Lechia rozbiła Jagiellonię

17 maja 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Marco Paixao podczas wykonywania jednego z dwóch rzutów karnych w meczu z Jagiellonią Białystok. Marco Paixao podczas wykonywania jednego z dwóch rzutów karnych w meczu z Jagiellonią Białystok.

Dwa skuteczne karne i celny strzał z gry na początku drugiej połowy pozwoliły Marco Paixao skompletować hat-tricka w meczu z Jagiellonią Białystok. Tym samym Portugalczyk przeszedł do historii klubu jako najskuteczniejszy piłkarz w jednym sezonie ekstraklasy. Ma już 15 trafień, czyli o 2 więcej niż rekordzista z 1960 roku - Czesław Nowicki. W środę biało-zieloni zmienili lidera tabeli, wygrywając 4:0 (2:0). Końcowy rezultat ustalił Lukas Haraslin, który niestety nie pojedzie na następne spotkanie do Poznania, gdyż otrzymał 4. żółtą kartkę.

JAGIELLONIA JAGIELLONIA
1 Kuciak - 17 Haraslín, 22 Maloca, 5 Vitoria, 3 Wawrzyniak, - 6 Sławczew, 30 Nunes - 27 Wolski, 7 Krasić, 21 Peszko, - 19 M. Paixao
Sędziowie: Musiał (Kraków), Mucha, Lekki
Widzów: 15 025
25 Kelemen - 2 Gordon, 17 Runje, 16 Guti, 77 Tomasik - 22 Grzyb, 6 Romanczuk, 9 Novikovas, 5 Vassiljev, 10 Cernych - 18 Sheridan
  • 74' 3 Wawrzyniak Zmiany 41 Stolarski
  • 78' 19 M. Paixao Zmiany 11 Kuświk
  • 85' 21 Peszko Zmiany 28 F. Paixao
  • 56' 2 Gordon Zmiany 21 Frankowski
  • 65' 5 Vassiljev Zmiany 23 Szymański
  • 81' 6 Romanczuk Zmiany 28 Świderski
  • 17' M. Paixao karny
  • 25' M. Paixao karny
  • 48' M. Paixao
  • 89' Haraslin
  • 28' 27 Wolski
  • 86' 17 Haraslin
  • 44' 5 Vassiljev
  • 81' 10 Cernych

RUSZYŁA FUNDACJA LECHII GDAŃSK. PRZECZYTAJ O JEJ ZADANIACH I FINANSOWANIU

Dla Lechii to pierwszy z trzech meczów z rzędu z czołową trójką. Gdańszczanie muszą nie tylko starać się o zwycięstwa ale również uważać na żółte kartki

SPRAWDŹ JAKIE ZADANIA MA LECHIA PRZED JAGIELLONIĄ
Trener Piotr Nowak musi dzisiaj radzić sobie bez Ariela Borysiuka i Rafała Janickiego. Za nich do składu wskoczyli Steven Vitoria (LECHIA) i Joao Nunes (LECHIA)
Przypomnijmy, że do europejskich pucharów awansuje czołowa trójka ekstraklasy. Lechia utrudniła sobie drogę do niej remisując w ostatniej kolejce z Koroną Kielce

DLACZEGO LECHIA TYLKO ZREMISOWAŁA Z KORONĄ KIELCE?
W tygodniu Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła nałożyć na Lechię Gdańsk nadzór finansowych oraz sankcję regulaminową w postaci obowiązku zapłaty 100 tysięcy złotych. To kara za niedostarczenie w wymaganym terminie kopii ugód zawartych z innymi klubami w celu odroczenia terminu zapłaty wymagalnych należności transferowych

KARA DLA LECHII W WYSOKOŚCI 100 TYS. ZŁ
Dzisiaj na ławce rezerwowych Lechii zasiadają: 33 Zelenika - 9 Mak, 10 Mila, 11 Kuświk, 14 Wiśniewski, 28 F. Paixão, 41 Stolarski
Rezerwa Jagiellonii: 96 Węglarz - 7 Chomczenowśkyj, 8 Burliga, 20 Szymonowicz, 21 Frankowski, 23 Szymański, 28 Świderski
równolegle relacjonujemy mecz o mistrzostwo Polski piłkarek ręcznych. Vistal Gdynia gra z Metraco Zagłębiem Lubin

