Lotos PKH Gdańsk - Energa Toruń. Hokeiści przegrali po rzutach karnych

dak.
18 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Thomas Fucik niekiedy dwoił się i troił, ratując zespół z opresji. W rzutach karnych skapitulował jednak dwukrotnie, przez co hokeiści Lotosu musieli uznać wyższość torunian. Thomas Fucik niekiedy dwoił się i troił, ratując zespół z opresji. W rzutach karnych skapitulował jednak dwukrotnie, przez co hokeiści Lotosu musieli uznać wyższość torunian.

Lotos PKH Gdańsk przegrał z Energą Toruń 0:2 w serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry mieliśmy remis 2:2 (0:1, 1:0, 1:1). Gol na wagę remisu padł w 58. minucie, gdy gdańscy hokeiści grali w osłabieniu. Dla podopiecznych Marka Ziętary to piąta porażka z rzędu.

33 Fucik; 55 Bilcik, 22 Havlik - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz, 70 Krasowski - 66 Jełakow, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 21 Mocarski, 71 Marzec; 15 Naróg, 44 Szurowski - 10 Stasiewicz, 93 Pesta, 25 Popow
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Meszyński, Polak, Grelich, Pobożniak
Widzów: 1400
46 Spesny; 11 Jaworski, 4 Zieliński - 15 Minge, 95 Fraszko, 19 Kalinowski; 75 Jerjomienko, 7 Grebieniuk - 10 Pozdjankow, 88 Sadrietdinow, 8 Serguszkin; 57 Kozłow, 28 Sokołow - 13 Wołżankin, 84 Fieofanow, 29 Dołęga; 20 Gazda, 16 Skólmowski - 71 Mazurkiewicz, 86 Jaworski, 21 Olszewski
  • 38:49' Havlik as. Polodna
  • 44:06' Polodna as. Havlik
  • 6:11' Minge, as. Fraszko - Zieliński
  • 57:14' Serguszkin as. Kozłow - Pozdjankow

Rzuty karne w meczu Lotos PKH Gdańsk - Energa Toruń.

Przed piątkowym spotkaniem pojawiły się spekulację w kwestii nowego zawodnika. Do Lotosu PKH Gdańsk poszukiwani są center i obrońca.

- Poczekajmy, bo tu w grę wchodzą przede wszystkim kwestie finansowe - mówi Marek Ziętara, trener zespołu.

Lotos PKH Gdańsk - Energa Toruń - zapowiedź

Po ostatnim spotkaniu z Unią Oświęcim trener Lotosu PKH Gdańsk skarżył się na lód w gdańskiej "Olivii".

Marek Ziętara: Bajoro

Dotychczasowy bilans hokeistów Lotosu PKH Gdańsk to: 6 zwycięstw i 5 porażek.
Hokeiści Energi Toruń wygrali dotąd 4 mecze, a 5 przegrali.
W poprzednim meczu hokeiści Lotosu PKH Gdańsk przegrali po dogrywce z Unią Oświęcim 1:2.

