Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:0. Bez celnego strzału w meczu z liderem

22 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Ilkay Durmus mógł wykonać aż 10 rzutów rożnych, ale to był praktycznie jedyny zysk w ofensywie Lechii Gdańsk w meczu na szczycie 5. kolejki PKO BP Ekstraklasa. Celnego strzału biało-zielonym oddać się nie udało. Ilkay Durmus mógł wykonać aż 10 rzutów rożnych, ale to był praktycznie jedyny zysk w ofensywie Lechii Gdańsk w meczu na szczycie 5. kolejki PKO BP Ekstraklasa. Celnego strzału biało-zielonym oddać się nie udało.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Lechem Poznań 0:2 (0:1) w meczu na szczycie 5. kolejki PKO BP Ekstraklasa. Rywale umocnili się na szczycie tabeli, a biało-zieloni spadli na 3. pozycję. Podopieczni Piotra Stokowca ulegli "Kolejarzowi już w piątym ligowym spotkaniu z rzędu. W niedzielę, 22 sierpnia byli słabsi przede wszystkim w ofensywie. Nie oddali żadnego celnego strzału, mimo że na przykład mieli aż 10 rzutów rożnych.

Paixao
  • 73' 30 Kvekveskiri Zmiany 25 Tiba
  • 73' 21 Skóraś Zmiany 8 Sykora
  • 81' 24 Amaral Zmiany 10 Ramirez
  • 82' 6 Karlstroem Zmiany 22 Murawski
  • 85' 9 Ishak Zmiany 90 Sobiech
  • 57' 20 Conrado Zmiany 2 Pietrzak
  • 57' 28 Paixao Zmiany 9 Zwoliński
  • 57' 7 Gajos Zmiany 10 Diabate
  • 71' 22 Ceesay Zmiany 79 Sezonienko
  • 86' 6 Kubicki Zmiany 69 Biegański
  • 17' Ishak
  • 62' Kvekveskiri
  • 83' Tiba
  • 57' Żukowski
  • 61' Maloca
  • 63' Kuciak

Lechia, jeśli wygra w Poznaniu, zostanie liderem ekstraklasy. Na tej pozycji nie była od 52 miesięcy

Sprawdź, kiedy Lechia Gdańsk znajdowała się na czele ekstraklasy

dzięki wygranej nad Cracovią Lechia i trener Stokowiec zrobili kolejny postęp w tabelach wszech czasów ekstraklasy

Lechia Gdańsk i Piotr Stokowiec wyżej w tabelach wszech czasów ekstraklasy

Lechia w Poznaniu może liczyć na doping swoich kibiców

Lechia Gdańsk ukarana. Czy będzie umowa między klubem a stowarzyszeniem kibiców?

w porównaniu z meczem z Cracovią bez zmian w polu, a jedyna roszada w bramce, do której wraca Kuciak

Lechia Gdańsk - Cracovia 3:0. Relacja, foto, video. Wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

zobaczymy czy dobrą dyspozycję z ostatniego meczu potwierdzi Żukowski

Czy Lechia Gdańsk na dobre zasłynie z prawych obrońców?

ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović, 2 Pietrzak, 9 Zwoliński, 10 Diabate, 25 Nalepa, 69 Biegański, 78 Musolitin, 79 Sezonienko, 88 Kałuziński
Lech w ostatniej kolejce wygrał w Niecieczy 3:1. Trener Skorża w porównaniu z ostatnią kolejką dokonał dwóch zmian w "11". Do gry wchodzą: Milić i Kvekveskiri
ławka rezerwowych Lecha: 35 Bednarek - 5 Rogne, 8 Sykora, 10 Ramirez, 11 Marchwiński, 22 Murawski, 25 Tiba, 44 Czerwiński, 90 Sobiech
jak widać na ławce były napastnik Lechii w Lechu - Sobiech, o którym trener Stokowiec mówił, że wystawił mu pozytywne referencje, gdy pytał o niego trener Skorża
piłkarze wychodzą na boisko. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki, Lech niebieskie stroje
losowanie kapitanów Paixao (LECHIA Gdańsk) i Ishaka (Lech Poznań)
piłkarze pozostają na tych połowach, na których prowadzili rozgrzewkę
1'
od środka rozpoczął Lech
3'
spokojny początek gry z obu stron
4'
drugi faul na Skórasiu (Lech Poznań)
5'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) kapitalnie broni po strzale głową Salamona (Lech Poznań). Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Douglasa
6'
słychać doping kibiców Lechii
7'
dobry powrót Makowskiego (LECHIA Gdańsk), we własnej "16" przejął piłkę po zagranie Satki (Lech Poznań)
8'
niestety wulgaryzmy z obu sektorów
9'
wysoki pressing Lecha, Lechia długi rozgrywa piłkę na własnej połowie
12'
Karlstroem (Lech Poznań) wybił piłkę po zagraniu w pole bramkowe Conrado (LECHIA Gdańsk)
14'
po przechwycie Paixao (LECHIA Gdańsk) niecelnie strzelił sprzed pola karnego Durmus (LECHIA Gdańsk)
17'
Kamiński (Lech Poznań) nie utrzymał piłki w boisku po długim podaniu z własnej połowy za linię obrony
17'
na spalonym Paixao (LECHIA Gdańsk)
17'
[1:0] Lech Poznań STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ishak. Amaral z prawego skrzydła wyłożył piłkę na 15. metr, a stamtąd kapitan Lecha posłał piłkę w okienko bramki Kuciaka
19'
tym razem w polu karnym nikt nie mógł zabrać piłki Kamińskiemu (Lech Poznań). Skrzydłowy Lecha wycofał piłkę przed pole karne, skąd Karlstroem (Lech Poznań) strzelił nad poprzeczką
20'
po podaniu Kopacza (LECHIA Gdańsk), Kuciak (LECHIA Gdańsk) na wślizgu musiał wybić piłkę z własnej "16", gdyż nadbiegał Ishak (Lech Poznań)
21'
Lechia ma kłopoty z precyzyjnym rozgrywaniem piłki, przy agresywnym i "wysokim" pressingu Lecha
22'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
23'
Maloca (LECHIA Gdańsk) nie sięgnął piłki głową po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
23'
teraz ryzykownie Lech. Van der Hart (Lech Poznań) musiał wybijać piłkę nogą po podaniu Kvekveskiriego (Lech Poznań), gdyż już biegło na niego trzech piłkarzy Lechii
24'
na spalonym Conrado (LECHIA Gdańsk)
25'
rzut rożny dla gospodarzy
27'
groźnie po dośrodkowaniu Kvekveskiriego (Lech Poznań) z narożnika boiska. Kopacz (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale głową Satki (Lech Poznań), a piłkę przechwycił Kuciak (LECHIA Gdańsk)
27'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przeciął piłkę, którą Kvekveskiri (Lech Poznań) kierował do Amarala (Lech Poznań)
28'
Lech przeważa, już 55 procent posiadania piłki po stronie gospodarzy
28'
Lechia jeszcze bez celnego strzału
29'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) w pole karne do Conrado (LECHIA Gdańsk), ale Brazylijczyk nie utrzymał piłki w boisku
31'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) prostopadłe podanie w pole karne do Kubickiego (LECHIA Gdańsk), ale zorientowali się w tym obrońcy Lecha
32'
niecelny strzał Skórasia (Lech Poznań)
33'
Isah nie opanował piłki na 6. metrze
36'
niecelny strzał z dystansu Karlstroema (Lech Poznań)
37'
dobrze Maloca (LECHIA Gdańsk) w obronie nie dał dojść do piłki Kamińskiemu (Lech Poznań), który mógłby wyjść sam na sam z bramkarzem
38'
rykoszet po strzale Amarala (Lech Poznań) i rzut rożny dla Lecha
39'
i kolejny korner dla Lecha
40'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Douglasa (Lech Poznań). Piłkarze Lecha sygnalizują jeszcze zagranie ręką Kubickiego (LECHIA Gdańsk), ale sędzia nakazał grać dalej
40'
jednak gdy piłka wyszła poza boisko, sędzia czeka na konsultację z VAR
40'
gra wznowiona, karnego dla Lecha nie będzie
42'