TUTAJ RELACJA Z MECZU O TYTUŁ MISTRZOWSKI PIŁKAREK RĘCZNYCH
Lechia potrzebuje 4 pkt więcej, aby wyprzedzić Jagiellonię, ponieważ przy równej liczbie:oczek" decyduje wyższa pozycja na zakończenie rundy zasadniczej, a tu przewagę ma drużyny z Białegostoku
Od tego meczu na spodenkach Lechii widnieje logo Fundacji Lechia Gdańsk

BIAŁO-ZIELONI POWOŁALI DO ŻYCIA FUNDACJĘ
My wierzymy... - z trybun, zawodnicy już na murawie
1'
ZACZYNAMY MECZ, Jagiellonia Od środka
1'
Goście ruszyli do przodu i już wywalczyli rzut rożny
1'
Bez zagrożenia dla bramki Kuciaka (LECHIA) po rożnym w wykonaniu Tomasika (JAGIELLONIA)
1'
Lechia wyszła z kontrą, ale piłkę ostatecznie stracił Peszko (LECHIA)
3'
Ładna akcja Wolskiego (LECHIA), ale zbyt mocne podanie do M. Paixao (LECHIA) i piłkę łapie Kelemen (JAGIELLONIA)
4'
Cernych (JAGIELLONIA) mija zwodem piłkarze Lechii, wbiega w pole karne, chce uderzać na bramkę, ale zostaje zablokowany i rzut rożny
5'
Mocne zagranie Tomasika (JAGIELLONIA) z rożnego, ale żadnej z jego kolegów nie doszedł do piłki
5'
Rzut wolny dla Jagiellonii z boku pola karnego Lechii
6'
Wyglądało, że Vassiljev (JAGIELLONIA) będzie chciał dośrodkowywać, a jednak strzelił, broni Kuciak (LECHIA)
7'
Kolejny rożny dla gości bez zagrożenia dla Kuciaka (LECHIA)
8'
W wolnym mieście Gdańsku - śpiewają kibice
9'
Szybka akcja Lechii, Krasić (LECHIA) wrzuca w pole karne z prawego skrzydła, Sławczew (LECHIA) nie sięga piłki głową
11'
Tomasik (JAGIELLONIA) z autu w pole karne Lechii, piłki nie przyjmuje Sheridan (JAGIELLONIA)
12'
Kolejny rożny dla Jagiellonii
13'
Vassiljev (JAGIELLONIA) z rożnego, Guti (JAGIELLONIA) strzela głową, ale obok bramki Kuciaka (LECHIA)
14'
Goście posiadają zdecydowaną inicjatywę, Lechia stara się kontrować
14'
Rzut wolny dla Lechii, szansa na dośrodkowanie w pole karne Kelemena (JAGIELLONIA)
15'
Centra w "16" Wolskiego (LECHIA), piłkę łapie Kelemen (JAGIELLONIA)
16'
Wolski (LECHIA) zatrzymany podczas ofensywnej akcji
16'
Karny dla Lechii po faulu na Peszce
17'
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki M. Paixao z karnego. Techniczny strzał Portugalczyka w lewą stronę, Kelemen rzucił się w prawą
18'
To 13. bramka w sezonie M. Paixao (LECHIA)
19'
Jagiellonia ponownie w natarciu, kolejny rożny
20'
Gdańszczanie radzą sobie z wrzutką Tomasika (JAGIELLONIA)
21'
Tym razem wolny dla gości, Tomasik (JAGIELLONIA) zgrywa piłkę w pole karne Lechii, a ta zostaje wybita z "16"
21'
W polu karnym leży Haraslin (LECHIA), potrzebuje pomocy medycznej
22'
Haraslin (LECHIA) musi opuścić na chwilę boisko, ale robi to o własnych siłach, więc za moment powróci do gry
22'
Tak cieszyli się kibice po bramce M. Paixao (LECHIA)
24'
Kolejny karny dla Lechii! Tym razem po wątpliwym faulu na Wawrzyniaku (LECHIA)
25'
[2:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki M. Paixao ponownie z karnego. Portugalczyk strzelił w ten sam róg co poprzednio, Kelemen też się tam rzucił, ale piłka leci znacznie wyżej niż rękawice golkipera i wpada do siatki
25'
Tak się bawią ludzie... - trwa święto na trybunach Stadionu Energa Gdańsk
28'
Żółtą kartką został ukarany 27 Wolski (LECHIA).
29'
Sheridan (JAGIELLONIA) wybiega z piłką na aut
30'
Kuciak (LECHIA) spokojnie łapie źle zagraną piłkę przez gości
30'
Faul w środku pola na Peszcze, wcześniej faulowany także Sławczew (LECHIA)
31'
Teraz to Peszko (LECHIA) fauluje
31'
Dośrodkowanie Tomasika (JAGIELLONIA) wybite na rzut rożny
32'
Gdańska Lechia - niesie się po stadionie
33'
Lechia stara się przejąć inicjatywę, ale M. Paixao (LECHIA) trafia zamiast w piłkę, to w... sędziego. Panowie podali się ręce po cały zajściu
34'
Wysoko kozioł piłki w polu karnym Lechii, skaczą do niej Sheridan (JAGIELLONIA) i Kuciak (LECHIA), górą gracz gości, ale futbolówką ląduje na aucie
34'
14. bramek jednego piłkarza w sezonie to rekord klubu z Gdańska w ekstraklasie. Tyle ma właśnie M. Paixao (LECHIA)
37'
Mocne dośrodkowanie Sławczewa (LECHIA) i piłka spada poza boisko
38'
Faul Peszki (LECHIA), szansa dla Jagiellonii na dośrodkowanie w "16" gospodarzy
39'
Dośrodkowanie z wolnego, piłka kozłuje w polu karnym Kuciaka (LECHIA), ale ostatecznie opuszcza boisko
40'
M. Paixao (LECHIA) przejmują piłkę, wpada z nią w pole karnym, ale zostaje osaczony przez obrońców gości i traci ją
