Lechia Gdańsk - Chojniczanka 1:0 w zamkniętym sparingu. Powrót do gry czterema obrońcami

23 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Dusan Kuciak broni strzał Pawła Zawistowskiego z rzutu wolnego na koniec pierwszej połowy

Lechia Gdańsk pokonała I-ligową Chojniczankę 1:0 (0:0). Jedynego gola w sparingu rozegranym na stadionie przy ul. Traugutta bez udziału kibiców strzelił Ariel Borysiuk. Trener gospodarzy Piotr Stokowiec sprawdził ustawienie z czterema obrońcami. Mógł być zadowolony tylko z korzystnego wyniku i czystego konta po stronie strat, bo gra biało-zielonych nadal pozostawia dużo do życzenia.

GOL MATEUSZA ŻUKOWSKIEGO W REPREZENTACJI POLSKI U-17. SPRAWDŹ, JAK WIODŁO SIĘ INNYM TRÓJMIEJSKIM KADROWICZOM

Bramka:
Borysiuk 54

LECHIA do 58. minuty Kuciak (46 Zelenika) - Nunes, Nalepa, Vitoria, Wawrzyniak - Łukasik, Borysiuk - Krasić, Lipski, F.Paixao - Kuświk

od 59. minuty: Zelenika - Stolarski, Augustyn, Gerson, Mladenović - Schikowski, Gamakow - Kobryń, Mila, Kałahur - Macierzyński

CHOJNICZANKA: Janukiewicz (75 Wnuk) - Fila (46 Lisowski), Wołąkiewicz (65 Boczek), Boczek (46 Kieruzel), Pietruszka - Podgórski (46 Piotrowski),Danielewicz, Zawistowski, Bąk (46 Drozdowicz) - Górski (65 Steblecki), Steblecki (46 Mikołajczak)

TO JUŻ CHYBA KONIEC MARCO PAIXAO W LECHII. PRZECZYTAJ O CO POSZŁO?

- Cieszę się, że straciliśmy bramki. To mały kroczek do przodu - podkreślał Piotr Stokowiec.
W sparingu z Chojniczanką trener Lechii Gdańsk sprawdzał ustawienie z czterema obrońcami. W grze przeciwko trzeciej drużynie I ligi najpierw na środku defensywy ustawił: Michała NalepęStevena Vitorię, a na ostatnie pół godziny weszli: Błażej AugustynGerson. To prawda, że biało-zielonym udało się zachować czyste konto, choć zwłaszcza przed przerwą goście mieli okazje na objęcie prowadzenia.

JACEK GREMBOCKI UWAŻA, ŻE LECHIĘ MOŻNA ODMIENIĆ W PRZERWIE NA KADRĘ. JAK BYŁY PIŁKARZ GDAŃSKIEJ DRUŻYNY OCENIA OBECNĄ SYTUACJĘ BIAŁO-ZIELONYCH?

Dwukrotnie bardzo dobrze bronił Dusan Kuciak. W 7. minucie bramkarz odbił piłkę po strzale głową Pawła Zawistowskiego, którego idealną wrzutką obsłużył Jacek Podgórski. Natomiast na zakończenie pierwszej połowy dobrze interweniował, gdy ten sam pomocnik Chojniczanki celnie strzelił z wolnego.

Groźnie było też po pół godzinie gry. Obrona Lechii sforsowana została ponownie z lewej strony, a po dośrodkowaniu Karola Fili, który do Chojnic wypożyczony jest z Gdańska, w dogodnej sytuacji skiksował Jakub Bąk.

Ofensywa biało-zielonych rozkręcała się wolno. Kibice, którzy tego meczu nie mogli oglądać, niewiele stracili. Przed przerwą na odnotowanie zasługiwał jedynie strzał z woleja Flavio Paixao, przy którego obronie dużymi umiejętnościami popisał Radosław Janukiewicz.

Ariel Borysiuk strzelił jedynego gola w sparingu Lechia - Chojniczanka. Ariel Borysiuk strzelił jedynego gola w sparingu Lechia - Chojniczanka.
W kilku innych sytuacjach trener Stokowiec aż odwracał się zdenerwowany po nieudanych akcjach swoich podopiecznych. Przy jednym z ataków doszło do kuriozalnej zaś sytuacji. Steven Vitoria, który po przechwycie ruszył z piłką z własnej połowy, został... sfaulowany przez Damiana Łukasika.

