Lotos PKH Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim 1:2. Porażka po dogrywce

Rafał Sumowski
15 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Mateusz Danieluk zdobył w trzeciej tercji bramkę na remis dla Lotosu PKH. Gdańszczanie niestety, przegrali z Unią w dogrywce. Mateusz Danieluk zdobył w trzeciej tercji bramkę na remis dla Lotosu PKH. Gdańszczanie niestety, przegrali z Unią w dogrywce.

Lotos PKH Gdańsk przegrał u siebie z Unią Oświęcim po dogrywce 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, d. 0:1) w zaległym meczu 3. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Bramkę na wagę zwycięstwa wyżej notowanych gości zdobył Alieksiej Trandin.

33 Fucik; 55 Bilcik, 22 Havlik - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz, 70 Krasowski - 66 Jełakow, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 81 Popow, 71 Marzec; 15 Naróg, 44 Szurowski - 10 Stasiewicz, 93 Pesta, 12 Smal
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Kaczmarek, Kępa, Korwin, Nenko
Widzów: 1000
90 Saunders; 5 Wanacki, 7 Pretnar, 9 Koblar; 93 Kalan, 88 Themar - 4 Bezuska, 24 Luza, 12 Kowalówka; 87 Trandin, 11 Przygodzki - 6 Zatko, 57 Noworyta, 16 Protasenja; 10 Wanat, 44 Krzemień - 18 Noworyta, 20 Malicki, 32 Piotrowicz, 14 Prusak
  • 50:15' Danieluk as. Mocarski
  • 13:25' Wanat as. Protasenja - Krzemień
  • 63:51' Trandin as. Bezuska

Po dobrym początku sezonu, Lotos PKH Gdańsk przegrał w trzech kolejnych spotkaniach. Złą serię gdańszczanie spróbują przerwać z Unią Oświęcim.

Lotos PKH Gdańsk - Unia Oświęcim - zapowiedź

W poprzednim spotkaniu podopieczni Marka Ziętary przegrali z JKH GKS Jastrzębie. Wcześniej natomiast byli minimalnie gorsi od Podhala Nowy Targ i GKS Katowice.

Lotos PKH Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie 1:2 - relacja i oceny

