółtą kartką został ukarany Świderski (JAGIELLONIA).
89'
Żółtą kartką został ukarany Maloca (LECHIA).
90'
5 minuty doliczone
90+2
niecelnie główkował Guti (JAGIELLONIA)
90+3
Lechia zadowolona z wyniku, Jagiellonia jeszcze szuka honorowej bramki
90+4
Maloca (LECHIA) dobrze powstrzymał Świderskiego (JAGIELLONIA)
90+5
niecelny strzał Novikovsa
90+5
KONIEC MECZU. LECHIA WYGRAŁA 3:0 I ODEBRAŁA JAGIELLONII POZYCJĘ LIDERA EKSTRAKLASY
Lechia w drugiej połowie zrobiła to co mogła uczynić już przed przerwą. Zamieniła na bramki sytuacje, które sobie stwarzała, choć i w tej części gry nie brakowało kiksów czy niedokładności. Najważniejsze, że wygrana gospodarzy ani przez moment nie była zagrożona. Biało-zieloni przerwali passę 7 meczów Jagiellonii bez porażki na wyjazdach oraz odebrała tej drużynie pozycję lidera ekstraklasy.

16 Ruch Chorzów 21 6 2 13 28:38 16
Komisja ds Licencji Klubowych PZPN ukarała Ruch Chorzów odjęciem 4 punktów za zaległości finansowe wobec byłych piłkarzy i pracowników.
Tabela wprowadzona: 2017-02-13

Wyniki 21 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)
  • ARKA GDYNIA - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
  • Ruch Chorzów - Cracovia 0:1 (0:0)
  • Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (1:0)
  • Wisła Kraków - Korona Kielce 2:0 (1:0)
  • Wisła Płock - Śląsk Wrocław 0:0
  • Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 2:1 (0:1)
  • Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin (przełożony na 7.03)
jag., mad

Opinie (323) ponad 20 zablokowanych

• Lechia liderem ekstraklasy. Lechia Gdańsk Najlepszym Klubem w Polsce (21)

• 257 25

• Było dużo lepiej niż jesienią czyli 2 rózwne połowy :) (11)

Szkoda tych kartek dla graczy Lechii. Sędzia okradł nas z 1 karnego.
      Na plus: Stolarski, Marco P., Haraslin, Kuciak.
      Na minus: Peszko, Wolski (jak duch), Flavio, Janicki, Krasic

Za co była ta kartka dla Malcoy na koniec?!?
      Krasic za dużo strat i spowalniał grę Lechii, plus bez sensu podania do tyłu.

• 20 19

• (4)

Kartka dla Malocy była za Janickiego, który się awanturował - Janicki dostałby czerwoną to sędzia dał Malocy, który też tam był. Było widać, że po kartce Mario miał pretensje do sędziego, ale ten mu coś powiedział (pewnie "albo ty albo Rafał wylatuje") i od razu Maloca przytaknął i wziął to na siebie.