Lotos PKH Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie 5:6. Hokeiści 6 sekund od pokonania lidera

Mikołaj Pachniewski
24 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk przegrali z liderem Polskiej Hokej Ligi, JKH GKS Jastrzębie 5:6 po rzutach karnych. Do zwycięstwa w regulaminowym czasie gry zabrakło im sześciu sekund. Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk przegrali z liderem Polskiej Hokej Ligi, JKH GKS Jastrzębie 5:6 po rzutach karnych. Do zwycięstwa w regulaminowym czasie gry zabrakło im sześciu sekund.

Lotos PKH Gdańsk przegrał u siebie po rzutach karnych z JKH GKS Jastrzębie 1:3. Po 60 minutach gry i dogrywce było 5:5 (3:1, 1:3, 1:1). Gospodarze w meczu 24. kolejki z liderem Polskiej Hokej Ligi dali sobie wydrzeć zwycięstwo na sześć sekund przed końcem regulaminowego czasu gry.

33 Fucik - 55 Bilcik, 22 Havlik - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz, 70 Krasowski - 25 Popow, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 93 Pesta, 71 Marzec; 15 Naróg, 44 Szurowski - 10 Stasiewicz, 21 Mocarski, 12 Smal
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Baca, Pomorzewski, Bucki, Kosidło
Widzów: 1600
96 Raszka; 1 Marek; 3 Jass, 17 Górny - 92 Urbanowicz, 21 Wałęga, 18 Sawicki; 55 Auvinen, 16 Kostek - 82 Kasperlik, 14 Paś, 71 Iossafov; 94 Gimiński, 5 Michałowski - 15 Wróbel, 98 Jarosz, 8 Pelaczyk; 13 Chorążyczewski, 23 Radzieńciak - 24 Matusik, 10 Kulas.
  • 59:54' Sawicki

Gdańscy hokeiści przegrali w piątek na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ.

Podhale Nowy Targ - Lotos PKH Gdańsk 3:1. Relacja, oceny

Wcześniej sensacyjnie pokonali na wyjeździe Jastrzębie 4:3, choć przegrywali już 3:0. Lider z pewnością będzie chciał zrewanżować się za spotkanie z 19 listopada.

