Wiadomości

stat

Żużel. Bartosz Zmarzlik zwycięzcą PGE IMME w Gdańsku

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Bartosz Zmarzlik nie dał szans reszcie stawki w finale i wygrał w szóstej edycji PGE IMME.
Bartosz Zmarzlik nie dał szans reszcie stawki w finale i wygrał w szóstej edycji PGE IMME. fot. J. Michalkiewicz

Bartosz Zmarzlik zwyciężył w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi na torze w Gdańsku. W finale rywalizował z Piotrem Pawlickim, Martinem Vaculikiem i Jasonem Doylem. Żużlowe zawody oglądało według organizatorów ok. 4900 widzów. Poniżej zapis relacji, którą na żywo prowadziliśmy ze stadionu przy ul. Długie Ogrody. W niedzielę o godz. 19 odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Lesznie. Zdunek Wybrzeże Gdańsk reprezentować będą: Kacper Gomólski, Krystian PieszczekAdrian Cyfer.Sprawdź wyniki z zeszłorocznej edycji PGE IMMEWyniki końcowe
1 Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów) - 12 (3,2,2,2,3)
2 Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) - 10 (1,2,3,2,2)
3. Martin Vaculik (Stelmet Falubaz Zielona Góra) - 12 (3,3,3,3,u)
4. Jason Doyle (Get Well Toruń) - 11 (2,3,0,3,3)
5. Leon Madsen (forBet Włókniarz Częstochowa) - 11 (2,1,3,2,3)
6. Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno) - 10 (2,3,3,2,0,2)
7. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra) - 10 (1,3,1,3,2)
8. Kenneth Bjerre (MrGarden GKM Grudziądz) - 9+0 (3,0,3,3,d)
9. Mikkel Michelsen (Speed Car Motor Lublin) - 9+0 (2,2,u,1,3)
10. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) - 6 (0,1,1,2,2)
11. Artiom Łaguta (MrGarden GKM Grudziądz) - 6 (2,1,2,1,0)
12. Fredrik Lindgren (forBet Włókniarz Częstochowa) - 4 (1,0,2,0,1)
13. Grigorij Łaguta (SpeedCar Motor Lublin) - 4 (1,1,d,1,1)
14. Nicki Pedersen (Stelmet Falubaz Zielona Góra) - 2 (d,2,w,-,-)
15. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) - 2(0,0,w,1,1)
16. Krzysztof Buczkowski (MrGarden GKM Grudziądz) - 2 (0,0,1,w,1)
17. Marcin Turowski 0
18. Mateusz Bartkowiak 0
Wyścig po wyścigu:
I. Vaculik, Madsen, Pawlicki, Janowski
Na trybunach jest ok. 5 tys. ludzi. Vaculik zaliczył świetny start, co szybko wykorzystał i do mety dojechał jako pierwszy. O drugie miejsce walczył Madsen z Janowskim, jednak ten drugi popełnił błąd i spadł na ostatnią lokatę. Podjął jeszcze walkę, jednak pozycja nie uległa zmianie.

II. Sajfutdinow, Doyle, Łaguta, Kołodziej
Sajfutdinow toczył zaciekłą walkę o pozycję z Doylem, jednak po minięciu z zewnętrznej numerem jeden został ten pierwszy. Łaguta chciał wykorzystać walkę pozostałych, ale próba minięcia nie powiodła się. Wyścig do końca pozostał w tym samym zestawieniu.

III. Bjerre, Łaguta, Dudek, Pedersen
Żużlowcy z Grudziądza już na starcie pokazali klasę i bili się między sobą o trzy punkty. Pedersen pojedynkował się z Dudkiem o jedno oczko, ten pierwszy uderzył nawet Polaka na jednym z łuków, ale obyło się bez kolizji.

IV. Zamrzlik, Michelsen, Lindgren, Buczkowski
Atomowy start Zmarzlika, który znalazł lukę pomiędzy rywalami i wszedł między nich. Przez całe pierwsze okrążenie nie do końca wiadome było, kto obejmie ostateczne prowadzenie. Zawodnik Stali Gorzów Wielkopolski utrzymał je jednak i do mety dojechał z trzema punktami.

V. Dudek, Zmarzlik, Madsen, Kołodziej
Dudek z Zmarzlikiem walkę o trzy punkty toczyli właściwie przez cały wyścig. Już od samego startu obaj chcieli znaleźć się na pierwszej pozycji, a bitwa na centymetry trwała niemalże do połowy tory pierwszego okrążenia. Ostatecznie Dudek utrzymał pozycję i zwyciężył.