Po spotkaniu szkoleniowiec taki obraz gry tłumaczył także założeniami taktycznymi.

- Za nami ciężki tydzień pracy, w którym przeprowadziliśmy też badania szybkościowe i wydolnościowe. Podzieliśmy drużynę na dwa składy, a po meczu jeszcze dodatkowo biegała ona interwały. Zakładaliśmy koncentrację na organizacji gry i defensywie. Ćwiczyliśmy zachowania w "niskim" pressingu. Myślę, że wiele rzeczy w tym względzie wychodziło. Tym bardziej, że Chojniczanka jest dobrym zespołem, nieprzypadkowo znajduje się w czubie I ligi. Oczywiście były też w grze braki. Na pewno dużo pracy przed nami, ale nie ma co teraz zbyt zdecydowanie wypowiadać się w jedna lub druga stronę, tylko należy jak najlepiej przygotować się do meczów, które nas czekają - ocenił trener Stokowiec.
ZAGŁOSUJ, CZY LECHII POTRZEBA PSYCHOLOGA?

Nieco lepsza gra była po przerwie. Lechia dłużej utrzymywała się przy piłce niż rywale, a i gra częściej była prowadzona na połowie przyjezdnych niż to miało miejsce w pierwszych 45 minutach. Wreszcie padł też gol. Był on autorstwa Ariela Borysiuka, który celnie uderzył z dystansu.

W 69. minucie mógł poprawić Przemysław Macierzyński, ale jego strzał głową został obroniony. Z kolei w 88. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Rafał Kobryń, jeden z dwóch zawodników z zespołu juniorów w tym sparingu. Jednak i jego uderzenie nie znalazło drogi do siatki. Jeszcze przed końcem meczu Macierzyńskiemu nie wyszła próba przelobowania golkipera gości, po której złapał się aż za głowę.

I to wszystko co było interesujące w tej grze. Na pewno nie było w niej przełomu, na który w postawie biało-zielonych oczekujemy.

BLISKO 5 MLN ZŁ DLA LECHII OD GDAŃSKA ZA PROMOCJĘ MIASTA. PORÓWNAJ TĘ KWOTĘ Z POPRZEDNIMI LATAMI

16 Sandecja Nowy Sącz 28 4 11 13 25:44 23
* Lechia Gdańsk została 14.12.2017 roku pozbawiona jednego punktu za naruszenie przepisów Podręcznika Licencyjnego dotyczące kryterium F.09 mówiącego o braku przeterminowanych zobowiązań

*Po 30 kolejce nastąpi podział na grupę mistrzowską (8 najlepszych drużyn) i grupę spadkową (8 kolejnych) z zaliczeniem wszystkich, dotychczasowych punktów. Drużyny zagrają w grupie każdy z każdym, ale bez rewanżów.
Tabela wprowadzona: 2018-03-24

Wyniki 28 kolejki

• Jagiellonia Białystok - ARKA GDYNIA 3:2 (1:1)
  • Lech Poznań - LECHIA GDAŃSK 3:0 (2:0)
  • Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 0:0
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Pogoń Szczecin 2:4 (2:1)
  • Korona Kielce - Górnik Zabrze 2:2 (1:0)
  • Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)
  • Legia Warszawa - Wisła Kraków 0:2 (0:2)
  • Śląsk Wrocław - Wisła Płock 1:1 (1:1)
  • Uwaga: Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN częściowo uwzględniła odwołanie Górnik Zabrze i uchyliła karę odjęcia trzech punktów temu klubowi w związku z meczem z Piastem Gliwice, zweryfikowanym jako walkower dla Górnika.

Opinie (82) 5 zablokowanych

• ) (4)

Lechia widzę sparingi nastawione na 1 ligę...

• 83 31

• nie tylko na 1-ligę

Pogoń Siedlce, Kotwica Kołobrzeg - już nie wiem nawet w których ligach grają?!

• 15 5

• dlaczego mecz przy zamkniętych trybunach? żeby prawdziwego wyniku nikt nie poznał?

• 14 0

• Za to Olimpia Grudziądz to mistrz Niemiec.Och wy durnie.