Lotos PKH Gdańsk - Comarch Cracovia 2:1. Wygrana po rzutach karnych

Rafał Sumowski, Mikołaj Pachniewski
12 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Zobacz rzuty karne i radość z wygranej Lotosu PKH nad Cracovią.

Lotos PKH Gdańsk pokonał u siebie Comarch Cracovię po rzutach karnych 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, k. 3:2). Decydujący najazd wykonał Petr Polodna a potem Tomas Fucik zatrzymał rywala, co zapewniło gospodarzom 2 punkty do tabeli Polskiej Hokej Ligi.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

33 Fucik; 55 Bilcik, 22 Havlik - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz, 70 Krasowski - 66 Jełakow, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 93 Pesta, 71 Marzec; 15 Naróg, 44 Szurowski - 10 Stasiewicz, 21 Mocarski, 12 Smal
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Gabryszak, Marczuk, Lipiński, Machel (Toruń)
Widzów: 1200
53 R.Kowalówka; 21 Jachym, 34 Musioł - 16 Mikula, 90 Jezek, 84 Drzewiecki; 26 Kruczek, 91 Bychawski - 24 Bepierszcz, 69 Wachowec, 95 Kapica; 97 Rompkowski, 89 Gula - 80 Tvrdoń, 20 Domogała, 71 Brylkus; 14 Dąbkowski, 28 Gajor - 8 Kamiński, 13 Bryniczka, 81 Bezwiński
  • 23:42' Polodna as. Tesliukiewicz - Vitek 5 na 4
Bramki Bramki
  • 33:26' Gula as. Kapica

Pomeczowy dwugłos trenerów:
Rudolf Rohacek (Cracovia): Zagraliśmy bardzo dobry mecz w pierwszej i trzeciej tercji. Więcej graliśmy w tercji przeciwnika, mieliśmy dużo ładnych akcji, trafiliśmy w słupek pod koniec meczu. Zabrało bramek, a bez bramek ciężko się wygrywa. To nasz problem nad którym pracujemy. Nie potrafimy wykorzystać jasnych sytuacji. Cieszę się, że zabieramy stąd punkt.

Marek Ziętara (Lotos): W moim odczuciu w tym meczu było widać, że graliśmy go po 10-dniowej przerwie na mecze reprezentacji. Dużo strat krążka i chaotycznych momentów. Pierwsza tercja była dla nas dobra, w drugiej zanotowaliśmy przestój, a goście zagrali bardziej agresywnie. W trzeciej każdy miał swoje momenty i czułem, że kto zdobędzie w niej bramkę, ten wygra. O wyniku przesądzić musiały jednak rzuty karne i bardzo cieszę się z tych dwóch punktów. Nie sztuką jest pięknie grać i przegrać, a sztuką jest wygrać, mimo mniej ładnej gry. Wygrana w takich okolicznościach na pewno pozytywnie wpływa na morale przed kolejnymi spotkaniami.

W tym sezonie gdańszczanie dobrze radzą sobie z drużynami, które grały w finale poprzedniego sezonu. Z mistrzem Polski GKS Tychy wygrali 5:3 u siebie, a ostatnio przegrali na wyjeździe 1:2 po dogrywce. Z kolei poprzedni mecz z Cracovią w Krakowie wygrali po dogrywce 3:2.

Comarch Cracovia - Lotos PKH Gdańsk 2:3. Relacja

Czwarty mecz w ciągu pięciu dni rozegra dziś Szymon Marzec, który od piątku do niedzieli grał w reprezentacji Polski podczas turnieju EIHC w Gdańsku.

- Jestem przygotowany fizycznie na taki maraton. Nie ma co patrzeć na niska pozycję Cracovii w tabeli. Potrafią wygrać z każdym, ale to oni powinni obawiać się nas, a nie my ich - mówił nam przed wtorkowym spotkaniem napastnik Lotosu PKH.

