Lechia - Piast 3:2, choć było 1:2

Flavio Paixao golami uświetnił 100. mecz w ekstraklasie. Tak strzelił z karnego

Piłkarze Lechii Gdańsk wyszli z opresji. Przez kwadrans przegrywali u siebie z Piastem Gliwice, ale zdołali zwyciężyć 3:2 (1:1). Dzięki temu nie tylko utrzymali pozycję lidera ekstraklasy, ale nad najgroźniejszymi rywalami mają już 4 punkty przewagi. - Troszkę horroru, który zakończył się happy endem - ocenił trener Piotr Nowak. Różnicę zrobili Flavio Paixao, który setny mecz ligowy na polskich boiskach uświetnił 2 golami, a także Sławomir Peszko. Reprezentacyjny skrzydłowy otworzył wynik spotkania, a po przerwie wywalczył karnego. Goście kończyli w "10" po drugiej żółtej kartce dla Urosa Korona, który przed przerwą zdążył się wpisać do rubryki w protokole dla strzelców bramek.

LECHIA

32 Milinković-Savić - 41 Stolarski, 30 Nunes, 2 Janicki, 3 Wawrzyniak - 6 Sławczew - 21 Peszko, 7 Krasić, 27 Wolski, 11 Kuświk - 19 M.Paixao

PIAST

1 Szmatuła - 91 Hebert, 25 Sedlar, 88 Korun - 93 Girdvainis, 15 Masłowski, 82 Bukata, 2 Mraz - 26 Szeliga, 99 Gotal, 12 Żivec
    • 46' 27 Wolski [ICO] 28.F.Paixao
    • 72' 19 M.Paixao [ICO] 17 Haraslin
    • 77' 6 Sławczew [ICO] 10 Mila
[ICO] Zmiany
  • 20' 99 Gotal [ICO] 11 Moskwik
  • 72' 12 Żivec [ICO] 21 Badia
  • 87' 15 Masłowski [ICO] 22 Mokwa
  • 10' Peszko
  • 79' F.Paixao karny
  • 86' F.Paixao
[ICO] Bramki
  • 29' Korun
  • 64' Żivec
  • 29' Milinković-Savić
  • 45' Wolski
  • 58' Krasić
[ICO]Kartki:
  • 18' Hebert
  • 39' Girdvainis
  • 55' Moskwik
  • 72' Korun
  • 89' Korun
    • 89' Korun

Oprawa Lechii Gdańsk

Hymn Lechii Gdańsk przy prezentacji piłkarzy

[ICO]
    Lechia wystawia ten sam skład co w Lubinie. Do "11" nie wraca Maloca, który ma dolegliwości zdrowotne. Przed tygodniem pauzował zaś z powodu 4. żółtej kartki
    [ICO]
    nietypowe barwy w sektorze gospodarzy
    [ICO]
    po kilkunastu minutach to co zaprezentowano zniknęło. Zapewne wraz z innymi elementami zostanie zaprezentowane w trakcie gry
    więcej szczęścia od Malocy miał Janicki (LECHIA), który także w tym tygodniu miał problemy żołądkowe

RAFAŁ JANICKI SKORZYSTAŁ NA ZMIANIE ROZGRYWANIA STAŁYCH FRAGMENTÓW PRZEZ LECHIĘ

rezerwowi Lechii: 77. Podleśny, 5. Vitoria, 10. Mila, 17. Haraslin, 20. Chrapek, 23. Wojtkowiak, 28. F.Paixao
    jak informowaliśmy wcześniej Lechia tym meczem rozpoczyna serię 5 kolejek, w których nie będzie musiała opuszczać Trójmiasta

