ŁKS Łódź - Arka Gdynia 3:1. Niewykorzystany karny punktem zwrotnym

30 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Omran Haydary strzelił gola już w 59. sekundzie, ale potem nie wykorzystał rzutu karnego na 2:0 oraz otrzymał żółtą kartkę, która eliminuje go z gry w następnej kolejce. Omran Haydary strzelił gola już w 59. sekundzie, ale potem nie wykorzystał rzutu karnego na 2:0 oraz otrzymał żółtą kartkę, która eliminuje go z gry w następnej kolejce.

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z ŁKS Łódź 1:3 (1:1) w meczu na szczycie 16. kolejki Fortuna 1. Ligi. Punktem zwrotnym spotkania był niewykorzystany rzut karny w 29. minucie. Omran Haydary, który otworzył wynik już w 59. sekundzie, nie zdołał pokonać 18-letniego Aleksandra Bobka. To był punkt zwrotny. Po nim goście gaśli na boisku, a rywale coraz bardziej się napędzali. Pewnym usprawiedliwieniem dla ekipy Ryszarda Tarasiewicza może być absencja dwóch podstawowych obrońców: Michała MarcjanikaBartosza Rymaniaka oraz zaledwie kwadrans gry w końcówce etatowego napastnika - Karola Czubaka.

Balongo

Rezerwowi: 99 Arndt, 5 Dąbrowski, 10 Kort, 15 Koprowski, 17 Glapka, 17 Kelechukwu, 21 Jurić, 24 Biel, 26 Szeliga

Żebrowski

Rezerwowi: 34 Molenda, 6 Milewski, 7 Kuzimski, 14 Rymaniak, 36 Bednarski, 37 Stępień, 68 Czubak
  • 45+4 9 Balongo Zmiany 26 Szeliga
  • 34 Nowacki Zmiany 15 Koprowski
  • 74' 19 Trąbka Zmiany 10 Kort
  • 74' 37 Janczukowicz Zmiany 21 Jurić
  • 90+2 20 Pirulo Zmiany 24 Biel
  • 26' 77 Żebrowski Zmiany 7 Kuzimski
  • 60' 26 Purzycki Zmiany 6 Milewski
  • 80' 21 Skóra Zmiany 68 Czubak
  • 36' Nacho
  • 65' Szeliga
  • 90+3 Jurić
  • 1' Haydary
  • 24' Nowacki
  • 28' Marciniak
  • 49' Skóra
  • 67' Tomal
  • 78' Haydary
  • 84' Tarasiewicz trener

Żebrowski

• 36' Nacho
  • 49' Skóra
  • 67' Tomal

Arka zagra dziś bez kapitana i piłkarza, który zaliczył największą liczbę meczów w drużynie w trzech ostatnich sezonach w ekstraklasie

Arka Gdynia do Łodzi bez kapitana. Komu Michał Marcjanik odda opaskę, a komu miejsce w obronie?

Trener Tarasiewicz zdecydował się na ustawienie 1-4-2-3-1. Na prawą stronę obrony wchodzi Tomal, a Rymaniak przesuwa się na środek defensywy

Przeczytaj, jakie zamierzenia na ten sezon ma Jerzy Tomal

tym samym będzie dwóch młodzieżowców w "11", bo miejsce w składzie utrzymał Skóra

Przeczytaj wywiad z Kacprem Skórą

po pauzie za kartki do "11" wraca Stolc, a zarazem przejmuję opaskę kapitana

Przeczytaj wywiad z Przemysławem Stolcem

z przeprowadzonej analizy wynika, że w tym sezonie Arka gra lepiej w ustawieniu z czterema niż z trzema obrońcami

Trzech czy czterech obrońców? Które ustawienie lepsze dla Arki Gdynia?

jednak to nie jedyne zmiany. W ataku niespodziewanie Żebrowski, gdyż kłopoty zdrowotne w tygodniu miał Czubak

Sprawdź, co mówili Ryszard Tarasiewicz i Tomasz Kafarski o meczu Arka Gdynia - Chojniczanka 2:1

niespodzianką jest również znów pominięcie w "11" Milewskiego

Sebastian Milewski idzie na rekord asyst. Arka Gdynia efektywna i efektowna. Przeczytaj wywiad

zwycięzca meczu obejmie prowadzenie w tabeli, a w najgorszym przypadku 16. kolejkę skończy jako wicelider, bo w poniedziałek zagra jeszcze Puszcza

Piotr Rzepka ocenia Arkę Gdynia. Przed czym przestrzega?

