• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lechia Gdańsk - Broendby IF. Poradnik dla kibica. Wszystko o meczu Ligi Europy

Jacek Główczyński
24 lipca 2019 (artykuł sprzed 3 lat) 
aktualizacja: godz. 14:49 (24 lipca 2019)

Lechia Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Lechia Gdańsk David Badia: Lechia Gdańsk ma być jak orkiestra
Kibice Lechii Gdańsk licznie stawili się na prezentację drużyny, a dużym zainteresowaniem wśród nich cieszy się również mecz Ligi Europy z Broendby IF. Kibice Lechii Gdańsk licznie stawili się na prezentację drużyny, a dużym zainteresowaniem wśród nich cieszy się również mecz Ligi Europy z Broendby IF.

Lechia Gdańsk pierwszy mecz 2. rundy eliminacji Ligi Europy z Broendby IF rozpocznie w czwartek, 25 lipca o godzinie 19. Do wejścia na trybuny już uprawnionych jest 24 tys. kibiców, a dostępnych miejsc jest ponad 37 tys. Sprzedaż nadal prowadzona jest w punktach stacjonarnych i przez internet, a na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem będzie można dokonać zakupu także w kasach stadionu. Bilety kosztują od 20 do 50 zł. Będą dodatkowe parkingi. Bezpłatnie można skorzystać z pociągów SKM na trasie Gdańsk-Główny - Gdańsk Stadion-Expo.Przeczytaj sportową zapowiedź meczu Lechia Gdańsk - Broendy IF. Wypowiedzi piłkarzy i trenerów oraz możliwość głosowaniaLiga Europy - o co idzie gra?Mecz Lechia Gdańsk - Broendby IF będziesz:

Liga Europy to drugie pod względem hierarchii rozgrywki dla piłkarskich klubów w Europie. Wyżej notowana jest tylko Liga Mistrzów.

W sezonie 2019/2020 w Lidze Europy zagra 215 klubów z 55 państw. Finał odbędzie się 27 maja przyszłego roku w Gdańsku. Europejska federacja piłkarska (UEFA) w szczegółowych przepisach precyzyjnie podzieliła miejsca przysługujące poszczególnym państwom, a także przypisała ich drużynom start w określonych fazach rywalizacji.

Lechia Gdańsk, jako zdobywca Pucharu Polski, od razu znalazła się w 2. rundzie eliminacji i w tym roku grę na międzynarodowej arenie rozpocznie najpóźniej z drużyn z naszego kraju.

Internetowa sprzedaż biletów na mecz Lechia Gdańsk - Broendby IF w 2. rundzie eliminacji Ligi EuropyBroendby IF to 4. drużyna minionego sezonu w Danii oraz finalista tamtejszego pucharu (przegrana 1:2 z Midtjylland). Dlatego zaczęła od 1. rundy. Klub z przedmieść Kopenhagi wyeliminował Inter Turku z Finlandii, wygrywając u siebie 4:1 oraz przegrywając na wyjeździe 0:2.

Rywale ze Stadionem Energa Gdańsk po raz pierwszy zapoznają się po południu we wtorek, 24 lipca. O 18:30 w oficjalnej konferencji prasowej udział wezmą trener Niels Frederiksen oraz były reprezentant Polski, obecnie główny snajper Broendby - Kamil Wilczek. Natomiast pół godziny później cała drużyna zaprezentuje się na oficjalnym treningu.

Przeczytaj o zasadach rozstawienia państw i klubów w Lidze EuropyTrening piłkarzy Broendby IF na Stadionie Energa GdańskSprawdź wyniki losowania 3. rundy eliminacji Ligi EuropyLechia tego dnia nie ma przewidzianych zajęć na Letnicy, a jedynie na konferencji stawią się trener Piotr Stokowiec i kapitan drużyny Flavio Paixao. Wtorkowy trening odbył się przed południem na stadionie przy ul. Traugutta.