Lotos PKH Gdańsk - Unia Oświęcim 1:2 - relacja i oceny

Następuje prezentacja obu zespołów. Za kilka chwil zaczynamy spotkanie.
1'
Zaczęli od środka gospodarze
1'
Pierwszy strzał Jerjmonieki, ale czujnie w bramce Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
2'
Gdańszczanie mogli wyjść z szybką kontrą, ale niecelnie podawał Lehmann (LOTOS PKH Gdańsk)
3'
Spokojniejszy okres obu zespołów. Najpierw cierpliwie rozgrywali przyjezdni, a po chwili w podobnej sytuacji gospodarze
5'
Jerjomienko (Energa Toruń) z kolejnym strzałem, ale krążek odbija się od obrońcy
6'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) w sytuacji sam na sam, po czym uderzył, jednak gumę wyciągnął Spesny (Energa Toruń)
7'
Przyjezdni zamknęli teraz zamek, ale nic z tego nie wyszło.
[0:1] Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki:' Minge, as. Fraszko - Zieliński. Hokeista Energi w 100 procentowej sytuacji uderzył z pierwszego kija po podaniu od kolegi.
kara
8'
Pastryk (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
8'
Gospodarze agresywniej zaatakowali po stracie bramki. Mimo że grają jednego mniej, to krążek częściej jest na połowie rywala.
9'
Minge (Energa Toruń) uderza spod niebieskiej, ale Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) na posterunku
9'
Goście zamknęli zamek i wymieniają podania. Akcja zakończona strzałem, ale broni Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
10'
Pastryk (LOTOS PKH Gdańsk) już na tafli lodu
10'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) mrozi krążek po zamieszaniu pod bramką gospodarzy
11'
Miejscowi wybijają na uwolnienie
12'
Wołżankin (Energa Toruń) strzela, ale tylko w boczną siatkę
13'
Jaworski (Energa Toruń) próbował pokonać Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) spod niebieskiej, ale niecelnie
13'
Gdańszczanie z szybką kontrą. Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) uderzył z pierwszego kija, ale krążek przeleciał obok słupka gości
14'
Znów niebezpiecznie pod bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Uderzał Jaworski (Energa Toruń), ale znów uderzył w obrońcę
kara
14'
Dołęga (Energa Toruń) ukarany karą 2 minutową.
14'
Na trybunach więcej kibiców z Gdańska, ale to fanów z Torunia słychać głośniej.
15'
Gdańszczanie długo wymieniali podania w tercji gości. Akcja nie znalazła jednak zakończenia w postaci strzału
16'
Dołęga (Energa Toruń) wraca na lód
17'
Szurowski (LOTOS PKH Gdańsk) oddał dwa strzały z niebieskiej. Krążek nie znalazł jednak drogi do bramki
18'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) z kolejną interwencją. Jaworski (Energa Toruń) jest dziś jednym z groźniejszych zawodników Energi
19'
Teraz Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) do boku, a strzelał Minge (Energa Toruń)
20'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) w akcji indywidualnej, ale osaczony przez rywal inie mógł oddać strzału. Będziemy mieli jednak karę dla gracza z Torunia
kara
20'
Szkodenko (Energa Toruń) ukarany karą 2 minutową za uderzanie kijem.
20'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) w ostatnich sekundach strzela spod niebieskiej, ale Spesny (Energa Toruń) odbija krążek.
20'
KONIEC I TERCJI. Lotos PKH Gdańsk przegrywa 0:1 z Energą Toruń.
Obie ekipy zaczęły bardzo spokojnie. Po chwili inicjatywę zaczęli przejmować goście, którzy z czasem byli coraz groźniejsi w swoich poczynaniach, a akcja w 7. minucie przyniosła im gola. Hokeiści Lotosu często mieli problemy z dynamicznym przejściem na tercję rywala. Najlepszą okazję w 6. minucie miał Szymon Marzec (LOTOS PKH Gdańsk), ale w sytuacji sam na sam strzelił prosto w bramkarza.
Hokeiści są już na tafli lodu. Zaczynamy II tercję za kilka chwil.
21'
POCZĄTEK II TERCJI. Wznowienie dla Lotosu
21'
Na ławce kar wciąż przebywa Szkodenko.
22'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) zza bramki do Havlika (LOTOS PKH Gdańsk), ale ten nad bramką. W natarciu wciąż gospodarze.
22'
Szkodenko już na tafli
23'
Gospodarze mocno zaczęli w II tercji. To oni częściej utrzymują się przy krążku
