Lotos PKH Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim 1:4. Półfinał ucieka hokeistom

Rafał Sumowski
26 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Lotos PKH Gdańsk przegrał z zespołem Re-Plast Unia Oświęcim 1:4 (0:3, 0:0, 1:1) w hali "Olivia". W ćwierćfinale playoff Polskiej Hokej Ligi rywale prowadzą już 3-1. Mecz numer pięć w sobotę w Oświęcimiu. Jeśli gdańszczanie go przegrają, skończą sezon na 7. miejscu.

Re-Plast Unia Oświęcim Re-Plast Unia Oświęcim
33 Fucik - 55 Bilcik, 22 Havlik - 24 Steber, Rac 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz, 70 Krasowski - 66 Jełakow, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 93 Pesta, 71 Marzec; 90 Pichnarckik, 15 Naróg - 12 Smal, 21 Mocarski, 10 Stasiewicz
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Radzik, Pyrskała
Widzów: 1800
90 Saunders - 6 Zatko, 7 Pretnar - 12 Kowalówka, 93 Kalan, 9 Koblar; 4 Bezuska, 33 Saur - 81 Meidl, 87 Trandin, 11 Przygodzki; 5 Wanacki, 24 Luza - 96 Garszyn, 91 Oriechin, 88 Themar; 55 Noworyta, 32 Piotrowicz - 20 Malicki, 44 Krzemień, 10 Wanat
  • 45:41' Bilcik as. Vitek - Rac 5 na 4
  • 5:39' Wanat
  • 10:42' Przygodzki as. Trandin
  • 15:01' Garszyn
  • 59:41' Kowalówka

Pomeczowy komentarz trenerów:
Nic Zupancic (UNIA): Dobrze odpowiedzieliśmy na wczorajsza porażkę. Zagraliśmy bardzo dobrze, weszliśmy w spotkanie z dobrą energią. Poprawiliśmy to, o czym rozmawialiśmy i  zdobyliśmy trzy gole w pierwszej partii. Łatwiej było tak grać, daliśmy rywalom szanse dopiero pod koniec drugiej tercji. Mieli okazje, ale Clarke Saunders spisywał się znakomicie. W trzeciej tercji było sporo kar. Radziliśmy sobie w osłabieniu, ale gdańszczanie i tak zdobyli gola. Jeszcze nic nie jest przesądzone, trzeba wygrać cztery mecze, a ja jestem pewien, że Lotos w sobotę przyjedzie do nas zagrać mocno i to będzie najtrudniejsza potyczka tej serii.

Marek Ziętara(LOTOS): Na mecz, szczególnie w playoff, trzeba być gotowym od pierwszej do ostatniej minuty. Mam wrażenie, że w pierwszej tercji nie wszyscy byliśmy gotowi mentalnie. Kompletnie nam nie wyszła, to wszystko rozegrało się w głowach, nie w aspekcie fizycznym. Szybko straciliśmy bramkę i oddaliśmy rywalom przestrzeń i pole do gry. Wykorzystali naszą słabość w stu procentach zdobywając trzy gole na osiem strzałów. Zaczęliśmy grać dopiero w kolejnych 40 minutach - była walka, agresja, charakter i serce tej drużyny. Próbowaliśmy wrócić do meczu i mieliśmy ku temu okazje, mecz nabrał tempa. Niestety, nie udało nam się zdobyć bramki kontaktowej, choć mieliśmy czyste sytuacje. Najważniejsza jest teraz regeneracja. Mecz w Oświęcimiu to dla nas ostatnia szansa, by jeszcze wrócić w tym sezonie na nasz lód.

We wtorek gdańszczanie odnieśli pierwszą wygraną w serii, dziś mają szansę wyrównać stan rywalizacji. Niestety, wczorajszy triumf Lotos PKH przypłacił kontuzją Damiana Szurowskiego, który złamał dwa palce. Za niego w składzie Naróg. Do gry w dalszym ciągu nie jest zdolny ponadto Petr Polodna.

Lotos PKH Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim 2:1. Relacja, zdjęcia, oceny i wideo

Równocześnie prowadzimy relację z Ergo Areny, gdzie siatkarze Trefla Gdańsk w meczu PlusLigi mierzą się z MKS Będzin.

