Lotos PKH Gdańsk - Naprzód Janów 6:0. Hokeiści wygrali z czerwoną latarnią

Mikołaj Pachniewski
3 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk w pierwszym meczu w 2020 roku wygrali 6:0 z Naprzodem Janów. Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk w pierwszym meczu w 2020 roku wygrali 6:0 z Naprzodem Janów.

Lotos PKH Gdańsk wygrał z Naprzodem Janów 6:0 (2:0, 2:0, 2:0) w meczu 35. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Dla gdańszczan zwycięstwo było obowiązkiem, gdyż grali z ostatnią drużyną zajmującą ostatnią lokatę w tabeli. Mecz z czystym kontem zakończył Tomas Fucik. Kolejne spotkanie biało-niebiescy rozegrają już w niedzielę o godz. 17, kiedy to w Oświęcimiu skrzyżują kije z Re-Plast Unią.

33 Fucik; 55 Bilcik, 44 Szurowski - 12 Smal, 11 Polodna, 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz, 70 Krasowski - 66 Jełakow, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 93 Pesta, 71 Marzec; 15 Naróg, 22 Havlik - 10 Stasiewicz, 21 Mocarski, 25 Popow
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Kasprzyk, Marczuk - Lipiński, Szachniewicz
Widzów: 1200
22 Kraus; 61 Wąsiński, 85 Kosakowski - 19 Citok, 97 Kondraszow, 9 Ksiondz; 81 Bodora, 26 Stępień - 66 Piper, 23 Pohl, 34 Wróbel; 8 Kapłon, 33 Krokosz - 15 Mich. Rybak, 71 Skrodziuk, 77 Mac. Rybak; 87 Niedźwiedź
Bramki Bramki

Gdańszczanie do meczu przystąpią w niemal najsilniejszym składzie. Zabraknie jedynie Jana Stebera, który zmaga się z urazem pachwiny.

