Lotos PKH Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie 1:2. Trzecia porażka z rzędu hokeistów

Rafał Sumowski
13 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Damian Szurowski zdobył efektowną bramkę już na początku meczu z Jastrzębiem. Niestety, Lotos PKH przegrał mecz m.in. przez zerową skuteczność podczas gry w przewadze. Damian Szurowski zdobył efektowną bramkę już na początku meczu z Jastrzębiem. Niestety, Lotos PKH przegrał mecz m.in. przez zerową skuteczność podczas gry w przewadze.

Lotos PKH Gdańsk przegrał u siebie z JKH GKS Jastrzębiem 1:2 (1:1, 0:0, 0:1). Bramkę na wagę 3 punktów zdobył dla gości gdański wychowanek Maciej Urbanowicz. To trzecia z rzędu porażka w Polskiej Hokej Lidze. Spotkanie rozpoczęło się z 30-minutowym opóźnieniem, ze względu na rzuty karne w rozgrywanym wcześniej na tej samej tafli meczu I-ligowego GKS Stoczniowca

33 Fucik; 55 Bilcik, 22 Havlik - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz, 70 Krasowski - 66 Jełakow, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 81 Popow, 71 Marzec; 15 Naróg, 44 Szurowski - 10 Stasiewicz, 93 Pesta, 12 Smal
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Gabryszak, Marczuk, Moszczyński, Szachniewicz
Widzów: 1500
96 Raszka; 3 Jass, 16 Kostek - 18 Sawicki, 14 Paś, 92 Urbanowicz; 27 Jabornik, 17 Górny - 71 Iossafov, 11 Rohtla, 82 Kasperlik; 94 Gimiński, 5 Michałowski - 20 Ł.Nalewajka, 98 Jarosz, 8 Pelaczyk; 24 Matusik, 23 Radzieńczak - 22 R.Nalewajka. 15 Wróbel, 7 Sołtys
  • 5:36' Szurowski as. Stasiewicz
  • 16:58' Rohtla as. Jabornik - Iossafov
  • 49:55' Urbanowicz as. Paś - Sawicki 5 na 4

W piątek gdańszczanie ulegli na wyjeździe Podhalu Nowy Targ. Po dwóch bezbramkowych tercjach ostatnią przegrali 0:3.

Podhale Nowy Targ - Lotos PKH Gdańsk 3:0. Relacja

Początek spotkania opóźni się o pół godziny. Hokeiści zaczną mecz o godz. 17:30.

Dopiero o godz. 16:40 zakończył się rozgrywany w "Olivii" mecz I ligi, w którym GKS Stoczniowiec przegrał z Zagłębiem Sosnowiec po rzutach karnych.

Zgodnie z przepisami PHL, na 40 minut przed spotkaniem, lód musi zostać udostępniony do rozgrzewki hokeistom obu drużyn.
W meczu I ligi brał udział Krystian Mocarski, którego dziś w składzie Lotosu PKH zastępuje Filip Pesta.
1'
Rozpoczęła się I tercja
1'
Już w pierwszej minucie groźna akcja gości po tym jak urwał się Urbanowicz (JKH GKS), ale obronną ręką wyszedł z sytuacji Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
2'
Kontra gdańszczan zakończona strzałem Pastryka (LOTOS PKH) nad bramką Raszki (JKH GKS Jastrzębie).
3'
Raszka (JKH GKS Jastrzębie ) broni strzał Krasowskiego (LOTOS PKH Gdańsk) z dystansu.
4'
Paś (JKH GKS Jastrzębie) prosto w Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
5:36'
[1:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szurowski.

Gdański obrońca kompletnie zaskoczył Raszkę uderzając z dystansu na długi słupek. Dostał krążek na wolną pozycję po wycofaniu go zza bramki przez Stasiewicza.
6'
Przypomnijmy, że jeszcze w zeszłym roku kariera Szurowskiego stała pod znakiem zapytania za sprawą fatalnej kontuzji. Gdy grał w Cracovii, doznał przecięcia ścięgien i nerwów w nadgarstku.

