Lechia znalazła drogę do zwycięstwa

19 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Grzegorz Kuświk strzelił 2 gole. Zobacz jak zdobył pierwszego z nich

- Bez względu na to co dzieje się na boisku, trzeba znaleźć drogę do zwycięstwa - mówi przed meczem Piotr Nowak. I Lechia Gdańsk zagrała wedle zaleceń trenera. Choć do 60. minuty gospodarze przegrywali, potrafili wygrać 2:1 (0:1). Oba gole zdobył Grzegorz Kuświk. Biało-zieloni powrócili na pozycję lidera ekstraklasy.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

32 Milinković-Savić - 2 Janicki, 22 Maloca, 3 Wawrzyniak - 21 Peszko, 20 Chrapek, 6 Sławczew, 7 Krasić, 27 Wolski - 19 M.Paixao, 11 Kuświk
Sędziowie: Złotek (Stalowa Wola) oraz Siejka, Gajda
Widzów: 12 921
87 Kiełpin – 2 Sylwestrzak, 24 Bożić, 25 Szymiński, 95 Stępiński – 21 Rogalski, 8 Furman - 10 Merebaszwili, 18 Wlazło, 9 Reca – 29 Kante
  • 46' 20 Chrapek Zmiany 41 Stolarski
  • 56' 19 M.Paixao Zmiany 17 Haraslin
  • 78' 7 Krasić Zmiany 10 Mila
Zmiany Zmiany
  • 64' 9 Reca Zmiany 22 Kun
  • 73' 10 Merebaszwili Zmiany 27 Gemeha
  • 83' 21 Rogalski Zmiany 41 Iliev
  • 60' Kuświk
  • 81' Kuświk
Bramki Bramki
  • 28' Merebaszwili
  • 5' Wawrzyniak
  • 61' Peszko
  • 62' Maloca
  • 62' Janicki
  • 62' Mila z rezerwy
Kartki Kartki
  • 22' Furman
  • 55' Merebaszwili
  • 58' Kante
  • 61' Kiełpin
  • 79' Stępiński

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O PRACY NAD SFERĄ MENTALNĄ, KTÓRĄ W LECHII WYKONUJE NIE TYLKO TRENER PIOTR NOWAK

Doping dla Lechii Gdańsk w meczu z Wisłą Płock

Lechia w przerwie dla reprezentacji pracowała zarówno nad podbudową fizyczną jak i sferą mentalną

PIOTR NOWAK: KONIEC Z SZUKANIEM ALIBI

Do "11" wraca Peszko (LECHIA), który ostatnią ligową kolejkę opuścił z powodu 4. żółtej kartki, a z kadry wrócił z lekką kontuzją.

SŁAWOMIR PESZKO: 10 PUNKTÓW W 5 MECZACH? LICZĘ NA WIĘCEJ. WYWIAD Z PIŁKARZEM, KTÓRY PRZEDŁUŻYŁ KONTRAKT Z LECHIĄ DO 2020 ROKU
skład zaproponowany przez trenera Nowaka wskazuje, że Lechia wraca do gry trójką obrońców

io-Maloca (LECHIA) -Lechia-Gdansk-zakonczy-rok-jako-lider-ekstraklasy-Lechia-Gdansk-n107224.html?id=5130#cn">MARIO MALOCA: NA BOK DYPLOMACJA. LECHIA SKOŃCZY ROK JAKO LIDER
w porównaniu z meczem z "11" do składu weszli Peszko (LECHIA) i Kuświk (LECHIA), a na ławkę odesłani Nunes i Haraslin
Rezerwowi Lechii: 77 Podleśny, 5 Vitoria, 10 Mila, 17 Haraslin, 23 Wojtkowiak, 30 Nunes, 41 Stolarski
na boisku zobaczymy kilku wąsaczy

PIŁKARZE ZAPUSZCZAJĄ WĄSY. WYJAŚNIAMY KTO I PO CO?
kapitanem Lechii pozostaje Krasić (LECHIA), którego uznajecie za najlepszego piłkarza biało-zielonych

CZY MILOS KRASIĆ JEST NAJLEPSZYM PIŁKARZEM LECHII? ZAGŁOSUJ, PRZECZYTAJ WYWIAD Z PIŁKARZEM, KTÓRY BYŁ JUŻ MISTRZEM WŁOCH I ROSJI
gości poprowadzi trener Marcin Kaczmarek. To jego pierwszy mecz w Gdańsku, odkąd w 2006 roku podziękowano mu za pracę w Lechii