Hokeiści obu drużyn już na lodzie. Za kilka chwil zacznie się spotkanie.
1'
Rozpoczęła się I tercja
2'
Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) z dystansu, nie zagroził bramkarzowi gości.
4'
Zablokowany pod bramką gospodarzy Krzemień (Re-Plast Unia Oświęcim).
4'
Gorąco pod bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk), strzelał Malicki (Re-Plast Unia Oświęcim).
4'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) strzelił z ostrego kąta, odbił krążek Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim).
6'
Strzelał z backhandu Przygodzki (Re-Plast Unia Oświęcim), odbił krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
7'
Szybki, aczkolwiek dość niedokładny początek spotkania.
9'
Cały czas głośny doping kibiców gospodarzy.
12'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) z lewej strony do Tesliukiewicza (LOTOS PKH Gdańsk), ale zablokowali go obrońcy Unii.
13:25'
[0:1] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wanat. Uderzenie z backhandu z zerowego kąta w okienko.
15'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) dobijał krążek w zamieszaniu pod bramką, ale prosto w Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim).
18'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) wstrzelił krążek z prawej strony, odbił parkanem Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim).
18'
Uderzał Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk), odbił krążek Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim).
19'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) najeżdżał na bramkę i oddał strzał po lodzie na długi słupek. Niestety, nie trafił.
20'
Niedokładnie na bramkę Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) wrzucał krążek Themor.
20'
Koniec I tercji. Unia Oświęcim prowadzi w Gdańsku z Lotosem PKH 1:0
Bardzo szybka pierwsza tercja. Dużo walki pod bandami, ale bez kar. Dużo niedokładności i praktycznie brak czystych sytuacji strzeleckich. Gola goście strzelili po uderzeniu z zerowego kąta, przy którym lepiej mógł się zachować Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
21'
Rozpoczęła się II tercja.
21'
Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) łapie krążek po wrzutce Havlika (LOTOS PKH Gdańsk).
22'
Przygodzki (Re-Plast Unia Oświęcim) prosto w Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
24'
Zacięta walka pod bandami.
25'
Gdańszczanie mocno pracują w tercji gości, ale bez efektu.
25'
Strzelał Themar (Re-Plast Unia Oświęcim), łapał Fucik (LOTOS PKH Gdańsk), ale krążek wyleciał mu z rękawicy. Na szczęście bez konsekwencji.
27'
Wstrzelał krążek po lodzie z prawej strony Smal (LOTOS PKH Gdańsk), ale odbił Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim).
28'
Kontra gości, nie trafił w bramkę Protasenja (Re-Plast Unia Oświęcim).
28'
Strzelał Prusak (Re-Plast Unia Oświęcim), złapał gumę Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
30'
Leżał po starciu z rywalem Smal (LOTOS PKH Gdańsk). Sędzia odgwizdał spalonego, choć gdańscy kibice domagają się kary. Ręce w boksie rozkłada też bezradnie trener Lotosu PKH.
kara
32'
Koblar (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową. To pierwsze wykluczenie w tym meczu.
34'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) po wyczekanym podaniu Rożkowa (LOTOS PKH Gdańsk), odbija Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim). Wreszcie konkretna sytuacja strzelecka.
35'
Goście już w komplecie.
36'
Indywidualna akcja Stasiewicza (LOTOS PKH Gdańsk), ale po jego strzale krążek odbił się od kija obrońcy.
37'
Strzał pomiędzy parkany Fucika (LOTOS PKH Gdańsk), ale odbija krążek gdański bramkarz.
38'
Tesliukiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) z dystansu, odbija krążek Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim).
kara
38'
Tesliukiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
40'
Goście nie wykorzystali liczebnej przewagi.
40'
Koniec II tercji. Lotos PKH przegrywa w Gdańsku z Unią Oświęcim 0:1
Druga tercja bez bramek i bardziej chaotyczna niż pierwsza. Brakuje dokładnych podań i pomysłu na rozbicie dobrze dysponowanej defensywy gości.
41'
Rozpoczęła się III tercja.
kara
42'
Bilcik (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
43'
Luza (Re-Plast Unia Oświęcim) strzela z dystansu, prosto w Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
44'
Gdańszczanie już w komplecie.
46'
Okres "młócki" w środku. Gdańszczanie nie mogą przedostać się w tercję gości.
kara
46'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
46'
Goście próbowali niemal wjechać z krążkiem w bramkę Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Ostatecznie zamroził gumę bramkarz gospodarzy.
47'
Faulowany Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk), do rywala doskoczył Marzec (LOTOS PKH Gdańsk), ale obyło się bez rękoczynów.
kara
47'
Trandin (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
48'
Dwukrotnie z dystansu Polodna (LOTOS PKH Gdańsk), ale nieskutecznie.
48'
Kontra gości i uderzenie Themara (Re-Plast Unia Oświęcim) z bliska. Odbija krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
48'
Wraca na lód Steber (LOTOS PKH Gdańsk). Gospodarze 53 sekundy gra będą w przewadze.
49'
Unia już w komplecie.
49'
Z dystansu po lodzie Pastryk (LOTOS PKH Gdańsk), odbił krążek Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim).
50:15'
[1:1] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Danieluk. Dobił strzał Mocarskiego. Krążek w bramce, ale sędziowie analizowali na wideo czy guma nie odbiła się od jego łyżwy jak sygnalizował Saunders. Zaliczyli trafienie.
50'
Strzał Koblara (Re-Plast Unia Oświęcim) zablokowany przez obrońcę.
52'
Atak za atak, znów moment intensywnej gry.
kara
52'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
53'
Kalan (Re-Plast Unia Oświęcim) pod bramkę do Themara (Re-Plast Unia Oświęcim), ale zamroził krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
54'
Kalan (Re-Plast Unia Oświęcim) nad poprzeczką
55'
Lotos PKH już w komplecie.
55'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) w akcja 2 na 1 ze Steberem (LOTOS PKH Gdańsk). Bezuska (Re-Plast Unia Oświęcim) dogonił "Stebiego" tuż przed podaniem do niego i skasował atak.
58'
Znów okres chaotycznej gry,
58'
Kibice gdańszczan już na stojąco, ale pachnie dogrywką.
60'
Koniec III tercji. Lotos PKH Gdańsk - Unia Oświęcim 1:1.
Przed nami dogrywka w składach 3 na 3. Dodatkowa partia potrwa 5 minut lub do pierwszego gola.
61'
Na tafli jako pierwsi: Polodna (LOTOS PKH Gdańsk), Stener, Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) oraz Koblar (Re-Plast Unia Oświęcim), Kalan (Re-Plast Unia Oświęcim) i Pretnar (Re-Plast)
62'
Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) najeżdżał na bramkę z obrońcą na plecach, został zablokowany.
64'
Kalan (Re-Plast Unia Oświęcim) spod niebieskiej, odbija Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
64'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) prosto w Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim).
63:51'
[1:2] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Trandin . Dobijał strzał Bezuski z backhandu po odbiciu od obrońcy.
63'
Koniec meczu. Unia Oświęcim wygrała z Lotosem PKH Gdańsk 2:1 po golu w dogrywce
63'
Najlepsi gracze meczu: Wanacki (Re-Plast Unia Oświęcim) i Lehmann (LOTOS PKH Gdańsk), odebrali nagrody dla MVP swoich drużyn.

