Wiadomości

Lechia Gdańsk - Broendby IF. Poradnik dla kibica. Wszystko o meczu Ligi Europy

Lechia Gdańsk

Kibice Lechii Gdańsk licznie stawili się na prezentację drużyny, a dużym zainteresowaniem wśród nich cieszy się również mecz Ligi Europy z Broendby IF.
Kibice Lechii Gdańsk licznie stawili się na prezentację drużyny, a dużym zainteresowaniem wśród nich cieszy się również mecz Ligi Europy z Broendby IF. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Lechia Gdańsk pierwszy mecz 2. rundy eliminacji Ligi Europy z Broendby IF rozpocznie w czwartek, 25 lipca o godzinie 19. Do wejścia na trybuny już uprawnionych jest 24 tys. kibiców, a dostępnych miejsc jest ponad 37 tys. Sprzedaż nadal prowadzona jest w punktach stacjonarnych i przez internet, a na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem będzie można dokonać zakupu także w kasach stadionu. Bilety kosztują od 20 do 50 zł. Będą dodatkowe parkingi. Bezpłatnie można skorzystać z pociągów SKM na trasie Gdańsk-Główny - Gdańsk Stadion-Expo.Przeczytaj sportową zapowiedź meczu Lechia Gdańsk - Broendy IF. Wypowiedzi piłkarzy i trenerów oraz możliwość głosowaniaLiga Europy - o co idzie gra?Mecz Lechia Gdańsk - Broendby IF będziesz:

oglądać na stadionie 51%
śledzić relację w internecie 5%
oglądać transmisję w telewizji 28%
jeszcze się zastanawiam 4%
nie interesuję mnie ten mecz 12%
zakończona Łącznie głosów: 1399
Liga Europy to drugie pod względem hierarchii rozgrywki dla piłkarskich klubów w Europie. Wyżej notowana jest tylko Liga Mistrzów.

W sezonie 2019/2020 w Lidze Europy zagra 215 klubów z 55 państw. Finał odbędzie się 27 maja przyszłego roku w Gdańsku. Europejska federacja piłkarska (UEFA) w szczegółowych przepisach precyzyjnie podzieliła miejsca przysługujące poszczególnym państwom, a także przypisała ich drużynom start w określonych fazach rywalizacji.

Lechia Gdańsk, jako zdobywca Pucharu Polski, od razu znalazła się w 2. rundzie eliminacji i w tym roku grę na międzynarodowej arenie rozpocznie najpóźniej z drużyn z naszego kraju.

Internetowa sprzedaż biletów na mecz Lechia Gdańsk - Broendby IF w 2. rundzie eliminacji Ligi EuropyBroendby IF to 4. drużyna minionego sezonu w Danii oraz finalista tamtejszego pucharu (przegrana 1:2 z Midtjylland). Dlatego zaczęła od 1. rundy. Klub z przedmieść Kopenhagi wyeliminował Inter Turku z Finlandii, wygrywając u siebie 4:1 oraz przegrywając na wyjeździe 0:2.

Rywale ze Stadionem Energa Gdańsk po raz pierwszy zapoznają się po południu we wtorek, 24 lipca. O 18:30 w oficjalnej konferencji prasowej udział wezmą trener Niels Frederiksen oraz były reprezentant Polski, obecnie główny snajper Broendby - Kamil Wilczek. Natomiast pół godziny później cała drużyna zaprezentuje się na oficjalnym treningu.

Przeczytaj o zasadach rozstawienia państw i klubów w Lidze EuropyTrening piłkarzy Broendby IF na Stadionie Energa GdańskSprawdź wyniki losowania 3. rundy eliminacji Ligi EuropyLechia tego dnia nie ma przewidzianych zajęć na Letnicy, a jedynie na konferencji stawią się trener Piotr Stokowiec i kapitan drużyny Flavio Paixao. Wtorkowy trening odbył się przed południem na stadionie przy ul. Traugutta.