przypomnijmy, że to ostatni mecz w tym roku Arki na wyjeździe

Sprawdź, jaką 24-godzinną promocję Arka Gdynia zaproponowała kibicom

ŁKS w ostatniej kolejce wygrał na wyjeździe z Resovią 3:0. Trener Moskal dokonał jedną zmianę w "11". Do gry wraca Pirulo (ŁKS Łódź), który w tym sezonie strzelił 9 golu. Zmienił kontuzjowanego Lorenca
kapitanem ŁKS - Marciniak (ŁKS Łódź), który w przeszłości tę rolę pełnił również w... Arce
w ostatnie chwili Arka zgłasza kolejne osłabienie. Nie może zagrać Rymaniak, w jego miejsce do składu wchodzi Ziemann (ARKA Gdynia), który będzie lewym obrońcą. To oznacza kolejne zmiany w defensywie. Na środku zagrają Dobrotka (ARKA Gdynia) i Stolc (ARKA Gdynia)
piłkarze na prezentacji. Arka niebieskie stroje, ŁKS białe koszulki, czerwone spodenki
przed meczem minuta ciszy w hołdzie jednemu z wieloletnich kibiców ŁKS
1'
od środka boiska mecz rozpoczął ŁKS
1'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Haydary. Doskonała kontra Arki. Żebrowski zagrał do Haydary'ego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i podcinką nad Bobkiem posłał piłkę do siatki
2'
sędzia czeka jeszcze na konsultację z VAR, sprawdzane jest, czy nie było spalonego
4'
Haydary (ARKA Gdynia) na strzelenie gola potrzebował 59 sekund od rozpoczęcia meczu, a VAR pracuje już przez trzecią minutę
4'
gol dla Arki uznany. 1:0 dla gdynian
4'
Haydary (ARKA Gdynia) strzelił 9. gola w tym sezonie
7'
Tomal (ARKA Gdynia) zagrał po ziemi w pole karne, ale za plecy Żebrowskiego i szansa na kolejnego gola przepadła
8'
Arka od początku przejęła inicjatywę, szybko rozgrywa piłkę i tym na razie zaskakuje gospodarzy
9'
doskonały wślizg Dobrotki (ARKA Gdynia). Przeciął długi przerzut do Balongo. Gdyby obrońca Arki pomylił się, napastnik znalazłby się sam na sam z bramkarzem
10'
na razie tylko jeden strzał w tym meczu, ten po którym Arka prowadzi
12'
złe przyjęcie Trąbki (ŁKS Łódź) w "16" Arki, piłka uciekła mu za boisko
13'
doskonale Stolc (ARKA Gdynia). Zabrał piłkę Pirulo (ŁKS Łódź), choć ŁKS wyszedł z kontrą 4 na 2
15'
Pirulo (ŁKS Łódź) po faulu Gola musi zmienić... spodenki
17'
sędzia czeka aż Pirulo (ŁKS Łódź) zmieni garderobę piłkarską
17'
Pirulo (ŁKS Łódź) wraca z oznaczeniem 17 na spodenkach, a na koszulce ma 20. Wziął zatem spodenki od rezerwowego Klapki
18'
niecelny strzał z dystansu Dankowskiego (ŁKS Łódź)
18'
kolejny atak ŁKS, który wybiciem poza własną bramkę przerwał Tomal (ARKA Gdynia)
18'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Pirulo (ŁKS Łódź) z narożnika boiska
19'
kolejny korner dla ŁKS
19'
Dankowski (ŁKS Łódź) fauluje Haydary'ego (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Pirulo (ŁKS Łódź)
20'
ŁKS od kilku minut częściej przy piłce
21'
Bobek (ŁKS Łódź) przejął piłkę po próbie uderzenia Adamczyka (ARKA Gdynia)
23'
Żółtą kartką został ukarany Nacho (ŁKS Łódź).
23'
Żebrowski, który był faulowany w powietrznym pojedynku przez Nacho (ŁKS Łódź), potrzebuje pomocy medycznej
24'
Żółtą kartką został ukarany Nowacki (ŁKS Łódź), gdyż sędzia zmienił decyzję w sprawie, kto faulował Żebrowskiego. Kartka Nacho anulowana
26'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Żebrowski, w jego miejsce wchodzi Kuzimski.
26'
rzut rożny wywalczył Adamczyk (ARKA Gdynia)