JKH GKS Jastrzębie - Lotos PKH Gdańsk 3:4

Przy okazji meczu, gdańscy kibice wspominają zmarłą Alicję Horodeńską - wielką kibickę gdańskiego klubu. Na meczu przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy na sprzęt dla młodych adeptów dyscypliny.
Rozpoczęła się pierwsza tercja.
1'
Pierwsze wznowienie wygrali gospodarze.
2'
Od początku głośno dopingują gdańscy kibice.
2:07'
[1:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pesta. Pesta najprzytomniejszy w podbramkowym zamieszaniu i z najbliższej odległości pokonuje Raszkę!
3:03'
[2:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Smal. Igor Smal w akcji 1 na 1 ograł obrońcę JKH i strzałem na długi słupek zaskoczył Raszkę!
4'
Zmiana bramkarza u gości. Raszkę zastępuje Marek.
5'
Znowu groźnie pod bramką przyjezdnych. Teraz próbowali Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) i Bilcik. Wynik bez zmian.
6'
Kostek (JKH GKS Jastrzębie) spod niebieskiej. Odbija do boku Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
06:27'
[2:1] JKH GKS Jastrzębie STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kasperlik. Martin Kasperlik dynamicznie urwał się prawym skrzydłem, wjechał pod bramkę i strzałem pomiędzy parkanami zaskoczył Fucika!
7'
Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) bliski podwyższenia wyniku, ale trafił tylko w boczną siatkę.
kara
8'
Kostek (JKH GKS Jastrzębie ) ukarany karą 2 minutową.
8'
Prawie minuta przewagi już upłynęła, a hokeiści Lotosu nie mogą opuścić własnej tercji.
9'
Strzelał Havlik (LOTOS PKH Gdańsk), krążek tracił Steber (LOTOS PKH Gdańsk), ten niebezpiecznie się odbił, ale poleciał daleko obok bramki.
9'
Urbanowicz (JKH GKS Jastrzębie) wyłuskał krążek za bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) i próbował "od zakrystii", czyli wyjeżdżając zza bramki. Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) nakrył krążek. Fatalna przewaga gdańszczan.
10'
Goście występują w pełnym składzie.
10'
Dużo chaosu w poczynaniach gospodarzy i coraz lepiej radzą sobie goście.
11'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) w akcji 1 na 1. Zdołał oddać strzał, ale Marek (JKH GKS Jastrzębie za spokojem złapał krążek.
12'
Groźnie spod niebieskiej uderzył Auvinen (JKH GKS Jastrzębie). Krążek odbił Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
13'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) poprawił po Danieluku (LOTOS PKH Gdańsk)! Powinna być trzecia bramka dla Lotosu! Obramowanie bramki ratuje przyjezdnych.
15'
Popow (LOTOS PKH Gdańsk) stracił krążek we własnej tercji, strzelał Urbanowicz (JKH GKS Jastrzębie), ale minimalnie się pomylił. Bramka dla gości wisi w powietrzu.
17'
Mocarski (LOTOS PKH Gdańsk) wyjechał zza bramki, próbował znaleźć podaniem Smala (LOTOS PKH Gdańsk), ale tylko jęk zawodu na trybunach.
18'
Dobry, dynamiczny hokej dzisiaj w "Olivii". Takie spotkania to reklama tej dyscypliny.
19'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) wjechał do tercji, pociągnął z nadgarstka, ale popisowo krążek złapał Marek (JKH GKS Jastrzębie ).
19:17'
[3:1] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitek. Vitek otrzymał podanie od Szurowskiego i strzelił z pierwszego krążka w kierunku dalszego słupka. Bramkarz gości był bez szans!
20'
Koniec pierwszej tercji.
Pierwsza tercja to koncert w wykonaniu hokeistów Lotosu, którzy aż trzykrotnie trafiali do bramki gości. Najpierw dwukrotnie pokonali Raszkę (JKH GKS Jastrzębie), a raz Marka. Goście odpowiedzieli jednym trafieniem Kaspelika. Spotkanie naprawdę może się podobać, akcja za akcję i jest to doskonała reklama dyscypliny.
21'
Rozpoczęła się druga tercja.
21'
Jarosz (JKH GKS Jastrzębie) próbował z najbliższej odległości. Spore zamieszanie, ale nie ma zmiany wyniku.
22'
Pierwsze uderzenie gdańszczan w tej tercji. Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) z bulika, ale prosto w Marka.
22'
Kibice domagają się kolejnej bramki dla gospodarzy.
22:08'
[3:2] JKH GKS Jastrzębie STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gimiński. Sygnalizowana była kara dla gospodarzy, krążek dostał Gimiński i uderzył w samo okienko! Fucik był bez szans.
22:54'
[4:2] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Polodna. Nie minęła minuta, a już odpowiedzieli gdańszczanie! Przypadkowa bramka, bo po próbie podania Polodny krążek odbił się od jednego z obrońców gości i całkowicie zmylił bramkarza.
24'