41'
Gospodarze wybijają piłkę z własnej połowy aż do Kelemena (JAGIELLONIA)
41'
Lechia dzisiaj gra - śpiewają kibice
41'
Cernych (JAGIELLONIA) wbiega w pole karne Lechii, przewraca się przy kontakcie z rywalem, ale sędzie pozostaje nie wzruszony
44'
Kontra Wolskiego (LECHIA) zakończona faulem Vassiljeva (JAGIELLONIA)
44'
Żółtą kartką został ukarany Vassiljev (JAGIELLONIA).
45'
Złe dośrodkowanie Peszki (LECHIA) z wolnego
45'
Drybling Vassiljeva (JAGIELLONIA), ale piłkarz gości okazał się szybszy od piłki, dlatego ją traci
45+1
Faul Sławczewa (LECHIA) na Tomasiku (JAGIELLONIA)
45+1
Dośrodkowanie Tomasika (JAGIELLONIA), piłkę łapie Kuciak (LECHIA)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Jagiellonia ruszyła na bramkę Lechii od pierwszej minuty, jakby to ona miała do odrobienia straty. Ofensywny styl przynosił im jednak tylko rzuty rożne, po których nie oddawali groźnych strzałów na bramkę Kuciaka (LECHIA). Ten zresztą nie musiał popisywać się wieloma interwencjami w pierwszej połowie - głównie wyłapywał dośrodkowania. Lechia także nie oddała z gry groźnego strzału na bramkę Kelemena (JAGIELLONIA), ale za to wywalczyła dwa rzuty karne. Te pewnie wykonał M. Paixao (LECHIA), strzelają 13. i 14. bramkę w sezonie. Tyle goli w jednych rozgrywkach ekstraklasy nie strzelił jeszcze żaden piłkarz biało-zielonych. Nieźle grają z przodu Wolski (LECHIA) i Sławczew (LECHIA), ale brakuje im dobrego, ostatniego podania
Rekord Lechii w liczbie bramek strzelonych w jednym sezonie należał dotychczas do Czesława Nowickiego z sezonu 1960 kiedy grano systemem wiosna-jesień. Wynosił 13 trafień.
Na stadionie jest dzisiaj 15 025 widzów
Piłkarze obu drużyn już na murawie, trenerzy nie przeprowadzają zmian
46'
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ, Lechia od środka
46'
Lechio wygraj mecz, trzy punkty musisz mieć - śpiewają gdańscy kibice
46'
Dośrodkowanie Gordona (JAGIELLONIA) wybite z "16" Lechii
47'
Peszko (LECHIA) zatrzymany w kontrze
48'
Guti (JAGIELLONIA) zapędził na się połowę Lechii, stracił piłkę, ale gdańszczanie nie wyprowadzają kontry
48'
[3:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki M. Paixao. Piłkę na lewym skrzydle dostaje Peszko, pędzi pod pole karne, podaje w środek "16" a tam znajduje się Portugalczyk, który pewnie pokonuje Kelemena
50'
Lechia, Lechia - niesie się po stadionie
51'
Faul na Krasiciu (LECHIA) przy linii środkowej
52'
Rzut wolny po faulu Vitorii (LECHIA), który musiał na chwilę opuścić boisko, ponieważ sam ucierpiał w starciu z rywalem
53'
Mocne dośrodkowanie gości, ale piłka wypada poza boisko
54'
Tak fani cieszyli się z hat-tricka M. Paixao (LECHIA)
55'
Lechia stara się rozgrywać piłkę, ale traci ją w środku pola, na szczęście kasuje też akcje gości
56'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gordon, w jego miejsce wchodzi Frankowski.
56'
Sheridan (JAGIELLONIA) wbiega w pole karne, strzela, ale zostaje zablokowany
57'
Kontra Lechii, na lewym skrzydle jest sam Peszko (LECHIA), ale na prawym potyka się Haraslin (LECHIA) i traci piłkę tuż przed podaniem
57'
Groźnie dośrodkowuje Wawrzyniak (LECHIA), Kelemen (JAGIELLONIA) mija się z piłką, ale ta spada pod nogi jego kolegi
58'
M. Paixao (LECHIA) lewym skrzydłem, podaje w pole karne do Wolskiego (LECHIA), ale tego minimalnie uprzedza w wyścigu do piłki Kelemen (JAGIELLONIA)
59'
Haraslin (LECHIA) biegnie z piłką przez około 30 metrów, wpada w pole karne, ale tam popisuje się nieskutecznym dryblingiem
61'
Goście tracą piłkę pod "16" Lechii
61'
Faul na Sławczewie (LECHIA) w środku pola
62'
M. Paixao (LECHIA) fauluje Gutiego (JAGIELLONIA) w walce o piłkę
63'
Krasić (LECHIA) indywidualnie, ale za mocno wypuścił sobie piłkę, do której dobiega pierwszy Guti (JAGIELLONIA)
63'
Sławczew (LECHIA) do Wolskiego (LECHIA), ten chwilę przytrzymuje piłkę, odgrywa w "16" do Bułgara, ale za mocno
64'
Lechia gol - śpiewają kibice biało-zielonych
64'
Kontra Lechii przynosi jedynie aut
65'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Vassiljev, w jego miejsce wchodzi Szymański.
67'
Przypomnijmy, że Lechia pokonała już w tym sezonie Jagiellonię 3:0, a stało się to na stadionie w Gdańsku w lutym. Wtedy dwie bramki strzelił M. Paixao (LECHIA), a jedną F. Paixao

