ŁKS Łódź - Arka Gdynia 1:4. David Skhirtladze bohaterem

21 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

David Skhirtladze kończył, ale też sam kreował widowiskowe akcje Arki Gdynia w Łodzi, po których padały gole. David Skhirtladze kończył, ale też sam kreował widowiskowe akcje Arki Gdynia w Łodzi, po których padały gole.

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe ŁKS Łódź aż 4:1 (2:0). Podopieczni Jacka Zielińskiego w 9. kolejce ekstraklasy zdobyli więcej bramek niż we wszystkich wcześniejszych spotkaniach tego sezonu. Wszystkie gole dla żółto-niebieskich padły po widowiskowych akcjach. Ich bohaterem był David Skhirtladze. Gruzin sam zaliczył 2 trafienia, a w dwóch kolejnych miał wielki udział. Asystę zaliczył też jeden z trzech debiutantów - 21-letni Jakub Wawszczyk.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

1 Malarz - 21 Grzesik, 24 Juraszek, 2 Sobociński, 4 Bogusz - 28 Piątek, 14 Guima, 6 Wolski - 20 Pirulo, 88 Kujawa, 11 Ramirez
Sędziowie: Kwiatkowski (Warszawa) oraz Wójcik, Niemirowski
Widzów: 5160
1 Steinbors - 33 Zbozień, 3 Maghoma, 17 Marciniak, 46 Wawszczyk - 10 Vejinović, 22 Busuladzić - 27 Budziński, 14 Nalepa, 7 Jankowski - 9 Skhirtladze
  • 46' 6 Wolski Zmiany 19 Trąbka
  • 81' 11 Ramirez Zmiany 18 Pyrdoł
  • 81' 14 Guima Zmiany 42 Srnić
Zmiany Zmiany
  • 78' 14 Nalepa Zmiany 16 Deja
  • 86' 9 Skhirtladze Zmiany 38 Wilczyński
  • 90+3 7 Jankowski Zmiany 77 Nando
  • 52' Kujawa
Bramki Bramki
  • 21' Skhirtladze
  • 43' Skhirtladze
  • 58' Nalepa
  • 72' Jankowski
  • 33' Grzesik
  • 83' Juraszek
Kartki Kartki
  • 48' Skhirtladze
  • 50' Wawszczyk
  • 77' Marciniak

Arka Gdynia w tym sezonie przegrała wszystkie mecze na wyjeździe, a w czterech takich spotkaniach strzeliła tylko 1 gola. Tę kiepską serię musi przegrać w Łodzi, jeśli nie zamierza spaść na ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy

Dyrektor sportowy Arki: Z ŁKS interesuje nas tylko zwycięstwo

trener Zieliński po części z powodu słabych wyników, a po części z uwagi na kontuzje m.in. Helstrupa, Młyńskiego i Antonia, zdecydował się na istotne zmiany personalne i taktyczne

Wielki pech Mateusza Młyńskiego. Arka Gdynia zgłosiła nowego młodzieżowca

debiutuje w ekstraklasie 21-letni Jakub Wawszczyk (ARKA Gdynia) . Lewy obrońca w Arce wypełniać będzie obowiązek gry w "11" młodzieżowca
ważny mecz dla Marciniaka (ARKA Gdynia). Adam to wychowanek ŁKS, który w Łodzi rozegra setny mecz w barwach Arki. Kapitan żółto-niebieskich na nowej dla siebie pozycji - środkowego obrońcy
ustawienie z Marcianiek na środku, a Wawszczykiem (ARKA Gdynia) na lewej obronie trener Zieliński sprawdził w środę w grze wewnętrznej, która zakończyła się wynikiem 1:1. Wówczas tę defensywę sforsował jedynie... inny obrońca. Gola strzelił Zbozień (ARKA Gdynia)
2 piłkarzy wymienionych w drugiej linii. Do gry w "11" wracają: Budziński i Busuladzić

Michał Nalepa: Sytuacja zła, ale nie dramatyczna - cały wywiad z pomocnikiem Arki Gdynia

przez zmian w ataku. Gra Shirtladze, czyli zdobywca 2 z 3 goli dla Arki w tym sezonie, w tym tej jedynej strzelonej na wyjeździe. Po względem liczby trafień Arka jest najsłabszą obecnie drużyną w ekstraklasie

