mad, ras.
4 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
aktualizacja: godz. 19:21 (4 listopada 2017)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Wraca ekstraliga rugby. Grają: Arka Gdynia i Ogniwo Sopot. Transfer do USA

Rugbiści Ogniwa Sopot walczyli do końca, ale przegrali u siebie na koniec sezonu zasadniczego ekstraligi z Budowlanymi Łódź SA 18:19 (8:13). Miejsca w finale byli pewni już wcześniej, ale oddali rywalom pozycję lidera i 11 listopada zagrają o złoto jako goście. O brąz z Pogonią Siedlce zmierzy się Lechia Gdańsk, która wygrała na własnym boisku nad Budowlanymi Lublin 34:21 (19:21) i wypchnęła ze strefy medalowej Arkę Gdynia. "Buldogom" pozostaje mecz o 5. miejsce u siebie z Lublinem.

Ogniwo Sopot - Budowlani SA Łódź 18:19 (8:13)
Punkty Ogniwo: Piotrowicz 8, Hodura 5, Przychocki 5
Punkty Budowlani: Walters 14, Botes 5

OGNIWO: Marcin Wilczuk, Karol, Shashiashvili - Anuszkiewicz, Piotrowski - Powała-Niedźwiecki, Rogowski, Zeszutek - Plichta - Piotrowicz - Mariusz Wilczuk, Szablewski, Szczepański, Mrowca - Hodura oraz Mokrecow, Graban, Nitschke, Najdul, Przychocki

Budowlani SA: Kramarenko, Kujawa, Mchedlidze - Karpiński, Botes - Stępień, Justyński, Mirosz - Plichta - Walters - Kaniowski, Reksulak, Kubalewski, Matyjak - Pogorzelski oraz Ignaczak, Kościelski, Witkowski, Majchrzyk, Orłowski, Wlaźlak, Kozakiewicz

Sobotnie mecze trójmiejskich drużyn zostały przełożone z kolejki z końca sierpnia. Wcześniej - 8 października, swoje spotkanie rozegrały Arka Gdynia i Pogoń Siedlce. Dlatego też w weekend, o ich pozycjach w tabeli decydowali rywale. Wygrana Budowlanych w Sopocie zepchnęła Pogoń, a wygrana Lechii wyrzuciła z gry o brąz Arkę.

Mecz w Sopocie przyniósł ogrom emocji, a arbiter do drugiej części meczu doliczył aż 10 minut. Ogniwo do końca walczyło o zwycięstwo, ale ostatecznie o punkt lepsi byli łodzianie. Od początku mecz nie układał się za dobrze dla gospodarzy. Sopocianie musieli gonić wynik i choć przy stanie 8:10 z boiska usunięty został Krystian Pogorzelski, a goście musieli grać w czternastu, Ogniwo nie zdołało odbić prowadzenia.

Zaraz po przerwie Budowlani prowadzili już 16:8. Dopiero w 79. minucie podopieczni Karola Czyża przegrywali 11:19, ale zdobyli przyłożenie z podwyższeniem i zbliżyli się na punkt. Arbiter przedłużał mecz przeciwko czemu głośno i niecenzuralnie protestowali niezadowoleni kibice i działacze z Łodzi, a na trybunach przez chwilę doszło nawet do przepychanki.

W 87. minucie przed szansą kopa na słupy niemal z połowy boiska stanął Wojciech Piotrowicz. Próba nie powiodła się bo kopnął na słupek, ale Ogniwo wywalczyło młyn dyktowany. Miejscowym nie udało się jednak poprawić rezultatu i to Budowlani wygrali sezon zasadniczy. Oznacza to, że finał 11 listopada z udziałem obu drużyn odbędzie się w Łodzi.

- Wygrana w samej końcówce to byłoby coś wielkiego. To był mecz godny finału, który przegraliśmy jednak jednym punktem. Za tydzień nie będzie to miało jednak znaczenia. Do Łodzi pojedziemy z zamiarem wywalczenia mistrzostwa Polski - mówi trener Ogniwa Karol Czyż.

