Lech II Poznań - Bałtyk Gdynia 1:0. Posmakowali ekstraklasy

25 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Przemysławowi Kostuchowi i defensorom Bałtyku Gdynia tylko raz nie udało się powstrzymać ataku Lecha II Poznań, ale to oznacza, że przerwę zimową biało-niebiescy spędzą ze stratą aż 10 punktów do lidera, z którym w niedzielę przegrali. Przemysławowi Kostuchowi i defensorom Bałtyku Gdynia tylko raz nie udało się powstrzymać ataku Lecha II Poznań, ale to oznacza, że przerwę zimową biało-niebiescy spędzą ze stratą aż 10 punktów do lidera, z którym w niedzielę przegrali.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z Lechem II Poznań 0:1 (0:1). Biało-niebiescy posmakowali ekstraklasy, gdyż w drużynie gospodarzy wystąpiło aż sześciu piłkarzy, którzy w tym sezonie rozegrali łącznie blisko 70 oficjalnych meczów w pierwszym zespole. Podopieczni Sebastiana Letniowskiego półmetek grupy drugiej III ligi osiągnęli na 7. miejscu ze stratą aż 10 punktów do lidera, którym są ich niedzielni rywale. Plany związane z awansem już teraz chyba można odłożyć na kolejne rozgrywki.

Bramka:
Tomczyk 3

BAŁTYK: Matysiak - Korpalski, Kostuch, Szur, Górski (70 Kołodziejski) - Demiańczuk (70 Góra), Biskup (70 Bartlewski), Czerwiński, Sobiecki (82 Kręcki), Marczak - Duda

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MARCINEM MATYSIAKIEM

- Jeśli na koniec rundy będziemy mieli stratę do lidera na poziomie 4-5 punktów, to dalej będziemy mogli myśleć realnie o awansie. Kiedy jednak przewaga wzrośnie do 9-10 punktów wówczas trzeba będzie zapomnieć o II lidze, a runda wiosenna będzie ostatnią w mojej karierze - tak diagnozował Jakub Biskup już przed 15. kolejką.
Niestety, zrealizował się ten drugi scenariusz. Z meczu toczonego we Wronkach we mgle nie wyłoniła się optymistyczna perspektywa przed rundą rewanżową dla Bałtyku. O ile przed tygodniem biało-niebiescy po zwycięstwie nad KKS Kalisz 2:1 zmienili lidera, to tym razem nie potrafili zrzucić ze szczytu tabeli Lecha II. Jedynie miłym wspomnieniem pozostał mecz z poprzedniego na tym obiekcie, który ekipa Sebastiana Letniowskiego wygrała aż 5:0.

PRZYPOMNIJ JAK RELACJONOWALIŚMY WYGRANĄ BAŁTYKU, KTÓRA PRZED TYGODNIEM ZMIENIŁA LIDERA

Tym razem trudno było liczyć nawet o próbę o zbliżenia się do tego rezultatu, gdy zerknęło się na wyjściowe składy. Gdynianie musieli sobie radzić bez pauzujących za kartki Damiana GarbacikaKarola Zielińskiego, gdy rywale zgodnie z jesienną tradycja do rezerw przekazali piłkarzy z pierwszej drużyny.

PIŁKARZE, KTÓRZY GRALI W PIERWSZEJ DRUŻYNIE LECHA W TYM SEZONIE I WYSTĄPILI PRZECIWKO BAŁTYKOWI

1. Vernon De Marco (obrońca, Argentyna) - 17 meczów w pierwszej drużynie
  2. Tomasz Cywka (pomocnik/obrońca) - 16 meczów/2 gole
  3. Mihai Raduț (pomocnik, Rumunia) 14
  4. Paweł Tomczyk (napastnik) - 11/2
  5. Nikola Vujadinović (obrońca, Czarnogóra) - 6
  6. Tymoteusz Klupś (napastnik) - 5

Było ich sześciu. W tym sezonie rozegrali łącznie blisko 70 oficjalnych meczów w Lechu I. Paweł Tomczyk potrzebował zaledwie czterech minut, aby otworzyć rezultat. 20-letniemu napastnikowi udało się w 11 meczach ekstraklasy strzelić tylko 2 gole, ale na III-ligowych boiskach trafia jak na zawołanie. W dwóch poprzednich występach w rezerwach po dwie bramki zdobył w meczach z Wierzycą Pelplin (4:1) i Świtem Skolwin (5:2).

