stat
Impreza już się odbyła

Lacrosse

16 maja w Gdyni, na boisku A Gdyńskiego Centrum Sportu, zostanie rozegrany turniej widowiskowej dyscypliny sportowej - LACROSSE. Będzie to ostatni turniej Polskiej Ligi Lacrosse 2 sezonu 2014/2015 w której występuję miejscowa drużyna Korsarze Trójmiasto Lacrosse Club. Na gdyńskich boiskach rozegra się walka o awans do pierwszej ligi. Gospodarze turnieju - Korsarze Trójmiasto będą gościć drużyny z Katowic oraz Łodzi. Pewne jest tylko to, że o awansie zadecyduje ostatni mecz turnieju. Aktualnym lider tabeli zespół Ravens Łódź, wyprzedza zespół Legion Katowice tylko lepszym bilansem bramkowym.

Zespół z Trójmiasta aktualnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli ale to nadal niebezpieczny i nieprzewidywalny przeciwnik. Wynik spotkań Korsarzy z łodzianami i katowiczanami będzie miał znaczenie, która drużyna awansuje, tylko w przypadku, gdy w meczu pomiędzy zainteresowanymi dojdzie do dogrywki i podziału punktów. ( W Lacrosse za zwycięstwo otrzymuje się 3 punkty. W przypadku dogrywki następuje podział punktów: porażka 1 pkt. zwycięzca 2pkt) Ze względu na fakt, iż do dogrywek w Lacrosse dochodzi dość często, żaden zespół nie ma zamiaru kalkulować w meczu z Korsarzami.

Harmonogram meczów:

10:00 Korsarze Trójmiasto vs Ravens Łódź
12:00 Korsarze Trojmiasto vs AZS Legion Katowice

14:00 *FINAŁ PLL2* - Ravens Łódź vs AZS Legion Katowice

*Gdyńskie Centrum Sportu, ul. Olimpijska 5/9, Boisko A, wstęp wolny*
*Rafał Derewicz* - trener i zawodnik Korsarzy Trójmiasto Lacrosse Club "Turniejem w Gdyni kończymy sezon, który przyniósł nam wiele rozczarowań. Rok temu, skończyliśmy debiutancki sezon na drugiej pozycji w lidze i mieliśmy spore apetyty na więcej. Ogromnie żałuję, że w FINALE PLL2, w Gdyni, to nie my będziemy walczyć o awans. Mieliśmy świetny początek sezonu, pogubiliśmy się jednak z formą i nastawieniem w czasie przerwy zimowej. Teraz to wszystko odbudowujemy i atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Nastawienie na turniej jest bardzo pozytywne. Chcemy przede wszystkim pokazać się z dobrej strony naszym kibicom i czerpać przyjemność z gry. Strat do zespołów z Łodzi i Katowic nie da się już w tabeli odrobić ale w Lacrossie nie ma meczy o nic. Będziemy walczyć o zwycięstwo wszystkimi środkami jakimi dysponują Korsarze. Chcemy zakończyć ten sezon dobrym widowiskiem pod względem sportowym i organizacyjnym. Turniej ten będzie doskonałą okazją by na żywo poznać tą nadal mało znaną dyscyplinę sportu. Po ostatnim turnieju drużyna Korsarzy Trójmiasto przejdzie w tryb szerokiej rekrutacji nowych zawodników na kolejny sezon.Zapraszam wszystkich do Gdyni!"

*Korsarze Trójmiasto Lacrosse Club: *Jedyna na Pomorzu drużyna Lacrosse, założona w 2012 roku, występująca w Polskiej Lidzie Lacrosse 2.

* Lacrosse (fr. la crosse - zakrzywiony kij): *Kanadyjski sport narodowy, pochodzenia indiańskiego. Rozgrywany na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnego kija, piłki w bramce przeciwnika. W latach 1904 i 1908 konkurencja olimpijska. Uznawany za pierwowzór hokeja na lodzie.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
08.04
King Szczecin
0:0 mecz odwołany
11.04
0:0 mecz odwołany
Anwil Włocławek
11.04
HydroTruck Radom
0:0 mecz odwołany
15.04
0:0 mecz odwołany
Stelmet Enea BC Zielona Góra
19.04
0:0 mecz odwołany
MKS Dąbrowa Górnicza
05.04
MKS Dąbrowa Górnicza
0:0 mecz odwołany
04.04
Enea Astoria Bydgoszcz
0:0 mecz odwołany
30.03 g.17.30
HydroTruck Radom
29.03 g.15.00
Legia Warszawa
24.03 g.20.30
Polski Cukier Toruń