Hokeiści bez transferów, ale z Ladislavem Havlikiem

Dotychczasowe mecze w tym sezonie Lotosu z Naprzodem kończyły się zwycięstwami biało-niebieskich. Odpowiednio 11:1, 5:2, 10:2.
Goście przyjechali od Gdańska z zaledwie jednym bramkarzem!
1'
Rozpoczęła się pierwsza tercja. Wznowienie wygrali gospodarze.
1'
Kąśliwy strzał Smala (LOTOS PKH Gdańsk) i Kraus (Naprzód Janów) z problemami odbija krążek.
kara
2'
Mac. Rybak (Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową.
3'
Wymieniali podania gdańszczanie, strzelił Szurowski (LOTOS PKH Gdańsk), ale zbyt lekko i spokojnie złapał krążek Kraus (Naprzód Janów).
4'
Goście już w pełnym zestawieniu.
4'
Bardzo słaba przewaga hokeistów Lotosu. Nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką Naprzodu.
5'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) próbował z bekhendu, ale prosto do rękawicy bramkarza gości.
5:00'
[1:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tesliukiewicz. Tesliukiewicz dopadł do bezpańskiego krążka i uderzył bez przyjęcia, a guma wpadła w okienko!
5:15'
[2:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitek. Już po 15 sekundach pada druga bramka! Vitek z najbliższej odległości skierował krążek do odsłoniętej siatki!
6'
Czas dla gości.
7'
Citok (Naprzód Janów) był sam na sam z Fucikiem (LOTOS PKH Gdańsk), ale górą gdański bramkarz!
8'
Teraz w krótkim odstępie czasy trzy strzały na bramkę Krausa (Naprzód Janów), ale ten nie dał się zaskoczyć.
10'
Kibice domagają się trzeciego trafienia dla Lotosu.
11'
Szurowski (LOTOS PKH Gdańsk) wrzucił w kierunku bramki Krausa (Naprzód Janów), tam próbował zmienić tor lotu krążka Smal (LOTOS PKH Gdańsk), ale bez efektu.
kara
12'
Krokosz (Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową.
13'
Przejął krążek Citok (Naprzód Janów), pomknął z nim na bramkę Fucika (LOTOS PKH Gdańsk), a ten odbił gumę kaskiem po strzale napastnika gości.
kara
13'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
14'
Naprzód w pełnym składzie. Citok (Naprzód Janów) ostemplował obramowanie bramki strzeżonej przez Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
kara
15'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
15'
Gdańszczanie w pełnym składzie, ale nie na długo, bo do boksu kar udał się Vitek (LOTOS PKH Gdańsk).
17'
Lotos już w pełnym składzie.
kara
19'
Piper (Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową.
19'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) strzelił po lodzie, ale krążek minimalnie minął słupek.
20'
Zakończyła się pierwsza tercja.
Pierwsza tercja, jak można się było spodziewać, zdominowana przez gdańszczan. Zdołali oni dwukrotnie pokonać Krausa (Naprzód Janów) za sprawą Tesliukiewicza (LOTOS PKH Gdańsk) i Vitka. Niestety przewagi w wykonaniu podopiecznych Marka Ziętary wyglądają fatalnie. Goście mieli kilka okazji na strzelenie bramki, ale dobrze bronił Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
21'
Rozpoczynamy drugą tercję.
21'
Goście w pełnym składzie.
23'
Nudny początek drugiej tercji. Brakuje strzałów i dobrych akcji.
24'
Pięknie złapał krążek Kraus (Naprzód Janów). Bramkarz gości w szpagacie obronił strzał Polodny (LOTOS PKH Gdańsk), który po gwizdku sam pogratulował bramkarzowi gości.
26'
Dużo niedokładności z obu stron.
27'
Goście z kontrą 2 na 1. Strzelał Mich. Rybak (Naprzód Janów), ale dobrze interweniował Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
28'
Kolejna dobra interwencja Krausa (Naprzód Janów), który rzucił się na krążek zmierzający do bramki.
28:05'
[3:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marzec. Fatalny błąd gości, podanie przez środek, które przejął Pesta i wyłożył do Marca, a ten z najbliższej odległości pokonał Krausa.
29:30'
[4:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gołowin. Rozklepana obrona Naprzodu, Polodna do Gołowina, a ten miał pustą bramkę i musiał zmieścić krążek w siatce.
31'
Kibice skandują imię i nazwisko rezerwowego bramkarza Mateusza Studzińskiego (LOTOS PKH Gdańsk), niejako dając do zrozumienia trenerowi Ziętarze, że mógłby mu dać szansę gry.
32'
Kolejny raz sam na sam urwał się Citok (Naprzód Janów). Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) jednak znów górą!
34'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) z najbliższej odległości trafił w poprzeczkę!
35'
Dużo miejsca miał Citok (Naprzód Janów), spokojnie wyjechał przed bramkę, strzelił, ale instynktownie odbił krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)!
36'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) reklamuje sędziom, że był uderzany w rękę, ale ci nie reagują.
37'
Kolejny raz znakomitą okazję marnuje Citok (Naprzód Janów), a po chwili Ksiondz (Naprzód Janów) próbował wepchnąć krążek do bramki, ale Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) utrzymuje czyste konto.
37'
Będzie jeszcze analiza wideo, czy goście nie zdobyli bramki po tym zamieszaniu.
37'
Sędziowie rozkładają ręce. Nie ma bramki.
kara
38'
Wąsiński (Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową.
kara
40'
Piper (Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową. Gospodarze przez 17 sekund zagrają w podwójnej przewadze.
40'
Przyjezdni już w czteroosobowym składzie.
kara
40'
Szurowski (LOTOS PKH Gdańsk) i Kosakowski (Naprzód Janów) ukarani karą 2 minutową.
40'
Zakończyła się druga tercja.
W drugiej tercji, tak jak w pierwszej, wpadły dwie bramki. Ich autorami byli Szymon Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) oraz Aleksander Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk). Nastąpiło wyraźnie rozluźnienie w szeregach Lotosu, bo goście mieli kilka naprawdę 100-procentowych okazji. Tomas Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) jednak nadal z czystym kontem.
41'
Rozpoczęła się trzecia tercja.
40:54'
[5:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rożkow. Rozklepana obrona gości i Rożkow wpakował krążek do pustej bramki. W końcu przewaga wykorzystana.
kara
42'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
43'
Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Naprzód przez 78 sekund w podwójnej przewadze.
44'
Równo z wyjściem Polodny (LOTOS PKH Gdańsk) z ławki kar Mac. Rybak (Naprzód Janów) nie trafił do pustej bramki.
kara
45'
Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) ledwo wyszedł z ławki kar i po raz drugi ukarany karą 2 minutową.
47'
Lotos w pełnym składzie.
47'
"Raz, dwa, trzy, cztery, pięć...mało!" z trybun.
50'
Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) wyjechał przed bramkę, strzelił, ale krążek pod pachą miał Kraus (Naprzód Janów).
51'
Hokeiści obu ekip chcą już chyba tylko dograć ten mecz do końca.
kara
53'
Mocarski (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
55'
Biało-niebiescy już w pełnym składzie. Wynik bez zmian.
kara
55'
Stępień (Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową.
55'
Mocno Szurowski (LOTOS PKH Gdańsk), ale prosto w Krausa (Naprzód Janów).
56'
Bliski szczęścia Teslkiukiewicz, ale Kras zdołał się przemieścić pomiędzy słupkami.
56:17'
[6:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jełakow. Po mocnym strzale z dystansu Tesliukiewicza krążek wypluł Kraus, dobił go Jełakow i jest szósta bramka.
57'
Bójka na lodzie z udziałem Bilcika (LOTOS PKH Gdańsk) i Skrodziuka (Naprzód Janów), ale ten drugi nie przejawiał ochoty do wymiany ciosów.
kara
57'
Bilcik ukarany karą 2+2 i karą 10 minut za niesportowe zachowanie. Natomiast Skrodziuk otrzymał 2 minuty kary za ostrość.
59'
Rozpoczęły się ostatnie dwie minuty.
kara
60'
Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
60'
Mecz zakończony wynikiem 6:0.
Najlepszymi zawodnikami wybrani: Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) oraz Kraus (Naprzód Janów).