27'
bez zagrożenia dla ŁKS po dośrodkowaniu Purzyckiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
28'
rzut karny dla Arki!
28'
Żółtą kartką został ukarany Marciniak (ŁKS Łódź), który ręką zablokował strzał Skóry, któremu piłkę z lewego skrzydła dograł Ziemann
29'
Haydary (ARKA Gdynia) nie wykorzystał rzutu karnego! Omran najwyraźniej liczył, że bramkarz rzuci się w róg i skierował piłkę w środek bramki. Jednak nie wykonał podcinki i trafił w piłką bramkarza, który dopiero rzucał się w prawy róg bramki
30'
jeszcze bramkarz ŁKS wymaga pomocy medycznej
30'
rzut rożny dla Arki, 18-letni bramkarz ŁKS może kontynuować grę
31'
po dośrodkowaniu Skóry (ARKA Gdynia) z narożnika boiska Bobek (ŁKS Łódź) wybył piłkę poza bramkę
32'
bardzo dobre dośrodkowanie Skóry (ARKA Gdynia) z narożnika boiska. Dwóch piłkarzy Arki mogło strzelać. Zdecydował się na to Stolc (ARKA Gdynia), ale nie trafił czysto w piłkę, a w dodatku trącił ją jeszcze ręką i sędzia przerwał grę
34'
Dobrotka (ARKA Gdynia) we własnym polu bramkowym nie pozwolił dojść do strzału Balongo
35'
Ochronczuk (ŁKS Łódź) dobiegł z piłką do linii końcowej i mocno ją kopnął. Próbował "nabić" obrońcę Arki i zmusić go do samobójczego gola
36'
rzut rożny dla ŁKS
36'
[1:1] ŁKS Łódź STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nacho. Z narożnika boiska dośrodkował Trąbka, a w polu bramkowym Arki między Krzepisza a Stolc wyskoczył Nacho i głową skierował piłkę do siatki
38'
Skóra (ARKA Gdynia) wybija piłkę poza własną bramkę
39'
znów Trąbka (ŁKS Łódź) z narożnika boiska do Nacho (ŁKS Łódź). Tym razem środkowy obrońca strzelał nogą i został zablokowany. Jeszcze jeden korner dla ŁKS
39'
tym razem z narożnika boiska Pirulo (ŁKS Łódź), a piłką głową wybił Stolc (ARKA Gdynia)
40'
posiadanie piłki 52:48 dla ŁKS, w strzałach celnych 3:1 dla Arki, a wynik meczu remisowy
43'
Marciniak (ŁKS Łódź) wybił piłkę, którą Krzepisz (ARKA Gdynia) zagrał pod pole karne ŁKS, szukając Kuzimskiego (ARKA Gdynia)
45'
zbyt mocne podanie Adamczyka (ARKA Gdynia) w kierunku podłączającego się do ataku Tomala (ARKA Gdynia)
45'
aż 5 minut doliczonych do pierwszej połowy
45+1
pomocy medycznej wymaga Balongo
45+1
ŁKS przygotowuje zmianę
45+2
ŁKS na razie w "10". Rozgrzewa się Szeliga (ŁKS Łódź)
45+2
w obu zespołach zatem po jednej zmianie i w obu przez kontuzje trzeba było wymienić napastników
45+3
Purzycki (ARKA Gdynia) i Nowacki (ŁKS Łódź) zderzyli się głowami. Pomoc medyczna przy obu zawodnikach
45+4
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Balongo, w jego miejsce wchodzi Szeliga.
45+5
obaj zawodnicy zostają na boisku
45+5
w ataku ŁKS teraz Janczukowicz (ŁKS Łódź), Szeliga (ŁKS Łódź) zajął jego miejsce na skrzydle
45+7
Dobrotka (ARKA Gdynia) przeciął zagranie Szeligi (ŁKS Łódź) wzdłuż bramki
45+7
Kuzimski (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Trąbki (ŁKS Łódź) z narożnika boiska, ale gdy piłka ponownie wróciła do pomocnika ŁKS nastąpiło znów dośrodkowanie. Piłki nie sięgnął Nacho (ŁKS Łódź), który skakał do główki
45+8
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ŁKS ŁÓDŹ - ARKA GDYNIA 1:1
