Lotos PKH Gdańsk - Unia Oświęcim 6:3. Skandaliczny faul bramkarza

Lotos PKH Gdańsk

Petr Polodna miał udział przy 3 z 6 bramek Lotosu PKH.
Petr Polodna miał udział przy 3 z 6 bramek Lotosu PKH. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Lotos PKH Gdańsk pokonał u siebie Re-Plast Unię Oświęcim 6:3 (2:0, 2:1, 2:2). To ważne i efektowne zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem w Polskiej Hokej Lidze. Spotkania nie dokończył Josef Vitek po tym, gdy został uderzony przez bramkarza gości. Na lodzie pojawiła się krew, a Clarke Saunders otrzymał karę meczu.

LOTOS PKH Gdańsk

33 Fucik; 55 Bilcik, 44 Szurowski - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz, 70 Krasowski - 10 Stasiewicz, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 93 Pesta, 71 Marzec; 15 Naróg, 12 Smal - 21 Mocarski, 4 Wołoszyk

Re-Plast Unia Oświęcim

90 Saunders; 45 Lipiński; 5 Wanacki, 7 Pretnar - 9 Koblar, 93 Kalan, 20 Malicki; 4 Bezuska, 24 Luza - 12 S.Kowalówka, 87 Trandin, 11 Przygodzki; 33 Saur, 6 Zatko - 16 Protasenia, 10 Wanat, 88 Temar; 18 Noworyta - 32 Piotrowicz, 14 Prusak, 66 Raska

[ICO]
Gdańszczanie zagrają bez trzech kontuzjowanych graczy. Poza kadrą są: Havlik, Jełakow i Popow.
Lotos PKH Gdańsk zajmuje 6. miejsce na półmetku sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi. To pozytywne zaskoczenie.

- Wyniki mamy ponad stan, gdyż są lepsze niż zakładaliśmy. Marzymy o tym, aby być jak najwyżej w tabeli i w play-off nie trafić od razu na pierwszy lub drugi zespół - mówi prezes Bartosz Purzyński.

Hokeiści Lotosu zaskoczyli prezesa

Gdańszczanie mają za sobą zwycięstwo w Janowie, gdzie pokonali Naprzód aż 10:2.

Naprzód Janów - Lotos PKH Gdańsk 2:10. Relacja, oceny

Z Unią Lotos mierzył się w tym sezonie dwukrotnie. U siebie przegrał po dogrywce 1:2, a na wyjeździe wygrał 4:3. Dziś również zapowiadają się wielkie emocje.

Lotos PKH Gdańsk. Wszystkie wyniki z tego i poprzednich sezonów

[ICO]
Równolegle od godz. 17:15 prowadzić będziemy relację z meczu piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków - Lechia Gdańsk.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk. Relacja Live.