Do 3. rundy eliminacji Ligi Europy awansuje lepsza drużyna w przekroju dwumeczu. Rewanż po spotkaniu w Gdańsku przewidziany jest 1 sierpnia o godzinie 19 w Danii. Na zwycięzcę tej rywalizacji czeka już SC Braga, 4. drużyna Portugalii, która ze wcześniejszych gier jest zwolniona.

Wielka kasa do wzięcia. Sprawdź, ile Lechia Gdańsk może zarobić w Lidze EuropyWystępy w Lidze Europy to nie tylko prestiż, ale także wielkie pieniądze. Zwycięzca tych rozgrywek może łącznie zarobić blisko 19 mln euro. Lechia za sam udział zainkasuje 260 tys. euro. Gdyby wyeliminowała Broendby, na jej konto wpłynie kolejne 280 tys. i otworzy się droga do jeszcze większych zarobków.

Pokonanie Bragi (mecze 8 i 15 sierpnia) oznaczać będzie premię w wysokości 300 tys. euro. Natomiast ogranie kolejnego rywala da awans do fazy grupowej (sześć kolejnych meczów, w tym trzy u siebie) i 2 mln 920 tys. euro.

Ceny biletów i rozmieszczenia sektorów na mecz 2. rundy kwalifikacji Ligi Europy 25 lipca na Stadionie Energa Gdańsk. Ceny biletów i rozmieszczenia sektorów na mecz 2. rundy kwalifikacji Ligi Europy 25 lipca na Stadionie Energa Gdańsk.

Ceny biletów na mecz Lechia Gdańsk - Broendby IFLechia na mecz z Broendby przygotowała ponad 37 tys. miejsc na trybunach. Obecnie 20 tys. z nich jest już zajętych. By dołączyć do tego grona można wykupić wejściówkę tylko na to spotkanie bądź zakupić karnet na cały sezon biało-zielonych.

Lechia - Broendby w Lidze Europy. Przeczytaj jak Grembocki, Jastrzębowski i Kaczmarek oceniają szanse na awansPrzypomnijmy, że posiadacze abonamentów na sezon 2019/2020 na mecz z Broendby wchodzą bez dodatkowych opłat, a ci, co kupili karnety na jesień 2019 za bilet zapłacą tylko 50 proc.

Pojedyncze wejściówki w zależności od wybranych miejsc kosztują: 50 i 30 zł (bilet normalny) oraz 35 i 20 zł za (ulgowy). Zniżka przysługuje dzieciom do lat 13, młodzieży uczącej się i studentom do 26. roku życia oraz seniorom powyżej 60 lat.

Sprawdź, ile kosztują karnety i bilety na mecze ligowe Lechii Gdańsk w sezonie 2019/2020Sprzedaż prowadzona jest online na bilety.lechia.pl, w aplikacji mobilnej Bilety Lechia Gdańsk oraz w w stacjonarnych punktach sprzedaży.

Kasy Stadionu Energa Gdańsk 25 lipca, w dniu meczu zostaną otwarte na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem szkockiego arbitra Johna Beatona.

Lechia wprowadza nowe Karty Kibica, które są elektronicznym nośnikiem biletów i karnetów. Wszystkie karty, które utraciły ważność z końcem czerwca 2019 roku, zostały zdezaktywowane. W tym przypadku należy wyrobić nowe.

"Na początku uruchomienia sprzedaży karnetów na sezon 2019/2020, część kibiców zakupiła je na swoje karty, które straciły ważność. Aktualnie taka możliwość jest już niedostępna. Zakupione karnety jednak przejdą automatycznie na nowe Karty Kibica, gdy zostaną odnowione" - informuje klub.
Transmisję internetową przeprowadzi Trojmiasto.pl, dla kibiców uruchomiona będzie funkcja dodawania komentarzy. Natomiast w telewizji mecz na żywo będzie można oglądać w TVP Sport.

Jak dojechać na Stadion Energa Gdańsk?Podstawową formą transportu, którą poleca klub, jest przejazd pociągami SKM na trasie Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion-Expo. Przejazd na mecz i z powrotem jest bezpłatny. Kurs trwa sześć minut. Po drodze pociąg nie zatrzymuje się na żadnych stacjach.