Szymon Marzec i cztery mecze w pięć dni

Hokeiści już na lodzie, za chwilę zaczynamy.
Sędziują dziś arbitrzy z Torunia, w tym Marczuk, do którego gdańszczanie mieli w tym sezonie sporo pretensji.
Cracovia bez pierwszego bramkarza Kopriva, który został ukarany 3 meczami zawieszenia za atak głową w ostatnim meczu z Energą Toruń.
1'
Rozpoczęła się I tercja.
1'
Pierwsze wznowienie dla gdańszczan.
1'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) dobijał po Jełakowie (LOTOS PKH Gdańsk), ale broni Kowalówka.
4'
Drzewiecki (Comarch Cracovia) strzelał prosto w Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
4'
Gdańszczanie zatrzymani w tercji gości.
5'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) z dystansu, ale bez problemów łapie krążek Kowalówka.
6'
Od początku aktywny doping gdańskich kibiców.
7'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) przewrócony w tercji gości, bez reakcji arbitra.
7'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) uderzył zza obrońcy. Kowalówka nie widział krążka, ale Rosjanin trafił prosto w bramkarza.
9'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) uderzał "od zakrystii", czyli wyjeżdżając zza bramki, ale parkanami odbił gumę Kowalówka.
10'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) do Polodny (LOTOS PKH Gdańsk), ale ten został zablokowany przed samą bramką.
kara
10'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
12'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) przechwycił krążek i uderzał z backhandu, ale obronił Kowalówka. Napastnik próbował jeszcze dobijać, ale Kowalówka zamroził krążek.
13'
Gdańszczanie już w komplecie, obronili się w osłabieniu.
14'
Smal (LOTOS PKH Gdańsk) i Bychawski (Comarch Cracovia) powalczyli pod bandą.
15'
Obrońcy przerywają kontrę gdańszczan po podaniu do Mocarskiego (LOTOS PKH Gdańsk).
15'
Kąśliwy strzał Stebera (LOTOS PKH Gdańsk), barkiem odbija Kowalówka.
17'
Uderzał Marzec (LOTOS PKH Gdańsk), Kowalówka przypilnował jednak krótkiego słupka i odbił gumę.
17'
Strzelał Bychawski (Comarch Cracovia), Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) odbił krążek, który znalazł się poza taflą.
18'
Jachym (Comarch Cracovia) spod niebieskiej, złapał krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
20'
Koniec I tercji. Lotos PKH remisuje bezbramkowo z Cracovią.
Pierwsza tercja wyrównana, ale bez konkretów i mimo wszystko, ze wskazaniem na gdańszczan. Najbliżej otwarcia wyniku był Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) po indywidualnej akcji.
21'
Rozpoczęła się druga tercja.
21'
Wznowienie wygrali gdańszczanie.
22'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) obrócił się z krążkiem, strzelił na bramkę. Krążek przez chwilę leżał bezpańsko w polu bramkowym, ale ostatecznie nakrywa go Kowalówka.
kara
23'
Drzewiecki (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
23:42'
[1:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Polodna. Tesliukiewcz strzelił z niebieskiej, duże zamieszanie pod bramką Kowalówki i Polodna umieszcza krążek w siatce!
25'
Próbują od razu odpowiedzieć przyjezdni, ale dobrze w destrukcji gdańszczanie.
27'
Sporo niedokładności z obu stron i sędziowie odgwizdują kolejne uwolnienie.
28'
Ostro zaatakowany Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) przez Jachyma (Comarch Cracovia), ale wszystko w zgodzie z przepisami.
29'
