Lotos Trefl niepokonany od dziewięciu meczów

9 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Trefl Gdańsk

MVP piątkowego spotkania Murphy Troy (nr 11) i jego koledzy z Lotosu Trefla w Dąbrowie Górniczej grali dla zaledwie niespełna 300-osobowej widowni. Z Banimeksem Będzin rozprawili się bez straty seta. MVP piątkowego spotkania Murphy Troy (nr 11) i jego koledzy z Lotosu Trefla w Dąbrowie Górniczej grali dla zaledwie niespełna 300-osobowej widowni. Z Banimeksem Będzin rozprawili się bez straty seta.

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk pokonali w Dąbrowie Górniczej Banimex Będzin 3:0 (25:19, 25:18, 25:15). Dla żółto-czarnych triumf nad ostatnim zespołem w tabeli PlusLigi był dziewiątym z rzędu w tych rozgrywkach. MVP spotkania został amerykański atakujący, Murphy Troy.

POD SIATKĄ NIE TYLKO HIT ORLEN LIGI CZY DERBY MŁODZIEŻY. SPRAWDŹ, HARMONOGRAM MECZÓW NA NAJBLIŻSZY WEEKEND W TRÓJMIEŚCIE

BANIMEX: Oczko, Pawliński 2, Gaca 5, Sarnecki 4, Hebda 5, Hunek 6, Milczarek (libero) oraz Żuk 5, Kowalski 3, Tomczyk 6, Warda 1, Wójtowicz 1.

LOTOS TREFL: Falaschi 1, Mika 10, Gawryszewski 9, Troy 12, Schwarz 10, Grzyb 4, Gacek (libero) oraz Stępień, Schulz 4, M'Baye, Czunkiewicz, Ratajczak 3

WYBIERZ NAJLEPSZEGO LIGOWCA 2014 ROKU W TRÓJMIEŚCIE. DZIEWIĘCIORO NOMINOWANYCH, W TYM BARTOSZ GAWRYSZEWSKI Z LOTOSU TREFLA

Zespół z Będzina występuje na co dzień w Sosnowcu, gdyż nie posiada hali spełniającej wymagania PlusLigi. Tym razem musiał przenieść się do Dąbrowy Górniczej ze względu na zajęty termin w hali w Sosnowcu. Klub nie zdążył uzyskać zgody na organizację imprezy masowej przez co mecz z Lotosem Treflem obserwowało niespełna 300 kibiców. Przy tak małej widowni gdańszczanie jeszcze o punkty nie grali w tym sezonie.

Początek premierowego seta przeciwko beniaminkowi PlusLigi był wyrównany. Głównie po serii własnych błędów gdańszczanie przegrywali 5:6, ale następnie zdobyli 5 punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie 10:6. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną dwukrotnie z challenge'u korzystał trener gospodarzy Roberto Santilli, ale w obu przypadkach sędzia podtrzymywał decyzję o punkcie dla Lotosu Trefla.

Szkoleniowiec Banimeksu przed drugą przerwą dwukrotnie prosił o czas, ale żadne jego starania nie przynosiły skutku. Dopiero gdy żółto-czarni odjechali gospodarzom na 14:7, ci zaczęli odrabiać straty i po asie serwisowym Mikołaja Sarneckiego zbliżyli się na 11:15. Gdańszczanie bez większych problemów utrzymali tę przewagę, choć nie ustrzegli się błędów. Partię mocnym atakiem ze środka zakończył Mateusz Mika.

Drugi set rozpoczął się od zepsutych zagrywek po obu stronach. Tym razem gdańszczanie szybko wzięli się do pracy i po dwóch z rzędu punktach Murphy'ego Troya, w tym asie serwisowym, prowadzili już 5:1. O czas po raz kolejny poprosił Santilli, ale na przerwie technicznej było już 8:2, a chwilę po niej przyjezdni prowadzili 11:2.

Gospodarze przez długi czas fatalnie spisywali się na zagrywce aż przy stanie 14:23 Banimex zdobył 3 punkty z rzędu, z czego dwa po asach serwisowych Tomasza Kowalskiego. Po raz pierwszy o czas poprosił trener Andrea Anastasi. Przerwa najwyraźniej nieco rozproszyła Kowalskiego, który tym razem posłał piłkę w siatkę dając gdańszczanom piłkę setową (24:18). Kolejny atak zepsuli będzinianie i Lotos Trefl prowadził już 2-0.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia żółto-czarnych 6:1 po asie serwisowym Bartosza Gawryszewskiego. Na przerwę techniczną Lotos Trefl schodził prowadząc 8:3 po tym jak akcję udanie skończył Artur Ratajczak, dla którego występ przeciwko Banimeksowi był dopiero siódmym w tym sezonie.

Wygrana, w jak się okazało ostatniej partii, przyszła gdańszczanom najłatwiej. Przed drugą przerwą techniczną prowadzili aż 16:6 i choć po chwili w aut zaserwował Marco Falaschi, następną akcję "pajpem" zakończył Mika i goście utrzymali 10 punktów przewagi.

Piłkę meczową po bloku Gawryszewskiego gospodarze obronili aż trzykrotnie, w tym asem serwisowym Mariusza Gacy, ale za czwartym podejściem mecz zakończył Mika wykonując skuteczny atak po prostej.

Dla Lotosu Trefla wygrana w Dąbrowie Górniczej była dziewiątą z rzędu i drugą kolejną bez straty seta. Przynajmniej do soboty gdańszczanie będą liderem PlusLigi. Tego dnia o godz. 14 Asseco Resovia zmierzy się na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn.

Wyniki 19 kolejki

• Banimex Będzin - LOTOS TREFL GDAŃSK 0:3 (19:25, 18:25, 15:25)
  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 1:3 (31:29, 19:25, 16:25, 15:25)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (25:23, 25:15, 21:25, 19:25, 15:10)
  • Transfer Bydgoszcz - AZS Częstochowa 3:1 (25:15, 22:25, 25:22, 25:22)
  • Effector Kielce - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:22, 17:25, 21:25, 37:39)
  • Cerrad Czarni Radom - Cuprum Lubin 1:3 (21:25, 25:23, 23:25, 28:30)
  • AZS Politechnika Warszawska - PGE Skra Bełchatów 0:3 (18:25, 22:25, 17:25)

Opinie (10) 3 zablokowane

• Brawo

• 23 1

• Idą chłopaki jak burza.

• 25 1

• Wstyd!!! (3)

Jedyny zespół w Trójmieście który osiąga jakieś wyniki i za którego nie trzeba się wstydzić a Wy redaktorzy nawet nie potraficie przeprowadzić relacji "live"?