VI. Vaculik, Michelsen, Łaguta, Bjerre
Vaculik wystartował jak z procy i bezsprzecznie uciekł rywalom na starcie. Michelsen na ostatnim okrążeniu był już zbyt daleko i nie dogonił przeciwnika, jednak o dwa punkty walczył z Łagutą.

VII. Doyle, Pwalicki, Łaguta, Lindgren
Najlepiej ze stawki zaczął Doyle i to Australijczyk utrzymał prowadzenie do końca biegu. Walka o dalsze pozycje toczyła się przez większość wyścigu, gdzie na drugiej pozycji był Łaguta. Na ostatnim łuku poderwało jednak Rosjanina, co sprytnie wykorzystał Pawlicki.

VIII. Sajfutdinow, Pedersen, Janowski, Buczkowski
Wszyscy doskonale wyszli spod taśmy, jednak na przód stawki wyszedł Sajfutdinow. Przez cały wyścig mieliśmy kilka mijanek, jednak najbardziej oczy przykuła ta na ostatnim łuku. Pedersen, który przez większość biegu był za plecami Sajfutdinowa, ale na ostatniej prostej został prawie wyprzedzony przez Janowskiego. Sędziowie długo oglądali powtórki, jednak dwa przyznali ostatecznie Duńczykowi.

IX. Madsen, Łaguta, Buczkowski, Łaguta d
Dobry start Madsena pozwolił Duńczykowi utrzymać pierwszą pozycję do samego końca. Buczkowski już był na ostatniej pozycji, ale minął braci Łaguta. Grigorij zaliczył defekt.

X. Vaculik, Lindgren, Kołodziej (w), Pedersen (w)
Pedersen uderzył w bandę po pierwszym łuku, dlatego sędzia powtórzył wyścig z udziałem trzech żużlowców. W niej najlepszy okazał się Kołodziej, który już na starcie znacząco wyprzedził rywali, choć na ostatniej prostej niewiele brakowało, by Vaculik go wyprzedził. Lindgren został w tyle.
Korekta! Kołodziej nie wygrał jednak, bo jechał z błędnym numerem i decyzją sędziów został zdyskwalifikowany.

XI. Pawlicki, Sajfudinov, Dudek, Michelsen (w)
Najlepiej wystartował Dudek. Michelsen minął rywali na pierwszym łuku i znalazł się na drugiej pozycji. W międzyczasie Pawlicki znalazł lukę i znalazł się na przodzie stawki. Na ostatniej prostej w bandę uderzył Michelsen.

XII. Bjerre, Zmarzlik, Janowski, Doyle
Zmarzlik świetnie wystartował i po wewnętrznej wywalczył pierwsze miejsce. Na drugiej prostej wyprzedził go jednak Bjerrne i Duńczyk prowadzenia już nie oddał. Stawka praktycznie przez cały wyścig się nie zmieniła.

XIII. Doyle, Madsen, Michelsen, Turowski
Pedersena, który zaliczył wcześniej kraksę zastąpił Marcin Turowski. Doyle dobrze wyszedł spod taśmy i to mu zapewniło przewagę w reszcie biegu. Michelsen utrzymywał długo drugą pozycję, ale na ostatnim łuku wyprzedził go Madsen.

XIV. Vaculik, Zmarzlik, Łagota, Sajfudinov
To był kolejny wyścig, w którym wszyscy szli łeb w łeb po wyjściu spod taśmy. Na przód stawki wyszedł jednak Vaculik, który prowadzenia nie oddał do samego końca. Zmarzlik siedział na plecach żużlowca Falubazu, ale ostatecznie zdobył tylko dwa oczka. Do końca wyścigu wszyscy jechali w bezpiecznych odległościach.

XV. Bjerre, Pawlicki, Kołodziej, Buczkowski (w)
Przy pierwszym podejściu już na pierwszym łuku kraksę zaliczył Buczkowski z własnej winy, a do powtórki podeszło trzech żużlowców. Po starcie na przód wyszedł Pawlicki, ale już na drugiej prostej minął go Bjerre. Polak naciskał Duńczyka przez cały wyścig, ale zawodnik z Grudziądza prowadzenia nie oddał.