Kruczek (Comarch Cracovia) uderzył z pełnego zamachu. Prosto do nastawionej łapawicy Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
30'
Niebezpiecznie pod bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Z najbliższej odległości próbował Brynkus. Górą bramkarz Lotosu.
30'
31'
Mikula (Comarch Cracovia) przed szansą. Minimalnie się pomylił. Trwa napór Cracovii.
33:26'
[1:1] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gula. Kapica zagrał do Guli, a ten przymierzył i wystrzelił w samo okienko bramki Fucika!
35'
Indywidualna akcja Stebera (LOTOS PKH Gdańsk), ale kapitan Lotosu przewrócił się.
36'
Ostro Jachym (Comarch Cracovia) potraktował Danieluka (LOTOS PKH Gdańsk). Sędziowie nie reagują.
36'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) strzelił z prawego bulika, odbił krążek Kowalówka.
37'
Bilcik (LOTOS PKH Gdańsk) uderzył spod niebieskiej. Krążek trafił w jednego z defensorów Cracovii.
38'
Rajd Stebera (LOTOS PKH Gdańsk) lewym skrzydłem. Krążek przeleciał tuż obok słupka.
38'
Kibice nieprzychylnie o PZHL, po jednej z decyzji arbitrów.
39'
Sędziowie znów odgwizdują spalonego. Ostre protesty gdańszczan.
39'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) spod niebieskiej. Odbija do boku Kowalówka.
40'
Koniec II tercji. Lotos remisuje u siebie 1:1 z Cracovią.
W drugiej tercji oba zespoły zdołały raz trafić do bramki. Po dobrym początku gospodarzy, do głosu doszli goście, którzy raz po raz zatrudniali Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Sporo kontrowersji budzą decyzje arbitrów, co wyraźnie słychać z trybun.
Sędziowie pojawiają się na tafli przed trzecią tercją. Z trybun głośne gwizdy i "Spalony! Spalony".
41'
Rozpoczęła się trzecia tercja.
41'
Wznowienie wygrali gospodarze.
41'
Jezek (Comarch Cracovia) sam przed Fucikiem (LOTOS PKH Gdańsk)! Bramkarz ratuje Lotos przed stratą drugiej bramki.
43'
Hokeiści Lotosu nie mogli wyjść z własnej tercji, ale ostatecznie Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) wyjaśnia sytuację.
44'
Dużo walki w tercji środkowej. Jedni i drudzy dobrze rozbijają ataki rywala.
45'
Trzeszczą bandy. Dużo ostrej, fizycznej walki.
46'
Kibice domagają się bramki dla gospodarzy.
47'
Pastryk przejął krążek i popędził na bramkę. Oddał strzał, ale dobrze interweniuje Kowalówka.
48'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) usiłował pokonać zasłoniętego bramkarza Cracovii, ale bez rezultatu.
49'
Jezek (Comarch Cracovia) "pociągnął" z nadgarstka, końcówką parkana odbił Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
51'
Walka pod bandą, sędziowie nie widzieli krążka i przerwali grę.
52'
Drzewiecki (Comarch Cracovia) z bliska "ostemplował" poprzeczkę!
kara
53'
Turdoń (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
53'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) z niebieskiej. Kocioł pod bramką, ale krążek ostatecznie wybijają goście.
54'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) poprawiał po strzale Tesliukiewicza (LOTOS PKH Gdańsk). Mrozi krążek Kowalówka. Rosjanin jeszcze wrzucony na bramkarza i przepychanka, którą po chwili przerywają sędziowie.
55'
Cracovia już w pełnym zestawieniu.
56'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) z ostrego kąta. Tylko boczna siatka. Po chwili z pełnego zamachu uderzył Havlik (LOTOS PKH Gdańsk), ale krążek poleciał wysoko nad bramką.
58'
Tvrdoń (Comarch Cracovia) kąśliwie z półobrotu. Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) nie złapał krążka, a ten mógł znaleźć się w bramce. Na jego szczęście minął słupek.