PIOTR NOWAK: NIE MOŻEMY SIĘ SPARZYĆ
    [ICO]
    spiker apeluje o powstanie i zapowiada hymn Lechii
    [ICO]
    kibice śpiewają a cappella, piłkarze wychodzą na prezentację
    Lechia na biało-zielono, Piast niebieskie stroje
    rezerwa Piasta: 31. Rostov, 10. Barisić, 11. Moskwik, 21. Badia (PIAST), 22. Mokwa, 77. Sapała
    nie ma w ekipie gości wychowanka Lechii - Pietrowskiego, który był podstawowym piłkarzem Piasta. Przed meczem nabawił się urazu mięśniowego
    1'
    od środka rozpoczął Piast
    3'
    niewiele zabrakło M.Paixao (LECHIA), aby w polu karnym doszedł do piłki zagrywanej przez Wolskiego (LECHIA)
    [ICO]
    3'
    "Gdańska Lechia najlepsza jest" - z trybun
    4'
    atak Lechii od pierwszych minut
    [ICO]
    6'
    kolejne elementy oprawy pojawiają się na sektorze Lechii. Jednoczesne skandowanie wulgarne o drugim trójmiejskim klubie z ekstraklasy
    8'
    na spalonym M.Paixao (LECHIA), który biegł już sam na sam z bramkarzem
    [ICO]
    10'
    [1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Peszko. Sławek w indywidualnej akcji popisał się serią zwodów, wpadł w pole karne i uderzył po "długim rogu"
    12'
    Mraz (PIAST) zagrał w pole karne Lechii, ale za akcją nie nadążyli ofensywni gracze Piasta
    [ICO]
    13'
    prezentacja, którą zapewne Arka przygotowywała na derby, na sektorze Lechii
    [ICO]
    14'
    wulgarne okrzyki pod adresem Arki
    [ICO]
    18'
    Żółtą kartką został ukarany Hebert (PIAST), który faulował Peszkę.
    [ICO]
    20'
    PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gotal, w jego miejsce wchodzi Moskwik.
    25'
    niecelny strzał M.Paixao (LECHIA) po dośrodkowaniu Krasicia (LECHIA)
    27'
    dobra interwencja Milinkovicia-Savicia powstrzymała atak Moskwika (PIAST)
    [ICO]
    29'
    [1:1] PIAST STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Korun. Zamieszanie w polu karnym Lechii po rogu, który wykonał Masłowski. Strzał oddał Korun, Milinković-Savić złapał piłkę, ale sędzia uznał, że przekroczyła ona już całym obwodem linię bramkową i gola uznał
    [ICO]
    29'
    Żółtą kartką został ukarany Milinković-Savić (LECHIA) za protesty po decyzji sędziego o uznaniu gola
    31'
    Lechi dąży do kolejnego gola. Na razie kończy się rogami
    [ICO]
    32'
    Oprawa Lechii, ale tym razem zza drugiej bramki niż to miało miejsce poprzednio
    [ICO]
    35'
    pojawił się ogień na jednym z sektorów, ale szybki apel spikera i reakcja służby i poradzono sobie z płomieniami
    37'
    rykoszet po strzale Wolskiego (LECHIA). Róg dla Lechii
    38'
    dośrodkowania ze stałych fragmentów gry nie wychodzą dziś Wolskiemu (LECHIA)
    [ICO]
    39'
    "W Wolny Mieście Gdańsku" - z trybun
    [ICO]
    39'
    Żółtą kartką został ukarany Girdvainis (PIAST). Wolny dla Lechii z wysokości pola karnego
    40'
    po dośrodkowaniu z wolnego Wolskieg (LECHIA) niecelnie główkował Nunes (LECHIA)
    42'
    niecelny strzał Kuświka (LECHIA)
    [ICO]
    43'
    Krasić (LECHIA) wyłożył piłkę piętą na strzał dla M.Paixao (LECHIA). Portugalczyk spudłował z kilku metrów
    [ICO]
    45'
    Żółtą kartką został ukarany Wolski (LECHIA).
    [ICO]
    45'
    to 4. żółta kartka Wolskiego (LECHIA) w tym sezonie. Nie zagra za tydzień w derbach w Gdyni
    45'
    minuta doliczona
    45'
    M.Paixao (LECHIA) się dziwi, ale sędzia odgwizdał spalonego, a znów była szansa na pojedynek sam na sam z bramkarzem
    45+1
    KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA REMISUJE Z PIASTEM 1:1
    [ICO]
    W pierwszej połowie Lechia miała przewagę w polu, ale pod względem liczby stworzonych sytuacji Piast prawie dorównał gdańszczanom, a co najważniejsze zdołał wyrównać rezultat spotkania. W strzałach jest 8:7 dla gdańszczan, w posiadaniu piłki 57:43 na ich korzyść, ale w liczbie bramek 1:1. Cztery dobrze wyglądające akcję miejscowych zostało przerwane przez spalone.
    Goście nie przebierają w środkach, by zatrzymać gospodarzy. Mają już 14 fauli, przy 5 Lechii, ale w liczbie żółtych kartek i tu jest remis (2:2).
    Sporo działo się też na trybunach, co było pokłosiem wydarzeń dzisiejszej nocy w... Gdyni.
    w przerwie zaprezentowano piłkarki nożne Lechii Gdańsk, które są liderkami w III lidze
    [ICO]
    Spiker ogłosił oficjalną frekwencję - 17 206
    [ICO]
    46'
    LECHIA przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Wolski, w jego miejsce wchodzi F.Paixao.
    46'
    drugą połowę rozpoczęła Lechia. Dla F.Paixao to mecz numer 100 w ekstraklasie