Damian Szurowski: Lekarze mówili, że już nie zagram

8'
Paś (JKH GKS Jastrzębie) nie trafił w krążek w sytuacji na wyrównanie.
8'
Raszka (JKH GKS Jastrzębie) mrozi krążek.
9'
Szybka akcja gości, ale znów zabrakło im wykończenia.
10'
Znów groźnie goście po strzale Iossafova, ale na posterunku Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
10'
Raszka (JKH GKS Jastrzębie) broni strzał Rożkowa (LOTOS PKH Gdańsk).
11'
Przepychanka pomiędzy Krasowskim (LOTOS PKH Gdańsk) i Jassem (JKH GKS Jastrzębie). Szybko gaszą "pożar" sędziowie.
13'
Uderzenie po krótkim słupku broni Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
14'
Goście "siedli" na gdańszczanach w ich tercji, ale dwukrotnie ratuje sytuację Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) przy strzałach Rohtli (JKH GKS Jastrzębie).
15'
Groźnie pod bramką Raszki (JKH GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) ), ale potknął się Polodna (LOTOS PKH Gdańsk).
15'
Ponownie skutecznie w bramce Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
16:58'
[1:1] JKH GKS Jastrzębie STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rohtla.

Tak jak przy bramce gdańszczan, uderzenie spod niebieskiej linii. Strzelał Jabornik, ale to Rohtla trącił krążek i kompletnie zmylił bramkarza.
19'
Z dystansu Polodna (LOTOS PKH Gdańsk), broni Raszka (JKH GKS Jastrzębie).
kara
19'
Matusik (JKH GKS Jastrzębie) ukarany karą 2 minutową.
20'
Tesliukiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) spod niebieskiej, broni Raszka (JKH GKS Jastrzębie) .
20'
Strzał najpierw Gołowina (LOTOS PKH Gdańsk), następnie Rożkowa (LOTOS PKH Gdańsk). Znów górą Raszka (JKH GKS Jastrzębie).
20'
Koniec I tercji. Lotos PKH remisuje u siebie z JKH GKS 1:1
Ciekawa, szybka tercja, w której sporo było okazji bramkowych. Dokładniej grają goście, ale w kapitalnej dyspozycji jest bramkarz Fucik (LOTOS PKH Gdańsk). Jego vis-a-vis również prezentuje wysoką dyspozycję. Obaj dali się zaskoczyć po strzałach z dystansu.
21'
Rozpoczęła się II tercja. Gdańszczanie 37 sekund zagrają w przewadze.
21'
Goście w komplecie. Raszka (JKH GKS Jastrzębie) broni strzał Havlika (LOTOS PKH Gdańsk).
23'
Przewaga gdańszczan, ale nie są w stanie oddać celnego strzału.
kara
23'
Michałowski (JKH GKS Jastrzębie ) ukarany karą 2 minutową.
23'
Kontra gdańszczan, ale nie doszedł do krążka Vitek (LOTOS PKH Gdańsk).
24'
Ucierpiał Steber (LOTOS PKH Gdańsk), który dostał krążkiem w twarz.
25'
Uderzał Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk), ale z pomocą obrońcy broni Raszka (JKH GKS Jastrzębie).
25'
Strzał po kontrze gości 2 na 1 zatrzymuje parkanami Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
26'
Smal (LOTOS PKH Gdańsk) oko w oko z Raszką (JKH GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) ), ale jego strzał z metra na raty obronił bramkarz gości.
26'
Strata Bilcika (LOTOS PKH Gdańsk), ale świetnie interweniuje Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
26'
R.Nalewajka (JKH GKS Jastrzębie) stracił kask po interwencji Rożkowa (LOTOS PKH Gdańsk).
kara
26'
Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
27'
Pierwsze osłabienie Lotosu, oby gdańszczanom szło w nim lepiej niż podczas prób wykorzystania przewag.
27'
Zamek w tercji gdańszczan.
28'
Szybka akcja gdańszczan, Raszka (JKH GKS Jastrzębie) broni parkanem uderzenie z dystansu Vitka.
29'
Gospodarze już w komplecie.
29'
R.Nalewajka (JKH GKS Jastrzębie) sam na sam z Fucikiem (LOTOS PKH Gdańsk), górą bramkarz.
30'
Kontra i Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) nad bramką Raszki (JKH GKS Jastrzębie).
31'