Żukowski (LECHIA Gdańsk) dobrze zasłonił piłkę i Kamiński (Lech Poznań) nie opanował jej nim wyszła poza boisko
42'
Kopacz (LECHIA Gdańsk) dobrze wybił piłkę po zagraniu po ziemi w "16" Satki (Lech Poznań)
43'
w ostatnich minutach częściej przy piłce Lechia, ale nie może przebić się w pole karne rywali, spokojnie może jedynie rozgrywać piłkę na własnej połowie, potem następuje pressing rywali
44'
Maloca (LECHIA Gdańsk) przeciął piłkę, która miała uruchomić kontrę Skórasia (Lech Poznań)
44'
coraz mocniej pada w Poznaniu
45'
rzut rożny dla Lechii po zamieszaniu w "16", które powstało po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Durmusa (LECHIA Gdańsk)
45+1
Isah wyręczył obrońców. To on wybił piłkę po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECH POZNAŃ - LECHIA GDAŃSK 1:0
Posiadanie piłki się wyrównało na (50:50), nieznacznie więcej kilometrów przebiegli gospodarze, ale największa przewaga miejscowych jest w sytuacjach podbramkowych. Lech oddał 7 strzałów, w tym 2 celne, a Lechia tylko 1, i to niecelny. Kluczowa okazało się pozostawienie niepilnowanego Amarala (Lech Poznań), a następnie danie swobody przy strzale Ishakowi (Lech Poznań).
Lechia rozgrywała piłkę głównie pod własną połową, gdy przekraczała środek boiska miała problemy z precyzyjnym dostarczeniem jej w pole karne. To musi poprawić, jeśli nie chce wyjechać z Poznania bez punktu.
Przy grze wysokim pressingiem Lecha dla dalszym przebiegu gry może zaważyć także to jak gospodarze ten sposób gry wytrzymają pod względem motoryczny, gdyż sporo sił pochłania taki styl gry. Na razie też Lechia przegrywa rywalizację w środku boiska. Jej rozgrywający są mniej kreatywni niż ich odpowiednicy w poznańskiej drużynie.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
obie drużyny w tych samych składach co w pierwszej połowie
47'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) niecelnie strzelił z dystansu
48'
Satka (Lech Poznań) wywalczył rzut rożny dla Lecha
49'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) obronił Lechię przed stratą 2. gola. W pojedynku sam na sam odbił piłkę po strzale Kamińskiego (Lech Poznań), do którego podawał Satka
52'
obraz gry nadal się nie zmienia, Lechia może swobodnie rozgrywać piłkę, ale tylko na własnej połowie, po przekroczeniu środkowej linii, pojawia się zdecydowany pressing Lecha
52'
Ishak (Lech Poznań) na spalonym po podaniu Skórasia (Lech Poznań)
54'
deszcz cały czas pada, co też nie ułatwia zadania piłkarzom, ale takich kałuż jak w tej kolejce, w meczu Wisła Płock - Zagłębie nie ma
55'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) zablokowany w kontrze Lechii
56'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę po dośrodkowaniu Ishaka (Lech Poznań)
56'
Lechia przygotowuje aż trzy zmiany
57'
Żółtą kartką został ukarany Żukowski (LECHIA Gdańsk).
57'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Pietrzak.
57'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Paixao, w jego miejsce wchodzi Zwoliński.
57'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Diabate.
59'
zablokowany strzał z dystansu Kamińskiego (Lech Poznań)
60'
Diabate (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
60'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) piłka została wybiła przed "16". Stamtąd strzelał Makowski (LECHIA Gdańsk), ale wysoko nad poprzeczką
61'
Żółtą kartką został ukarany Maloca (LECHIA Gdańsk), który przed własnym polem karnym faulował Ishaka
61'
Maloca (LECHIA Gdańsk) po zejściu Paixao (LECHIA Gdańsk) jest kapitanem Lechii
62'
[2:0] Lech Poznań STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kvekveskiri. Świetny strzał Gruzina z rzutu wolnego z 20. metra. Piłka przeleciała nad murem i wpadła tuż przy słupki bramki Kuciaka, który mimo że wyciągnął się jak długi, piłki nie sięgnął
63'
Żółtą kartką został ukarany Kuciak (LECHIA Gdańsk), który po rzucie wolnym jeszcze pobiegł z pretensjami do arbitra.
65'
Amaral (Lech Poznań) wyłożył piłkę Kamińskiemu (Lech Poznań) na strzał, który w dobrej sytuacji spudłował
66'
Lechia nie ma już czego bronić. W tym meczu nadal jest bez choćby jednego celnego strzału. Potrzeba więcej odwagi w grze biało-zielonych
67'
Żukowski (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