59'
Ostatnie dwie minuty!
60'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) wypuścił krążek z łapaczki po strzale Guli (Comarch Cracovia). Kapica (Comarch Cracovia) czekał na dobitkę, ale uprzedził go Pastryk.
60'
Koniec III tercji. Będziemy mieli dogrywkę!
Trzecia tercja szybka, były okazje z obu stron, a najlepszą miał Drzewiecki (Comarch Cracovia), który trafił w poprzeczkę. Za chwilę rozegramy dogrywkę 3 na 3, gra toczyć się będzie przed 5 minut, do pierwszej zdobytej bramki. W przypadku braku rozstrzygnięcia, zostaną rozegrane rzuty karne. Będzie to już druga dogrywka w tym sezonie pomiędzy Lotosem a Cracovią. Poprzednio w Krakowie wygrali gdańszczanie 3:2.
61'
Zaczynamy dogrywkę.
61'
Groźnie uderzył Mikula (Comarch Cracovia), ale czujny był Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) i odbił krążek.
62'
Szarża Danieluka (LOTOS PKH Gdańsk). Bez strzału na bramkę Kowalówki.
63'
Z pełnego zamachu Polodna (LOTOS PKH Gdańsk)! Krążek minął słupek.
64'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) z backhandu do Stebera (LOTOS PKH Gdańsk), ten dołożył łopatkę kija, ale krążek poszybował nad poprzeczką.
64'
Kapica (Comarch Cracovia) zrobił kółeczko w tercji Lotosu, w końcu wyjechał przed bramkę i oddał strzał z backhandu. Prosto w bramkarza.
64'
Jachym (Comarch Cracovia) dopadł do bezpańskiego krążka, strzelił z pełnego zamachu. Parkanem odbił Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
65'
Koniec dogrywki! Będziemy mieli rzuty karne!
W serii rzutów karnych oba zespoły wykonają 5 najazdów. Jeśli po pięciu seriach nie będzie rozstrzygnięcia, oba zespoły strzelać będą po jednym raz, aż do pierwszej pomyłki.
To drugi raz w tym sezonie, kiedy kibice zgromadzeni w "Olivii" będą świadkami serii rzutów karnych. Hokeiści Lotosu 18 października ulegli Enerdze Toruń 2:3.
Pierwsi strzelać będą goście.
Vachovec pokonuje Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) strzałem między parkanami! 0:1.
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) odpowiada strzałem z backhandu! 1:1!
Kapica (Comarch Cracovia) prosto w Fucika (LOTOS PKH Gdańsk)! Nadal 1:1.
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) nie trafił w bramkę. 1:1 po dwóch seriach.
Drzewiecki (Comarch Cracovia) wyczekał Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) i umieszcza krążek pod poprzeczką. 1:2.
Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) zatrzymany przez Kowalówkę. 1:2 po trzech seriach.
Strzał Mikuli (Comarch Cracovia) zatrzymuje Fucik (LOTOS PKH Gdańsk). Nadal 1:2.
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) trafia w słupek! Po czterech seriach 2:1 dla Cracovii.
Tvrdoń (Comarch Cracovia) zatrzymany przez Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). 1:2.
Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) trafia i gramy dalej! Teraz na zmianę do pierwszej pomyłki.
Zmiana kolejności. Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) położył Kowalówkę i 3:2! Cracovia musi strzelić.
Wachowec (Comarch Cracovia) zatrzymany przez Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) i 2 punkty zostają w Gdańsku!
Lotos PKH wygrywa 2:1 po rzutach karnych i zgarnia 2 punkty do ligowej tabeli! Decydującą bramkę zdobył Petr Polodna (LOTOS PKH Gdańsk).
Najlepszymi zawodnikami meczu wybrani: Pastryk i Gula (Comarch Cracovia).