Trefl Gdańsk - MKS Będzin. Relacja Live

We wtorek w hali "Olivia" ok. 1800 widzów było świadkami prawdziwej hokejowej bitwy - dosłownie i w przenośni, bo po spotkaniu doszło do przepychanki pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Dziś również zapowiadają się ogromne emocje.

Obie ekipy już na lodzie. Za chwilę rozpocznie się mecz.
1'
Rozpoczęła się I tercja
1'
Pierwszy atak unitów odparty przez gospodarzy
2'
Zablokowany z prawej strony Mocarski (LOTOS PKH Gdańsk)
kara
3'
Wanacki (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
3'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) broni strzał Kalana (Re-Plast Unia Oświęcim).
4'
Kiepsko w przewadze gdańszczanie, nie mogą wyjść z tercji
5'
Za długo myślał co z krążkiem zrobić pod bramką rywali Rac
6'
Teslikiewicz skasował kontrę Unii
6'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) łapie krążek po strzale z prawej strony
5:39'
[0:1] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wanat. Celne i mocne uderzenie spod niebieskiej linii.
7'
Niedokładnie grają gdańszczanie.
8'
Mimo straty bramki, nie słabnie doping gdańskich kibiców
9'
Oblężenie pod bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk), na szczęście Lotos odparł atak
11'
Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) odbija krążek po strzale Jełakowa (LOTOS PKH Gdańsk), który nie mógł podawać, bo rywal rzucił mu się pod nogi
10:42'
[0:2] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Przygodzki. Trandin strzelał na bramkę, krążek parkanem odbił Fucik, ale skutecznie dobił Przygodzki.
11'
Trener Ziętara wziął czas.
12'
Krążek po strzale Raca odbija Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim)
15'
Zamieszanie pod bramką Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim), mocno pracował Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk), ale stracił krążek. Goście jadą z kontrą
15:01'
[0:3] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Garszyn. Sam przejechał całe lodowisko, wjechał między obrońców i posłał krążek pomiędzy parkanami Fucika.
16'
Przypomnijmy, że po drugim meczu serii w Oświęcimiu trener Ziętara nazwał stratę 3 bramek w jednej tercji "katastrofą". Niestety, mamy powtórkę.
18'
Nieskuteczny atak gdańszczan.
19'
Oriechin (Re-Plast Unia Oświęcim) sam nas sam, broni Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)!
19'
Kolejny atak unitów, Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) mrozi gumę.
20'
Strzelał Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk), dobijał Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk), ale wciąż niepokonany Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim). Świetna okazja gdańszczan
20'
Koniec I tercji. Unia prowadzi z Lotosem 3:0
Zupełnie inny początek spotkania niż we wtorek. Dominacja i zasłużone prowadzenie Unii. Gdańszczanie mieli w zasadzie jedną naprawdę dobrą sytuację bramkową, dopiero na koniec partii.
W przerwie na lodzie pojawił się samochód, w ramach prezentacji jednego ze sponsorów.
21'
Rozpoczęła się II tercja
kara
22'
Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
23'
Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) prosto w Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim)
kara
23'
Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
24'
Gdańszczanie w podwójnym osłabieniu zamknięci w tercji, broni Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)!
25'
Gdańszczanie w pełnym składzie
26'
Lotos znów zepchnięty do własnej tercji
kara
27'
Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
27'
Wanat (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
kara
27'
Naróg (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2+2 minutową.
27'
Znów zrobiło się ostro na lodzie.
kara
27'
Zatko (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
28'
Bójka za bramką Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim)
kara
28'
Smal (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
28'
Saur (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