XVI. Dudek, Janowski, Łaguta, Lindgren
Dudek uciekł reszcie stawki po dobrym starcie. Gdy żużlowcy jechali w bezpiecznych odległościach i wydawało się, że kolejność nie zmieni się, na ostatnim okrążeniu Łaguta mógł minąć Janowskiego, ale zabrakło centymetrów. Zawodnik z Wrocławia utrzymał drugą lokatę

XVII. Madsen, Sajfudinow, Lindgren, Bjerre (d)
Madsen, który mógł wejść do finału dzięki bezpośredniej wygranej w tym biegu, zaliczył defekt na pierwszym okrążeniu. Madsen wyszedł na prowadzenie po dobrym starcie i do mety dowiózł trzy punkty. Wyścig toczył się w bezpiecznych odległościach.

XVIII. Doyle, Dudek, Buczkowski, Vaculik (v)
Doyle uzyskał prowadzenie po pierwszym łuku, a niepokonany dotąd Vaculik był na ostatniej pozycji. Nie ukończył jednak biegu po upadku na drugim okrążeniu. Buczkowski chciał godnie pożegnać się z Gdańskiem, ale ukończył jako trzeci.

XIX. Zmarzlik, Pawlicki, Łaguta, Bartkowiak
Mateusz Barkowiak na torze pojawił się na torze w zastępstwie Pedersena. Najlepiej zaczął Pawlicki, ale już na pierwszym łuku został minięty przez Zmarzlika. Po zwycięstwie żużlowiec z Gorzowa zameldował się w finale.

XX. Michelsen, Janowski, Kołodziej, Łaguta
Walka o pierwsze miejsce toczyła się niemalże o całe pierwsze okrążenie. Michelsen odparł jednak ataki Janowskiego i po wygranej znalazł się w półfinale.

Półfinał nr 1
Doyle, Dudek, Michelsen, Bjerre (w)

Bjerre upadł na pierwszym łuku wskutek efektu domina. Sędziowie zdecydowali o powtórce, w której udział wzięło trzech żużlowców. O pierwszą lokatę walczyli Dudek i Doyle. Ten pierwszy lepiej wyszedł spod taśmy, ale Australijczyk wyprzedził go na pierwszym łuku i zameldował się w finale.

Półfinał nr 2
Pawlicki, Madsen, Janowski, Sajfudinow

Pawlicki wygrał na starcie. Na drugim okrążeniu Janowski był bliski minięcia Modsena, jednak Duńczyk nie dał za wygraną i dojechał jako drugi. Ostatni Sajfodinow nie podjął walki zdając sobie sprawę z faktu, że nie wygra.

Finał
Zmarzlik, Pawlicki, Vaculik, Doyle

Wicemistrz świata doskonale wystartował, ale Pawlicki nie odpuszczał. Żużlowiec z Gorzowa przejechał wszystkie okrążenia według planu i został zwycięzcą szóstego PGE IMME.

Opinie (46) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

data meczu: 04.04.2020

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
:
Unia Tarnów
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Emil P. 12 33 91.7%
2. Jerzy Giernatowski 12 33 91.7%
3. Ryszard Kupidura 12 33 91.7%
4. Robert Jaworski 12 33 91.7%
5. Stefan Radlicki 12 33 91.7%

Tabela końcowa

Nice 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 PGG ROW Rybnik
2 Arged Malesa Ostrovia
3 Car Gwarant Start Gniezno
4 Unia Tarnów
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
6 Lokomotiv Daugavpils
7 Orzeł Łódź
  • Awans do ekstraligi: PGG ROW Rybnik
  • udział w barażach o awans: Ostrovia
  • udział w barażach o utrzymanie: Orzeł Łódź
  • awans z II ligi: Polonia Bydgoszcz

Playoff

Półfinały
PGG ROW Rybnik
1 miejsce po rundzie zasadniczej
94
Agred Malesa TŻ Ostrovia
2 miejsce po rundzie zasadniczej
90
Unia Tarnów
4 miejsce po rundzie zasadniczej
76
Car Gwarant Start Gniezno
3 miejsce po rundzie zasadniczej
89
Finał
PGG ROW Rybnik
zwycięzca półfinału 1
93
Agred Malesa TŻ Ostrovia
zwycięzca półfinału 2
87

Terminarz

04.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Unia Tarnów
03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
30.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 47:43 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
15.06 (sob) godz.16:15 Arged Malesa Ostrovia 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!

Najczęściej czytane