LECHIA POKONAŁA W LUTYM JAGIELLONIĘ 3:0
68'
To my, kibice z Gdańska - słychać na Stadionie Energa
69'
Faul na Haraslinie (LECHIA) na połowie biało-zielonych
70'
Goście po dłuższej przerwie ponownie mają rzut rożny
71'
Dośrodkowanie z rogu Tomasika (JAGIELLONIA), strzał głową Runje (JAGIELLONIA), na linii bramkowej piłkę łapie Kuciak (LECHIA)
72'
W Gdańsku się urodziłem... - śpiewają kibice Lechii
74'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wawrzyniak, w jego miejsce wchodzi Stolarski.
74'
Strzał Cernycha (JAGIELLONIA) z 17. metra, po ziemi, obok bramki
75'
Nunes (LECHIA) zatrzymuje akcję gości
76'
Zbyt mocne podanie do Cernycha (JAGIELLONIA), łapie Kuciak (LECHIA)
77'
Stolarski (LECHIA) najpierw mija się z piłką, a następnie fauluje
78'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza M. Paixao, w jego miejsce wchodzi Kuświk.
78'
Gromkie brawa z trybun dla strzelca hat-tricka, M. Paixao (LECHIA)
79'
Goście chcą atakować, ale mają problemy z dokładnością podań
80'
Faul Sheridana (JAGIELLONIA) na Nunesie (LECHIA)
81'
Stolarski (LECHIA) nieprzepisowo przerywa kontrę gości
81'
Teraz Cerncyh ostro fauluje Haraslina (LECHIA)
81'
Żółtą kartką został ukarany Cernych (JAGIELLONIA).
81'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Romanczuk, w jego miejsce wchodzi Świderski.
83'
Drybling Wolskiego (LECHIA) zatrzymany na 16. metrze od bramki Kelemena (JAGIELLONIA)
83'
Ostre dośrodkowanie Stolarskiego (LECHIA), Kuświk (LECHIA) uprzedzony przez obrońcę
84'
Lechia zatrzymuje kontrę Jagiellonii, w której goście przeważali 5 na 3
85'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Peszko, w jego miejsce wchodzi F. Paixao.
86'
Żółtą kartką został ukarany 17 Haraslin (LECHIA).
86'
Kuciak (LECHIA) pewnie wyłapuje dośrodkowanie Tomasika (JAGIELLONIA)
88'
Groźna akcja gości, strzał na bramkę Kuciaka (LECHIA) Świderskiego (JAGIELLONIA), ale ten wybija piłkę na rzut rożny
88'
Bramkarz Lechii wyłapuje dośrodkowanie z rogu boiska
89'
[4:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Haraslin. Indywidualna akcja lewą stroną, drybling Słowaka w polu karnym, nieco zwklekał ze strzałem, ale w końcu umieścił piłkę w swoim ulubionym, "krótkim rogu"
90'
Lechia, biało-zieloni - śpiewają kibice
90+2
Lechia czeka na własnej połowie i przejmuje piłkę
90+3
Faul na Kuświku (LECHIA) na połowie biało-zielonych
90+4
KONIEC MECZU. Hat-trick Marco Paixao dobił gości. Po szybkim trafieniu Portugalczyka w drugiej połowie a piłkarzy Jagiellonii zeszło powietrze. Biało-zieloni kontrolowali mecz, kontrowali i tak Haraslin ustalił wynik spotkania na 4:0. Dla Lechii to trzecie zwycięstwo nad Jagiellonią w tym sezonie