1'
Rozpoczęła się I tercja.
3'
Od pierwszej minuty akcje od bramki do bramki, ale kasowane przez obrońców.
3'
Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) przerywa akcję za bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
[ICO]
3:49'
[1:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Polodna. Akcję zaczął Pastryk prawą stroną, wjechał za bramkę i podał do Stebera. Ten podał do Vitka, a Czech pociągnął z niebieskiej. Tor lotu krążka przed bramką Saundersa zmienił jeszcze Polodna.
[ICO]
6'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
6'
Strzał na bramkę Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) ten odbija i krążek za lodowiskiem.
6'
Pretnar (Re-Plast Unia Oświęcim) uderzał z niebieskiej linii, obok bramki Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
7'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) mrozi krążek po strzale. 31 sekund do końca gry gdańszczan w osłabieniu.
8'
Luza (Re-Plast Unia Oświęcim) z dystansu obok bramki.
8'
Gdańszczanie w komplecie.
[ICO]
8'
Już nie. Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
8'
Sporo ostrej walki w narożnikach pod bandami.
10'
Koniec kary dla Gołowina (LOTOS PKH Gdańsk).
[ICO]
10:11'
[2:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitek. Podanie spod niebieskiej linii. Vitek posłał krążek przy prawym, odkrytym słupku.
14'
Saur (Re-Plast Unia Oświęcim) spod niebieskiej, ale nie zagroził Fucikowi (LOTOS PKH Gdańsk).
[ICO]
14'
Cały czas głośny doping gdańskich kibiców.
16'
Za mocne podanie do Danieluka (LOTOS PKH Gdańsk).
[ICO]
16'
Wanat (Re-Plast Unia Oświęcim) z najbliższej odległości, ale znakomicie interweniuje Fucik (LOTOS PKH Gdańsk), który łapie krążek.
17'
Goście z dystansu, ale krążek znów w rękawicy Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
[ICO]
18'
"Stocznia, Stocznia, my czekamy na zdobycie trzeciej bramy" - śpiewają kibice.
18'
Obrońcy powstrzymali wjeżdżającego do tercji Polodne (LOTOS PKH Gdańsk).
[ICO]
20'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Gdańszczanie mają pretensje do arbitrów.
20'
Koniec I tercji. Lotos PKH Gdańsk prowadzi u siebie z Re-Plast Unią Oświęcim 2:0
[ICO]
Za nami intensywne 20 minut. Unia wydaje się jednak pogubiona w konstruowaniu ataków. Większość z nich jest przerywana przez gdańszczan lub krążek ląduje po nich w rękawicy Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Z kolei gospodarze są skuteczni i po dwóch akcjach czeskiego ataku, prowadzą 2:0. Trzeba też podkreślić, że miejscowi nie dają się zaskoczyć podczas gry w osłabieniu.
[ICO]
Równolegle prowadzimy relację z meczu piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków - Lechia Gdańsk.