TRENERZY MARCIN KACZMAREK I CZESŁAW MICHNIEWICZ W TEN WEEKEND PRZYPOMNĄ SIĘ W TRÓJMIEŚCIE
Wisła w ostatniej kolejce zremisował u siebie z Arką 0:0. W porównaniu z tamtym meczem dokonała 2 zmian w drugiej linii. Do gry wchodzą: Reca (WISŁA) i Rogalski (WISŁA)
Rezerwowi Wisły: 1 Kryczka, 5 Sielewski, 20 Stefańczyk, 22 Kun, 27 Gemeha, 30 Kriwiec, 41 Iliew
Lechia zapowiada rewanż za porażkę na inaugurację sezonu w Płocku 1:2. Jeśli zdobędzie choć punkt, wróci na pozycję lidera

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ Z PŁOCKA

przed meczem przed kibicami prezentuje się Baltica Cheerleaders
kibice powoli wchodzą na trybuny. Oficjalną frekwencję podamy w przerwie meczu. Szacunki mówią o co najmniej 12 tys. osób
przed meczem pada deszcz. Chłopcy, którzy prezentują flagi przed meczem, mieli problem by unieś tę gdańska, gdyż solidnie zalana została wodą
piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia na biało-zielone stroje, Wisła - niebieskie
już przed meczem ruszył mocny doping dla Lechii
1'
od środka zaczęła Wisła
1'
niecelny strzał sprzed pola karnego Merebaszwiliego (WISŁA)
3'
"Gdańska Lechia" - z trybun
4'
atak Krasicia (LECHIA), ale zwolnił akcję, gdyż nie miał do kogo zagrać przed polem karnym
5'
Żółtą kartką został ukarany Wawrzyniak (LECHIA) po faulu na Furmanie
5'
dla Wawrzyniaka (LECHIA) to 4. żółta kartka w tym sezonie. W następnej kolejce będzie pauzować
7'
Kiełpin (WISŁA) pewnie łapie piłkę wrzuconą w "16"
8'
Peszko (LECHIA) dostał dobrą piłkę od Krasicia (LECHIA). Powinien strzelać, ale szukał jeszcze dogrania do napastników. Zorientowali się w tym obrońcy Wisły
9'
Wisła wycofana całą drużyną na własną połowę. Zmusza Lechię do gry atakiem pozycyjnym i czeka na kontry
9'
na razie Lechia próbuje wjechać z piłką do bramki, za dużo krótkich podań tuż przed polem karnym lub nawet w "16" rywali
9'
Merebaszwili (WISŁA) pada w polu karnym Lechii, ale faulu nie było. Będzie róg dla gości
9'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu Furmana (WISŁA)
12'
Miniković-Savić odbił piłkę do boku po strzale Kante (WISŁA). To powinno być poważne ostrzeżenie dla obrony Lechii
13'
Kuświk (LECHIA) przegrał pojedynek główkowy i nie doszedł do dośrodkowania Peszki (LECHIA)
13'
Peszko (LECHIA) zaczął ten mecz na prawym skrzydle. Poprzednio grał na ogół z lewej strony pomocy
14'
2. róg dla Wisły. Piłkę poza boisko wybił Janicki (LECHIA)
14'
po dośrodkowaniu z rogu Furmana (WISŁA) główkował Wolski (LECHIA). Furman (WISŁA) jeszcze raz doszedł do piłki i ponownie posłał ją w "16". Tym razem dobrze piąstkował Milinković-Savić (LECHIA)
15'
"Lechia dzisiaj gra..." - z trybun
16'
róg dla Lechii, ale bardzo źle wykonany przez Wolskiego (LECHIA)
16'
Wolski (LECHIA) ponownie z narożnika boiska. Teraz nieco lepiej, ale i tę piłkę wybili piłkarze Wisły
17'
"Lechia gol" - z trybun
20'
na razie akcjom Lechii brakuje szybkości, brak jest też wygranych pojedynków jeden na jeden
21'
"BKS, co to jest..." - z trybun
22'
z dopingiem próbuje się przebić kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Płocka
22'
Żółtą kartką został ukarany Furman (WISŁA), który faulował Peszkę
23'
M.Paixao (LECHIA) uderzył przewrotką z 6. metra. Piłka przeszła nad bramką
25'
Peszko (LECHIA) wspomógł obrońców. Wybił piłkę na róg spod nóg Kante (WISŁA)
25'
kolejne dośrodkowanie Furmana (WISŁA) z rogu bez zagrożenia dla Lechii
26'
statystyki Ekstraklasa SA. Posiadanie piłki aż 70:30 dla Lechii.
27'
znów piłkarze Lechii "poklepali" piłkę przed "16" i przy próbie wprowadzenia jej w pole karne została ona stracona
28'
zaskakujący strzał M.Paixao (LECHIA) z dystansu. Piłkarz przeszła w niewielkiej odległości od słupka
28'
[0:1] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Merebaszwili. Szybka kontra gości. Kante zagrał piętą, Wlazło przekazał piłkę w pole karne do Merebaszwiliego, a ten, choć uderzył z kąta, zmieścił piłkę w "długim rogu" bramki Milinkovicia-Savicia