Co Łukasz Kowalski radzi Arce Gdynia? - komentarz "Okiem Eksperta"

na ławce rezerwowych Arki po raz pierwszy w ekstraklasie niespełna 18-letni napastnik Wilczyński
ławka rezerwowych Arki: 97 Staniszewski, 11 Siemaszko, 16 Deja, 21 Olczyk, 26 Danch, 31 Łoś, 38 Wilczyński, 77 Nando, 91 Serrarens
również ŁKS ma kłopoty z kontuzjami. Z tego powodu nie gra m.in. najlepszy snajper gospodarzy - Sekulski
natomiast warto odnotować debiut w bramce ŁKS rutynowanego Malarza (ŁKS Łódź), który do Łodzi przeniósł się z Legii
1'
na środku obrony ŁKS były piłkarz Arki - Juraszek (ŁKS Łódź). W Gdyni spędził sezon 2013/14 w I lidze
ławka rezerwowych ŁKS: 33 Budzyński, 8 Rozmus, 18 Pyrdoł, 19 Trąbka, 23 Kalinkowski, 29 Rozwadowicz, 42 Srnić
piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki, ŁKS białe koszulki i czerwone spodenki
przed meczem minuta ciszy Romana Chojnackiego na cześć wieloletniego trenera grup młodzieżowych ŁKS
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
3'
Skhirtladze (ARKA Gdynia) zabrał piłkę w polu karny ŁKS Boguszowi (ŁKS Łódź), ale nie zdecydował się na strzał. Odebrał piłkę przed "16" do Nalepy (ARKA Gdynia), który z pierwszej piłi uderzył niecelnie
4'
Arka wysoko gra pressingiem, atakuje rozgrywający piłkę ŁKS już na jego połowie
5'
w bramce Arki oczywiście Steinbors (ARKA Gdynia), który dziś obchodzi 34. urodziny. Właśnie pierwsza, udana interwencja golkipera Arki, który pewnie przejął piłkę po dośrodkowaniu
6'
efektownie, ale bez efektu choćby w postaci strzału Skhirtladze (ARKA Gdynia). Gruzin w "16" ŁKS dryblingiem minął trzech rywali, ale na kolejnym się skończyło
7'
od początku meczu gra głównie na połowie ŁKS
8'
Wawszczyk (ARKA Gdynia) głową próbował podać do bramkarza, ale podał do rywala, potem odważnym wślizgiem zagrodził drogę piłkę po zagraniu Pirulo i jest tylko róg dla ŁKS. Akcja gospodarzy rozpoczęła się od długiego wykopu Malarza (ŁKS Łódź)
9'
po dośrodkowaniu z rogu Ramireza w dobrej sytuacji niecelnie strzelał Sobociński (ŁKS Łódź)
10'
Vejinović (ARKA Gdynia) przed własnym polu karnym sfaulował Ramireza (ŁKS Łódź)
11'
z rzutu wolnego z 18. metra Piątek (ŁKS Łódź) strzelił wysoko nad poprzeczką
13'
bardzo dobra interwrencja Steinborsa (ARKA Gdynia) po strzale Ramireza (ŁKS Łódź) sprzed pola karnego. Pavels wypchnął końcami palców piłkę poza bramkę
13'
po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ramireza (ŁKS Łódź) niecelnie główkował Juraszek (ŁKS Łódź)
13'
to musi niepokoić Arkę, bo drugi korner i już obaj środkowi obrońcy rywali doszli do strzałów w dobrych sytuacjach
14'
Budziński (ARKA Gdynia), który dziś gra na prawym skrzydle, niemal z połowy boiska wycofał piłkę do Steinborsa (ARKA Gdynia), a ten atakowany przez rywali, ratował się wybiciem w aut
15'
na początku meczu to ŁKS miał kłopoty, gdy Arka zagrała pressingiem na jego połowie. Teraz to gdynianie gubią się, gdy rywale atakują ich przy wyprowadzaniu piłki
16'
Steinbors (ARKA Gdynia) wybija piłkę poza własnym polem karnym
17'
niecelny strzał sprzed pola karnego Skhirtladze (ARKA Gdynia)
18'
Marciniak (ARKA Gdynia) naprawił swój błąd, bo najpierw pozwolił, by piłka doszła do Wolskiego (ŁKS Łódź), ale po chwili przeciął podanie rywala we własnym polu karnym
20'
rzut rożny dla Arki w prezencie od ŁKS, gdyż po złym podaniu Grzesika do Malarza
20'
po dośrodkowaniu Nalepy (ARKA Gdynia) z narożnika boiska próbował strzelać głową Maghoma (ARKA Gdynia). Wywalczył kolejny korner