Rozkład jazdy pociągów SKM 25 lipca
Na mecz:

* wyjazd Gdańsk Główny godz. 17:25 - przyjazd Gdańsk Stadion-Expo 17:31
* 17:43-17:49
* 18-18:06
* 18:10-18:16
* 18:20-18:26
* 18:40-18:46

Powrót z meczu:
* wyjazd Gdańsk Stadion-Expo godz. 21:05 - przyjazd Gdańsk Główny 21:11
* 21:15 - 21:21
* 21:25 - 21:31
* 21:45 - 21:51
* 22:05 - 22:11


Można również korzystać z innych środków komunikacji publicznej, ale w nich bilet na mecz nie uprawnia do darmowego przejazdu.

Pod stadion dojeżdżają tramwaje linii nr 7 i 10 oraz autobusy nr 158, 283 i 658. Mają one kursować według tradycyjnych rozkładów jazdy.

Jedynie po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna.

Natomiast kursy linii 10 o godz. 20:13 i 20:35 z Brętowo PKM do Nowego Portu oraz o godz. 20:37 i 21:19 z przystanku "Władysława IV" (odpowiednio 20:45, 21:06 i 21:20 z Nowego Portu Góreckiego) w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Rozkład jazdy i ewentualne zmiany w kursowaniu zamieszczane będą na stronie ztm.gda.pl.

Parkingi dla samochodów i rowerówKibice udający się na stadion samochodami osobowymi bądź autokarami mają do dyspozycji parkingi stadionowe. Koszt pozostawienia auta to 15 zł. W razie nie uiszczenia przez kierowcę opłaty w parkometrze pobierana jest opłata dodatkowa w kwocie 95 zł.

Przy stadionie jest również 366 miejsc do zaparkowania rowerów, połowa z nich pod dachem. Na Stadion Energa Gdańsk prowadzą ścieżki rowerowe zarówno od strony ul. Marynarki Polskiej, jak i od ul. Uczniowskiej.

Stadion Energa Gdańsk. Parkingi i dojazdy na mecz Lechia Gdańsk - Broendby IF 25 lipca. Stadion Energa Gdańsk. Parkingi i dojazdy na mecz Lechia Gdańsk - Broendby IF 25 lipca.
Ponadto na potrzeby meczu wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe dla autokarów w ciągu ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Śnieżną do ul. Uczniowskiej oraz dla samochodów osobowych od ul. Śnieżnej do ul. Wyzwolenia, od ul. Uczniowskiej w stronę Nowego Portu do ul. Wyzwolenia.

Dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych wyznaczone będą w ciągu Al. Macieja Płażyńskiego od skrzyżowania z tzw. Nową Gdańską do skrzyżowania z ul. Uczniowską.

Jak kibicować Lechii w Kopenhadze?Przed ośmioma dniami, gdy okazało się, że to Broendby będzie rywalem Lechii, informowaliśmy szczegółowo, jak można 1 sierpnia dojechać na mecz do Kopenhagi. Broendby to bowiem jedna z 18 gmin tworzących stolicę Danii. Tam początek gry wyznaczony jest na godzinę 19:30.

Bezpośrednie połączenie lotnicze z Rębiechowa do Kopenhagi i z powrotem to koszt od co najmniej 1600 zł (lot trwa około godziny) do ok. 2100 zł. Więcej jest opcji z przesiadkami w Warszawie, Monachium lub Amsterdamie. Tu zapłacić trzeba od ok. 1000 do ok. 1600 zł.

Promem wybrać się można tylko z Gdyni lub ze Świnoujścia i wyłącznie do Szwecji. Z Gdyni do Karlskrony dopłynąć można w ok. 10 godzin, a później ok. 3,5 godz. trzeba jechać samochodem lub busem przez Szwecję. Koszt promu w obie strony to ok. 300-500 zł. Do tego trzeba doliczyć wjazd na most łączący Szwecję z Danią (ok. 200 zł).