16 Ruch Chorzów 34 10 6 18 39:57 17
* Przed rozgrywkami wiosennymi Komisja ds Licencji Klubowych PZPN ukarała Ruch Chorzów odjęciem 4 punktów za zaległości finansowe wobec byłych piłkarzy i pracowników.
* Po 30. kolejce nastąpił podział na dwie grupy - mistrzowską i spadkową. Dorobek punktowy zespołów podzielono na pół z zaokrągleniem do góry.
Tabela wprowadzona: 2017-05-17

Wyniki 34 kolejki

• Grupa o miejsca 1-8
  • LECHIA GDAŃSK - Jagiellonia Białystok 4:0 (2:0)
  • Korona Kielce - Wisła Kraków 3:2 (1:2)
  • Legia Warszawa - Lech Poznań 2:0 (1:0)
  • Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)
  • Grupa o miejsca 9-16
  • ARKA GDYNIA - Wisła Płock 0:1 (0:1)
  • Górnik Łęczna - Cracovia 3:0 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
  • Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:3 (0:0)

Opinie (206) ponad 20 zablokowanych

• (5)

Brawo Lechia , walczyć do końca !

• 156 14

• Spokojnie (4)

Spokojnie, Jaga przez pierwsze 15 minut nas zniosła. Cudem nic dla niej nie wpadło. Oczywiście brawa za wygraną, ale trzeba patrzeć na styl gry. Ciągle mało strzałów na bramkę. Haraslin już długo w Lechii nie pogra.

• 9 30

• (3)

4:0 a ten narzeka... idź obieraj ziemniaki wtedy cię za styl policzymy.

• 38 9

• (1)

Wynik bardzo dobry, fantastyczny, tylko trzeba patrzeć do przodu. Niestety początek Lechii był bardzo słaby. Przez 15 minut Jaga oddała więcej strzałów niż Lechia przez dwa ostatnie mecze. czegoś tej drużynie brakuje. czekam na mecz w poznaniu

• Krasic czlapal caly mecz

Paxiao wykorzystal setki z Jaga to z Amicka bedzie pudlowal.