    46'
    Kuświk (LECHIA) pada w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej
    48'
    niecelny strzał M.Paixao (LECHIA)
    49'
    z trudnej pozycji próbował strzelać Kuświk (LECHIA), ale nie zdołał skierować piłki w kierunku bramki
    [ICO]
    51'
    "Gdańska Lechia" - skandowanie z trybun
    53'
    niecelny strzał Żivca
    54'
    szybka odpowiedź Lechii, ale też niecelnie uderzał F.Paixao (LECHIA)
    [ICO]
    55'
    Żółtą kartką został ukarany Moskwik (PIAST).
    56'
    zablokowany strzał Peszki (LECHIA)
    57'
    19. faul piłkarzy Piasta, rośnie przewaga Lechii w posiadaniu piłki. Już 58:42
    58'
    Szmatuła (PIAST) odbił piłkę po strzale F.Paixao (LECHIA). To dopiero drugie celne uderzenie Lechii tego dnia, a próbowała już 13 razy
    58'
    przedwczesna radość piłkarzy Lechii. Gdy sędzia przerwał grę, spodziewali się, że jest karny. Arbiter nakazał wolnego dla gości
    [ICO]
    58'
    Żółtą kartką został ukarany Krasić (LECHIA), który protestował najbardziej po tej decyzji sędziego
    62'
    z dystansu uderzał Mraz (PIAST). Celnie, ale za słabo, by Milinković-Savić (LECHIA) popełnił błąd
    [ICO]
    64'
    [1:2] PIAST STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Żivec. Kapitalne uderzenie sprzed "16". Piłka poszybowała nad stojącym bez żadnej interwencji Milinkoviciem-Saviciem. A ta akcja rozpoczęła się od podania Sławczewa do... Żivca
    66'
    atak Peszki (LECHIA), ale nie zdobył nawet rogu
    [ICO]
    66'
    "My jesteśmy gdańską Lechią..." - skandowanie z trybun
    69'
    M.Paixao (LECHIA) zagrywał wzdłuż bramki. Zorientowała się w tym defensywa Piasta i skończyło się na rogu
    70'
    bez zagrożenia dla Piasta po dośrodkowaniu z rogu Krasicia (LECHIA)
    71'
    indywidualna akcja Peszki (LECHIA) zakończona celny strzałem, ale tylko w środek bramki. Szmatuła (PIAST) złapał piłkę
    [ICO]
    72'
    Żółtą kartką został ukarany Korun (PIAST).
    [ICO]
    72'
    LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza M.Paixao, w jego miejsce wchodzi Haraslin.
    [ICO]
    72'
    PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żivec, w jego miejsce wchodzi Badia.
    73'
    znów napiera Lechia, ale kończy się tylko rogiem
    [ICO]
    74'
    piłka w siatce Lechii, ale Badia (PIAST), który ją tam posłał, był na spalonym. Gol nie został uznany
    75'
    coraz większa optyczna przewaga Lechii, ale również kontry Piasta coraz niebezpieczniejsze
    75'
    rozgrzewa się Mila
    [ICO]
    77'
    LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sławczew, w jego miejsce wchodzi Mila.
    [ICO]
    77'
    "Sebastian Mila (LECHIA) " - skandowanie z trybun wita pomocnika, dla który to pierwszy mecz w tym sezonie
    78'
    niecelny strzał Stolarskiego (LECHIA)
    78'
    karny dla Lechi po faulu Girdvainisa na Peszce
    [ICO]
    79'
    [2:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki F.Paixao z karnego. Szmatuła położył się w prawy róg, a Portugalczyk uderzył mocno i celnie pod poprzeczkę
    80'
    kolejna akcja Peszki (LECHIA) w polu karnym, ale uciekła mu piłka poza boisko
    83'
    napór Lechii trwa. Kolejny róg
    83'
    wybita piłka po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA)
    [ICO]
    85'
    pomocy medycznej potrzebuje Masłowski (PIAST)
    86'
    Piast na razie w "10"
    [ICO]
    86'
    [3:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki F.Paixao. Potężne uderzenie z dystansu Portugalczyka. Szmatuła chciał piąstkować, ale nie zdołał zatrzymać piłki
    [ICO]
    86'
    przypominamy, że to mecz numer 100 w ekstraklasie F.Paixao (LECHIA), a gole numer 35 i 36
    [ICO]
    87'
    PIAST przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca Masłowski, w jego miejsce wchodzi Mokwa.
    [ICO]
    89'
    Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Korun (PIAST).
    90'
    3 minuty doliczone
    90+3
    "Lechia, biało-zieloni" - z trybun
    90+3
    w doliczonym czasie Lechia utrzymuje piłkę na połowie gości
    90+3
    KONIEC MECZU. LECHIA WYGRAŁA 3:2
    Flavio Paixao, który setny mecz w ekstraklasie uczcił 2 golami, ale i Sławomir Peszko (LECHIA), który zdobył pierwszą bramkę i wywalczył karnego, to byli piłkarze robiący tego dnia największą różnicę. Dzięki nim Lechia w drugiej połowie odwróciła losy meczu i choć przegrywała 1:2, zdołała zwyciężyć 3:2. Z przebiegu gry sukces jest zasłużony. Biało-zieloni pozostają liderami ekstraklasy.