11 Naprzód Janów 33 1 0 0 32 34:244 3
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2020-01-03

Wyniki 35 kolejki

• LOTOS PKH GDAŃSK - Naprzód Janów 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
  • Energa Toruń - Re-Plast Unia Oświęcim 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
  • Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 0:5 (0:2, 0:0, 0:3)
  • JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 7:3 (1:1, 4:1, 2:1)
  • GKS Katowice - Comarch Cracovia 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Opinie (62) 7 zablokowanych

• Marczuk (4)

Od lat trzyma równy poziom

• 24 0

• Nieważne z kim gramy czy z Tychami czy z Janowem on zawsze musi zabłysnąć.

• 11 0

• (2)

Akurat dzisiaj to drugi główny chciał zabłysnąć dając kary z kapelusza

• 9 0

• (1)

Ja bym chciał wrócić do prowadzenia meczu przez jednego sędziego. Będzie taniej bo nie trzeba opłacać dwóch, a i sędziowie lepiej będą się przykładać do pracy bo większa presja i konkurencja między nimi się pojawi.

• 6 2

• Sędziowie

To jest układ nie liczą się umiejętności tylko skąd jesteś i gdzie masz plecy coś o tym wiem

• 6 2

• Z początkiem roku mamy 3 punkty do przodu. (2)

• 14 0

• Z Janowem wszyscy mają punkty do przodu. (1)

W sumie więc żaden zysk.

• 4 2

• Każde punkty są ważne.

• 0 0

• (7)

Dziadkowie z pzhl zróbcie coś z tymi niby sedziami to normalnie w głowie się nie mieści co oni wyprawiaja a Marczuk powinien na nowo zdawać egzamin sedziowski to nie sędzia to odrzut sedziowski dzięki zawodnikom Lotosu za trzy punkty i uważajcie na pasiakow poprostu nie lubią drużyny z Gdańska

• 17 1

• (6)

Czy jest ktoś w stanie rozsądnie napisać za co Bilcik dostał 10 minut? Jakie nie sportowe zachowanie, przecież za bitke obaj dostali kary, więc te 10 minut za zwycięstwo w pojedynku?

• 7 0

• Bilcik niech lepiej potrenuje strzały z niebieskiej, bo biednie wygląda w tym temacie. (1)

Bicie jakiegoś amatora z Janowa niczego nie wnosi.

• 0 1

• Szczególnie 3 minuty przed końcem. Biedny gość z Janowa, 600 km jazdy po wpiernicz na lodzie i w twarz.

• 1 0

• Bardzo słaby mecz (3)

A gra w przewadze na poziomie ligi amatorskiej. Przez najbliższe dni od rana do nocy powinni grać przewagi na treningach bo oczy bolą jak się na to patrzy. Powodzenia w Oświęcimiu

• 18 9

• Dokładnie

Przewagi to dramat, tylko Rosjanie próbują, reszta się mota bez ładu i składu. Wykorzystane 2 przewagi z 6 i nie strzelenie bramki grając 5 na 3 drużynie która gra na poziomie I ligi to porażka.

• 10 6

• Mecz noworoczny ale skuteczność 33% nie najgorsza tym bardziej że na przewagi wychodziły wszystkie piątki i nawet 4 która zwyczajowo ich nie gra

• 6 0

• Od rana do nocy trening przewag na lodzie, od nocy do rana i w autokarze trening na konsoli.

• 5 0

• (2)

800 osób? Chyba sobie żartujecie.
    Widzów: 1200 - za Hokej Net, w to jestem w stanie uwierzyć.

Mecz słaby, ale cieszy wygrana - i nie chce tu wyjść na buca dla Janowa, ale... taki lekki sparing przed kolejnymi meczami. Lepszy Janów na start po przerwie niż Unia.

• 15 0

• (1)

Też myślę że było więcej niż 800, ale mimo wszystko szacunek dla Janowa, kiepsko finansowo, ale jednak jadą do Gdańska i grają w 3 piątki, a mieli szanse i mogli nawet coś strzelić. Tylko już sił nie mieli, robiliśmy zamki bez przewag.

