• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Lacrosse

16 maja w Gdyni, na boisku A Gdyńskiego Centrum Sportu, zostanie rozegrany turniej widowiskowej dyscypliny sportowej - LACROSSE. Będzie to ostatni turniej Polskiej Ligi Lacrosse 2 sezonu 2014/2015 w której występuję miejscowa drużyna Korsarze Trójmiasto Lacrosse Club. Na gdyńskich boiskach rozegra się walka o awans do pierwszej ligi. Gospodarze turnieju - Korsarze Trójmiasto będą gościć drużyny z Katowic oraz Łodzi. Pewne jest tylko to, że o awansie zadecyduje ostatni mecz turnieju. Aktualnym lider tabeli zespół Ravens Łódź, wyprzedza zespół Legion Katowice tylko lepszym bilansem bramkowym.

Zespół z Trójmiasta aktualnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli ale to nadal niebezpieczny i nieprzewidywalny przeciwnik. Wynik spotkań Korsarzy z łodzianami i katowiczanami będzie miał znaczenie, która drużyna awansuje, tylko w przypadku, gdy w meczu pomiędzy zainteresowanymi dojdzie do dogrywki i podziału punktów. ( W Lacrosse za zwycięstwo otrzymuje się 3 punkty. W przypadku dogrywki następuje podział punktów: porażka 1 pkt. zwycięzca 2pkt) Ze względu na fakt, iż do dogrywek w Lacrosse dochodzi dość często, żaden zespół nie ma zamiaru kalkulować w meczu z Korsarzami.

Harmonogram meczów:

10:00 Korsarze Trójmiasto vs Ravens Łódź
12:00 Korsarze Trojmiasto vs AZS Legion Katowice

14:00 *FINAŁ PLL2* - Ravens Łódź vs AZS Legion Katowice

*Gdyńskie Centrum Sportu, ul. Olimpijska 5/9, Boisko A, wstęp wolny*
*Rafał Derewicz* - trener i zawodnik Korsarzy Trójmiasto Lacrosse Club "Turniejem w Gdyni kończymy sezon, który przyniósł nam wiele rozczarowań. Rok temu, skończyliśmy debiutancki sezon na drugiej pozycji w lidze i mieliśmy spore apetyty na więcej. Ogromnie żałuję, że w FINALE PLL2, w Gdyni, to nie my będziemy walczyć o awans. Mieliśmy świetny początek sezonu, pogubiliśmy się jednak z formą i nastawieniem w czasie przerwy zimowej. Teraz to wszystko odbudowujemy i atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Nastawienie na turniej jest bardzo pozytywne. Chcemy przede wszystkim pokazać się z dobrej strony naszym kibicom i czerpać przyjemność z gry. Strat do zespołów z Łodzi i Katowic nie da się już w tabeli odrobić ale w Lacrossie nie ma meczy o nic. Będziemy walczyć o zwycięstwo wszystkimi środkami jakimi dysponują Korsarze. Chcemy zakończyć ten sezon dobrym widowiskiem pod względem sportowym i organizacyjnym. Turniej ten będzie doskonałą okazją by na żywo poznać tą nadal mało znaną dyscyplinę sportu. Po ostatnim turnieju drużyna Korsarzy Trójmiasto przejdzie w tryb szerokiej rekrutacji nowych zawodników na kolejny sezon.Zapraszam wszystkich do Gdyni!"

*Korsarze Trójmiasto Lacrosse Club: *Jedyna na Pomorzu drużyna Lacrosse, założona w 2012 roku, występująca w Polskiej Lidzie Lacrosse 2.

* Lacrosse (fr. la crosse - zakrzywiony kij): *Kanadyjski sport narodowy, pochodzenia indiańskiego. Rozgrywany na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnego kija, piłki w bramce przeciwnika. W latach 1904 i 1908 konkurencja olimpijska. Uznawany za pierwowzór hokeja na lodzie.

Przeczytaj także

Opinie

01.06 g.18.00
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
03.06 g.12.00
Cartusia Kartuzy
03.06 g.16.00
Vineta Wolin
03.06 g.16.30
ebebe PSŻ Poznań
28.05 g.14.00
Juvenia Kraków
28.05 g.14.00
ebebe PSŻ Poznań
27.05 g.17.30
Piast Gliwice
3:0 po walkowerze
27.05 g.17.00
Sokół Kleczew
27.05 g.15.00
Budo 2011 Aleksandrów Łódzki