SMS pokonała Spójnię w derbach I ligi

7 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Bartosz Kowalczyk był najskuteczniejszym graczem  I-ligowych derbów szczypiornistów. Bartosz Kowalczyk był najskuteczniejszym graczem  I-ligowych derbów szczypiornistów.

SMS Gdańsk dalej zaskakuje. Szczypiorniści tego klubu pokonali w I-ligowych derbach Trójmiasta Kar-Do Spójnię 26:25 (12:13). Mecz w Gdyni był bardzo wyrównany, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył na pół minuty przed końcem starcia Arkadiusz Moryto. Kolejną wygraną w I lidze kobiet zapisały na swoim koncie piłkarki ręczne AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk, które pokonały na wyjeździe KPR Kobierzyce 26:25 (13:13).

Kar-Do Spójnia Gdynia - SMS Gdańsk 25:26 (13:12)

KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Derdzikowski 5, Szlinger 5, Rychlewski 4, Wróbel 4, Bielec, Chyła 1, Naus, Nazimek, Nowaliński 2, Staniszewski 4, Stelmasik, Kowalski.

SMS: Skrzyniarz, Ram, Szot - Kowalczyk 7, Majdziński 6, Moryto 6, Myszk, Bekisz 2, Kawka 4, Skwierawski, Pawłowski, Brukwicki 1, Pietruszko, Szała.

Bohaterowie derbów szczypiornistów przystępowali do sobotniego spotkania w odmiennych nastrojach. Zawodniczy Kar-Do Spójni chcieli przerwać złą passę, która trwa od trzech kolejek. W tym czasie nie byli w stanie wygrać.

- Nie da się ukryć, że staramy się wyjść z dołka, do którego niedawno wpadliśmy. Niestety nie udaje się nam to. Z drugiej strony zagraliśmy z rywalem, który ostatnio spisuje się bardzo dobrze, co potwierdził także w sobotę - mówi Marcin Markuszewski, trener Kar-Do Spójni.

Natomiast SMS niespodziewanie zremisował w środku tygodnia z walczącym o czołowe miejsca w I lidze zespołem z Malborka. Każdy punkt jest dla tej drużyny na wagę wyjścia ze strefy spadkowej I ligi.

Derby rozpoczęły się od bramek Miłosza BekiszaMacieja Majdzińskiego (0:2). Kiedy dwa razy pod rząd na listę strzelców wpisał się Wiktor Kawka gdańszczanie prowadzili już 5:2.

W 12 min. mieliśmy jednak remis 5:5 i tak już do końca pierwszej połowy wynik wskazywał na wyrównaną walkę. Na początku drugiej Szymon NowalińskiMateusz Wróbel sprawili, że to gdynianie prowadzili 15:13. Sytuacja zmieniła się pomiędzy 47 i 49 min. Trzy bramki zdobył wówczas Bartosz Kowalczyk (20:22). I tym razem nie udało się utrzymać przewagi.

Ostatnią minutę oba zespoły rozpoczęły przy remisie 25:25. Piłkę miał SMS, a ona w końcu trafiła w ręce Arkadiusza Morytki. Ten pewnie rzucił ze skrzydła i zdobył ostatnią bramkę w meczu.

- Cieszy to, że wytrzymaliśmy psychicznie w nerwowej końcówce i potrafiliśmy wygrać. Widać, że moi zawodnicy dojrzewają sportowo, a to odbija się na wynikach - mówi Marcin Pilch, trener SMS.

Co prawda na zegarze pozostało jeszcze pół minuty, a przy piłce była Spójnia jednak ta nie znalazła już drogi do siatki.

- Graliśmy cały mecz na styku. Fragmentami mógł on się podobać. Niestety to były tylko fragmenty. O końcowym wyniku zadecydowały nasze stare błędy. Daliśmy sobie rzucić bardzo łatwą bramkę. Poszyliśmy do ataku mając piłkę na remis i sporo czasu jednak niepotrzebnie się spieszyliśmy, zagraliśmy indywidualnie a to poskutkowało złymi decyzjami - uważa Markuszewski.