• 14 0

• Dokładnie - nie chciałem tu im umniejszać czy coś, ale tak czysto sportowo ciesze się, że akurat na nich trafiliśmy po przerwie. Wielki szacunek dla całej drużyny z Janowa.

• 15 0

• Krótko i na temat! (6)

Primo odciągnąć tego gościa od sprzętu muzycznego! to jakiś koszmar z tymi decybelami!!
    Sekundo mecz taki sobie liczyłem na więcej!
    Tercio z takim przeciwnikiem trzeba poćwiczyć pewne warianty gry!

• 25 3

• Fakt, było zbyt głośno.

• 11 0

• Zgadzam się odnośnie oprawy muzycznej

Zbyt głośna energiczna muzyka to łoskot nie muzyka. W tym momencie bardziej przeszkadza niż podkręca emocje, zwłaszcza że puszczają teraz huczące hiphopowe remiksy, zamiast klasyki rocka czy elektroniki.

Parę lat temu jak przyprowadzałem znajomych po raz pierwszy do hali Olivia, zawsze słyszałem opinie: "hokej całkiem spoko, za to muzyka naprawdę świetna!" Teraz ten łomot raczej nikogo nie zachwyci.

• 15 1

• (3)

Ja bym zaproponował muzykę z 3 miasta, jakoś tak Kombi mi się nasuwa.

• 3 12

• Kombi to se w domu puść.tutaj musi być coś z jajem!!!

• 8 3

• Muzyka jest dobra - zresztą to nie koncert życzeń. Chodzi, że za głośno jest (dodatkowo ile osób tyle gustów)

• 10 0

• Jedyne dobre kombi to to w pasacie tdi

• 4 0

• Myślałem ze dzisiaj będzie ten dzień kiedy Popov strzeli swojego pierwszego gola w 4 rundzie ligi z tak cienkim przeciwnikiem, myślałem ze da rade...ale nic z tego. Jeśli jest tani i gra u nas, zastanawiam się ile musi zarabiać Titok czy Kondraszow z Naprzodu bo chociaż coś potrafili zagrać.

• 4 4

• Nasi zrobili swoje, pojeździli, postrzelali, powalczyli. Dobra rozgrzewka przed Unią.

Chwilami nieco za dużo luzu, jakieś szalone akcje i podania - ale w końcu kiedy jak nie dziś ;)
    Fucik też miał trochę roboty - i dobrze.

Szacun dla graczy z Janowa, walczyli ile mogli. Dobrze że ten ich bramkarz nie złapał kontuzji, skoro drugim był zawodnik z pola ;)

• 16 0

• (2)

Konferansjerzy nie mają żadnego pojęcia o hokeju.
    Obejrzyjcie panowie oprawy meczów hokeja na lodzie innych europejskich lig krajowych czy chociaż rozgrywanego kilka dni temu Puchar Spenglera.
    Jeżeli to co demonstrujecie na rozgrywkach PHL w Gdańsku robicie bezpłatnie to można powiedzieć, że nabieracie doświadczenia i jest szansa, że w następnym sezonie będzie lepiej.
    Jeżeli otrzymujecie wynagrodzenie, to wstydźcie się, że bierzecie pieniądze za coś, na czym się nie znacie.

• 8 11

• (1)

Może od razu porównaj oprawę do tej z NHL? Co się będziesz.

• 6 0

• nie ma co porównywać, generalnie z oprawą jest kiepściuchno

• 0 0

• (5)

Ciekawe jest to ze w poprzednim sezonie kiedy Lotos nie byl sponsorem hokeja druzyna nie miala jakos wiecej punktow niz teraz- nie byla na wyzszej pozycji? Czy nie jest to przypadkiem marnowanie pieniedzy na tak niszowy sport jakim jest hokej w PL?

• 1 44

• Po pierwsze to są też nasze pieniądze. (1)

Po drugie liga jest w tym sezonie mocniejsza i bardziej wyrównana a my mamy więcej punktów.

• 20 1

• Slabe to twoje tlumaczenie.

• 0 4

• (2)

To sport elitarny a nie niszowy. Haratają w gałę w każdej dziurze, a w hokeja na poziomie profi? 9 miast.

• 19 0

• (1)

Zamiast orlikow mozna bylo zbudowac boiska do hokeja. Polska byla by druga Kanada. Polska liga Profi???

• 2 2

• Skoro gra tu tylu obcokrajowców to tak, jest to liga profi.

Czyli zawodnicy w niej grający żyją z hokeja. Może nie wszyscy, ale zdecydowana większość tak.