Lotos PKH Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim 1:4. Półfinał ucieka hokeistom

Lotos PKH Gdańsk

Lotos PKH Gdańsk przegrał z zespołem Re-Plast Unia Oświęcim 1:4 (0:3, 0:0, 1:1) w hali "Olivia". W ćwierćfinale playoff Polskiej Hokej Ligi rywale prowadzą już 3-1. Mecz numer pięć w sobotę w Oświęcimiu. Jeśli gdańszczanie go przegrają, skończą sezon na 7. miejscu.

LOTOS PKH Gdańsk

33 Fucik - 55 Bilcik, 22 Havlik - 24 Steber, Rac 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz, 70 Krasowski - 66 Jełakow, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 93 Pesta, 71 Marzec; 90 Pichnarckik, 15 Naróg - 12 Smal, 21 Mocarski, 10 Stasiewicz

Re-Plast Unia Oświęcim

90 Saunders - 6 Zatko, 7 Pretnar - 12 Kowalówka, 93 Kalan, 9 Koblar; 4 Bezuska, 33 Saur - 81 Meidl, 87 Trandin, 11 Przygodzki; 5 Wanacki, 24 Luza - 96 Garszyn, 91 Oriechin, 88 Themar; 55 Noworyta, 32 Piotrowicz - 20 Malicki, 44 Krzemień, 10 Wanat

Pomeczowy komentarz trenerów:
Nic Zupancic (UNIA): Dobrze odpowiedzieliśmy na wczorajsza porażkę. Zagraliśmy bardzo dobrze, weszliśmy w spotkanie z dobrą energią. Poprawiliśmy to, o czym rozmawialiśmy i  zdobyliśmy trzy gole w pierwszej partii. Łatwiej było tak grać, daliśmy rywalom szanse dopiero pod koniec drugiej tercji. Mieli okazje, ale Clarke Saunders spisywał się znakomicie. W trzeciej tercji było sporo kar. Radziliśmy sobie w osłabieniu, ale gdańszczanie i tak zdobyli gola. Jeszcze nic nie jest przesądzone, trzeba wygrać cztery mecze, a ja jestem pewien, że Lotos w sobotę przyjedzie do nas zagrać mocno i to będzie najtrudniejsza potyczka tej serii.

Marek Ziętara(LOTOS): Na mecz, szczególnie w playoff, trzeba być gotowym od pierwszej do ostatniej minuty. Mam wrażenie, że w pierwszej tercji nie wszyscy byliśmy gotowi mentalnie. Kompletnie nam nie wyszła, to wszystko rozegrało się w głowach, nie w aspekcie fizycznym. Szybko straciliśmy bramkę i oddaliśmy rywalom przestrzeń i pole do gry. Wykorzystali naszą słabość w stu procentach zdobywając trzy gole na osiem strzałów. Zaczęliśmy grać dopiero w kolejnych 40 minutach - była walka, agresja, charakter i serce tej drużyny. Próbowaliśmy wrócić do meczu i mieliśmy ku temu okazje, mecz nabrał tempa. Niestety, nie udało nam się zdobyć bramki kontaktowej, choć mieliśmy czyste sytuacje. Najważniejsza jest teraz regeneracja. Mecz w Oświęcimiu to dla nas ostatnia szansa, by jeszcze wrócić w tym sezonie na nasz lód.

We wtorek gdańszczanie odnieśli pierwszą wygraną w serii, dziś mają szansę wyrównać stan rywalizacji. Niestety, wczorajszy triumf Lotos PKH przypłacił kontuzją Damiana Szurowskiego, który złamał dwa palce. Za niego w składzie Naróg. Do gry w dalszym ciągu nie jest zdolny ponadto Petr Polodna.

Lotos PKH Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim 2:1. Relacja, zdjęcia, oceny i wideo

[ICO]
Równocześnie prowadzimy relację z Ergo Areny, gdzie siatkarze Trefla Gdańsk w meczu PlusLigi mierzą się z MKS Będzin.

Trefl Gdańsk - MKS Będzin. Relacja Live

We wtorek w hali "Olivia" ok. 1800 widzów było świadkami prawdziwej hokejowej bitwy - dosłownie i w przenośni, bo po spotkaniu doszło do przepychanki pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Dziś również zapowiadają się ogromne emocje.