Do 3. rundy eliminacji Ligi Europy awansuje lepsza drużyna w przekroju dwumeczu. Rewanż po spotkaniu w Gdańsku przewidziany jest 1 sierpnia o godzinie 19 w Danii. Na zwycięzcę tej rywalizacji czeka już SC Braga, 4. drużyna Portugalii, która ze wcześniejszych gier jest zwolniona.

Wielka kasa do wzięcia. Sprawdź, ile Lechia Gdańsk może zarobić w Lidze EuropyWystępy w Lidze Europy to nie tylko prestiż, ale także wielkie pieniądze. Zwycięzca tych rozgrywek może łącznie zarobić blisko 19 mln euro. Lechia za sam udział zainkasuje 260 tys. euro. Gdyby wyeliminowała Broendby, na jej konto wpłynie kolejne 280 tys. i otworzy się droga do jeszcze większych zarobków.

Pokonanie Bragi (mecze 8 i 15 sierpnia) oznaczać będzie premię w wysokości 300 tys. euro. Natomiast ogranie kolejnego rywala da awans do fazy grupowej (sześć kolejnych meczów, w tym trzy u siebie) i 2 mln 920 tys. euro.

Ceny biletów i rozmieszczenia sektorów na mecz 2. rundy kwalifikacji Ligi Europy 25 lipca na Stadionie Energa Gdańsk.
Ceny biletów i rozmieszczenia sektorów na mecz 2. rundy kwalifikacji Ligi Europy 25 lipca na Stadionie Energa Gdańsk. fot. mat. prasowe Lechia Gdańsk

Ceny biletów na mecz Lechia Gdańsk - Broendby IFLechia na mecz z Broendby przygotowała ponad 37 tys. miejsc na trybunach. Obecnie 20 tys. z nich jest już zajętych. By dołączyć do tego grona można wykupić wejściówkę tylko na to spotkanie bądź zakupić karnet na cały sezon biało-zielonych.

Lechia - Broendby w Lidze Europy. Przeczytaj jak Grembocki, Jastrzębowski i Kaczmarek oceniają szanse na awansPrzypomnijmy, że posiadacze abonamentów na sezon 2019/2020 na mecz z Broendby wchodzą bez dodatkowych opłat, a ci, co kupili karnety na jesień 2019 za bilet zapłacą tylko 50 proc.

Pojedyncze wejściówki w zależności od wybranych miejsc kosztują: 50 i 30 zł (bilet normalny) oraz 35 i 20 zł za (ulgowy). Zniżka przysługuje dzieciom do lat 13, młodzieży uczącej się i studentom do 26. roku życia oraz seniorom powyżej 60 lat.

Sprawdź, ile kosztują karnety i bilety na mecze ligowe Lechii Gdańsk w sezonie 2019/2020Sprzedaż prowadzona jest online na bilety.lechia.pl, w aplikacji mobilnej Bilety Lechia Gdańsk oraz w w stacjonarnych punktach sprzedaży.

Kasy Stadionu Energa Gdańsk 25 lipca, w dniu meczu zostaną otwarte na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem szkockiego arbitra Johna Beatona.

Lechia wprowadza nowe Karty Kibica, które są elektronicznym nośnikiem biletów i karnetów. Wszystkie karty, które utraciły ważność z końcem czerwca 2019 roku, zostały zdezaktywowane. W tym przypadku należy wyrobić nowe.

"Na początku uruchomienia sprzedaży karnetów na sezon 2019/2020, część kibiców zakupiła je na swoje karty, które straciły ważność. Aktualnie taka możliwość jest już niedostępna. Zakupione karnety jednak przejdą automatycznie na nowe Karty Kibica, gdy zostaną odnowione" - informuje klub.
Transmisję internetową przeprowadzi Trojmiasto.pl, dla kibiców uruchomiona będzie funkcja dodawania komentarzy. Natomiast w telewizji mecz na żywo będzie można oglądać w TVP Sport.

Jak dojechać na Stadion Energa Gdańsk?Podstawową formą transportu, którą poleca klub, jest przejazd pociągami SKM na trasie Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion-Expo. Przejazd na mecz i z powrotem jest bezpłatny. Kurs trwa sześć minut. Po drodze pociąg nie zatrzymuje się na żadnych stacjach.