21'
Rozpoczęła się II tercja.
[ICO]
20:47'
[2:1] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki S.Kowalówka. Goście wykorzystali przewagę liczebną. Zamek w tercji gdańszczan i strzał z najbliższej odległości.
23'
Themar wpadł w Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) i przesunęli bramkę.
[ICO]
23'
Z trybun delikatnie to ujmując, nieprzychylne uwagi w stosunku do sędziów.
24'
Rzucili się do ataku gospodarze.
[ICO]
25'
Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
[ICO]
25'
Czwarta kara dla gospodarzy, goście jeszcze ani razu nie grali w osłabieniu.
[ICO]
26'
Wydawało się, że Wanat (Re-Plast Unia Oświęcim) faulował jednego z gdańszczan. Gramy dalej, kibice gwiżdżą na arbitrów i skandują co myślą o ich decyzjach.
27'
Lotos PKH już w komplecie.
27'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) na posterunku przy kolejnej próbie gości.
[ICO]
26:39'
[3:1] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Danieluk. Akcja prawą stroną. Marzec do środka, zamieszanie pod bramką i Danieluk pakuje krążek do siatki upadając na lód.
30'
Bilcik (LOTOS PKH Gdańsk) zatrzymał na raty kontrę gości.
30'
Gdańszczanie szukają czwartej bramki.
[ICO]
31'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) sam na sam, ale zamiast strzelać podał do Stebera (LOTOS PKH Gdańsk) i nie udało się skutecznie zamknąć akcji.
[ICO]
32'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) do najeżdżającego Vitka, ale Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) odbił krążek!
33'
Kolejna bramka dla gdańszczan wisi w powietrzu.
34'
Zgubił krążek Wanat (Re-Plast Unia Oświęcim), kontra gdańszczan przerwana faulem. Pierwsza kara dla Unii.
[ICO]
34'
Luza (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
34'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) po wznowieniu, ale jego strzał z dystansu blokuje Kalan (Re-Plast Unia Oświęcim).
35'
Zamek w tercji gości.
35'
Faulowany w narożniku Steber (LOTOS PKH Gdańsk).
[ICO]
35'
Bezuska (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
[ICO]
35'
Goście 44 sekundy w podwójnym osłabieniu.
35'
Tesliukiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) po lodzie, ale zablokowany.
36'
Wrócił na lód Luza (Re-Plast Unia Oświęcim).
36'
Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) mrozi krążek.
[ICO]
37'
Urazu nabawił się Protasenja.
37'
Lehmann (LOTOS PKH Gdańsk) z niebieskiej, broni Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim).
40'
Groźnie pod bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk), ale na raty łapie krążek.
[ICO]
40'
Protasenja (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
[ICO]
39:39'
[4:1] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Polodna. Szybko wykorzystana przewaga. Polodna dobija po strzale Stebera.
39'
Koniec II tercji. Lotos PKH prowadzi z Unią 4:1
[ICO]
Unia rozpoczęła II tercję od zdobycia bramki i wydawało się, że będzie dążyć do wyrównania. Gdańszczanie nie stracili jednak animuszu. Gdyby nie interwencje Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim), mogliby prowadzić jeszcze wyżej. Było sporo uwag do sędziów. Goście pierwszą karę otrzymali w 34. minucie. Do końca tercji dostali ich w sumie trzy, przy czym jedną z przewag wykorzystali gospodarze.
41'
Rozpoczęła się III tercja
[ICO]
40:37'
[4:2] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Piotrowicz. Pociągnął z dystansu i zaskoczył Fucika. Znów goście zaczynają tercję od zdobycia bramki.
[ICO]
42'
Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) uderzył Vitka w głowę a ten upadł na taflę. Będzie kara meczu. Gwizdy z trybun, a zawodnicy obu drużyn stoją nad Vitkiem.
42'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) opuszcza taflę w asyście kolegów. Nie wygląda jakby był w stanie dalej grać.
[ICO]
42'
Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą meczu. Do bramki wchodzi Lipinski.
42'
Gra została wznowiona. Z lodu trzeba było zmyć krew.
44'
Napierają na bramkę gości gdańszczanie.
[ICO]
45'
Podanie do Krasowskiego (LOTOS PKH Gdańsk) przy słupku, ale ten chybił.
[ICO]
45'
Wanat (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
48'
Gdańszczanie nie wykorzystali przewagi.
49'
Strzela Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk), ale parkanem odbija krążek Lipiński (Re-Plast Unia Oświęcim).
[ICO]
49'
Szurowski (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
[ICO]
49:53'
[5:2] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stasiewicz. Najechał z lewej strony i potężnie pociągnął na długi słupek. Bramka zdobyta w osłabieniu!
53'
Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) 1 na 1, broni Lipiński (Re-Plast Unia Oświęcim).
54'
Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk), parkanami odbija Lipiński (Re-Plast Unia Oświęcim).
[ICO]
55'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Za dużo graczy na lodzie.
56'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) łapie krążek po strzale jednego z rywali.
56'
Pretnar (Re-Plast Unia Oświęcim) z niebieskiej, niecelnie
56'
57'
[ICO]
56:23'
[6:2] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pesta. Chwilę po zejściu z kary. Zamieszanie pod bramką gości i na raty pokonany Lipiński.
[ICO]
58'
Wszyscy kibice oglądają już mecz na stojąco.
[ICO]
59:08'
[6:3] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kalan. Trafił po lodzie, pomiędzy parkanami Fucika.
[ICO]
60'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
60'

11 Naprzód Janów 24 0 0 0 24 23:171 0

Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.

Tabela wprowadzona: 2019-12-02

Wyniki 27 kolejki:

• LOTOS PKH GDAŃSK - Re-Plast Unia Oświęcim 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)
  • GKS Katowice - Naprzód Janów Katowice 8:0 (2:0, 2:0, 4:0)
  • Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
  • JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
  • Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

15.12 (nd) godz.17:00 LOTOS PKH Gdańsk typuj Podhale Nowy Targ
06.12 (pt) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk 2:2 2:1 w rzutach karnych GKS Tychy LIVE!
03.12 (wt) godz.19:00 Zagłębie Sosnowiec 1:4 LOTOS PKH Gdańsk