21'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Skhirtladze. Nalepa przejął piłkę, którą po jego dośrodkowaniu z narożnika wybił ŁKS. Michał założył "siatkę" Wolskiemu i strzelił z dość ostrego kąta z pola karnego. Malarz odbił piłkę, ale nadbiegający Skhirtladze dobił ją z 10. metra
21'
to 3. gol Skhirtladze (ARKA Gdynia), 2. na wyjeździe, a ogółem 4. trafienie Arki w tym sezonie. Poza Gruzinek bramkę zdobył tylko Deja
kontuzja
23'
pomocy medycznej potrzebuje Steinbors (ARKA Gdynia), który zderzył się z Skhirtladze
24'
Steinbors (ARKA Gdynia) może kontynuować grę
24'
z trybun wulgarnie pod adresem gości. Przypomnijmy, że kibice Arki nie mogą odpowiedzieć, bo stadion ŁKS jest w przebudowie i sektor dla przyjezdnych jest zamknięty
27'
Ramirez (ŁKS Łódź) minął Maghomę (ARKA Gdynia) i Marciniaka (ARKA Gdynia), akcję Hiszpana przerwał Vejinović (ARKA Gdynia), który faulował przed własnym polem karnym
28'
piękna parada Steinborsa (ARKA Gdynia), który na róg wybił piłkę po strzale z rzutu wolnego Ramireza (ŁKS Łódź)
28'
bez zagrożenia dla Arki po krótko rozegranym rzucie rożnym przez ŁKS
31'
gwizdy z trybun pod adresem gospodarzy, bo nie wiedzieli jak rozegrać rzut wolnym około 35 metrów od bramki Arki
32'
kontra Arki po przechwycie Nalepy (ARKA Gdynia), ale Grzesik (ŁKS Łódź) zdołał w aut wybić piłkę, którą Michał próbował dograć do Skhirtladze (ARKA Gdynia)
33'
Żółtą kartką został ukarany Grzesik (ŁKS Łódź) za próbę wymuszenia rzutu karnego i upadek w "16" Arki
35'
Bogusz (ŁKS Łódź) wybił piłkę poza własną bramkę spod nóg Jankowskiego (ARKA Gdynia)
35'
bez zagrożenia dla ŁKS po dośrodkowaniu z narożnika boiska Nalepy (ARKA Gdynia)
36'
niecelny strzał Pirulo (ŁKS Łódź) po dośrodkowanie w "16" Arki Grzesika (ŁKS Łódź)
40'
Malarz (ŁKS Łódź) wybił piłkę nad poprzeczką po strzale Skhirtladze (ARKA Gdynia), ale gola i tak by nie było, gdyż Gruzin był na spalonym
40'
poprzeczka uratowała Arkę po strzale Ramireza (ŁKS Łódź)
40'
w polu obie drużyny grają niedokładnie, sporo jest zagrań wprost pod nogi rywali, ale pod bramki dużo się dzieje. Już po 7 strzałów z obu stron
42'
ŁKS sygnalizuje zagranie w polu karnym Nalepy (ARKA Gdynia), sędzia pozwolił grać dalej
43'
[0:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Skhirtladze. Ale kapitalna akcja wyszła Arce. Rozegrał Vejinović, piłkę piętą w pole karne odegrał mu Jankowski, Vajinoviciowi co prawda piłkę spod nóg wybił Bogusz, ale tak dla ŁKS zrobił to nieszczęśliwie, że wyszło mu podanie do.. Skhirtladze. Gruzin z 4 metrów poprawił wynik na 2:0
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 2:0
gwizdy z trybun pod adresem schodzących do szatni piłkarzy ŁKS
Zasłużone prowadzenie Arki. To zupełnie inny zespół, który w tym sezonie przegrał czterokrotnie na wyjazdach. Inna jest też gra. Gdynianie nie czekali na to co zrobią rywale, ale od początku sami zagrali odważnie, wychodząc do wysokiego pressingu. Pod ich presją ŁKS gubił się w rozegraniu piłki i najwyraźniej nabrał respektu dla Arki.
Gdynianie gole zdobywali po efektownych akcjach. w pierwszej błysnął Nalepa (ARKA Gdynia), w drugiej Vejinović (ARKA Gdynia), a w obu przypadkach ataki finalizował Skhirtladze (ARKA Gdynia), który ma już na koncie 4 z 5 goli strzelinych w tym sezonie ligowym przez Arkę.
ŁKS najgroźniejszy był przy stałych fragmentach gry oraz gdy przed polem karnym zostawiano zbyt dużo miejsca Ramirezowi (ŁKS Łódź). Jedno z uderzeń Hiszpana trafiło w poprzepczkę. w dwóch przypadkach dobrze bronił Steinbors (ARKA Gdynia).