Zacięty mecz w Łodzi. Obie drużyny dążą do strzelania goli, ale pod bramkami brakuje im zimnej krwi, stąd celnych strzałów było tylko po 3 z obu stron. Arka nie wykorzystała tego, że mecz doskonale się dla niej ułożył, a potem miała rzut karny, by poprawić na 2:0. Haydary (ARKA Gdynia) jednak nie zdołał po raz drugi pokonać Bobka.
Ta sytuacja osłabiła animusz Arki, a dodała go ŁKS. Gospodarze wyrównali do rzucie rożnych, a gola strzelił dla łodzian środkowy obrońca.
Remis nie powinien zadowolić żadnej ze stron, a zatem w drugiej połowie liczymy na jeszcze większe emocje.
przy tym wyniku nadal liderem Fortuna 1. Ligi Puszcza, która w poniedziałek na zakończenie 16. kolejki zagra u siebie ze Skrą Częstochowa
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Nowacki, w jego miejsce wchodzi Koprowski.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
zablokowany strzał Trąbki (ŁKS Łódź), a dobitka Pirulo (ŁKS Łódź) ląduje w rękawicach Krzepisza (ARKA Gdynia)
46'
Arka w przerwie nie dokonała zmian
47'
kolejny atak Trąbki (ŁKS Łódź), dopiero w polu bramkowym piłkę zabrał mu Tomal (ARKA Gdynia)
48'
Bobek (ŁKS Łódź) przejął piłkę po dośrodkowaniu Ziemanna (ARKA Gdynia)
49'
Żółtą kartką został ukarany Skóra (ARKA Gdynia).
50'
Tutyskinas (ŁKS Łódź) potrzebuje pomocy medycznej
50'
faule: Arka 10, ŁKS 8
52'
obrońca ŁKS może kontynuować grę
53'
uaktywnili się kibice gości, "Arka gol"
54'
przechwyt Gola, ale i niecelne zagranie w kierunku Kuzimskiego (ARKA Gdynia)
54'
nieznacznie pomylił się Szeliga (ŁKS Łódź), który doszedł do piłki zagrywanej z połowy ŁKS przez Trąbkę (ŁKS Łódź)
55'
Stolc (ARKA Gdynia) wybija piłkę poza własną bramkę
56'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Trąbki (ŁKS Łódź)
56'
jednak to właśnie gra Trąbki (ŁKS Łódź) m.in. sprawia, że lepiej w drugą połowę wszedł ŁKS
57'
niecelnie główkował Kuzimski (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Ziemanna (ARKA Gdynia)
58'
żółta kartka dla kogoś z ławki rezerwowych ŁKS
58'
Krzepisz (ARKA Gdynia) uratował Arkę przed golem samobójczym Stolca (ARKA Gdynia)
59'
złe dośrodkowanie z narożnika boiska Pirulo (ŁKS Łódź)
60'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Purzycki, w jego miejsce wchodzi Milewski.
60'
zmiana na środku drugiej linii w Arce. Trener Tarasiewicz zareagował, gdyż gdynianie po przerwie zupełnie oddali pole rywalom
61'
Bobek (ŁKS Łódź) nie dał się zaskoczyć po próbie strzału zza pola karnego Skóry (ARKA Gdynia)
62'
Janczukowicz (ŁKS Łódź) był sam wobec 4 obrońców Arki, a mimo to utrzymał się przy piłce pod polem karnym gdynian, a gdy pomógł mu Koprowski (ŁKS Łódź), Arka ratowała się faulem
62'
niecelnie główkował Marciniak (ŁKS Łódź) po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dankowskiego (ŁKS Łódź)
63'
posiadanie piłki 53:47 na korzyść ŁKS
64'
zmiana stron boiska skrzydłowych Arki. Skóra (ARKA Gdynia) przeszedł na prawą, a Haydary (ARKA Gdynia) na lewą flankę
65'
dośrodkowanie Tomala (ARKA Gdynia) bezpośrednio za bramkę ŁKS
65'
[2:1] ŁKS Łódź STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szeliga. ŁKS zaatakował prawym skrzydłem. Dankowski zagrał wzdłuż bramki, Janczukowicz nie trafił w piłkę, ale akcję zamykał wbiegający z lewego skrzydła, który nie dał szans Krzepiszowi
67'
Żółtą kartką został ukarany Tomal (ARKA Gdynia) po faulu na Tutyskinasie