29'
potężny wybuch petardy na boisku. Rzucona została z sektora gości
29'
sędzia nie przerywa gry. Jeden z ochroniarzy szybko sprzątnął petardę z boiska
30'
"Nigdy nie poddamy się" - skandowanie z gdańskich sektorów
31'
"Jeszcze jeden" - to z kolei okrzyki z sektora gości
32'
słaby, choć celny strzał Wolskiego (LECHIA) z dystansu
34'
wielkie szczęście przy Lechii. Kante (WISŁA) w pojedynku sam na sam z Milinkoviciem-Saviciem strzelił w poprzeczkę
35'
flagi na sektorze Lechii
36'
Lechia nadal nie ma pomysłu na sforsowanie dobrze zorganizowanej defensywy Wisły. Natomiast gra na trzech obrońców okazuje się ryzykowna wobec kontr gości
38'
róg dla Lechii
39'
po dośrodkowaniu Wolskiego (LECHIA) z rogu nieudana próba strzału Malocy (LECHIA)
39'
"W Wolnym Mieście Gdańsku..." - z trybun
39'
kontra 2 na 3 Wisły powstrzymana przez Malocę (LECHIA)
40'
atakował Wolski (LECHIA), ale w pojedynku z Recą (WISŁA) nie zdobył nawet rogu
41'
Kiełpin (WISŁA) nogami wybił piłkę z linii bramkowej! Wzdłuż pola karnego zagrał Peszko, a strzelał Sławczew
41'
i już akcja po drugiej stronie boiska. Odbija piłkę Milinković-Savić (LECHIA) po uderzeniu z dystansu Wlazło
43'
Lechia atakuje
43'
niecelny strzał z dystansu Krasicia (LECHIA)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PRZEGRYWA 0:1
45'
niektórzy kibice gwiżdżą na schodzących do szatni piłkarzy, ale są to pojedyncze osoby. Większość kibiców przyjęło niekorzystny wynik do przerwy gospodarzy w milczeniu
Lechia ma kolosalną przewagę w posiadaniu piłki, ale nie strzeliła gola, gdyż momentami odnosiło się wrażenie, że chciała z futbolówką wjechać do bramki. Zamiast strzałów z dobrych pozycji, były próby dograń do jeszcze bliżej ustawionych bramki kolegów. Ale udało się zaledwie jedno takie zagranie. Tylko Kiełpin (WISŁA) wie, jak zdążył zatrzymać piłkę, którą uderzył Sławczew (LECHIA).
Wisła od początku w Gdańsku postawiła na defensywę i kontry. Gospodarze nawet mogą mówić o szczęściu, że stracili tylko jedną bramkę. Podopieczni Kaczmarka z łatwością przedostawali się do sytuacji strzeleckich. Prowadzenie zdobył Merebaszwili (WISŁA), a Kante (WISŁA) mógł poprawić na 2:0. Gdańszczan uratowała poprzeczka.
w przerwie kolejny występ Baltica Cheerleaders oraz konkurs karnych dla kibiców. Między słupkami rezerwowy bramkarz Lechii - Podleśny
Spiker ogłosił oficjalną frekwencję: "Jest dzisiaj 12 921 kibiców"
46'
LECHIA w przerwie przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chrapek, w jego miejsce wchodzi Stolarski.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
pierwsza akcja po przerwie Krasicia (LECHIA) zakończona dośrodkowaniem w ręce Kiełpina (WISŁA)
47'
dawno nie słyszana na trybunach w Gdańsku, acz historyczna przyśpiewka: "Gloria gloria alleluja, Lechia wygra nie ma..."
47'
Peszko (LECHIA) przeszedł na lewe skrzydło, Stolarski (LECHIA) ustawiony z prawej strony
48'
zamieszanie w polu karnym Wisły. Zamykający akcję Stolarski (LECHIA) huknął mocno, ale i niecelnie
49'
"W górę serca..." - z trybun
50'
róg dla Wisły
50'
publiczność gwiżdże, bo Furman (WISŁA) nie spieszy się ze wznowieniem gry
50'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowania z rogu Furmana (WISŁA)
51'
"Obiecałaś mi na pewno, że 3 punkty dzisiaj będą. Zaufaliśmy Ci " - z trybun kolejna historyczna przyśpiewka
53'
kolejny wypadł Wisły zakończony rogiem
53'
wybite dośrodkowanie z rogu Furmana (WISŁA) na pierwszy słupek
54'
kontrę Lechii wyprowadził Wolski (LECHIA). Fatalnie spudłował Sławczew (LECHIA)
54'
solidna porcja gwizdów pod adresem Bułgara
55'
Peszko (LECHIA) faulowany tuż przy linii bocznej pola karnego
55'
Żółtą kartką został ukarany Merebaszwili (WISŁA) po faulu na Peszce
56'
złe dośrodkowanie Wolskiego (LECHIA) z wolnego, a potem jeszcze niecelny strzał Sławczewa (LECHIA) z dystansu
