Łatwa przeprawa koszykarzy Arki Gdynia na boisku Rosy Radom

13 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Trener Przemysław Frasunkiewicz sprawdził w sobotę koszykarzy, którzy ostatnio grali nieco mniej. Trener Przemysław Frasunkiewicz sprawdził w sobotę koszykarzy, którzy ostatnio grali nieco mniej.

Koszykarze Arki Gdynia odnieśli drugie zwycięstwo w Energa Basket Lidze. Bez problemów pokonali na wyjeździe Rosę Radom 94:77 (31:11, 23:26, 17:19, 23:21). Trener Przemysław Frasunkiewicz zupełnie zmienił pierwszą piątkę, ale i tak ważne role odegrali liderzy jak Robert Upshaw oraz Josh Bostic.

W NIEDZIELĘ ZAGRA TREFL SOPOT. PRZECZYTAJ CO SĄDZI PREZES LIGI KOSZYKARZY O TRÓJMIEJSKICH KLUBACH

Rosa: Neal 27 (3x3, 5 as., 5 st.), Lindbom 16 (3x3, 6 zb.), Mosquera Perea 11 (8 zb.), Mielczarek 9 (1x3, 5 zb.), Zagzuła 0 oraz Piechowicz 7 (1x3), Wall 3, Szczypiński 2, Szymański 2

ARKA: Florence 15 (3x3), Łapeta 11 (7 zb.), Garbacz 9 (2x3), Witliński 7 (1x3, 5 zb.), Dulkys 5 (1x3, 5 as.) oraz Upshaw 16 (8 zb.), Bostic 12 (1x3), Ponitka 8 (1x3, 6 zb., 5 as.), Wyka 7 (1x3, 7 zb.), Szubarga 4 (5 as.), Kamiński 0

Prosto z Turcji i wyjazdowego w meczu z Tofasem Bursa w Eurocup koszykarze Arki Gdynia wybrali się do Warszawy, a ze stolicy Polski pojechali do Radomia. Tam czekał ich mecz 2. kolejki Energa Basket Ligi z Rosą Radom, która już w tych rozgrywkach nie będzie tak groźna jak w poprzednich sezonach.

Żółto-niebiescy świetnie weszli mecz z zespołem prowadzonym przez Roberta Witkę, czyli byłego koszykarza m.in. klub z Gdyni. Zaczęło się od stanu 5:5, ale po chwili Arka popisała się serią 7:0, którą celnym rzutem za trzy punkty zakończył Mikołaj Witliński (5:12). Polak razem z Robertem Upshawem byli aktywni w kolejnym fragmencie gry jednak Rosa jeszcze znajdowała na to odpowiedź. I tak było do 7. min. i prowadzenia Arki 18:11. Wówczas gospodarze przestali trafiać do kosza. A goście, za sprawą Upshawa, Josha Bostica oraz Marcela Ponitki zdobyli 13 pkt z rzędu i zakończyli kwartę przy wyniku 31:11.

Przewagę powiększył jeszcze na początku drugiej części meczu Bostic, który trafił dwa z trzech rzutów wolnych (11:33). Gdynianie nie mogli jednak utrzymać wysokiej intensywności w ataku i w obronie przez całe spotkanie. I choć dalej dobrze radzili sobie na połowie Rosy, to radomianie potrafili odpowiedzieć skutecznymi rzutami. Po stronie gości widoczny był Adam Łapeta, ale kiedy w drużynie Przemysława Frasunkiewicza w końcu przytrafił się przestój wówczas Rosa doprowadziła do wyniku 35:46. Drużynę obudzili Upshaw, Dariusz Wyka i Bostic (37:54).

Gdynianie nie byli w stanie zdobyć punktów przez pierwsze dwie minuty drugiej połowy. Na tablicy wyników pojawiło się 45:54. Po odblokowaniu ich przez trójkę Jamesa Florence'a zablokowała się Rosa i za chwilę zrobiło się 62:46 dla Arki. I tak już mieliśmy grę falami do końca kwarty.
Czwarta kwarta rozpoczęła się przy prowadzeniu Arki 71:56. W niej ponownie była ona bez punktu przez pierwsze dwie minuty. To jednak nie wpłynęło znacząco na wynik, ponieważ Rosa nie imponowała ofensywną siłą. Groźnie zrobiło się w połowie kwarty po trafieniu Daniela Walla (64:75). Trener Frasunkiewicz wymienił wówczas trzech koszykarzy, a jego zespół ponownie zaczął dominować i dobijać do 20-punktowej przewagi.

Wyniki 2 kolejki

• Rosa Radom - ARKA GDYNIA 77:94 (11:31, 26:23, 19:17, 21:23)
  • Spójnia Stargard - TREFL SOPOT 76:82 (16:24, 19:23, 20:17, 21:18)
  • AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń 73:82 (19:22, 15:22, 17:15, 22:23)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polpharma Starogard Gd. 103:106 (25:24, 21:24, 23:24, 24:21, d. 10:13)
  • Legia Warszawa - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 68:77 (19:16, 13:14, 18:29, 18:18)
  • Miasto Szkła Krosno - TBV Start Lublin 73:87 (24:15, 17:27, 20:19. 12:26)
  • Anwil Włocławek - King Szczecin 86:82 (15:22, 21:20, 23:20, 27:20)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - GTK Gliwice 104:76 (26:12, 26:16, 29:29, 23:19)

• Wielka Arka! (1)

• 37 9

• Arka tylko piłkarska!

• 2 4

• Zagrali pierwszą kwartę i kontrolując dotruchtali do końca. Do wielu rzeczy możnaby się przyczepić więc można podsumować - mecz miał się odbyć... i się odbył.
    Brawa za wynik

• 25 3

• Tylko trzymac wysoki poźiom a mało kto w Polsce nam podskoczy!

• 27 4

• (4)

Zauważmy że 10 zawodników Asseco grało po równą ilość minut .
    Czysty sparing dla Gdynian :)

• 28 3

• po co się męczyć przed Cedevitą?

• 12 1

• Enbiej po gdyńsku!? (2)

Rany...jacy mocni!
      Sparing....o kurczę to z Treflem wyjdą rezerwy...?
      Tak mało kto Wam podskoczy...
      Państwo szanowni mamy narodziny drużyny wszechczasów!
      Proponuję trochę soku dolać wody sodowej bo niektórym zaszkodziło.

• 1 16

• Nikt nie mówi że z treflem wyjdą rezerwy ale jak mecz na to pozwala to czemu nie ? :)