28'
Rzadki widok, aż po trzech zawodników z obu drużyn na ławkach kar.
29'
Wrócił na lód Naróg (LOTOS PKH Gdańsk).
29'
Zamieszanie pod bramką Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim). Z kontrą 3 na 0 ruszyli oświęcimianie, ale górą Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)!
32'
Uderzał Pretnat (Re-Plast Unia Oświęcim), na raty broni Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
32'
W końcu moment wyrównanej walki, raz atakują gospodarze, raz goście
33'
Kowalówka (Re-Plast Unia Oświęcim) nie zdołał wykończyć kontry
33'
Kolejna interwencja Fucika (LOTOS PKH Gdańsk)
34'
Kolejna groźna akcja gości, a nad taflą... przeleciał gołąb
36'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) wyjechał z bramki i podał krążek pod drugą bramkę do Vitka. Golkiper Lotosu był blisko asysty, ale Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) nie zdołał wykorzystać okazji!
37'
Najpierw strzelał po kontrze Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk), a po chwili dobitkę na pustą bramkę fatalnie przestrzelił Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk)
kara
39'
Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
40'
Mrozi krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
40'
Zatko (Re-Plast Unia Oświęcim) pod bramkę Fucika (LOTOS PKH Gdańsk), ale bramkarz Lotosu ubiegł rywala
40'
Koniec II tercji. Tym razem bez bramek. Unia nadal prowadzi z Lotosem 3:0
Znacznie bardziej wyrównana tercja, ale też sporo "brudniejsza". Momentami było więcej pojedynków fizycznych niż gry w hokeja. Sytuacja uspokoiła w drugiej części tej partii, a gracze obu drużyn mieli kilka sytuacji. Najlepszą zmarnował Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk), który przestrzelił na pustą bramkę.
41'
Rozpoczęła się III tercja
kara
43'
Themar (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
43'
Kalan (Re-Plast Unia Oświęcim) ruszył z kontrą, ale ciałem powstrzymał go Havlik (LOTOS PKH Gdańsk)
43'
Kontra 2 na 1, ale Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) zatrzymał Przygodzkiego (Re-Plast Unia Oświęcim)
44'
Strzelał Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) w zamieszaniu pod bramką gości, ale broni Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim)
45'
Nie wykorzystali przewagi gdańszczanie
kara
46'
Bezuska (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
45:41'
[1:3] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bilcik. W zamieszaniu strzał oddał Bilcik, a krążek wturlał się do bramki.
47'
"Jeszcze jeden!" - skandują kibice
49'
Naciskają gospodarze
kara
49'
Przygodzki (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
49'
"Stocznia, Stocznia!" z trybun
50'
Strzelał po ładnej akcji Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk), ale nie dał się pokonać Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim)
51'
Goście już w komplecie
51'
Smal (LOTOS PKH Gdańsk) wzdłuż bramki, nie zdążył zamknąć Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk)
52'
Z prawej strony nad bramką uderzał Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk)
53'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) obok bramki
54'
Sędzia został trafiony krażkiem i upadł na taflę. Przerwa w grze
kara
54'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
55'
Lotos zamknięty w tercji
56'
Przygodzki (Re-Plast Unia Oświęcim) kropnął potężnie, ale odbił krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
56'
Jeszcze 18 sekund gry gdańszczan w osłabieniu
58'
Atakują gdańszczanie, ale bez powodzenia
59'
Trener Ziętara wycofuje bramkarza.
59'
Zamieszanie pod bramką gości, ale nakrywa krążek Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim)
60'
Oblężenie bramki Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim)
59:41'
[1:4] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kowalówka. Z własnej tercji do pustej bramki.
60'
Koniec meczu. Lotos przegrał z Unią 1:4. Stan rywalizacji 3-1 dla Unii, w sobotę piąty mecz w Oświęcimiu.