Blisko kolejnej bramki dla Lotosu! Obronną ręką wyszedł teraz z opresji Marek (JKH GKS Jastrzębie).
25'
Z bulika strzelał Urbanowicz (JKH GKS Jastrzębie). Parkanem do boku odbił Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
27'
Akcja raz po jedną, raz pod drugą bramką. Dawno nie było takiego widowiska w Gdańsku.
27'
Groźny strzał Wróbla. Tylko boczna siatka po strzale napastnika gości.
28'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) do Pastryka (LOTOS PKH Gdańsk). Ten mógł spytać Marka, gdzie ma strzelić, ale wybrał najgorszą z możliwych opcji i strzelił w sam środek. Bramkarz gości złapał krążek.
28:03'
[4:3] JKH GKS Jastrzębie STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Iossafov. Kasperlik wyszedł sam na sam, jego strzał obronił Fucik, ale na dobitkę nadjechał Iossafov i umieścił krążek w pustej bramce!
29'
Podrażnieni stratą bramki gospodarze. Szukają teraz piątego trafienia.
30'
Paś (JKH GKS Jastrzębie) strzelił z bulika. Prosto do nastawionej rękawicy Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
31:40'
[4:4] JKH GKS Jastrzębie STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jass. Jass wjechał do tercji, oddał strzał zza nóg obrońcy i zasłonięty Fucik nie miał nic do powiedzenia.
32'
Paś (JKH GKS Jastrzębie) trącił krążek po wrzutce Iossafova (JKH GKS Jastrzębie), było blisko piątej bramki dla JKH. Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) dobrze interweniował parkanem.
33'
Dynamiczną akcję przeprowadził Popow (LOTOS PKH Gdańsk), ale jego strzał zablokował obrońca.
34'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) do Havlika (LOTOS PKH Gdańsk), ten wjechał do tercji i wystrzelił prosto w okienko, ale Marek (JKH GKS Jastrzębie) był na posterunku i odbił krążek.
36'
Mocarski (LOTOS PKH Gdańsk) wygrał wznowienie, momentalni uderzył Smal (LOTOS PKH Gdańsk), ale Marek (JKH GKS Jastrzębie) zdążył złączyć parkany.
37'
Groźnie uderzył Kasperlik. Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) kolejny raz ratuje gdański zespół przed stratą bramki.
38'
Małe zamieszanie pod bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Sędziowie szybko wyjaśniają sytuację.
kara
39'
Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
39'
Lotos z kontrą w osłabieniu. Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) zagrywał do Stebera (LOTOS PKH Gdańsk), ale ten źle przyjął krążek i tylko jęk zawodu na trybunach!
40'
Koniec drugiej tercji.
W drugiej tercji, podobnie, jak w pierwszej padł cztery bramki. Tym razem to goście trafiali do bramki Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) trzykrotnie, a dla Lotosu strzelił Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) i po 40 minutach mamy remis. Dawno nie było w Gdańsku tak widowiskowego i dobrego meczu. Przez pierwsze 30 minut zawodnicy grali na najwyższej intensywności, ale w końcówce drugiej odsłony tempo nieco siadło. O wszystkim zadecyduje zatem trzecia tercja!
41'
Rozpoczęła się trzecia tercja.
41'
Gospodarze już w pełnym składzie.
41'
Z pełnego zamachu strzelił Jarosz (JKH GKS Jastrzębie). Krążek po kiju Krasowskiego (LOTOS PKH Gdańsk) opuszcza taflę.
43'
Było gorąco pod bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk), który sam sprowokował groźną sytuację. Na szczęście goście nie wykorzystali prezentu.
45'
Groźniejsi na początku trzeciej tercji goście. Jakby bardziej zdeterminowani by wygrać.
46'
Zakotłowało się pod bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk), ale Sawicki (JKH GKS Jastrzębie) nie zdołał oddać strzału.
47'
Była pusta bramka gości! Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) i Smal (LOTOS PKH Gdańsk) próbowali umieścić krążek nad leżącym bramkarzem JKH, ale ofiarnie zablokował obrońca gości.
48'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) i Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) przed kolejnymi świetnymi szansami! O wielkim szczęściu może mówić Marek (JKH GKS Jastrzębie).
49'
Od razu ożywili się kibice. Teraz cała hala dopinguje hokeistów Lotosu.
48:34'
[5:4] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gołowin. Przepiękne trafienie Gołowina, który ułożył sobie krążek na łopatce, zwiódł obrońcę i wystrzelił nad barkiem bramkarza w samo okienko!
50'
Cała hala podłącza się do dopingu.
51'
Podrażnieni stratą bramki przyjezdni. Próbują od razu wyrównać.
51'
Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) poczekał, przymierzył, ale trafił prosto w korpus Marka.
