Lanie w Stambule zamiast sensacji

Marta
4 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

W Stambule niespodzianki nie było. Podobnie jak w Ergo Arenie, Galatasaray pewnie pokonał Trefla. W Stambule niespodzianki nie było. Podobnie jak w Ergo Arenie, Galatasaray pewnie pokonał Trefla.

Galatasaray Stambuł po raz drugi okazał się zbyt mocnym przeciwnikiem dla koszykarzy Trefla Sopot. We wtorkowy wieczór sopocianie wprawdzie rozpoczęli mecz o wiele lepiej niż pojedynek z "Galatą" u siebie, ale ostateczne rozstrzygnięcie było nie mniej wstydliwe. Ekipa z Turcji wygrała wysoko, aż 103:82 (25:21, 31:15, 20:26, 27:20). Ten wynik odbiera resztki nadziei sopocianom na awans do drugiej rundy pucharowych gier.

GALATASARAY: Ndong 14, Akyol 13, Gordon 12, Atsur 12, Aldemir 11, Macvan 10, Arslan 10, Hawkins 8, Laković 8, Korkmaz 3, Sanli 2, Dudley 0.

TREFL: Waczyński 17, Spralja 11, Zamojski 11, Dylewicz 8, Turner 7, Harrington 6, Stefański 6, Jarmakowicz 5, Brembly 4, Michalak 3, Looby 2, Dąbrowski 2.

4 grudnia 2012, godz. 19:30
1 pkt.
Galatasaray Medical Park Stambuł

96% 363 typowania Galatasaray Medical Park Stambuł
4% 15 typowań TREFL Sopot

Zwycięstwo sopocian nad Bosforem trzeba byłoby uznać za niezwykłą sensację, ale w sporcie zawsze trzeba grać o najwyższe cele. Pierwsze punkty w meczu zdobył Paweł Dąbrowski, później zza łuku "poprawił Przemysław Zamojski i sopocianie prowadzili 5:3. Rywala efektownie zablokował Kurt Looby, a jeszcze w 4. minucie po punktach Franka Turnera było tylko 8:7 dla gospodarzy.

Niestety kolejne minuty dały prawdziwy obraz tego, co miało się dziać w hali Abdi Ipekci. W 6. minucie gospodarze prowadzili już 15:9 po wsadzie Davida Hawkinsa. Sopocianie popełniali te same "grzechy" co w innych meczach tego sezonu, byli nieskuteczni i nagminnie gubili piłkę. W sumie w meczu mieli aż 20 strat przy zaledwie 4 stratach Galatasaray.

Treflowi udało się wprawdzie w ostatnich sekundach pierwszej kwarty doprowadzić do stanu 25:21 dla Turków, ale gdy tylko rozpoczęła się druga kwarta przegrywali już 21:31 (12 min. po punktach Bonifacego Ndonga). W 16 minucie po "trójce" Jaki Lakovicia wicemistrzowie Polski, którzy kompletnie pogubili się w drugiej kwarcie przegrywali 29:41 a po kolejnym trafieniu z dystansu, tym razem Canka Akyola, było 51:34 dla Galatasaray. Pierwszą kwartę celnym rzutem z dystansu zamknął Engin Atsur (56:36 dla gospodarzy).

Po przerwie prowadzenie gospodarzy nadal rosło, choć już nie w tak szybkim tempie. W 27. minucie Milan Macvan zaaplikował gościom kolejną "trójkę" i przewaga urosła do 24 punktów. Dopiero w końcówce nieco odważniej zaatakowali sopocianie. Za 3 trafił Mateusz Jarmakowicz, spod kosza Marcin Stefański, a akcję 3+1 wykorzystał Adam Waczyński.

Na 10 minut przed końcem meczu gospodarze prowadzili 76:62, ostatnią kwartę rozpoczęli od serii 7:0 i wówczas nawet już najbardziej niepoprawni optymiści w szeregach sopockich kibiców nie wierzyli już chyba w odwrócenie losów meczu.

Kwestią czas było osiągnięcie przez gospodarzy bariery 100 punktów, przekroczył ją dzięki trzypunktowemu rzutowi Arslan na 74 sekundy przed końcem meczu. Sopocianie po raz drugi więc odebrali od Galatasaray lekcję basketu. W przyszłym tygodniu na pożegnanie z EuroCup zagrają w Ergo Arenie z Lokomotiwem Kubań Krasnodar.

W środę, w drugim meczu Grupy E zmierzą się Lokomotiw Kubań Krasnodar z BC Donieck.

Tabela Grupy E EuroCup
(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, punkty)

• Resztki nadziei (4)

Trzeba być sopockim oszołomem, żeby przy takiej grze jak do tej pory mieć jakąkolwiek nadzieję.
    APG zresztą też dało ciała, choć w lepszym stylu, ale to żadna pociecha.

• 21 31

• daruj sobie i zamilcz co

• 13 10

• Trzeba być gdyńskim oszołomem.. (1)

Trzeba być gdyńskim oszołomem by swe frustracje wypisywać w artykule o Treflu!

• 17 13

• Teraz Trefliki mają pretensje o komentowanie artykułów o ich drużynie :(:D Szkoda tylko, że jak jest artykuł o Asseco to najwięcej głupstw piszą właśnie oni :)

• 5 3

• apg w lepszym stylu? że niby co oni takiego wpaniałego zrobili? chyba jesteś ślepy albo jesteś z wioski na pólnoc do miasta Sopot .....

• 5 2

• Szansa była przed losowaniem grup

po losowaniu była już pewność że odpadną.