Inna alternatywa to podróż samochodem przez: Niemcy, Jutlandię i Fyn. Odległość do pokonania to 1200 km, ale oprócz kosztów paliwa trzeba będzie wliczyć opłatę za przejazd przez most łączący Fyn z Zelandią, gdzie leży Kopenhaga (ok. 150 zł w jedną stronę).

Przeczytaj więcej o możliwościach dojechania na mecz 1 sierpnia do KopenhagiWyjazd zorganizowany przygotowuje Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk Lwy Północy. Koszt biletu na mecz to 70 zł, a wejściówka na stadion wraz z przejazdem autokarem to koszt 470 zł plus 100 zł kaucji zwrotnej po powrocie do Gdańska. Zapisy przyjmowane są od 24 do 26 lipca.

Harmonogram zapisów:
24-26.07
Kibice Razem Lechia Gdańsk ul. Fiszera 10, godz. 11-14:30
Oficjalny Sklep Kibiców Lechii Gdańsk ul. Podwale Staromiejskie 93, godz. 16-18


Wpłaty należy dokonać w dniu zapisów. Nie trzeba stawić się osobiście. Może to zrobić inna osoba, ale musi przedstawić dane zgłaszającego się na wyjazd.

Typowanie wyników

LECHIA Gdańsk
Broendby Kopenhaga

Jak typowano

70% 306 typowań LECHIA Gdańsk
16% 66 typowań REMIS
14% 63 typowania Broendby Kopenhaga

Twoje dane

1 sierpnia 2019, godz. 19:30
HIT
3 pkt.
Broendby Kopenhaga
LECHIA Gdańsk

Jak typowano

30% 126 typowań Broendby Kopenhaga
39% 161 typowań REMIS
31% 127 typowań LECHIA Gdańsk

Twoje dane

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (162) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Wszycy kibicujemy Lechi (6)

  • 126 39

  • ide jutro na mecz, mam nadzieje ze nie zobacze takiej Lechii jak w meczu z ŁKS i mam tu na myśli brak ataku (3)

   • 11 5

   • (2)

    a co? Lechia jakiegoś napastnika kupiła? bo Sobiech i Flavio to aktualnie skład węgla i papy

    • 11 3

    • Sobiecha juz nie ma...

     • 7 6

    • Skrzydła plus Wolski miły Panie

     • 3 2

  • W tym meczu jak najbardziej. Powodzenia!!!

   • 5 4

  • dokładnie

   • 9 4

 • 3-0 (2)

  3-0 dla Lechii!

  • 94 31

  • (1)

   d**il

   • 2 6

   • obawiam się...

    że będzie taki wynik w drugą stronę...

    Polska piłka z 3 ligowymi piłkarzami z Hiszpanii - to europejskie dno...

    • 1 1

 • Chcemy od tego sezonu, (15)

  aby nastąpiła zgoda i przyjaźń kibiców Lechii i Arki

  • 118 141

  • (1)

   Taaa. I co jeszcze?

   • 5 38

   • duma paprykarza

    • 30 2

  • To byłem ja...
   jarząbek

   • 14 3

  • (1)

   Marna prowokacja

   • 12 8

   • Zgoda ponad wszystko

    to nie prowokacja

    • 22 7

  • Tak jak w Mediolanie (3)

   Kiedyś była wojna AC Milan kontra Inter Milano. Teraz jest zgoda, może nie przyjaźń, ale zgoda. Nie ma wiochy, wyzwisk, chamstwa, bijatyk i trzeciego świata. U nas ciągle wojenka polsko polska, lechia arka itp Wstyd.... Więc chcemy zgody na zawsze.

   • 16 1

   • oni mają jeden stadion... (2)

    to była więc jedyna rozsądna decyzja.
    nie zabłysnąłeś.

    • 3 5

    • To akurat, że jest jeden stadion

     nie mialo znaczenia. Prawie 100 lat byly animozje i bitwy. Grali od poczatku na jednym stadionie. Jak się o czymś pisze, to trzeba najpierw wiedzieć.