Rozkład jazdy pociągów SKM 25 lipca
Na mecz:

* wyjazd Gdańsk Główny godz. 17:25 - przyjazd Gdańsk Stadion-Expo 17:31
* 17:43-17:49
* 18-18:06
* 18:10-18:16
* 18:20-18:26
* 18:40-18:46

Powrót z meczu:
* wyjazd Gdańsk Stadion-Expo godz. 21:05 - przyjazd Gdańsk Główny 21:11
* 21:15 - 21:21
* 21:25 - 21:31
* 21:45 - 21:51
* 22:05 - 22:11


Można również korzystać z innych środków komunikacji publicznej, ale w nich bilet na mecz nie uprawnia do darmowego przejazdu.

Pod stadion dojeżdżają tramwaje linii nr 7 i 10 oraz autobusy nr 158, 283 i 658. Mają one kursować według tradycyjnych rozkładów jazdy.

Jedynie po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna.

Natomiast kursy linii 10 o godz. 20:13 i 20:35 z Brętowo PKM do Nowego Portu oraz o godz. 20:37 i 21:19 z przystanku "Władysława IV" (odpowiednio 20:45, 21:06 i 21:20 z Nowego Portu Góreckiego) w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Rozkład jazdy i ewentualne zmiany w kursowaniu zamieszczane będą na stronie ztm.gda.pl.

Parkingi dla samochodów i rowerówKibice udający się na stadion samochodami osobowymi bądź autokarami mają do dyspozycji parkingi stadionowe. Koszt pozostawienia auta to 15 zł. W razie nie uiszczenia przez kierowcę opłaty w parkometrze pobierana jest opłata dodatkowa w kwocie 95 zł.

Przy stadionie jest również 366 miejsc do zaparkowania rowerów, połowa z nich pod dachem. Na Stadion Energa Gdańsk prowadzą ścieżki rowerowe zarówno od strony ul. Marynarki Polskiej, jak i od ul. Uczniowskiej.

Stadion Energa Gdańsk. Parkingi i dojazdy na mecz Lechia Gdańsk - Broendby IF 25 lipca.
Stadion Energa Gdańsk. Parkingi i dojazdy na mecz Lechia Gdańsk - Broendby IF 25 lipca. fot. Wojciech Bosak/trojmiasto.pl
Ponadto na potrzeby meczu wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe dla autokarów w ciągu ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Śnieżną do ul. Uczniowskiej oraz dla samochodów osobowych od ul. Śnieżnej do ul. Wyzwolenia, od ul. Uczniowskiej w stronę Nowego Portu do ul. Wyzwolenia.

Dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych wyznaczone będą w ciągu Al. Macieja Płażyńskiego od skrzyżowania z tzw. Nową Gdańską do skrzyżowania z ul. Uczniowską.

fot. Stadion Energa Gdańsk

Jak kibicować Lechii w Kopenhadze?Przed ośmioma dniami, gdy okazało się, że to Broendby będzie rywalem Lechii, informowaliśmy szczegółowo, jak można 1 sierpnia dojechać na mecz do Kopenhagi. Broendby to bowiem jedna z 18 gmin tworzących stolicę Danii. Tam początek gry wyznaczony jest na godzinę 19:30.

Bezpośrednie połączenie lotnicze z Rębiechowa do Kopenhagi i z powrotem to koszt od co najmniej 1600 zł (lot trwa około godziny) do ok. 2100 zł. Więcej jest opcji z przesiadkami w Warszawie, Monachium lub Amsterdamie. Tu zapłacić trzeba od ok. 1000 do ok. 1600 zł.

Promem wybrać się można tylko z Gdyni lub ze Świnoujścia i wyłącznie do Szwecji. Z Gdyni do Karlskrony dopłynąć można w ok. 10 godzin, a później ok. 3,5 godz. trzeba jechać samochodem lub busem przez Szwecję. Koszt promu w obie strony to ok. 300-500 zł. Do tego trzeba doliczyć wjazd na most łączący Szwecję z Danią (ok. 200 zł).