11 Naprzód Janów 17 0 0 0 17 17:108 0
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym cztery rundy systemem
„każdy z każdym”, piątą rundę systemem rozstawienia według tabeli Bergera, przy czym
rozstawienie drużyn odbędzie się na podstawie miejsc uzyskanych po czterech rundach
oraz dwa mecze z Kadrą PZHL (łącznie 47 spotkań). Najlepszych 8 drużyn awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2019-11-12

Wyniki 19 kolejki

• LOTOS PKH GDAŃSK k - Comarch Cracovia 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, k. 3:2)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Tychy 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
  • Energa Toruń - GKS Katowice 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
  • JKH GKS Jastrzębie - Podhale Nowy Targ 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

• (9)

Dlaczego dziwna? Gra bardzo poprawnie, a Ty się uczepiłeś chłopa.

• 24 6

• (8)

Poprawna gra? W których momentach? Jak podawał na "główkę" i było uwolnienie kilka razy? Dlaczego Polodna nie dostał? Na to pytanie może odpowie trener albo zarząd?

• 9 16

• Nie ma sensu szukać dziury w całym. (7)

Tyle lat chodzisz na hokej i takich prostych rzeczy nie wiesz?
          Nie daje się mvp w kółko tym samym zawodnikom, tym razem dostał Pastryk, chłop naprawdę się stara i jest sporo lepszy niż rok temu, więcej walczy, strzela, na bandach też potrafi docisnąć - dla mnie to nie problem że akurat jemu dali dziś nagrodę.

• 26 5

• (6)

czyli za chęci już dajemy nagrody? Brawo! Po prostu brawo! Jak się musi czuć Petr po takim meczu, który dla nas wygrał? Jak może czuć się jego rodzina na trybunach oglądając "Artura" odbierającego nagrodę za MVP po tym fenomenalnym meczu Polodny? To nie jest fair względem drużyny a przede wszystkim zawodnika, który dał nam dzisiaj zwycięstwo.

• 1 25

• Oni wszyscy wiedzą to co ci napisano powyżej.
              Uspokój się :D

• 9 0

• Kiedyś się śmialiśmy z powiedzonka "nie matura, lecz chęć szczera..." Aktualnie są takie (chore) czasy, że bardziej się nagradza za chęci, niż za faktyczną pracę i to już od przedszkola... P. S. Petr, wiadomo Profesor, ale dla mnie mimo wszystko bohaterem meczu był Danieluk, który w ostatniej serii strzelił gola.

• 8 4

• Nie dramatyzuj, popij sobie meliski na uspokojenie!!

• 11 0

• Do klonik (2)

Jak się czują rodziny zawodników? Chcesz wiedzieć? Jak chodzisz na mecze to na A5 siedzą rodziny zawodników Polodny, Havlika,Stebera,Marca,Pastryka,rosjan jak przyjadą i wielu innych.Siedzą tam też obecni i byli zawodnicy.Ostatnio widziałem Łopuskiego i Jakubowskiego.Jak masz problem to podejdż i zapytaj a nie produkuj się w necie.

• 14 1

• Do nie wiem kogo... (1)

Akurat byłem przy A5 i widziałem żonę Petra z ich dzieckiem, którym machał po każdej strzelonej bramce. Zdania nie zmienię, nagroda należała się Petrowi a nie najsłabszemu obrońcy w naszej drużynie.

• 0 3

• Ty naprawdę nic nie kumasz, te nagrody to taki bonus dla różnych zawodników, nie daje się ich zawsze tym samym.

• 2 0

• (3)

Strasznie dziwna sprawa. Polodna dwoi się i troi, wygrywa Nam grę, a ślizgacz Pastryk dostaje MVP... :(

• 3 10

• (2)

Trzeba przyznać, że dba o widowisko i adrenalinę. Za każdym razem kiedy krążek jest w jego okolicy albo przy kiju można być pewnym babola, zagrożenia albo objechania go jak patyka. I właśnie za to dostał nagrodę ))))

• 1 10

• (1)

Żyjesz przeszłością, marudo.
          Wczoraj jakoś tych cudów które opisujesz nie było.

• 5 1

• Oglądam dokładnie każdy mecz. I o ile w zeszłym sezonie każde jego wyjście na lód powodowało palpitacje i stres, to w tym sezonie ten sam mierny poziom gry traktuje jako zabawny akcent przemyślanej strategii i mam ubaw. Co to oznacza, że popełnia mniej błędów skoro nadal więcej niż cala reszta drużyny ? Dlatego uważam, że jeśli nagrodę traktować w kategorii na zachętę to jestem na tak !!!

• 0 4

• Ile było kibiców? (3)

Niestety dzisiaj wyjazdowo i być nie mogłem...