Lechia Gdańsk - Budowlani Lublin 34:21 (19:21)
Punkty Lechia:
K.Bracik 10, Popławski 9, Pawłowski 5, Kwiatkowski 5, Skrzypiński 5
Punkty Budowlani: Adaszynik 10, Kulyk 6, Skałecki 5

LECHIA: Kacprzak, Adamiak (47 Plich), Muchlado (64 Witoszyński) - Nowak (47 Smoliński), Lademann (79 Kossakowski)_- Olszewski (72 Zdun), Pawłowski (72 Wójcik), Wertylecki - Piszczek (64 Boczulak) - Popławski - Narwojsz (77 Skrzypiński), Kwiatkowski, K.Bracik, Wójtowicz - Krasnodemski

Lechia potrzebowała zwycięstwa, aby zagrać o brązowy medal. Goście z Lublina nie mieli już szans na grę o podium, mogli jedynie dogonić Lechię w tabeli. Choć grali o znacznie mniejszą stawkę, to oni zaczęli lepiej. Dwa przyłożenia i tyle samo podwyższeń dały im prowadzenie 14:0. Taki stan pobudził biało-zielonych do lepszej postawy. Jako pierwszy przyłożyć Kewin Bracik, niestety nie udało się podwyższyć, więc przewagę gości udało zredukować się o 5 punktów.

W ślady kolegi poszedł szybko Robert Kwiatkowski. Tym razem także kop Miłosza Popławskiego okazał się celny i Lechia przegrywała już tylko 12:14. Prowadzenie dał jej Mateusz Popławski, a podwyższył je na 19:14 Popławski. Niestety gdańszczanom nie udało się dotrwać z korzystnym wynikiem do przerwy. Tuż przed nią goście zdobyli kolejnych 7 pkt (19:21).

Druga część meczu rozpoczęła się od niewykorzystanego karnego przez gości. Szybko odpowiedział na to Bracik, który przyłożył po raz drugi w meczu. Do tego podwyższył Popławski więc Lechia ponownie prowadziła (26:21). Następnie karnego wykorzystał gdański kopacz i zrobiło się 29:21. Rywale, aby ponownie prowadzić, potrzebowali już czegoś więcej niż przyłożenia i podwyższenia. To jednak biało-zieloni zakończyli mecz kolejną wizytą w polu punktowym, a zameldował się w nim z piłką Karol Skrzypiński.

- Był to trudny, wyrównany mecz. Akcje toczyły się w pierwszej połowie przyłożenie za przyłożenie. Można nazwać to walką bokserską bez trzymania gardy. Zaczęliśmy bardzo źle i później musieliśmy gonić rywala. W drugiej połowie zagraliśmy jednak lepiej w obronie i wygraliśmy. Choć defensywa nie była idealna, a rywale mieli swoje szanse, to udało się zatrzymać się na zerowym dorobku w tej części gry - mówi Paweł Lipkowski, trener Lechii.
Ten wynik oznacza, że biało-zieloni wyprzedzili w tabeli Arkę Gdynia. "Buldogom" pozostaje mecz o 5. miejsce u siebie z Budowlanymi Lublin.

- Zapewniliśmy sobie prawo gry w meczu o medal. Było to naszym celem przez tą rundą. Po nierównej rundzie zasadniczej będziemy starali się o to, aby sezon zakończyć pozytywnym akcentem. Z drugiej strony to nasz rywal będzie stawiany w roli faworyta w małym finale - dodaje trener Lipkowski.

8 KS Budowlani Łódź  14 1 0 13 160:712 5
Po zakończeniu sezonu zasadniczego (każdy z każdym mecz i rewanż) dwie najlepsze drużyny zagrają o złoto, dwie kolejne o brąz, następne o 5. miejsce, a dwie najsłabsze o 7. lokatę. Gospodarze tych spotkań będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
Tabela wprowadzona: 2017-11-11

Wyniki 14 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Budowlani Lublin 34:21 (19:21)
  • OGNIWO SOPOT - Budowlani Łódź SA 18:19 (8:13)
  • Pogoń Siedlce - ARKA GDYNIA 20:0 (0:0)
  • KS Budowlani Łódź - Juvenia Kraków 17:8 (5:3)
mad, ras.