68'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Durmusa (LECHIA Gdańsk) niecelnie główkował Maloca (LECHIA Gdańsk)
68'
Durmus (LECHIA Gdańsk) gra teraz za Zwoliński (LECHIA Gdańsk), a Diabate (LECHIA Gdańsk) stara się atakować z lewego skrzydła, na prawej flance nadal Ceesay (LECHIA Gdańsk)
69'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę nad poprzeczką po indywidualnej akcji i mocnym strzale Amarala (Lech Poznań)
69'
Kopacz (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Douglasa (Lech Poznań)
71'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ceesay, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
72'
rzut rożny dla Lechii
72'
nie mogło być zagrożenia dla Lecha, bo Kopacz (LECHIA Gdańsk) sfaulował Karlstroema (Lech Poznań)
72'
Lech przygotowuje podwójną zmianę
73'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kvekveskiri, w jego miejsce wchodzi Tiba.
73'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóraś, w jego miejsce wchodzi Sykora.
74'
centrostrzał Żukowskiego (LECHIA Gdańsk), ale i z tym poradził sobie Lech
74'
i nadal zero po stronie celnych strzałów Lechii
78'
Makowski (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
78'
Sykora (Lech Poznań) wybił piłkę po dośrodkowaniu z kornera Durmusa (LECHIA Gdańsk)
79'
będzie kolejny rzut rożny, Lechia stara się atakować
79'
i jeszcze jeden korner, bo Satka (Lech Poznań) wybił piłkę znów poza własną bramkę
80'
Douglas (Lech Poznań) teraz wybił piłkę daleko od własnej bramki, a dośrodkowywał z narożnika boiska tradycyjnie Durmus (LECHIA Gdańsk)
81'
Ishak (Lech Poznań) potrzebuje pomocy medycznej
81'
Lech przygotowuje znów podwójną zmianę
81'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Amaral, w jego miejsce wchodzi Ramirez.
82'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Karlstroem, w jego miejsce wchodzi Murawski.
83'
Żółtą kartką został ukarany Tiba (Lech Poznań) po faulu na Sezonience
84'
szczęście przy Lechii. Po akcji rezerwowych z kilku metrów spudłował Ramirez (Lech Poznań), do którego podawał Sykora (Lech Poznań)
85'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ishak, w jego miejsce wchodzi Sobiech.
85'
Sobiech (Lech Poznań) to były napastnik m.in. Lechii, strzelec zwycięskiego gola w finale Pucharu Polski 2019
86'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kubicki, w jego miejsce wchodzi Biegański.
87'
rzut rożny po rykoszecie przy strzale Sykory (Lech Poznań)
87'
zamieszanie w "16" Lechii po krótko rozegranym kornerze przez Lecha. Ostatecznie Kuciak (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę
88'
i kolejny rzut rożny dla Lecha
89'
Satka (Lech Poznań) faulował przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Kuciak (LECHIA Gdańsk) ubiegł Sobiecha (Lech Poznań), wychodząc na 15. metr od bramki
90+3
Sezonienko (LECHIA Gdańsk) nie doszedł do piłki dośrodkowanej przez Durmusa (LECHIA Gdańsk) z rzutu rożnego
90+3
KONIEC MECZU. LECH POZNAŃ - LECHIA GDAŃSK 2:0
Lechia w Poznaniu straciła tylko goli co w poprzednich 4 meczach, a przede wszystkim dostała pierwszej porażki w tym sezonie. Natomiast Lech nadal jest drużyną bez straconej bramki z gry, gdyż 2 trafienia, które zainkasowała poznańska drużyna były po rzutach karnych.
W meczu na szczycie 5. kolejki Lechia ustępowała rywalowi przede wszystkim w ofensywie. Nie oddała żadnego celnego strzały. Na bramkę rywali uderzała tylko 5 razy, za każdym razem niecelnie.
Lech miał jeszcze okazje, by wygrać wyżej. Na bramkę gdańską wyprowadził aż 20 strzałów, ale zdecydowana większość z nich była niecelna.

18 Górnik Łęczna 5 0 2 3 3:11 2
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.
Tabela wprowadzona: 2021-08-22

Wyniki 5 kolejki

• Lech Poznań - LECHIA GDAŃSK 2:0 (1:0)
  • Wisła Płock - Zagłębie Lubin 4:0 (2:0)
  • Radomiak Radom - Warta Poznań 1:0 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Stal Mielec 4:1 (0:1)
  • Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0)
  • Górnik Łęczna - Wisła Kraków 1:3 (0:1)
  • Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
  • Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (odwołany na wniosek gospodarzy ze względu na grę w eliminacjach Ligi Europy)
  • Raków Częstochowa - Górnik Zabrze (odwołany na wniosek gospodarzy ze względu na grę w eliminacjach Ligi Konferencji)