11 Naprzód Janów 10 0 0 0 10 10:73 0
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym cztery rundy systemem
„każdy z każdym”, piątą rundę systemem rozstawienia według tabeli Bergera, przy czym
rozstawienie drużyn odbędzie się na podstawie miejsc uzyskanych po czterech rundach
oraz dwa mecze z Kadrą PZHL (łącznie 47 spotkań). Najlepszych 8 drużyn awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2019-10-17

Wyniki 11 kolejki

• LOTOS PKH GDAŃSK - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - Podhale Nowy Targ 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, d.0:1)
  • Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, d. 1:0)
  • Naprzód Janów - Comarch Cracovia 0:6 (0:3, 0:3, 0:0)
  • GKS Tychy - Kadra PZHL 14:1 (4:1, 6:0, 4:0)
  • Pauzuje:
  • Energa Toruń
  • Zaległy mecz 3. kolejki
  • LOTOS PKH GDAŃSK - Re-Plast Unia Oświęcim 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, d.0:1)
  • Zaległy mecz 21. kolejki
  • Zagłębie Sosnowiec 0- Comarch Cracovia 3:2 (0:0, 1:2, 1:0, d. 0:0, k. 3:2)
  • Zaległy mecz 9. kolejki
  • Naprzód Janów - Kadra PZHL 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)

• Czwarta porażka stała sie faktem ! (4)

• 4 0

• Bo prawdziwi kibice przejrzeli na oczy ...

• 3 5

• Tragedia, tym większa, że mało kto pojmuje, co jest przyczyną, a jest ona taka prosta; nieudolność kierownictwa klubu. (16)

• 14 32

• (2)

Nieudolny to jest pan MK co nie dość że pogrzebał hokej w Gdańsku to jeszcze pouciekali mu hokeiści którzy w innych klubach teraz graja

• 19 2

• (1)

Pouciekali mu też rolbisci co widać po jakości tego kartofliska na którym męczą się hokeiści.

• (10)

Jaka nieudolność? Zachowali najmocniejszą ekipę z PO, pozostał trzon, szukali nowych zawodników, pozyskali dobrego sponsora. Trzeba dać chłopakom czas, sezon dopiero się zaczął.

• 17 1

• (5)

Nie pekaj takim ci*lom nie dogodzisz jak mu powiesz zeby swoj klub zalozyl i pokazal jak to sie robi to juz sie nie odezwie. Polski specjalista zna się na wszystkim:)

• 14 1

• (3)

Z tą tylko różnica ze to nie jest ich klub!!!

• 6 10

• No twój to juz napewno nie jest

• 9 1

• (1)

Pewnie nie jest ale jak jesteś taki poinformowany to powiedz czyj

• 2 4

• wali mnie czyj ważne że nie Kosteckiego. Zarząd robi dobrą robotę i tyle szczególnie w takich trudnych warunkach. Każdy popełnia błędy ale plusów jest znacznie więcej niż minusów.

• 9 1

• Czyli co ? Nie wolno ktytykować ? Od tego padł komunizm i niejeden klub, jeśli na krytykę nie reagował.