Warto by po przerwie Arka grała równie odważnie, bo postawienie na defensywę może nie dać sukcesu. Przemeblowana obrona, mimo że przetrwała połowę bez strat, to w kilku przypadkach nie prezentowała się zbyt pewnie.
46'
ŁKS Łódź przeprowadza jedną zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Wolski, w jego miejsce wchodzi Trąbka.
46'
drugą połowę rozpoczął od środka ŁKS
46'
Arka bez zmian w składzie
48'
Żółtą kartką został ukarany Skhirtladze (ARKA Gdynia), który napędnął na stopę Sobocińskiego
kontuzja
48'
obrońca ŁKS potrzebuje pomocy masażystów
48'
Sobociński (ŁKS Łódź) zostaje na boisku
48'
niecelny strzał z dystansu Vejinovicia (ARKA Gdynia), który uderzył od razu po udanym minięciu Giumy
kontuzja
49'
zderzenie Grzesika (ŁKS Łódź) z Wawszczykiem (ARKA Gdynia) w walce o górną piłkę
kontuzja
49'
obaj piłkarze potrzebują pomocy masażysty
50'
obaj piłkarze mogą kontynuować grę
50'
Żółtą kartką został ukarany Wawszczyk (ARKA Gdynia), którego sędzia uznał za winnego zdarzenia, o którym było przed chwilą
51'
Steinbors (ARKA Gdynia) bardzo dobrze na róg wybił piłkę po strzale Ramireza (ŁKS Łódź)
51'
po rzucie rożnym ŁKS zamieszanie pod bramką Arki. Ostatecznie piłka odbiła się od nóg Skhirtladze (ARKA Gdynia) i leciała w stronę bramki Arki. Doskonale interweniował Steinbors (ARKA Gdynia)
52'
[1:2] ŁKS Łódź STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kujawa. Wawszczyk chyba faulował w polu karnym Grzesika, ale sędzia puścił grę, gdyż do strzału doszedł Kujawa. Steinbors odbił pierwsze uderzenie napastnika ŁKS, ale przy dobitce był bezradny
55'
Steinbors (ARKA Gdynia) przejął piłkę po dośrodkowaniu Pirulo (ŁKS Łódź)
55'
Trąbka (ŁKS Łódź) jednym zwodem położył na ziemi dwóch piłkarzy Arki, ale na szczęście dla gdynian Grzesik (ŁKS Łódź) źle dośrodkował
56'
ŁKS od początku drugiej połowy w ataku
57'
nieudane dośrodkowanie Piątka
58'
[1:3] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nalepa. Skhirtladze zagrał piłkę w pole karne, doszedł do niej Wawszczyk i z pierwszej piłki odegrał do nadbiegającego Nalepy. Michał z 14. metra uderzył po ziemi do siatki.
58'
znów gol to bardzo ładnej, widowiskowej akcji Arki
58'
i doskonała skuteczność Arki 4 celne strzały i 3 gole
62'
na ŁKS strata gola zrobiła duże wrażenie, od kilku minut nie może wrócić do rytmu z początku tej połowy
63'
dośrodkowanie Bogusza (ŁKS Łódź) bezpośrednio za bramkę Steinborsa (ARKA Gdynia)
63'
dobry wślizg Wawszczyka (ARKA Gdynia) we własnym polu karnym, przerwał atak Ramireza (ŁKS Łódź)
66'
Maghoma (ARKA Gdynia) przewrócił Kujawę (ŁKS Łódź) 30 metrów od własnej bramki
67'
po rozegraniu rzutu wolnego Pirulo (ŁKS Łódź) pada w polu karnym Arki
67'
sędzia faulu nie odgwizdał, ale jeszcze czeka na podpowiedzi z VAR
68'
sędzia idzie do monitora sam sprawdzić tę sytuację. Skhirtladze (ARKA Gdynia) we własnym polu karnym próbował wybić piłkę Pirulo (ŁKS Łódź), który szukał strzału
69'
długo ogląda sędzia obraz na monitorze. Ten arbiter w tym sezonie karnego jeszcze nie podyktował
70'
decyzja arbitra Kwiatkowskiego - gramy dalej bez rzutu karnego dla ŁKS
70'
z trybun wulgarnie pod adresem sędziego
72'
[1:4] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jankowski. Kolejna kapitalna akcja Arki i doskonałe zagranie Skhirtladze. Gruzin popisał sie prostopadłym podaniem, które wyprowadziło Jankowskiego do sytuacji sam na sam z Malarzem. Maciej pewnie posłał piłkę do siatki
72'
kapitalny mecz Skhirtladze (ARKA Gdynia). Ma udział we wszystkich bramkach Arki. Gruzin strzelił 2 gole oraz zaliczył asysty pierwszego i drugiego stopnia.