23'
Pastryk (LOTOS PKH Gdańsk) z niebieskiej, ale broni golkiper
24'
Składna kontra i wymiana podań gości. Czujnie jednak Fucik (LOTOS PKH Gdańsk), który odbił strzał rywala
25'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) mocno strzela, ale Spesny (Energa Toruń) odbija krążek
25'
Gospodarze przejęli krążek, w tercji rywala, ale niestety nie wykorzystali dogodnej okazji
26'
Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) osaczony przez trzech rywali, ale zdołał odegrać do kolegi. Ten jednak nie zdołał uderzyć
27'
Kibice z Torunia na stojąco dopingują swoich idoli
28'
Kozłow (Energa Toruń) uderza, ale Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) odbija krążek i oddala zagrożenie
kara
29'
Minge (Energa Toruń) ukarany karą 2 minutową za przetrzymywanie.
29'
Tesliukiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) strzela z niebieskiej. Krążek mrozi Spesny (Energa Toruń)
30'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) szybko strzela po wznowieniu, ale Spesny (Energa Toruń) wciąż zostaje niepokonany
30'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) z niebieskiej, ale następuje uwolnienie gości
31'
Zamek gospodarzy. Wymiana podań zakończona strzałem Havlika (LOTOS PKH Gdańsk). Krążek ponownie leci nad poprzeczką
33'
Druga tercja wygląda już lepiej w wykonaniu gospodarzy. Częściej przebywają w tercji rywala, jednak często brakuje postawienia "kropki nad i".
34'
Bilick uderza, ale obok bramki. Po chwili poprawia Havlik (LOTOS PKH Gdańsk), ale krążek wpada wprost w Spesnego (Energa Toruń)
35'
Ależ parada Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Rywal huknął z niebieskiej, ale bramkarz Lotosu popisał się świetną interwencją
36'
Uwolnienie gości
36'
Mocarski w indywidualnej akcji. Próbował ograć rywala przez odbicie od bandy, ale w ostatniej chwili ten przejął krążek
37'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) po szybkiej kontrze strzela w wprost w bramkarza, choć po szybkiej kontrze wydawało się, że będzie w dogodnej syruacji
37'
Spesny (Energa Toruń) z kolejną interwencją. Tym razem uderzał Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk)
38'
Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) z lewego skrzydła, ale krążek nie znalazł adresata
[1:1] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki:' Havlik as. Polodna. Hokeista świetnie wykorzystał podanie klubowego kolegi i wbił krążek do pustej bramki.
40'
Widać, że gospodarzom jeszcze mało. Najpierw podwyższyć próbował Polodna (LOTOS PKH Gdańsk), a chwilę później w podobnej sytuacji strzelał Marzec (LOTOS PKH Gdańsk)
40'
KONIEC II TERCJI. Mamy remis 1:1.
W II tercji miejscowi hokeiści jakby się przebudzili. Obraz gry diametralnie się zmienił i to gospodarze częściej doprowadzali do korzystnych sytuacji. Przez długi czas brakowało jednak wykończenia, ale tuż przed końcem tej części spotkania bramkę rywali "odczarował" Havlik (LOTOS PKH Gdańsk), który strzałem z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania.
Na trybunach łącznie 1400 kibiców. 50 fanów przyjechało z Torunia.
41'
POCZĄTEK III TERCJI. Wznowienie dla miejscowych.
42'
Pierwsza groźna okazja gości. Fraszko (Energa Toruń) uderza obok słupka
43'
Uwolnienie. Wznowienie na tercji gości
43'
Spesny (Energa Toruń) czujnie broni po strzale Pesty (LOTOS PKH Gdańsk) z niebieskiej
44'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) w dogodnej okazji! Był sam na sam po podaniu od Bilcika (LOTOS PKH Gdańsk), ale Spesny (Energa Toruń) broni dziś niemal perfekcyjnie
kara
44'
Jaworski (Energa Toruń) ukarany karą 2 minutową.
45'
Gospodarze w zamku, wymieniają podania
45'
Piękna interwencja Fucika (LOTOS PKH Gdańsk)! Goście wyszli w akcji 2 na 1 i gdy wydawało się, że będzie bramka, golkiper Lotosu zachował chłodny umysł
[2:1] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki:' Polodna as. Havlik. Mamy prowadzenie gospodarzy. Hokeista Lotosu huknął z prawej strony po podaniu od Havlika.
47'
Gospodarze chcą pójść za ciosem. Teraz w groźnej sytuacji Vitek (LOTOS PKH Gdańsk), ale Spesny (Energa Toruń) odbija gumę na bok