• 3 10

• Może tak i jest, ale jak gra drużyna zależy od trenera a tego widocznie mają marnego i wtedy danie chłopakom czasu, nic nie (3)

pomoże a przeciwnie będzie ich frustrowało.

• 1 10

• (2)

To w końcu zarząd, czy trener? Zdecyduj się.
          Ziętara, to najlepszy trener jakiego mieliśmy w PKH, który wywalczył PO - gdzie prawie pokonaliśmy Tychy. Na pewno widzi obecne problemy i stara się je zniwelować - to doświadczony trener, który jest wymagający. To początek sezonu, także spokojnie.

• 9 0

• Był, ale widocznie już nie i nie ma nowych pomysłów a stare już wszyscy przejrzeli. Tu potrzeba świeżego powiewu. (1)

• 3 9

• Wszystko się kiedyś kończy, także pomysły trenera.

• 1 10

• Tragiczny to jest lod poczytaj na Hokej Net zagrożony po 15 września a przypomina breje takie pieniądze jakie płaci klub to koszmar

• 6 0

• Tego nie da się oglądać.Jeden wielki chaos.Trener do natychmiastowej wymiany

• 12 32

• (1)

Pora skończyć krajowe piątki i mozolny trening taktyczny. Trener do tablicy czemu mając tak dobrych indywidualnie zawodników nie pozwala im swobodnie grać, niech nie swiruje swoim długoterminowym planem wygrywać trzeba tu i teraz

• 2 20

• Hahaha, w NHL mają chyba jeszcze lepszych zawodników, więc zgodnie z twoją logiką powinni w ogóle pozbyć się trenerów.
      Masz chłopie rację, taktyka w hokeju, na co to komu. Niech każdy gra jak lubi.

• 3 0

• Opinia wyróżniona

(6)

A więc, dlaczego mieliśmy taki dobry start? A no dlatego, że mieliśmy mecze z kadrą - złudne punkty, dawały nam podium przez chwilę, kiedy pozostałe zespoły grały z kimś "sensownym". Dlaczego wygrane z Cracovią i Tychami? Dlatego, że zwyczajnie Cracovia jest słaba w tym sezonie (przynajmniej obecnie), a Tychy zaliczyli kiepski start, a nie że my jesteśmy świetni. Mam wrażenie, że mamy jeden schemat gry, którego sztywno się trzymamy i albo działa na przeciwnika albo nie i walimy głową w mur kiedy inne drużyny są bardziej elastyczne i kreatywne w ataku. Podobnie było w zeszłym sezonie. Szkoda Fucika bo to świetny bramkarz, ale odejdzie od Nas. Ile można ratować tyłek tych, którzy nie potrafią strzelić bramki...

• 21 25

• (2)

Tychy zaliczyły kiepski start?? Ktoś tu chyba nie śledził wyników i tworzy jakieś fantasy.

• 16 0

• (1)

Zobacz tabele chłopie i się nie wygłupiaj.

• 8 6

• Tychy przed meczem z PKH przegrały tylko minimalnie z Katowicami, wszystkie pozostałe mecze wygrały. To ma być "kiepski start"? Do rozegrania mają jeszcze mecz z PZHL, czyli po wygranej z kadrą są w pierwszej trójce, mając dodatkowo jeszcze jeden mecz mniej rozegrany niż Unia. Weź się chłopie naucz czytać tabele i obserwować wyniki.

• 15 1

• Nie do końca masz rację. Wygraliśmy z tymi, z którymi mieliśmy wygrać. Pokonaliśmy lepsze zespoły. Lepsze drużyny, z o wiele większym budżetem. Ale tracimy punkty ostatnio minimalnie. Pomimo tego nie widać dominacji innych zespołów nad nami. Czegoś brakuje w ataku i na tą zagwozdkę powinien znaleźć odpowiedź dobry trener jakim jest Ziętara.

• 15 1

• (1)

Kto wyróżnia te opinie?
      Bo tutaj widzę jakieś wydumane bzdury.
      A Tychy gdy grały z nami to były liderem tabeli.

• 8 0

• 5 dni po meczu w Gdańsku Tychy wygrały na dodatek z Vienna Capitals w Hokejowej Lidze Mistrzów. Rzeczywiście kiepski start sezonu. :))))