56'
LECHIA przeprowadza 2. zmianę. Boisko opuszcza M.Paixao, w jego miejsce wchodzi Haraslin.
58'
Żółtą kartką został ukarany Kante (WISŁA) po faulu na Haraslinie
58'
"Hej, Lechia gol" - z trybun
59'
karny dla Lechii. Merebaszwili sfaulował Wawrzyniaka
60'
[1:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kuświk. Kiełpin odbił strzał z karnego Kuświka, ale dobitka napastnika Lechii była już skuteczna
60'
kilku piłkarzy przepycha się i walczy o piłkę w bramce Wisły. Wkraczają w to sędziowie
61'
po jednej kartce dla obu drużyn za niesportowe zachowanie
61'
Żółtą kartką został ukarany Kiełpin (WISŁA).
61'
Żółtą kartką został ukarany Peszko (LECHIA).
62'
Żółtą kartką został ukarany Maloca (LECHIA). Wolny dla Wisły tuż przy linii bocznej pola karnego Lechii
62'
kolejne zamieszanie między piłkarzami i kolejne kartki za niesportowe zachowanie
62'
Żółtą kartką został ukarany Janicki (LECHIA).
62'
Żółtą kartką został ukarany Mila, który przebywa wśród rezerwowych
63'
po rozegraniu przez Wisłę wolnego Milinković-Savić (LECHIA) łapie piłkę po strzale z dystansu Rogalskiego (WISŁA)
64'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Reca, w jego miejsce wchodzi Kun.
65'
"Gdańska Lechia najlepsza jest..." - z trybun
68'
Liczba fauli: Wisła 19, Lechia 10. Kartek więcej dla gdańszczan (5:4)
69'
sędzia oszczędził Merebasziwiliego, który ma już kartek, a znów ryzykownie faulował
71'
Lechia cały czas atakuje
73'
róg dla Lechii. Piłkę rozegrał Krasić (LECHIA), ale bez zagrożenia dla Wisły
73'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Merebaszwili, w jego miejsce wchodzi Gemeha.
74'
z sektora gości "Dziękujemy" pod adresem Merebaszwiliego (WISŁA), który strzelił gola dla Wisły
75'
Lechia sama sprokurowała sobie niebezpieczeństwo w "16". Ratuje się wybiciem na róg
76'
dośrodkowanie z rogu Furmana (WISŁA) prosto w ręce Milinkovicia-Savicia
77'
77'
kończy rozgrzewkę Mila
78'
LECHIA przeprowadza 3. zmianę. Boisko opuszcza Krasić , w jego miejsce wchodzi Mila.
78'
Krasić (LECHIA) przekazał opaskę kapitana Mili (LECHIA)
79'
Żółtą kartką został ukarany Stępiński (WISŁA) po faulu na Peszce
79'
Kiełpin (WISŁA) uratował Wisłę od straty gola. Wybił na róg piłkę po strzale Haraslina (LECHIA)
80'
bez zagrożenia dla Wisły po rogu Mili (LECHIA)
81'
[2:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kuświk. Stolarski płasko zagrał w pole bramkowe, Grzegorz zaatakował piłkę wślizgiem i zdołał skierować ją do siatki mimo asysty obrońcy
83'
WISŁA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Rogalski, w jego miejsce wchodzi Iliev.
83'
ofensywny pomocnik w miejsce defensywnego, czyli Wisła pewnie się "otworzy" by spróbować wywalczyć remis. Ale to też szansa dla Lechii na kolejnego gola
84'
ogłuszający doping dla Lechii z trybun
85'
Wisła, mimo ofensywnej zmiany, nie potrafi przejąć inicjatywy. Nadal gra toczy się głównie na połowie gości
86'
Kiełpin (WISŁA) dobrze interweniuje poza własnym polem karnym
87'
Mila (LECHIA) przed szansą na gola. Kiełpin (WISŁA) wybił piłkę po jego strzale na róg
88'
89'
"Gdańska Lechia" - śpiewają kibice
89'
kontra Wisły daje jej róg
90'
po dośrodkowaniu z rogu Furmana (WISŁA) strzelał Kante (WISŁA), ale za słabo, by pokonać Milinkovicia (LECHIA) -Savicia
90'
Kante (WISŁA) tym razem na spalonym
90'
4 minuty doliczone
Lechia wraca na pozycję lidera ekstraklasy
Lechia wygrała zasłużenie. Od początku meczu miała znaczną przewagę w posiadaniu piłki, ale aż do 60. minuty przegrywała. Raz dopisało jej także szczęście, gdy po strzale rywali piłka odbiła się od poprzeczki.
Biało-zieloni grali do końca i za to spotkała ich nagroda. Bohaterem został Grzegorz Kuświk (LECHIA) , który zdobył 2 gole.
piłkarze obu drużyn mogą liczyć na podziękowanie od publiczności. Gdańszczanie cieszą się wraz z kibicami ze zwycięstwa. Goście dziękują beniaminkowi za dzielną postawę