49'
Druga stracona bramka podrażniła gości. Teraz to oni rzucają się do szybkiego ataku
50'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) walczy o krążek z rywalem za bramką gości. Sędzia odgwizdał przerwę i za chwilę będzie wznowienie
kara
51'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
51'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) broni strzał Minge (Energa Toruń)
52'
Kolejny strzał gości, ale krążek przelatuje nad bramką
52'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) sam na sam, strzela... ale nie trafia w światło bramki.
54'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) rozpędza się lewą stroną, podaje do środka, ale krążek nie znajduje adresata
kara
54'
Tesliukiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za atak łokciem.
55'
Po trzeciej bramce w meczu, zapędy gospodarzy jakby opadły. W tercji przeciwnika częściej widujemy gości
55'
Przerwa w grze. Krążek poza boiskiem
56'
Kolejny strzał Energi i znów obok bramki
56'
Kozłow (Energa Toruń) strzela z niebieskiej, ale krążek odbija się od poprzeczki
57'
Tesliukiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) już na tafli lodu
57'
Krążek ponownie poza lodowiskiem. Przerwa w grze
kara
57'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za podcięcie rywala.
58'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) blisko zaskoczenia bramkarza, który nie spodziewał się rywala po podaniu od kolegi
[2:2] Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki:' Serguszkin, który pakuje krążek do pustej bramki z najbliższej odległości.
58'
Sędziowie oglądają weryfikację wideo i ostatecznie uznają bramkę dla Energi.
59'
Uwolnienie. Wznowienie w tercji gości
59'
Kibice na stojąco oglądają ostatnie minuty spotkania
59'
Uderza Polodna (LOTOS PKH Gdańsk), ale zbyt słabo, by pokonać bramkarza z Torunia
59'
Zamieszanie w tercji Energi. Do walki stanęło dwóch hokeistów, ale sędziowie szybko ich rozdzielili
60'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) ratuje Lotos. Kolejna świetna interwencja
60'
KONIEC III TERCJI. Mamy remis 2:2, zatem za chwilę rozpocznie się dogrywka.
Dogrywka potrwa pięć minut lub zakończy się, jeśli któryś z zespołów zdobędzie bramkę.
61'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) ponownie broni w sytuacji sam na sam. Groźny początek dogrywki w wykonaniu Energi
62'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) uderza, ale broni Spesny (Energa Toruń). W dogrywkowych sytuacjach 1:1
kara
62'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za uderzanie kijem
64'
Gdańszczanie w osłabieniu. Kotłuje się pod bramką, ale dzielnie broni Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
64'
MINUTA DO KOŃCA
65'
Na lód wraca Steber (LOTOS PKH Gdańsk)
65'
Goście długo składali się do wyjścia z własnej tercji. W końcu to zrobili, jeden z torunian uderzył, ale odbił Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
65'
KONIEC DOGRYWKI. Mamy remis 2:2, więc czeka nas seria rzutów karnych.
Obie drużyny mają maksymalnie pięć rzutów karnych w podstawowej serii. W wypadku remisu, będą oddawać je do pierwszej obronionej przewagi.
0:0 Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) strzela nisko, ale broni Spesny (Energa Toruń)
0:0 Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) broni strzał Wołżankin (Energa Toruń)
0:0 Vítek (LOTOS PKH Gdańsk) niecelnie i wciąż mamy remis w rzutach karnych
0:1 Fieofanow (Energa Toruń) jako pierwszy zdobywa bramkę w serii rzutów karnych
0:1 Mocarski chciał sprytnie oszukać bramkarza, ale Spesny czujnie na posterunku
0:1 Fraszko (Energa Toruń) również niecelnie
0:1 Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) chciał w lewy róg, ale czujnie Spesny (Energa Toruń)
0:2 Sadrietdinow (Energa Toruń) pokonuje Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) i ustala wynik spotkania
KONIEC MECZU! Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk przegrali z Energą Toruń po serii rzutów karnych 0:2.