Gorąco pod bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) po próbach Urbanowicza (JKH GKS Jastrzębie) i Pasia, ale wynik bez zmian.
32'
Wysokie tempo meczu, nie można narzekać na nudę.
kara
32'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Protestują kibice, a z sędzią dyskutuje Steber.
kara
33'
Jass (JKH GKS Jastrzębie ) ukarany karą 2 minutową za faul po własnej stracie i przerwaniu akcji.
34'
Ostrzał bramki Raszki (JKH GKS Jastrzębie), ale bez gola dla gdańszczan.
34'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) obija słupek.
36'
Obie drużyny w pełnym zestawieniu, trwa wymiana ciosów, ale wynik nie ulega zmianie.
39'
Tempo gry spadło.
39'
Raszka (JKH GKS Jastrzębie) odbija krążek... kaskiem.
40'
Błąd gdańszczan w obronie i strata, na szczęście bez konsekwencji.
40'
Koniec II tercji. Lotos PKH remisuje z JKH GKS 1:1
Za nami kolejne ciekawe 20 minut. Niemal całą tercję szybkie tempo i sporo okazji po obu stronach. Tym razem jednak bez goli. Żadna z drużyn nie wykorzystuje przewag, dobre spotkanie rozgrywają bramkarze.
41'
Rozpoczęła się III tercja.
43'
Strzał gości, w boczną siatkę.
43'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) blokuje strzał z dystansu.
43'
Krótka przerwa ze względu na awarię zegara.
44'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) blokuje uderzenie gości.
45'
Kasperlik (JKH GKS Jastrzębie) wybija krążek po akcji Lehmanna (LOTOS PKH Gdańsk).
45'
Lehmann (LOTOS PKH Gdańsk) odzyskuje krążek za bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
46'
Szurowski (LOTOS PKH Gdańsk) uderzał z tego samego miejsca, z którego w pierwszej tercji zdobył gola. Tym razem nie zaskoczył Raszki (JKH GKS Jastrzębie).
46'
Przejęcie krążka, szybki atak gości, ale Paś (JKH GKS Jastrzębie) w dobrej sytuacji nie zdołał pokonać Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
kara
48'
Popow (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
49'
Zamek w tercji gdańszczan, ale bronią się gospodarze.
49:55'
[1:2] JKH GKS Jastrzębie STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Urbanowicz. Wychowanek GKS Stoczniowca, a zarazem syn obecnego trenera reprezentacji kobiet w rugby Janusza Urbanowicza, dał prowadzenie gościom. Strzał w samo okno bramki Fucika, który ucierpiał jeszcze po zderzeniu z obrońcą.
kara
51'
Jabornik (JKH GKS Jastrzębie ) ukarany karą 2 minutową.
53'
Gdańszczanie nie wykorzystali przewagi.
kara
56'
Jass (JKH GKS Jastrzębie ) ukarany karą 2 minutową.
57'
Na trybunach zerwało się głośne "Stocznia!".
57'
Zamek w tercji gości, ale gdańszczanie nie potrafią znaleźć drogi do bramki. Nie klei im się dziś gra w przewagach.
59'
Kontrę gości blokuje Szurowski (LOTOS PKH Gdańsk).
59'
Raszka (JKH GKS Jastrzębie) mrozi krążek. 72 sekundy do końca meczu.
59'
O czas poprosił trener gości
60'
Trener Ziętara wycofuje z bramki Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). 6 graczy z Gdańska w polu.
60'
Strzela spod bandy Polodna (LOTOS PKH Gdańsk), mrozi krążek bramkarz gości.
60'
31 sekund do końca gry.
60'
Nieudany atak gdańszczan. Jeszcze jedno wznowienie i 2 sekundy gry.
60'
Koniec meczu. Lotos PKH Gdańsk przegrał u siebie z JKH GKS Jastrzębiem (JKH GKS Jastrzębie) 1:2
Po dwóch dobrych tercjach, w których obie drużyny miały sporo sytuacji, było tylko 1:1. W dobrej dyspozycji byli obaj bramkarze, a jedyne bramki padły po strzałach z daleka. W trzeciej partii gra nieco siadła, a gdańszczan w dużej mierze pogrążył brak skuteczności podczas gry w przewagach. Wygraną gościom zapewnił wychowanek GKS Stoczniowca Maciej Urbanowicz (JKH GKS Jastrzębie).