Pozostałe wyniki 20. kolejki
KAR-DO SPÓJNIA Gdynia - SMS ZPRP Gdańsk 25:26 (13:12)
Henri Lloyd Brodnica - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:26 (13:10)
Meble Wójcik Elbląg - Warmia Traveland Olsztyn 31:30 (15:13)
MKS Poznań - Warszawianka Warszawa 25:24 (16:13)
Polski Cukier Pomezania Malbork - AZS AWF Biała Podlaska 34:27 (15:11)
Vetrex Sokół Kościerzyna - Wolsztyniak Wolsztyn 22:20
Borodino Legionowo - Real Astromal Leszno 32:25 (14:13)

14. AZS AWF Biała Podlaska 20 2 1 17 507:623 5

KPR Kobierzyce - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 25:26 (13:13)

AZS ŁĄCZPOL AWFiS: Skonieczna, Obrębalska - Karwecka 5, Orzłowska 3, Lipska 1, Gelińska 1, Osadcza 2, Pesel 4, Siódmiak 4, Ciura 3, Maszota 3, Klonowska

Po kolejne zwycięstwo sięgnęły szczypiornistki AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego wybrały się tym razem do Kobierzyc. I tam, podobnie jak w derbach szczypiornistów, kibice obejrzeli bardzo wyrównane starcie.

Do przerwy (13:13), tak jak w ostatniej minucie (25:25) na tablicy wyników widniał remis.
26:25 (13:13). Decydującą akcję mógł wykonać zespół z Kobierzyc, który znajdował się przy piłce. Gdańszczanki zaliczyły jednak przechwyt, a po nim wyprowadziły akcję, którą trafieniem zwieńczyła Urszula Lipska.

- Najważniejsze, że wygraliśmy. Starcie było dziwne. Z jednej i drugiej strony pojawiała się masa błędów. Nie wiadomym było, jak to się zakończy. Na szczęście to my mamy dwa punkty. Musimy jednak ponownie zweryfikować nasze poczynania i wyeliminować błędy - twierdzi Ciepliński.

Wyniki 17 kolejki

• AZS UMCS Lublin - Polonia Kępno 28:29 (12:13)
  • SMS ZPRP Płock - Słupia Słupsk 30:26 (12:15)
  • KPR Kobierzyce - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 25:26 (13:13)
  • Korona Handball Kielce - Sparta Oborniki 36:15 (19:6)
  • AZS AWF Warszawa - Dwójka Profil Nowy Sącz 27:22 (16:11)
  • UKS PCM Kościerzyna - Jutrzenka Płock (przełożony na 1.04)

Opinie (6)

• Czemu Kościerzyna przekłada mecze!??

• 2 1

• Kolejna przykra niespodzianka ze strony Spójni.

Niestety, końca kryzysu nie widać.

• 4 0

• Brawo

Widać, iż kilku chłopaków z SMS już jest w miarę ułożonych. Niech tylko dobrze wybiorą.

• 3 1

• Szkoda

Kolejna porażka Spójni. Znów kłaniają się głupie błędy... Chłopaki z SMS waleczne, dużo potrafią, gratulacje dla nich, bo zwyczajnie zasłużyli na 2 punkty. Oby nasza piłka ręczna - a zwłaszcza w 3mieście - miała z nich dużo pożytku. Gratulacje też dla dziewczyn z Gdańska za ważne punkty.

• 5 0

• Szkoda ze pusto na trybunach. (1)

Mecz walki, niestety nie wyszło choć było bardzo blisko... Wierze że oprócz kibiców sami zawodnicy też pragnęli zwycięstwa... Fajnie by było gdyby więcej kibiców przychodziło na trybuny, bo trochę tam pusto i cicho było. Może gdyby jakiś doping powstał i tchnął trochę sił w ten zespół??? Może ruszycie się ludziska i wpadniecie trochę pokrzyczeć? Wstęp wolny :-)

• 4 0

• przydaloby sie wiecej kibicow, jasne

Teraz na mecze chodzi na ogol setka osob. Tego samego dnia byl chyba mecz Wybrzeza, ktos mogl wybrac wyzsza lige. Na Vistal tez nie wala tlumy. Jak pamietam z dawnych lat, na pilkarki Baltyku tez duzo osob nieprzychodzilo... Reczna niestety zawsze w cieniu kopanej, a szkoda. Mimo to przydaloby sie wiecej info w mediach. Chlopaki walczyly, fakt. Aby przyszly lepsze czasy.