Inna alternatywa to podróż samochodem przez: Niemcy, Jutlandię i Fyn. Odległość do pokonania to 1200 km, ale oprócz kosztów paliwa trzeba będzie wliczyć opłatę za przejazd przez most łączący Fyn z Zelandią, gdzie leży Kopenhaga (ok. 150 zł w jedną stronę).

Przeczytaj więcej o możliwościach dojechania na mecz 1 sierpnia do KopenhagiWyjazd zorganizowany przygotowuje Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk Lwy Północy. Koszt biletu na mecz to 70 zł, a wejściówka na stadion wraz z przejazdem autokarem to koszt 470 zł plus 100 zł kaucji zwrotnej po powrocie do Gdańska. Zapisy przyjmowane są od 24 do 26 lipca.

Harmonogram zapisów:
24-26.07
Kibice Razem Lechia Gdańsk ul. Fiszera 10, godz. 11-14:30
Oficjalny Sklep Kibiców Lechii Gdańsk ul. Podwale Staromiejskie 93, godz. 16-18


Wpłaty należy dokonać w dniu zapisów. Nie trzeba stawić się osobiście. Może to zrobić inna osoba, ale musi przedstawić dane zgłaszającego się na wyjazd.

Typowanie wyników

mecz pucharowy
25.07.2019 godz.19:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

70%

306 typowań

x

16%

66 typowań

2

14%

63 typowania

mecz pucharowy
01.08.2019 godz.19:30
wartość: 3 punkty
Broendby Kopenhaga
4:1 po dogrywce
LECHIA Gdańsk

Jak typowano

1

30%

126 typowań

x

39%

161 typowań

2

31%

127 typowań

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 04.07.2020 godz. 20:00 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

81%

167 typowań

x

6%

13 typowań

2

13%

26 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Mietek Hewelt 40 66 57.5%
2. Łukasz Gawlik 40 66 57.5%
3. Gregor Golab 40 66 57.5%
4. Dariusz Myslinski 40 66 55%
5. Stefan Sandach 38 65 57.9%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Legia Warszawa 33 20 5 8 66:31 65
2 Piast Gliwice 33 16 6 11 37:30 54
3 Lech Poznań 33 14 12 7 59:31 54
4 Śląsk Wrocław 33 14 11 8 47:39 53
5 LECHIA GDAŃSK 33 14 10 9 44:43 52
6 Cracovia 33 15 4 14 44:35 49
7 Jagiellonia Białystok 33 13 9 11 44:42 48
8 Pogoń Szczecin 33 12 10 11 30:34 46
9 Raków Częstochowa 33 15 5 13 45:46 50
10 Górnik Zabrze 33 12 11 10 45:42 47
11 Zagłębie Lubin 33 12 8 13 54:50 44
12 Wisła Płock 33 11 9 13 39:51 42
13 Wisła Kraków 33 12 5 16 40:50 41
14 ARKA GDYNIA 33 8 9 16 33:52 33
15 Korona Kielce 33 8 6 19 24:43 30
16 ŁKS Łódź 33 5 6 22 27:59 21

W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.

Wyniki 33 kolejki:

  • Grupa mistrzowska
  • Jagiellonia Białystok - LECHIA GDAŃSK 1:2 (1:1)
  • Legia Warszawa - Piast Gliwice 1:1 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Lech Poznań 2:2 (0:1)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 2:1 (1:0)
  • Grupa spadkowa
  • Raków Częstochowa - ARKA GDYNIA 3:2 (2:0)
  • Zagłębie Lubin - Korona Kielce 2:1 (1:1)
  • Wisła Płock - ŁKS Łódź 2:0 (2:0)
  • Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1 (0:0)

Terminarz

04.07 (sob) godz.20:00 LECHIA Gdańsk typuj Cracovia LIVE!
08.07 (śr) godz.20:00 Lech Poznań typuj Lechia Gdańsk
12.07 (nd) godz.17:30 Lech Poznań typuj LECHIA Gdańsk
28.06 (nd) godz.15:00 Jagiellonia Białystok 1:2 LECHIA Gdańsk LIVE!
24.06 (śr) godz.18:00 LECHIA Gdańsk 1:0 Piast Gliwice LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane