Szczypiorniści Wybrzeża przegrali w Zabrzu

Torus Wybrzeże Gdańsk

Hubert Kornecki zdobył dla Wybrzeża 6 bramek. Rozgrywający wygrywał wprawdzie pojedynki ze swoim o rok młodszym bratem, który strzegł bramki Górnika, ale to Kornecki-bramkarz cieszył się z drużynowego triumfu. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Wybrzeże Gdańsk przegrało na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 26:37 (10:16). Mimo obiecującego początku spotkania, beniaminek PGNiG Superligi w dalszym ciągu pozostaje bez zwycięstwa w tym sezonie.

WYBRZEŻE: Sokołowski, Chmieliński, Plaszczak - Kornecki 6, Lijewski 5, Rogulski 4, Abram 3, Rakowski 2, Mogielnicki 2, Żak 1, Jasowicz 1, Prymlewicz 1, Nilsson 1 oraz Kondratiuk, Sulej.

GÓRNIK: Kornecki, Suchowicz - Buszkow 6, Tatarincew 6, Tomczak 6, Kuchczyński 4, Kubisztal 4, Niedośpiał 2, Piątek 2, Bednarczyk 2, Daćko 1, Orzechowski 1, Gromyko 1, Jurasik 1, Twardo 1 oraz Niewrzawa.

Sobotnie spotkanie w Zabrzu miało zdecydowanego faworyta w roli gospodarzy. Górnik w tym sezonie nie przegrał jeszcze meczu i nie zanosiło się na to, by zespołem który miał zebrać pierwszy skalp na śląskiej drużynie było Wybrzeże. Gdańszczanie w pierwszych minutach nawiązywali jednak wyrównaną walkę z wyżej notowanym rywalem.

"Łeb w łeb" podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka szli z Górnikiem to 18 minuty. Wówczas bramkę na 8:7 dla zabrzan zdobył Aleksandr Tatarincew i ci nie oddali już prowadzenia. Gdańszczanie kontakt trzymali jeszcze po trafieniu Patryka Abrama na 10:12, ale ostatnie 4 minuty przed przerwą to cztery kolejne trafienia gospodarzy.

Na drugą połowę zabrzanie wyszli niemal w całkowicie zmienionym składzie wyszli z pięcioma nowymi zawodnikami w składzie i zaczęli powiększać prowadzenie. Po kwadransie od rozpoczęcia drugiej części meczu Górnik prowadził już różnicą 10 bramek (30:20) i trener Patrik Liljestrand dał pograć zmiennikom.

Spotkanie szczególny wymiar miało dla Huberta Korneckiego. 21- letni rozgrywający gdańszczan, który zdobył dla Wybrzeża najwięcej bramek, rywalizował ze swoim o rok młodszym bratem. O rok młodszy Mariusz Kornecki wystąpił w bramce Górnika i dwukrotnie miał nawet okazję mierzyć się z Hubertem podczas rzutów karnych. W tej rywalizacji górą był zawodnik Wybrzeża, ale z drużynowego sukcesu cieszył się młodszy z Korneckich.

Wybrzeże po pięciu kolejkach pozostaje bez zwycięstwa w Superlidze. W sobotę we własnej hali gdańszczanie będą starali się o pierwszy triumf mierząc się z drugim beniaminkiem Nielbą Wągrowiec.

Wyniki 5 kolejki:

• Górnik Zabrze - WYBRZEŻE GDAŃSK 37:26 (16:10)
  • Chrobry Głogów - Azoty Puławy 18:18 (9:9)
  • Orlen Wisła Płock - Stal Mielec 25:25 (13:13)
  • Vive Tauron Kielce - MMTS Kwidzyn 36:27 (21:14)
  • Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 38:36 (19:18)
  • Gaz-System Pogoń Szczecin - Nielba Wągrowiec 35:20 (17:10)

Opinie (14)

• (1)

szok ...!

• 17 0

• Obrona nie istniała w poprzednich meczach i nadal nie istnieje. Podobnie jak atak. To tak w skrócie!

• są na najlepszej drodze do zjazdu i to z hukiem jak żużlowcy

będzie lipa a wygrywać mecz to oni będą w śnie bo na jawie to tego nie widzę.

• 20 1

• Spokojnie, walczą o utrzymanie najważniejsze mecze to: (2)

-nielba,śląsk,azoty reszta poza zasięgiem

• 7 8

• Azoty też poza zasięgiem bądźmy obiektywni.

U siebie trzeba ciułać punkty na beniaminkach, MMTS-ie

• 9 0

• Jeśli chłopaki wyciągną lekcje z porażek = brak przestojów, lub jak dziś - zacięcie..
      to i Azoty, i PGE Stal są do ogrania.

• 1 6

• Spokojnie,jeszcze nic straconego,prezes Trzoska już pisze protest,byliśmy lepsi,ale nie mogliśmy wygrać bo: tu zadziała bujna wyobraźnia naszego prezesa.Pierwsze 2 punkty będą nasze !

• 9 6

• 13lat poza Super Ligą, powrót, i większośc od razu spodziewała, że po sezonie
    2014/15r. będzie walka po puchary(..) :p
    Jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie, zanim chłopaki będą wygrywać z zespołami super ligowymi na wyjeździe.
    Szkoda jednak, że się chłopaki zacieli..., i od tego momentu zabrzanie przejeli mecz i wynik dla siebie...
    Punktów trzeba szukać w dolnej cześci tabeli, a jak się uda urywać cosik reszcie,
    to trzeba to zrobić!

• 10 3

• Ktoś nie poważny się Wybrzeżem bawi.Być może chodzi o wypranie ...czegoś , wskrzesznie klubu na sezon , żużel , piłka ręczna , praktycznie bez niczego , wszystko tylko namiastka , taki bajer żeby kibice uwierzyli , zapłacili , coś wyprali i tyle .I ze Stoczniowcem też tak może być.

• 13 6

• Pajace może znów złożycie wniosek o powtórkę jak z Pogonią....

..każdy choć trochę myślący wiedział przed sezonem, że z takim składem to oni mogą tyle co żużlowcy
    ps. co się dzieje z Bagietą ?

• 16 2

• Pora zmienić nasze oczekiwania!

Dotyczy to wszystkich: począwszy od sztabu trenerskiego poprzez zawodników, a na kibicach kończąc. Superliga szybko pewne sprawy zweryfikowała. Sam trener Waszkiewicz mówi, że postawili na młodych i na ich rozwój ale jak widać na dzień dzisiejszy to za mało. Trzeba bardzo dużo ciężkiej pracy fizycznej ale też mentalnej poświęcić z tym zespołem. To, że mocno odstajemy fizycznie to widać ale to da się z czasem nadrobić, pytanie czy zespół da radę mentalnie to wszystko udźwignąć? Teraz widać, jaka jest różnica pomiędzy superligą, a pierwszą ligą. O zespołach europejskiej klasy, to już nawet nie wspominajmy!
    No nic trzeba się jakoś podnieść i szukać punktów w kolejnych meczach, których bardzo dużo przed nami. Kielce, Płock u nas i na wyjeździe trzeba spisać na straty ale nad resztą trzeba naprawdę ciężko popracować, bo ta liga wymaga walki na całego przez 60 minut, bo 55 to za mało, a po 40 minutach walki to niczego się nie zyska!

• 9 1

• Mecz z Nielbą to mecz o 4 punkty, mecz o znaczeniu niebagatelnym dla dalszego biegu ligi, jeżeli chodzi o losy GKS-u. Pytanie czy doczekamy się zmiany systemu gry? na tym przeciwniku okaże się czy ekstraliga naprawdę jest taka, aż mocna czy raczej GKS nie poszedł do przodu z poziomem gry?
    Drażnią mnie narzekania, ze mamy młody i slaby fizycznie zespół, bo jest to prawda ale ktoś ten zespół wybrał pomimo tego, że na rynku byli inni gracze w naszym zasięgu, którzy maja bardzo dobre warunki fizyczne, a do tego są i młodzi i utalentowani. Wiem, że wielu graczy chciało by być w GKS-ie ... ale ...
    W sobotę pójdę na mecz z nadzieją, że zobaczę Wybrzeże grające tak, jak wszyscy tego oczekiwaliśmy przed sezonem czyli walecznie, nieustepliwe, z polotem i ambicją, nie zważając na to, ze przeciwnik jest mocniejszy fizycznie i dojrzalszy taktycznie. Do takiej gry przyzwyczaił nas stary GKS Lijewskiego, Drobika, Moszczyńskiego czy Wleklaka. Jak będzie w sobotę zobaczymy? Ja oczekuję poprawy we wszystkim, bo nie wiem jak długo jeszcze starczy mi cierpliwości na to oglądanie takiej gry jak dotychczas

12.12.2020 (sob) godz.14:00 Zagłębie Lubin 28:28 k. 3:5 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
05.12.2020 (sob) godz.13:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 16:31 bez publiczności Orlen Wisła Płock
02.12.2020 (śr) godz.19:30 Grupa Azoty Tarnów 29:30 bez publiczności TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
25.11.2020 (śr) godz.19:30 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 28:33 bez publiczności Piotrkowianin
15.11.2020 (nd) godz.16:00 MMTS Kwidzyn 22:28 bez publiczności TORUS WYBRZEŻE Gdańsk

14 Chrobry Głogów 10 2 1 0 7 274:311 8

Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Nie będzie play-off. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.