53'
Dużo walki na lodzie. Gdańszczanie ani myślą o bronieniu wyniku.
54'
Dobrze Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) powstrzymał atakującego Górnego (JKH GKS Jastrzębie) i uniemożliwił mu oddanie strzału.
kara
55'
Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
55'
Matusik (JKH GKS Jastrzębie) ukarany karą 2 minutową.
55'
Obustronne wykluczenie za małą przepychankę.
57'
Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) ofiarnie blokuje strzał Michałowskiego (JKH GKS Jastrzębie).
57'
Oba zespoły już w pełnych składach.
58'
Wszyscy kibice wstają z miejsc. Będą na stojąco obserwować ostatnie minuty.
58'
Potężnie uderzył Sawicki (JKH GKS Jastrzębie)! Odbija krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
59'
Wróbel (JKH GKS Jastrzębie) miał pustą bramkę! W ostatniej chwili położył się na lodzie Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) i uratował gdański zespół przed stratą bramki!
59'
Czas dla JKH.
59'
Marek (JKH GKS Jastrzębie) został w boksie. Goście już w szóstkę i z pustą bramką.
59'
Gimiński (JKH GKS Jastrzębie) trafił w słupek!
60'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) nakrywa krążek i pozostaje 51 sekund do końca!
kara
60'
Tesliukiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Goście zagrają przez 47 sekund 6 na 4.
60'
Sawicki z pełnego zamachu! Zdołał się przemieścić Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)!
60'
Kotłuje się pod gdańską bramką. Jeszcze 25 sekund do końca.
59:54'
[5:5] Strzelcem bramki Radosław Sawicki (JKH GKS Jastrzębie) Na 6 sekund przed końcem goście wyrównują! Sędziowie sprawdzą jeszcze wideo, czy bramka padła zgodnie z przepisami.
60'
Sędziowie wskazali na środek. Bramka została uznana.
60'
Koniec trzeciej tercji.
Trzecia tercja przyniosła po jednym trafieniu z obu stron. Goście wyrównani na sześć sekund przed końcową syreną, kiedy to na ławce kar przebywał Tesliukiewicz (LOTOS PKH Gdańsk). Teraz czeka nas 5 minutowa dogrywka do złotej bramki. Oba zespoły wystawią po trzech zawodników.
61'
Rozpoczęła się dogrywka. Bulik wygrali goście.
61'
Bilcik (LOTOS PKH Gdańsk) dostawił kija do podania Polodny (LOTOS PKH Gdańsk). Krążek minął poprzeczkę.
kara
61'
Iossafov (JKH GKS Jastrzębie ) ukarany karą 2 minutową.
kara
61'
Urbanowicz (JKH GKS Jastrzębie ) ukarany karą 2 minutową.
61'
Czas dla Lotosu, który przez pełne dwie minuty zagra w podwójnej przewadze 5 na 3!
62'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) próbował, ale spokojnie złapał krążek Marek (JKH GKS Jastrzębie).
kara
62'
Kara dla gospodarzy za nadmierną liczbę zawodników na lodzie.
63'
Krążek po strzale Polodny (LOTOS PKH Gdańsk) przetoczył się pod pachą bramkarza gości, ale nie wpadł do siatki!
63'
Goście w pełnym składzie, teraz to oni grają w przewadze.
64'
Z pełnego zamachu strzelił Iossafov (JKH GKS Jastrzębie), ale krążek odbił Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
64'
Lotos już w pełnym składzie.
64'
Słupek ratuje Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) po strzale jednego z obrońców gości!
65'
Zakończyła się dogrywka.
Rolba wyjechała na lód, aby przygotować go do serii rzutów karnych. Oba zespoły wykonają po pięć najazdów, jeśli po nich nie będzie rozstrzygnięcia, to następnie nastąpi zmiana kolejności wykonywania i drużyny będą wykonywać po jednym najeździe, aż do pierwszej pomyłki z zasadą "nagłej śmierci".
W tym sezonie w "Olivii" dwukrotnie kibice byli świadkami serii rzutów karnych. W meczu z Energą Toruń lepsi byli goście, a w spotkaniu z Comarch Cracovią wygrali gdańszczanie.
Iossafov (JKH GKS Jastrzębie) trafia do siatki. 1:0 dla gości.
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) odpowiada! 1:1 po 1. serii.
Kasperlik (JKH GKS Jastrzębie) również trafia. 2:1 dla JKH.
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) nie trafia. 2:1 dla gości po 2. serii.
Urbanowicz (JKH GKS Jastrzębie) nie pokonał Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Nadal 2:1 dla JKH.
Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) nie wykorzystał najazdu. 2:1 dla gości po 3. serii.
Przepiękne trafienie Sawickiego (JKH GKS Jastrzębie). 3:1 dla gości.
Marek (JKH GKS Jastrzębie) broni strzał Vitka! Goście wygrywają po serii rzutów karnych 6:5.
Najlepszymi zawodnikami meczu wybrani: Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) i Kasperlik (JKH GKS Jastrzębie).