75'
rzut wolny dla ŁKS niespełna 30 metrów do bramki Arki
76'
Ramirez (ŁKS Łódź) z rzutu wolnego kopnął piłkę w mur piłkarzy Arki
77'
Żółtą kartką został ukarany Marciniak (ARKA Gdynia) po faulu na Pirulo
77'
rozgrzewa się Deja
78'
Pirulo (ŁKS Łódź) uderzył z rzutu wolnego nad bramką Arki
78'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Deja.
79'
ŁKS przygotowuje podwójną zmianę
81'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ramirez, w jego miejsce wchodzi Pyrdoł.
81'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Guima, w jego miejsce wchodzi Srnić.
83'
Grzesik (ŁKS Łódź) przerwał kontrę Budzińskiego (ARKA Gdynia), do którego podawał Skhirtladze (ARKA Gdynia)
83'
Żółtą kartką został ukarany Juraszek (ŁKS Łódź) po faulu na Skhirtladze
84'
"ŁKS, gramy do końca" - z trybun
84'
jednak Arka meczu, w którym strzeliła więcej goli niż we wcześniejszych 8 kolejkach, nie może już przegrać
85'
bardzo dobra interwencja Steinborsa (ARKA Gdynia). Odbił piłkę po strzale Bogusza. Będzie jeszcze rzut rożny dla ŁKS
85'
nieznacznie pomylił się Kujawa (ŁKS Łódź) główkując po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pirulo (ŁKS Łódź)
85'
szykuje się debiut, rozgrzewa się Wilczyński
86'
ARKA Gdynia przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza bohater meczu Skhirtladze, w jego miejsce wchodzi debiutant w ekstraklasie, niepełna 18-letni Wilczyński.
88'
Steinbors (ARKA Gdynia) przerzucił nad poprzeczką piłkę po strzale Pirulo (ŁKS Łódź)
88'
ŁKS ma już 7 celnych strzałów, Arka 5, a wynik jaki jest każdy widzi
89'
niecelnie główkował Pyrdoł (ŁKS Łódź) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pirulo (ŁKS Łódź)
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+2
Marciniak (ARKA Gdynia) wślizgiem przerwał atak Pyrdoła (ŁKS Łódź)
90+3
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Jankowski, w jego miejsce wchodzi debiutant z Hiszpanii - Nando.
90+5
piąta minuta doliczonego czasu gry, Arka gra tak, aby sędzia już zagwizdał, wolno rozgrywa piłkę na własnej połowie
90+5
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA WYSOKO W ŁODZI 4:1
Początek drugiej połowy mógł po stronie Arki budzić pewny niepokój. ŁKS ruszył do ataku i szybko zdobył kontaktową bramkę. Ale nerwów nie było. Wygrana została pewnie obroniona i zdecydowanie wynik podwyższono, gdyż żółto-niebiescy potrafili rozegrać widowiskowe akcje. Wszystkie gole zostały nimi poprzedzone. Kapitalną partie rozgrywał zwłaszcza Skhirtladze (ARKA Gdynia), który zdobył 2 gole, a przy 2 kolejnych asystował.
Arka strzeliła w Łodzi więcej bramek niż we wcześniejszych meczach tego sezonu łącznie. Tego dnia była bowiem bardzo konkretna. Jeśli celnie strzelała, to praktycznie zawsze piłka znajdowała drogę do siatki.
Mecz zapamięta dodatkowo trzech piłkarzy, którzy debiutowali. Wśród nich byli młodzieżowcy: Wawszczyk (ARKA Gdynia) i Wilczyński (ARKA Gdynia) oraz Hiszpan Nando (ARKA Gdynia).

Wyniki 9 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Korona Kielce 2:0 (1:0)
  • ŁKS Łódź - ARKA GDYNIA 1:4 (0:2)
  • Piast Gliwice - Raków Częstochowa 2:1 (0:1)
  • Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 4:4 (2:2)
  • Wisła Płock - Wisła Kraków 2:1 (1:1)
  • Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)

• (1)

Wy z ostatnia drużyna mieliście tylko remis fifka rawko :)

• 18 6

• napinaj sie

napinaj:)dzisiaj zwyciestwo a jutro placz,Brawooooo Midak:)I tak trzymaj mlody Lechisto:)