     • 8 1

    • stadion jest za nasze publiczne pieniadze a nie kiboli

     • 0 0

  • W kwestii formalnej: (3)

   Kibiców nie obchodzą alianse czy wrogości stadionowych bandziorów. Uważam za oczywiste, że Gdynianie kibicują Arce, a Gliwiczanie Piastowi. Ich prawo. Dlaczego miałbym mieć im to za złe?

   • 9 0

   • Oczywiście

    zgadzam się. Ale mozna żyć obok siebie w zgodzie. Nawet trzeba. Ale wojna Polsko Polska, Lechia Arka i w polityce i w futbolu. Tragedia.

    • 11 0

   • W Gliwicach

    akurat większość ludzi kibicuje Górnikowi Zabrze, ale to tak na marginesie.

    • 5 0

   • Ej, mylisz się

    Sam wczoraj byłem na ustawce kinomanów, bili się zwolennicy komedii z amatorami horrorów. A w przyszłym tygodniu jest ustawka bibliotekarzy, zwolennicy twardej kontra miękkiej okładki.

    • 1 0

  • Lepiej zostać starym zgredziem niż na zgodę iść ze śledziem !

   • 0 2

  • a po meczu ...

   ... wszyscy na marsz lgbt

   • 0 0

 • (6)

  wszystkie karty kibica straciły ważność 30 czerwca, trzeba wyrobić nowe za 10 zł. Sporo osób może się zdziwić przed meczem i nie wejść na stadion

  • 49 11

  • Parking na ten mecz kosztuje 80 PLN (1)

   Nie tak jak sugerują Wielce Czcigodni reporterzy Trójmiasto.pl - 15 PLN.

   • 7 15

   • Chyba słoiki tyle płacą

    Rodowity gdańszczanin, zapłaci 15 zł lub zaparkuje za free za wiaduktem lub na MP.

    • 23 1

  • Rozumiem, że tylko te przeterminowane, które działały pomimo upłwu terminu ?

   • 13 0

  • Jest możliwość wydrukowania biletu

   • 19 0

  • Nie kłam. Na mojej karcie jest termin ważności 08.2019

   • 8 0

  • Od chyba lutego mam nowa,przedłużoną i chyba nadal jest aktualna?

   • 1 0

 • Opinia wyróżniona

  Porada numer 1:

  Głośno i z całego serca dopingować Lechię!

  • 89 32

 • (1)

  wszysc y na stadion

  • 50 16

  • Mało biletów zostało...

   • 0 0

 • pracuje akurat w Danii (1)

  Mozna kupic bilet na mecz do sektora gosci na mecz rewanzowy?
  Pytam zeby sie nie zdarzylo abym musial ogladac z Dunami w 1 sektorze.

  • 33 12

  • Możezz kupić bilet jaki chcesz.

   spokojna twoja rozczochrana... (nie zapomnij rac) :)

   • 18 4

 • Lechia Duma Polski! (5)

  Wszyscy na mecz!Damy takiego czadu, ze na Helu uslysza!a po golu dla Lechii w Kopenhadze zadrzy ziemia!

  • 74 29

  • tak, tak... i wilki latać będą (1)

   • 11 10

   • Lew zatańczy ze śledziem

    • 2 0

  • a nie śpiewacei w Wolnym Mieścei Gdańsku ? (1)

   co na to wasz władca na nowogrodzkiej ?

   • 3 15

   • jaki władca? jaka nowogrodzka? jedyne co pewne, to że eks posłanka grodzka jest twoim idealem

    • 18 3

  • inteligentni ludzie nie chodza na mecz więc nie wszyscy kolego, nie wszyscy

   • 1 1

 • Na Lechii w czwartek będzie ponad 30 tysięcy! (6)

  Jak wszyscy rykną la la la la gdańska Lechia, to na morzu usłyszą!

  • 78 23

  • ahahahahaha uśmiałem się jak rolmops......................

   0:3, na rewanż nawet nie będzie po co jechać....