Obie ekipy już na lodzie. Za chwilę rozpocznie się mecz.
1'
Rozpoczęła się I tercja
1'
Pierwszy atak unitów odparty przez gospodarzy
2'
Zablokowany z prawej strony Mocarski (LOTOS PKH Gdańsk)
[ICO]
3'
Wanacki (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
3'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) broni strzał Kalana (Re-Plast Unia Oświęcim).
4'
Kiepsko w przewadze gdańszczanie, nie mogą wyjść z tercji
5'
Za długo myślał co z krążkiem zrobić pod bramką rywali Rac
6'
Teslikiewicz skasował kontrę Unii
6'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) łapie krążek po strzale z prawej strony
[ICO]
5:39'
[0:1] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wanat. Celne i mocne uderzenie spod niebieskiej linii.
7'
Niedokładnie grają gdańszczanie.
[ICO]
8'
Mimo straty bramki, nie słabnie doping gdańskich kibiców
9'
Oblężenie pod bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk), na szczęście Lotos odparł atak
[ICO]
11'
Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) odbija krążek po strzale Jełakowa (LOTOS PKH Gdańsk), który nie mógł podawać, bo rywal rzucił mu się pod nogi
[ICO]
10:42'
[0:2] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Przygodzki. Trandin strzelał na bramkę, krążek parkanem odbił Fucik, ale skutecznie dobił Przygodzki.
[ICO]
11'
Trener Ziętara wziął czas.
12'
Krążek po strzale Raca odbija Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim)
15'
Zamieszanie pod bramką Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim), mocno pracował Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk), ale stracił krążek. Goście jadą z kontrą
[ICO]
15:01'
[0:3] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Garszyn. Sam przejechał całe lodowisko, wjechał między obrońców i posłał krążek pomiędzy parkanami Fucika.
16'
Przypomnijmy, że po drugim meczu serii w Oświęcimiu trener Ziętara nazwał stratę 3 bramek w jednej tercji "katastrofą". Niestety, mamy powtórkę.
18'
Nieskuteczny atak gdańszczan.
[ICO]
19'
Oriechin (Re-Plast Unia Oświęcim) sam nas sam, broni Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)!
19'
Kolejny atak unitów, Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) mrozi gumę.
[ICO]
20'
Strzelał Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk), dobijał Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk), ale wciąż niepokonany Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim). Świetna okazja gdańszczan
20'
Koniec I tercji. Unia prowadzi z Lotosem 3:0
[ICO]
Zupełnie inny początek spotkania niż we wtorek. Dominacja i zasłużone prowadzenie Unii. Gdańszczanie mieli w zasadzie jedną naprawdę dobrą sytuację bramkową, dopiero na koniec partii.
W przerwie na lodzie pojawił się samochód, w ramach prezentacji jednego ze sponsorów.
21'
Rozpoczęła się II tercja
[ICO]
22'
Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
23'
Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) prosto w Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim)
[ICO]
23'
Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
24'
Gdańszczanie w podwójnym osłabieniu zamknięci w tercji, broni Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)!
25'
Gdańszczanie w pełnym składzie
26'
Lotos znów zepchnięty do własnej tercji
[ICO]
27'
Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
[ICO]
27'
Wanat (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
[ICO]
27'
Naróg (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2+2 minutową.
27'
Znów zrobiło się ostro na lodzie.
[ICO]
27'
Zatko (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
[ICO]
28'
Bójka za bramką Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim)
[ICO]
28'
Smal (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
[ICO]
28'
Saur (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
[ICO]
28'
Rzadki widok, aż po trzech zawodników z obu drużyn na ławkach kar.
29'
Wrócił na lód Naróg (LOTOS PKH Gdańsk).
[ICO]
29'
Zamieszanie pod bramką Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim). Z kontrą 3 na 0 ruszyli oświęcimianie, ale górą Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)!
32'
Uderzał Pretnat (Re-Plast Unia Oświęcim), na raty broni Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
32'
W końcu moment wyrównanej walki, raz atakują gospodarze, raz goście
33'
Kowalówka (Re-Plast Unia Oświęcim) nie zdołał wykończyć kontry
33'
Kolejna interwencja Fucika (LOTOS PKH Gdańsk)
[ICO]
34'
Kolejna groźna akcja gości, a nad taflą... przeleciał gołąb
[ICO]
36'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) wyjechał z bramki i podał krążek pod drugą bramkę do Vitka. Golkiper Lotosu był blisko asysty, ale Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) nie zdołał wykorzystać okazji!
[ICO]
37'
Najpierw strzelał po kontrze Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk), a po chwili dobitkę na pustą bramkę fatalnie przestrzelił Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk)
[ICO]
39'
Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
40'
Mrozi krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
40'
Zatko (Re-Plast Unia Oświęcim) pod bramkę Fucika (LOTOS PKH Gdańsk), ale bramkarz Lotosu ubiegł rywala
40'
Koniec II tercji. Tym razem bez bramek. Unia nadal prowadzi z Lotosem 3:0
[ICO]
Znacznie bardziej wyrównana tercja, ale też sporo "brudniejsza". Momentami było więcej pojedynków fizycznych niż gry w hokeja. Sytuacja uspokoiła w drugiej części tej partii, a gracze obu drużyn mieli kilka sytuacji. Najlepszą zmarnował Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk), który przestrzelił na pustą bramkę.
41'
Rozpoczęła się III tercja
[ICO]
43'
Themar (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
43'
Kalan (Re-Plast Unia Oświęcim) ruszył z kontrą, ale ciałem powstrzymał go Havlik (LOTOS PKH Gdańsk)
[ICO]
43'
Kontra 2 na 1, ale Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) zatrzymał Przygodzkiego (Re-Plast Unia Oświęcim)
44'
Strzelał Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) w zamieszaniu pod bramką gości, ale broni Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim)
45'
Nie wykorzystali przewagi gdańszczanie
[ICO]
46'
Bezuska (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
[ICO]
45:41'
[1:3] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bilcik. W zamieszaniu strzał oddał Bilcik, a krążek wturlał się do bramki.
[ICO]
47'
"Jeszcze jeden!" - skandują kibice
49'
Naciskają gospodarze
[ICO]
49'
Przygodzki (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
[ICO]
49'
"Stocznia, Stocznia!" z trybun
50'
Strzelał po ładnej akcji Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk), ale nie dał się pokonać Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim)
51'
Goście już w komplecie
51'
Smal (LOTOS PKH Gdańsk) wzdłuż bramki, nie zdążył zamknąć Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk)
52'
Z prawej strony nad bramką uderzał Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk)
53'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) obok bramki
54'
Sędzia został trafiony krażkiem i upadł na taflę. Przerwa w grze
[ICO]
54'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
55'
Lotos zamknięty w tercji
56'
Przygodzki (Re-Plast Unia Oświęcim) kropnął potężnie, ale odbił krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
56'
Jeszcze 18 sekund gry gdańszczan w osłabieniu
58'
Atakują gdańszczanie, ale bez powodzenia
[ICO]
59'
Trener Ziętara wycofuje bramkarza.
59'
Zamieszanie pod bramką gości, ale nakrywa krążek Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim)
60'
Oblężenie bramki Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim)
[ICO]
59:41'
[1:4] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kowalówka. Z własnej tercji do pustej bramki.
60'
Koniec meczu. Lotos przegrał z Unią 1:4. Stan rywalizacji 3-1 dla Unii, w sobotę piąty mecz w Oświęcimiu.