• LECHIA GDAŃSK - Wisła Płock 2:1 (0:1)
  • ARKA GDYNIA - Termalica Nieciecza 1:3 (1:2)
  • Piast Gliwice - Cracovia 2:2 (0:1)
  • Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1:4 (0:1)
  • Górnik Łęczna - Ruch Chorzów 0:4 (0:2)
  • Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 6:2 (4:1)
  • Lech Poznań - Śląsk Wrocław 3:0 (1:0)
  • Korona Kielce - Zagłębie Lubin 2:1 (2:0)

Opinie (245) ponad 10 zablokowanych

• Brawo LG (6)

Sędzia jak widać robił co mógł by wykartkować Lechię która bardzo mało faulowała

• 174 21

• Sędzia faktycznie poszalał z kartkami, ale mógł równie dobrze dać wtedy czerwoną Malocy (1)

1. połowa bardzo słaba i bicie głową w mur w wykonaniu Lechii
      2. połowa o dziwo dużo lepsza

Na plus: Peszko, Kuświk, Krasic, Mila, Wawrzyniak, Stolarski (tylo za asyste)
      Na mimus: Marco P., Wolski makabra, ustawienie zespołu w 1. połowie bez obrony

reszta przyzwoicie.

W Wiśle bardzo dobre zawody zagrał bramkarz.

Powodzenia w następnych meczach - Legia i Amica nas gonią.

• 32 7

• powiem tak: Krasic dużo strat, Stolarski i MILA dali duużo dobrego, goście byli pare minut, ale dali 200% więcej niż Wolski, facet jest bez formy i trza go odstawić, a asysta Chrapka na gola dla Wisły, to majsterszyk, mecz w wykonaniu Lechii dramat, udało się, ot co...

• 10 5

• trochę fart.. (1)

gdyby nie ta poprzeczka to różnie by było.. powinniśmy to wygrać na spokojnie a nie z dramatem. Jest dużo do poprawy.

Ale cieszy że jest lider. Teraz tylko go nie stracić

Jak deszcz pada i taka murawa to powinno być więcej strzałów z dystansu. tego mi dziś brakowało. Za bardzo chcieliśmy wjechać w takie sytuacje jak 2 gol kuświka, swoją drogą co on odwalił z karnym.

Mecz bardzo przeciętny ale cieszą 3 pkt

• 27 5

• Prawdziwego mezczyzne poznaje się nie jak zaczyna tylko jak kończy. I właśnie, LECHIA WYGRAŁA ,sędzia zakończył mecz i tyle.