11 Naprzód Janów 9 0 0 0 9 8:69 0
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym cztery rundy systemem
„każdy z każdym”, piątą rundę systemem rozstawienia według tabeli Bergera, przy czym
rozstawienie drużyn odbędzie się na podstawie miejsc uzyskanych po czterech rundach
oraz dwa mecze z Kadrą PZHL (łącznie 47 spotkań). Najlepszych 8 drużyn awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2019-10-13

Wyniki 10 kolejki

• LOTOS PKH GDAŃSK - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - Podhale Nowy Targ 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, d.0:1)
  • Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, d. 1:0)
  • Naprzód Janów - Comarch Cracovia 0:6 (0:3, 0:3, 0:0)
  • GKS Tychy - Kadra PZHL, przełożony na 17.10
  • Pauzuje:
  • Energa Toruń

• chaos coraz większy.gra niechlujna a krążek jak zaczarowany ucieka z klepy (3)

• 18 4

• wyrażny brak zgrania i profesjonalizmu

• 6 10

• (1)

Na tym lodzie niema szans grać technicznie

• 6 1

• Dlatego trzeba więcej strzelać z daleka i dobijac. Wczoraj Raszka sporo odbijal, zabrakło dobitek.

• 2 0

• Spokojnie (2)

zaczną nie długo wygrywać Ja w nich Zawsze wierze !!! Wierni po porażce Dumni po Wygranej ,Tylko Stoczniowiec Gdańsk !!!! Pozdro dla Normalnych Kibiców !!!

• 35 4

• Ale Stoczniowiec grał wcześniej...masz urojenia?

• 5 6

• Masz rację zaczną wygrywać bo będą mecze z Janowem SMS-em,może Toruniem i Zagłębiem.

• 0 1

• Żenada co oni teraz "grają" (1)

• 7 16

• Bo przegrali jednym golem z liderem tabeli?
      Mają dołek formy, ale bez przesady z tą żenadą.

• 5 0

• (3)

zaglebie i podhale z punktami i brameczkami, teraz z unia w lep i lecimy na 9 miejsce
    czy dalej mowimy ze czekamy do 3 rundy?

• 11 8

• (2)

A niby czemu "z unia w lep"? To właśnie Unia dostała w łeb od Podhala dziś, i to u siebie. Ta super Unia od tego podobno słabego Podhala.

Liga jest wyrównana w tym sezonie i poza Janowem oraz SMS każdy może wygrać z każdym.

Dziś równie dobrze my mogliśmy wygrać, mecz był wyrównany. Zdecydował jeden gol.

• 5 0

• (1)

I właśnie w takim meczu brakowało gola ruskiej formacji

• 1 1

• A czeskiej lub polskiej trzeciej nie brakowało?

• 0 0

• Trójmiejskie drużyny prawie we wszystkich dyscyplinach stały się ostatnio dostarczycielami punktów dla przeciwników a przyczyna (3)

wcale nie leży u zawodników lecz tzw. działaczy i różnych menadżerów i kadr szkoleniowych, przez nich angażowanych i dopóki to całe dziadostwo nie zostanie wyrzucone na zbity łeb, nie będzie poprawy.

• 9 10

• Rzeczywiście; piłka nożna, hokej, koszykówka, piłka ręczna, przeważnie przegrywają a jedynie sporadycznie i przypadkowo czasem

• 1 4

• Nie trzeba tu być żadnym bystrzakiem, aby dostrzec, że tak dalej się nie ujedzie. Zbyt wielu z nich ma w głowie jedynie (1)

osobiste interesy. Tu koniecznie potrzeba jakiejś reakcji z zewnątrz.

• 3 5

• A tak na serio to o czym jest ten bełkot?

• 4 1

• Urban (12)

Do pustaka który wyzywał Urbanowicza zejdź i mu powiedz to w twarz to klapsa dostaniesz on jest wychowankiem gdańskiego hokeja a w Gdańsku kibice zawsze mieli szacunek dla swoich grających gdzie indziej

• 34 4

• No szczególnie do Justki jak grał w Unii

• 2 4

• I dlatego nie lubię młyna bo jakieś zapijaczone jednostki psują wam opinie przez takie wybryki

• 10 10

• Niestety ten burak był jeszcze z dzieckiem. Cwok pierwszej kategorii baran z plecakiem i w koszulce klubowej.

• 12 6

• (3)

I co z tego ,że wychowanek jak się tak nie zachowuje. Pamiętam jak naszych kosił bez pardonu choc sytuacja tego nie wymagała. Ot tak po prostu by sobie poużywać. Niech tam sobie siedzi na południu.

• 13 9

• Jestem ciekaw kto blokuje te komentarze skoro napisałem o Alicji a komentarz usunięty

• 5 2

• (1)

Skoro w Gdańsku Mk mu pokazał figę z makiem to poszedł tam gdzie może zarobić jak każdy Ty też jeden z drugim byście poszli za kasą gdyby macierzysty klub płacił mizerote

• 10 3

• poszedł, albo nie poszedł, skończ pierniczyć.

• 1 8

• bohater z trybuny (1)

Po meczu mogłeś iść do Ludowiska i go wyzywać osobiście, a nie z góry, zza zasłony kibiców.

• 9 1

• hehe chciałbym to zobaczyć

• 12 0

• niech się cieszy (2)

że nad A2 nie stał akurat Janusz Urbanowicz, ojciec Maćka. Oj zdziwiłby się cwaniaczek, jak daleko można lecieć od kopa rugbisty, hehehe