• 10 18

• Jezeli mowa o przyszłych transferach to żeby ściągnąć kogoś wartościowego potrzeba bardzo dużo kasy, dlaczego? Powód jest jeden, położenie na mapie Polski, po prostu dojazdy na sam dół i powroty po meczach męczą, o czym sami zawodnicy wspominali w wywiadach np, Szurowski, Drugi powód to sędziowie którzy ewidentnie nie lubią stoczni, i pokazali nie raz ze nawet w oliwi potrafią zaczarowac, Nie wiem jak będzie ale kto uwielbia te dyscypline to dalej będzie chodził, a póki co podziękowania dla chłopaków za. Sezon,

• 28 3

• Lotos nie ma juniorów !!!

• 2 10

• Nie będę się znęcał nad "znawcami" hokeja z tego forum (1)

Wszystko co miałem napisać o tej rywalizacji umiesciłem w poście po ostatnim meczu.

• 14 10

• Nie bądź taki mądry człowieku. Trochę ogłady ...

• 6 9

• Ufff

I w końcu lod w Olivii wolny

• 8 14

• Cxas na zmiany...koniec sezonu (4)

Nie ma co się oszukiwać, Unia dziś lepsza i to było widać w każdym elemencie...
    Także prezesi, lotos teraz do was należą decyzję: To co robi Yelakov nie skomentuję...brak słów do domu won, dziadki nasze #77,#73,#11 Chyba zakończą kariery... Dziękuję za sezon były wzloty upadki ale transfery to dno

• 9 1

• Może i racja ale wg mnie akurat #11 dzisiaj bardzo brakowało.

• 11 0

• Szacun za walkę (2)

Unia wyszła na mecz jak po swoje, w 1 tercji nie mieliśmy nic do powiedzenia. 2 i 3 tercja trochę zamazują rzeczywistą różnicę między drużynami. Nie ma przypadku, że grają zespoły z miejsc 2 i 7 po rundzie zasadniczej. Gdyby wynik był inny niż 0:3 to mecz w 2 ostatnich odsłonach wyglądałby inaczej. Tak czy inaczej wstydu nie ma, a tacy zawodnicy jak Garszyn, Saunders czy Oriechin robią różnicę.

• 22 3

• Garszyn i Oriechin zostali wywaleni z Sosnowca parę tygodni temu m (1)

Bo nic nie grali.
      A w Unii jakoś odżyli, na nasze nieszczęście.

• 3 0

• Bo jak trafili na takiego specjalistę jak Koziołek to co się dziwić. Jedni odzywają inni nie umieją z tercji wyjechać.

• 3 0

• (1)

Nie wiem jak można było wejść w mecz tak jak dzisiaj zrobili to nasi zawodnicy. Porażka.

• 22 8

• to juz wiesz ...

można - można

• 4 10

• Pierwsza tercja najgorsza w calym sezonie ,druga i trzecia chyba najlepsze w sezonie (2)

Czy ta drużyna nie może zacząć grać od pierwszej minuty? Ktory to już mecz kiedy zaczynamy grać dopiero w drugiej tercji, albo po stracie 2-3 bramek. Trenerze, w koncu zrób coś z tym

• 4 11

• Trzeba zdobyć kolejnych sponsorów i miasto powinno w końcu coś dać na drużynę bo kasa na lód to za mało (1)

• 16 2

• Niestety kasa dużo zmienia, pamiętam taki mecz z Unią, chyba nawet z ubiegłego sezonu, że oni rzucali kijami w naszych, bo taką nędzę grali, a teraz proszę bardzo, może powalczą o mistrzostwo.

• 18 0

• (2)

Unia robila co chciala, a my nie potrafilismy nawet porzadnienie wjechac do tercji. Tracimy krazki przed bramka, niedokladne podania 90%wznowien przegranych, zadnej dynamiki, systemu. Wzruszajacy byl doping kibicow pomimo niekorzystnego wyniku nie wiem czy to fanatyzm milosc do klubu czy ten popkorn serwuja z amfetamina zamiast soli. Ja sie poddalem i wyszedlem po 2 tercji. To byl ostatni mecz sezonu w Gdansku. Kibice chca wiecej jakosci w Stoczniowcu i wlke o najwyzsze cele

• 26 6

• Ok wynik kiepski ale akurat 3 tercja najlepsza, poza tym ciężko tak się rozstać do następnego sezonu, a tak może być, oby nie.

• 9 0

• W trakcie meczu wychodzą tylko p.... dy

Prawdziwy kibic jest z drużyną do końca. Tyle ci powiem.

• 6 0

• lotos phk gdansk

nie ma torunia nie ma gdanska hip hip hura graja sami swoi tychy oswiecim podhale nowy targ jkh gks jastrzebie re plas unia oswiecim ktoremu mozna przy pisac miano czarnego konia re plast unia oswiecim bedzie nowy mistrz polski

• 2 28

• Powiem krotko (5)

Nie cierpię zarządu, ale mam nadzieje ze dziś to nie był ostatni mecz ekstra klasy na Oliwii.