   • 10 22

  • bedzie komplet, Janusze wlasnie siadają do kompa
   podejrzewam eurowprdl
   ale w pucharach zdobywców pucharów dawno naszych nie widziałem
   więc passo pucharowa trwaj

   • 5 2

  • II runda i koniec (1)

   Lechia zaliczy taki sam nokaut jak Artur Szpilka.

   • 5 4

   • Śledziami

    i szprotkami jedzie tu na forum od zakompleksionych zazdrośników z ostatniego miejsca w tabeli

    • 5 4

  • Tylko 30 tys. Kiedy w końcu zapelnicie ten pustostan??

   • 2 1

  • na razie to nie ma nawet 25.000

   • 1 2

 • 0:3 dla brandby...... (5)

  Zobaczycie sami...... i pamiętajcie, że kibol potrzebuje rac, jak małpa bananów....... Mam tylko nadzieję, że kary będą solidne :)

  • 39 84

  • A oto słynny gdyński ból d*py (2)

   Ten gatunek rozpoznaje się po z**baniu umysłowym i obrażania lepszego klubu z powodu swoich kompleksów

   • 31 4

   • (1)

    akurat Arka dokopała Duńczykom w Gdyni, więc Przeproś i Sp...laj

    • 8 25

    • A w Danii się zesrała i wróciła z niczym :)

     • 16 1

  • a to arka gra z brandby?

   skąd oni i która okregówka to brandby

   • 0 0

  • d**il jestes i tyle.

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Śląsk Wrocław
48% LECHIA Gdańsk
28% REMIS
24% Śląsk Wrocław

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Radosław Dymkowski 31 61 64.5%
2. Krzysztof Wiecki 31 57 58.1%
3. Grzegorz A 30 53 56.7%
4. Izabela Dymkowska 31 52 54.8%
5. Renata Koczyńska 31 52 54.8%

Tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Raków Częstochowa 25 19 4 2 51:16 61
2 Legia Warszawa 25 15 7 3 39:26 52
3 Lech Poznań 25 12 7 6 34:23 43
4 Pogoń Szczecin 25 11 7 7 37:35 40
5 Warta Poznań 25 10 7 8 30:23 37
6 Widzew Łódź 25 10 7 8 31:28 37
7 Cracovia 25 9 7 9 28:24 34
8 Wisła Płock 25 9 5 11 34:34 32
9 Radomiak Radom 25 9 5 11 26:29 32
10 Piast Gliwice 25 8 6 11 27:27 30
11 Stal Mielec 25 8 6 11 27:31 30
12 Śląsk Wrocław 25 7 9 9 25:34 30
13 Zagłębie Lubin 25 8 6 11 24:36 30
14 Jagiellonia Białystok 25 6 11 8 35:34 29
15 Górnik Zabrze 25 7 7 11 32:38 28
16 Korona Kielce 25 7 6 12 27:37 27
17 LECHIA GDAŃSK 25 7 4 14 25:42 25
18 Miedź Legnica 25 4 7 14 25:40 19
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.

Wyniki 25 kolejki

 • Warta Poznań - LECHIA GDAŃSK 2:0 (1:0)
 • Górnik Zabrze - Wisła Płock 3:2 (0:2)
 • Radomiak Radom - Legia Warszawa 0:2 (0:1)
 • Śląsk Wrocław - Stal Mielec 1:1 (1:1)
 • Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 2:2 (0:1)
 • Pogoń Szczecin - Korona Kielce 0:0
 • Raków Częstochowa - Cracovia 4:1 (1:1)
 • Miedź Legnica - Piast Gliwice 0:1 (0:1)
 • Widzew Łódź - Lech Poznań 1:2 (0:0)

Ostatnie wyniki Lechii

19 marca 2023, godz. 12:30
39% Warta Poznań
24% REMIS
37% LECHIA Gdańsk
Miedź Legnica
64% LECHIA Gdańsk
19% REMIS
17% Miedź Legnica

Relacje LIVE

Najczęściej czytane