11 Naprzód Janów 11 0 0 0 11 10:79 0
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym cztery rundy systemem
„każdy z każdym”, piątą rundę systemem rozstawienia według tabeli Bergera, przy czym
rozstawienie drużyn odbędzie się na podstawie miejsc uzyskanych po czterech rundach
oraz dwa mecze z Kadrą PZHL (łącznie 47 spotkań). Najlepszych 8 drużyn awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2019-10-20

Wyniki 12 kolejki

• LOTOS PKH GDAŃSK - Energa Toruń 0:0 k. 0:2 (0:1, 1:0, 1:1)
  • Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, d. 0:1)
  • Naprzód Janów - GKS Katowice 0:6 (0:0, 0:4, 0:2)
  • Zagłębie Sosnowiec - Podhale Nowy Targ 2:3 (1:0, 1:0, 0:2, d. 0:1)
  • Comarch Cracovia - Kadra PZHL przełożony na 23.10
dak.

Opinie (200) ponad 10 zablokowanych

• Kolejna porazka stała sie faktem ! (12)

to co oni grają jest porażające

• 30 22

• (1)

Ale ma rację.. Grają słabo.. Wygrali pierwsze mecze.. Ale teraz gdy sezon trwa. Nie idzie im... Czekam tylko co tym razem? Tafla? Musimy przyznać że stoimy w miejscu.

• 13 6

• Wyjątkowo ma, ale on ode mnie zbiera już minusa za sam pseudonim.

• 11 3

• Ciekawe co ugrają w Oswięcimiu ... (2)

ja już wiem

• 8 7

• Z ta forma.. W plecy.

• 9 3

• Bolo, pozdrów mamę... będzie wiedziała o co chodzi

• 3 4

• Przecież tafla była dla obu drużyn identyczna ... (3)

to co tym razem nie zagrało,na papierze byliśmy lepsi a na lodzie niestety gorsi !

Już nie kochasz Tychów?
        Czy może nastąpił wysyp Bolców na forum?

• 3 0

• A skąd ty boluś wiesz jak grają? (2)

Nie chodzisz nawet na żużel a co dopiero na hokej.

• karne (6)

gra grą, ale kto wymyślił Mocarskiego i Stasiewicza na decydujące karne? Z całym szacunkiem, ale wybór juniora i zawodnika z 4 formacji co najmniej dziwi

• 13 1

• Do karnych wyznacza się tych którzy je aktualnie najlepiej strzelają, formacja nie ma tu nic do rzeczy, znawco.

• 6 2

• Bardzo dobra decyzja

Trzeba dawać szansę młodym. Brawo trener

• 8 3

• Tadzio , najskuteczniejszy egzekutor przed laptopem

bo są zawodnikami tej drużyny i mają prawo tak samo nie strzelić jak ich starsi o wiele bardziej doświadczeni koledzy w tym meczu jak i w wielu innych poprzednich seriach rzutów karnych . Kumasz to w ogóle czy jesteś tu tylko od narzekania

• 6 1

• Przegraliśmy na własne życzenie. (6)

Słabo.

• 21 3

• Oj tam, cierpliwości .... (5)

Może zacznę od obsługi technicznej. Kto to jest ten wychudzony patyk od zegara ? Wyglada na sędziego od juniorów jeśli się nie mylę. Doradzam dać sobie spokój z sędziowaniem jak i ogarnianiem zegara. Spikerzy chyba z kopanej bo kończą pierwszą połowę . Muzyka spoko. A co do gry ? Widać wyszukaną myśl trenerską, kombinacyjną grę, dokładne podania na kij, szybkość, świeżość. Generalnie cienki Toruń nie miał dziś nic do powiedzenia, a ta przegrana to wypadek przy pracy ;). Na koniec wielki szacun dla #10 #44 #22 i naszego bramkarza. Reszta na zajęcia wyrównawcze do żaka starszego

• 9 6

• (2)

Dodam od siebie pewne problemy wynikające chyba z braku kondycji? doświadczenia? psychiki? Wybicie krążka z tercji w grze w osłabieniu! Przez takie mikro błędy tracimy bramki. Ogólnie widać brak świeżości i polotu u zawodników a mamy dopiero początek sezonu. Przecież nie byli na zgrupowaniu z trenerem, który dałby im wycisk. Ciężki sezon się zapowiada bo zespoły są równe i górę będzie brać doświadczenie (Super mecz Vitka) albo przygotowanie kondycyjne.

• 2 6

• Klonnik ty chyba w Vitku jesteś zakochany. Vitek gra taką samą padakę jak reszta, a może jeszcze większą.

• 3 4

• Jak na to wpadłeś, że brak im świeżości i polotu????

• 1 1

• Właśnie

Byłem 1 raz od meczu z Tysovią, no i zaskok z Heart of courage na wejściu, ktoś jednak czyta te wpisy. Bądźmy optymistami.

• 2 1

• Fajne było jeszcze jak po bębnie od rydzyków było głośne Stocznia, uśmiałem się mocno.