opinie kibiców w trakcie relacji (360)

Flavio Paixao (nr 28) setny mecz w polskiej ekstraklasie zaakcentował 2 golami.
    Flavio Paixao (nr 28) setny mecz w polskiej ekstraklasie zaakcentował 2 golami. fot. Arkadiusz Buczyński/Trojmiasto.pl

Wyniki 13 kolejki:

• LECHIA GDAŃSK - Piast Gliwice 3:2 (1:1)
    • ARKA GDYNIA - Pogoń Szczecin 0:3 (0:2)
    • Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (1:0)
    • Wisła Płock - Górnik Łęczna 1:2 (0:0)
    • Śląsk Wrocław - Cracovia 2:2 (1:0)
    • Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1 (0:0)
    • Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 1:2 (1:0)
    • Ruch Chorzów - Korona Kielce 4:0 (1:0)

Opinie (275) ponad 20 zablokowanych

01.03 (nd) godz.12:30 Korona Kielce typuj LECHIA Gdańsk LIVE!
    04.03 (śr) godz.20:30 LECHIA Gdańsk typuj Legia Warszawa
    07.03 (sob) godz.17:30 Zagłębie Lubin typuj LECHIA Gdańsk
    11.03 (śr) godz.18:00 LECHIA Gdańsk typuj Piast Gliwice
    15.03 (nd) godz.17:30 LECHIA Gdańsk typuj ARKA Gdynia
    23.02 (nd) godz.17:30 Lech Poznań 2:0 LECHIA Gdańsk LIVE!
    14.02 (pt) godz.20:30 LECHIA Gdańsk 1:0 Piast Gliwice LIVE!
    07.02 (pt) godz.20:30 Śląsk Wrocław 2:2 LECHIA Gdańsk LIVE!
    21.12 (sob) godz.15:00 LECHIA Gdańsk 0:3 Raków Częstochowa LIVE!
    15.12 (nd) godz.17:30 Jagiellonia Białystok 3:0 LECHIA Gdańsk LIVE!

16 ŁKS Łódź 23 4 4 15 21:40 16

W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
    Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.