• Nie będę się znęcał nad "znawcami" hokeja z tego forum

Wszystko co miałem napisać o tej rywalizacji umiesciłem w poście po ostatnim meczu.

• 14 10

• Ufff

I w końcu lod w Olivii wolny

• 8 14

• Cxas na zmiany...koniec sezonu

Nie ma co się oszukiwać, Unia dziś lepsza i to było widać w każdym elemencie...
    Także prezesi, lotos teraz do was należą decyzję: To co robi Yelakov nie skomentuję...brak słów do domu won, dziadki nasze #77,#73,#11 Chyba zakończą kariery... Dziękuję za sezon były wzloty upadki ale transfery to dno

• 25 10

• Szacun za walkę

Unia wyszła na mecz jak po swoje, w 1 tercji nie mieliśmy nic do powiedzenia. 2 i 3 tercja trochę zamazują rzeczywistą różnicę między drużynami. Nie ma przypadku, że grają zespoły z miejsc 2 i 7 po rundzie zasadniczej. Gdyby wynik był inny niż 0:3 to mecz w 2 ostatnich odsłonach wyglądałby inaczej. Tak czy inaczej wstydu nie ma, a tacy zawodnicy jak Garszyn, Saunders czy Oriechin robią różnicę.

• 22 3

• Nie wiem jak można było wejść w mecz tak jak dzisiaj zrobili to nasi zawodnicy. Porażka.

• 22 8

• Pierwsza tercja najgorsza w calym sezonie ,druga i trzecia chyba najlepsze w sezonie

Czy ta drużyna nie może zacząć grać od pierwszej minuty? Ktory to już mecz kiedy zaczynamy grać dopiero w drugiej tercji, albo po stracie 2-3 bramek. Trenerze, w koncu zrób coś z tym

• 4 11

• 100% racji

Pol

• 13 4

• Ty się módl lepiej abyś miał wogole drużynę hokejowa w następnym sezonie

• 14 8

• Unia robila co chciala, a my nie potrafilismy nawet porzadnienie wjechac do tercji. Tracimy krazki przed bramka, niedokladne podania 90%wznowien przegranych, zadnej dynamiki, systemu. Wzruszajacy byl doping kibicow pomimo niekorzystnego wyniku nie wiem czy to fanatyzm milosc do klubu czy ten popkorn serwuja z amfetamina zamiast soli. Ja sie poddalem i wyszedlem po 2 tercji. To byl ostatni mecz sezonu w Gdansku. Kibice chca wiecej jakosci w Stoczniowcu i wlke o najwyzsze cele

• 26 6

Klub zakończył działalność i wycofał się z rozgrywek po zakończeniu sezonu 2019/2020.

10 Zagłębie Sosnowiec 22 1 0 3 18 41:100 5

W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.