Opinie (72) ponad 10 zablokowanych

• (4)

Płakali cału sezon jak zwykle i jak zwykle grają o medale... Ojoj jak źle, jaka tragedia... Już trenerów i zarząd zmieniali.

• 9 4

• (3)

Chcesz powiedzieć, że jest zajefajnie... zarząd do wymiany Lechia ledwo zipie...

• 11 2

• (2)

Ilu z Samoa na mały finał ? ;)

• 5 3

• No i już zaczęli płakanie, jedziemy...

• 4 3

• Dwudziestu pięciu. Jakbyś znał regulamon a nie chciał tylko błysnąć to byś wiedział že zawodnicy zagraniczni muszą mieć rozegrane conajmniej 5 meczy w sezonie aby móc grać w meczu o miejsce.

• 5 2

• A z którą drużyną zamieniliśmy się miejscami ? (2)

tak tylko informacyjnie pytam

• 7 5

• No raczej niespodzianka to nie jest, także Arka zakończyła sezon dwa tygodnie temu.

• Panie Łowkiel gratulujemy! (3)

Drugi sezon pana rządów i kolegów z szatni bez medalu, gratulujemy!

• 9 1

• (2)

No i po co ten wpis, nie ma co płakać jak Lechiści

• 3 8

• ten wpis po to, żeby przypomnieć tym w Gdyni w szatni i w zarządu którzy żyją... (1)

w samozachwycie jak im świetnie idzie, że tak świetnie nie idzie. I że ci którzy tak łatwo napi...li na poprzednie zarządy teraz wcale więcej nie zrobili w aspekcie sportowym. Więcej zrobili dla siebie, tu wizyta w knajpce, tam wizyta w knajpce, tu piwerko, tam piwerko, naj...ka w drodze na mecz itd.

• 11 1

• To przypomnij nazwiska całego zarządu.

• 3 0

• szkoda ale oczywiscie brawo

Ogniwo, mam nadzieję da sobie rade na wyjeździe. Szkoda, że mecz nie odbędzie się w Sopocie - fajnie byłoby przyjść. Ciekawe, czy TV będzie transmitowało finał ekstraligi, jak to bywało w danych dobrych czasach....

• 6 0

• Ogniwo jeszcze zagra mecz w Krakowie (1)

Juvenia odwolala sie w sprawie walkowera za mecz z Ogniwem. Jest podstawa zeby odwolanie zostalo rozpaczone pozytywnie. Juvenia nie mogla miec wplywu na pogode.

• 6 15

• racja

koledzy z Krakowa ucza sie od kolegow z Sopotu dzialan przy zielomym stoliku. Zdarzenie losowe nie moze miec wplywu na walkower.

• 1 4

• Zły mecz Ogniwo (4)

Byłem oglądałem i brak słów. Najgorszy mecz Ogniwa w tym sezonie. Przez 65 minut grali w przewadze za na wyraz głupie zachowanie zawodnika Łodzi. Panowie co za Idiota wymyślił mecz o tej godzinie ? Boisko dobrze oświetlone na poziomie 2m wysokości zawodnicy Ogniwa nie potrafią w takich warunkach łapać wysokich piłek co 10 Łodzi kwapliwie wykorzystał. Szkoda wielka szkoda. Dodatkowo końcówka meczu i bójka na trybunie przy ławkach rezerwowych. Jakim trzeba być debilem aby do tego dopuścił? Ogólnie rzecz biorąc jestem całym sercem za Ogniwem ale należałoby sie Nam kibicom tego klubu przeprosiny ze strony zawodników trenera i włodarzy klubu za brak finałub w Sopocie. Dziękuję.

• 11 14

• k0r3kcj4

zamiast kwapliwie winno byc skwapliwie

• 1 1

• Ciebie chyba na tym meczu nie było atmosfera super doping mega i zapraszamy do Łodzi

• 0 2

• Nie popisuj sie frazeologia Farmazonie (1)

"...za na wyraz głupie zachowanie..." ???