11 KS Naprzód 21 0 0 0 21 21:148 0
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym cztery rundy systemem
„każdy z każdym”, piątą rundę systemem rozstawienia według tabeli Bergera, przy czym
rozstawienie drużyn odbędzie się na podstawie miejsc uzyskanych po czterech rundach
oraz dwa mecze z Kadrą PZHL (łącznie 47 spotkań). Najlepszych 8 drużyn awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2019-11-24

Wyniki 24 kolejki

• LOTOS PKH Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie 5:6k. (3:1, 1:3, 1:1, 1:3k.)
  • GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - Podhale Nowy Targ 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
  • Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
  • Naprzód Janów - Energa Toruń 1:11 (0:4, 1:3, 0:4)

• Ha

Havlik złamany palec trzymaj się sam musiał jechać do Kopernikusa bo nikogo to nie interesuje że na lodzie kontuzja wstyd zarzad

• 1 8

• Nie mieliśmy prawa faulowac w końcówce meczu (1)

I jeszcze kara w dogrywce.....

• 23 1

• Hahaha, łatwo się pisze takie mądrości. Ale sport to nie matematyka, w końcówce meczu, resztkami sił walcząc zawsze łatwiej o błąd.

• 4 0

• (1)

Brawo chłopaki. 4 pkt w dwóch meczach z liderem.

Jedziemy dalej

• 25 6

• Brawo chlpaki ale pytanie do zarzadu dlaczego Havlik ze złamanym palcem sam musiał jechać do szpitala gdzie opiekun jak można tak traktować zwodnika

• 2 8

• Szkoda 2 punktów, ale emocje chłopaki nam dały (2)

• 29 1

• Dały, ale nie te których oczekiwaliśmy ! (1)

• 0 10

• Co Ty nie powiesz

Nie zawsze można wygrywać. To jest sport. Należy się szacunek dla zawodników obu zespołów.

• 8 0

• Kurde...szkoda! Ale serce było!

• 22 2

• Oprócz w nogach i kiju trzeba jeszcze coś mieć w głowie a ta niestety okazuje się, że pusta. (8)

• 8 15

• Nigdy tego nie pojmą, nawet za 100 lat.

• 2 13

• Analizując przebieg meczu, można tylko powiedzieć; głupki. (3)

• 8 18

• tobie nie dorównują

• 9 2

• Analizując treść twego wpisu, można tylko powiedzieć: masz nierówno pod deklem!!

• 10 1

• Głupek

Spójrz w lustro, to zobaczysz głupka.

• 8 0

• Ich głowy jak sito. Wszystko co im mówi trener przez nie przechodzi.

• 2 14

• Najłatwiej mądrzyc się anonimowo zza klawiatury. I jeszcze sam sobie odpisywać :D

• 8 0

• LOLEK

sam przejedzi dwie minuty w 1/3 tempa jak oni matole

• 2 0

• Nie powinno być 5 bramki dla Jastrzębia (5)

Było podanie ręką

• 21 3

• (2)

Jak można stracić bramkę na 6 sekund przed końcem????

• 6 10

• Jak można stracic bramke na 19 sek przed koncem strzalem z polowy lodowiska

• 18 0

• A jak można stracić bramkę w 30 minucie? Albo w 47?
        Tak samo.
        Bo gra się 60 minut czyli 3600 sekund. I w każdej z tych sekund można stracić bramkę.

• 8 0

• Dlaczego nie ? Za głupotę trzeba płacić.

• 3 5

• Fakt. Nie powinni uznac 5 bramki. Ewidentne podanie reka

• 6 1

• Ciekawe, trzymające w napięciu widowisko. Jak wiadomo karne to loteria. Brawo za 4 punkty z liderem tabeli. Jedna bramka Fucika, natomiast przy 3 asystował jako Patyk nasz wspaniały MVP.

• 18 8

• (5)

Sędziowie drukarze

• 15 4

• (4)

Tak drukowali, że w dogrywce było 5 na 3, a i tak nasi nie dali rady i jeszcze zagrali szóstką. Daj spokój, wygrali niestety lepsi.

• 9 9

• (3)

To obejrzyj sobie na skrócie jak strzelili 5 bramkę zawodnicy Jastrzębia. No chyba że nie znasz się na przepisach ;) Wyzwisk nie pochwalam, ale niestety się nie popisali

• 8 0

• uczciwie w 100%

wszystko widziałem

• 0 9

• (1)

Właśnie obejrzałem, jest nawet sytuacja pokazana w zwolnionym tempie. ;) Może to wina ekranu mojego laptopa, ale nie widać tu wyraźnie podania ręką więc co najwyżej sędziowie popełnili błąd. Drukowaniem tego bym nie nazwał, bo wczoraj nie byli przychylniejsi dla żadnej z drużyn.