69'
Szeliga (ŁKS Łódź) z bliska pudłuje głową, a znów dośrodkował Dankowski (ŁKS Łódź)
70'
Arka nadal zdominowana po przerwie przez ŁKS
71'
niecelnie strzelił Haydary (ARKA Gdynia). Przeprasza Kuzimskiego (ARKA Gdynia), bo Mateusz był lepiej ustawiony i powinien otrzymać podanie
73'
Arka dopiero teraz próbuje dłużej utrzymać się przy piłce
73'
ŁKS przygotowuje podwójną zmianę
74'
gra wstrzymana, bo piłkarz ŁKS zderzył się z sędzią
74'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Trąbka, w jego miejsce wchodzi Kort.
74'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janczukowicz, w jego miejsce wchodzi Jurić.
75'
ŁKS dokonał zmian w ataku i na środku pomocy, Arka może odetchnąć, bo Trąbka (ŁKS Łódź) robił jej wiele krzywdy, zwłaszcza po przerwie inicjował groźne ataki
76'
Ziemann (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
77'
Bobek (ŁKS Łódź) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Skóry (ARKA Gdynia) z narożnik boiska
77'
kończy rozgrzewkę Czubak (ARKA Gdynia)
78'
przepychanki między Haydary'm (ARKA Gdynia) a Tutyskinasem (ŁKS Łódź)
78'
Żółtą kartką został ukarany Haydary (ARKA Gdynia).
78'
Haydary (ARKA Gdynia) otrzymał 4. żółtą kartkę w tym sezonie. Oznacza to, że w następnej kolejce nie zagra
79'
Krzepisz (ARKA Gdynia) odbił piłkę przed siebie po strzale z dystansu Korta (ŁKS Łódź). Dobra asekuracja Dobrotki (ARKA Gdynia), który wybił piłkę poza bramkę
80'
dośrodkowanie Korta (ŁKS Łódź) z rzutu rożnego w boczną siatkę bramki Krzepisza (ARKA Gdynia)
80'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Czubak.
81'
Arka ma dwóch napastników na boisku, ale nie zmienia ustawienia. Czubak (ARKA Gdynia) na pozycji nr 9, a Kuzimski (ARKA Gdynia) przeszedł na lewe skrzydło, Haydary (ARKA Gdynia) wrócił na prawe, na którym zaczynał mecz
82'
na spalonym Pirulo (ŁKS Łódź)
84'
Żółtą kartką został ukarany Tarasiewicz trener (ARKA Gdynia).
85'
znów przepycha się Haydary (ARKA Gdynia), tym razem z Koprowskim (ŁKS Łódź). Musi uważać, bo ma żółtą kartkę piłkarz Arki
86'
Szeliga (ŁKS Łódź) wybił piłkę, którą Adamczyk (ARKA Gdynia) próbował dogrywać w polu karnym
87'
Milewski (ARKA Gdynia) przerwał kontrę Korta (ŁKS Łódź). Będzie korner dla miejscowych
88'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Korta (ŁKS Łódź) z narożnika boiska
89'
Kort (ŁKS Łódź) znów wywalczył korner
90'
Gol (ARKA Gdynia) zablokował strzał Nacho (ŁKS Łódź) po dobrze rozegranym rzucie rożnym przez ŁKS. Dośrodkował Kort (ŁKS Łódź), a piłkę zgrał głową Marciniak (ŁKS Łódź)
90'
4 minuty nadziei Arki, co najmniej tyle minut do drugiej połowy doliczył sędzia
90+1
w polu karnym ŁKS leżał Nacho (ŁKS Łódź), ale pozbierał się o własnych siłach
90+2
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pirulo, w jego miejsce wchodzi Biel.
90+2
kontra ŁKS, piłkę źle zagrywał Kort (ŁKS Łódź) w kierunku Szeligi (ŁKS Łódź)
90+3
[3:1] ŁKS Łódź STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jurić. Podanie Ochronczuka z własnej połowy, rezerwowy napastnik ŁKS wybiegł przed Dobrotkę, a w pojedynku sam na sam z Krzepiszem uderzył mocno w tzw. krótki róg
90+3
sędzia jeszcze konsultuje się z VAR, czy nie było spalonego
90+4
gol został uznany
90+5
KONIEC MECZU. ŁKS ŁÓDŹ - ARKA GDYNIA 3:1
trener Tarasiewicz jeszcze dyskutuje z sędzią, ale nic nie zmieni, mecz jest przegrany
W drugiej połowie Arka oddała inicjatywę ŁKS i zasłużenie przegrała. Jeszcze raz okazało się, że o ile podstawowa "11" gdynian jest mocna, to każdy ubytek podstawowego piłkarza oznacza kłopoty. W Łodzi trener Tarasiewicz musiał sobie radzić bez dwóch podstawowych obrońców oraz podstawowego napastnika, którego mógł wprowadzić dopiero na ostatni kwadrans. Natomiast już z wyboru szkoleniowca kolejny mecz z ławki wszedł Milewski (ARKA Gdynia), choć sam deklarował, że jest już w pełni sił.
Oczywiście można gdybać jak zakończyłby się mecz, gdyby Haydary (ARKA Gdynia) strzelił z karnego na 2:0, gdyż nie ulega wątpliwości, że to był punkt zwrotny tego spotkania. Po tej sytuacji Arka gasła, a ŁKS napędzał się.

18 Sandecja Nowy Sącz 16 1 7 8 10:25 10
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2022-10-31