Bałtyk uniknął tak wysokiej porażki, ale nie był w stanie przerwać passy Lecha II w tym sezonie na własnym boisku. W 8 meczach we Wronkach tej jesieni rezerwiści zanotowali 5 zwycięstw i 3 remisy przy bilansie bramkowym 20:8.

SPRAWDŹ, CO JESZCZE MÓWIŁ O SWOJEJ GRZE I BAŁTYKU JAKUB BISKUP

Przed przerwą najgroźniej pod bramką gospodarzy było po zagraniach Biskupa. Najpierw precyzyjnie dośrodkował na głową Adama Dudy, ale napastnik nie wykorzystał tej okazji. Natomiast bezpośrednie uderzenie z wolnego 35-latka obronił bramkarz.

Po zmianie stron Bałtyk "podostrzył" grę. W ciągu kwadransa żółte kartki zobaczyli: Arkadiusz Korpalski, Michał MarczakPrzemysław Czerwiński. Na 20 minut przed końcem gry trener Letniowski wymienił jednocześnie trzech zawodników, zmienił ustawienie na bardziej ofensywne, ale nie udało się uchronić od szóstej porażki w tym sezonie, w tym piątej wyjazdowej.

I właśnie zdobyczami poza domem Bałtyk najbardziej ustępuje czołówce grupy 2
. Biało-niebiescy przywieźli zaledwie 9 punktów, gdy otwierający tabelę tercet na obcych boiskach ugrał od 17 do 21 punktów.

18 Wda Świecie 17 1 5 11 20:42 8
Do rozgrywek na wiosnę nie przystąpi Wda Świecie. Jej wyniki z jesieni zostały zaliczone, a na wiosnę każdemu z jej rywali przyznany zostanie walkower 3:0.
Tabela wprowadzona: 2019-01-26

Wyniki 17 kolejki

• Lech II Poznań - BAŁTYK GDYNIA 1:0 (1:0)
  • KP Starogard Gdański - Jarota Jarocin 3:1 (1:1)
  • Sokół Kleczew - Mieszko Gniezno 1:2 (1:1)
  • KKS 1925 Kalisz - Bałtyk Koszalin 2:0 (1:0)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Radunia Stężyca 2:3 (0:2)
  • Gwardia Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (1:0)
  • Chemik Bydgoszcz - Świt Skolwin 1:3 (0:0)
  • Górnik Konin - Wierzyca Pelplin 2:1 (0:0)
  • Pogoń II Szczecin - Wda Świecie 4:1 (1:1)

Opinie (107) ponad 20 zablokowanych

• Danziger (1)

Mało brakowało. Następnym razem ich pykniecie.

• 21 28

• Stadionu ni ma

kibiców ni ma witojcie chopy w "bałtyk Gdynia'.

• Przecież tam i tak wiatr chula

Więc co tu wietrzyć ? Rozwiązać i tyle w temacie .

• 14 10

• (2)

Trzeba przewietrzyć prezesa i cały zarząd bez tego pozostaniemy w czarnej d..po wsze czasy...

• (5)

To teraz czas tych starych kopaczy zwolnic awansu juz nie będzie i spadek też nam nie grozny Połowa zespołu która gra jest do zwolnienia a grac młodymi .10 Punktów straty do 3 drużyny z pierwszych miejsc tego nie było w planie CZAS pożegnać się z tymi starymi trupami .

• 26 4

• A jaki był w ogóle plan?

• 8 1

• Zmiana trenera ten trener nie nie ma żadnej koncepcji na dalsze granie . Trzeba szukac innych rozwiązan trenerskich I juz nowa runda i innym trenerem . Zadnych rotacji gra takim samym składem od początku Przypominam tylko ze to ten trener brał sobie zawodnikow ktorych chciał i bierze pełną odpowiedzialność za wyniki nie ma ich to trener do zmiany tak jest w wielu klubach moze zmiana trenera coś nowego wniesie bo za rok bedzie to samo .

• 19 8

• i więcej kasy zostanie w klubie jak się pożegna tych starców .