Lechia Gdańsk - Chojniczanka 1:1 w pierwszym letnim sparingu

Lechia Gdańsk zremisowała z I-ligową Chojniczanką Chojnice 1:1 (0:0) w pierwszym letnim sparingu okresu przygotowawczego przed sezonem 2019/20. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Lukas Haraslin. Trener Piotr Stokowiec sprawdził 22 piłkarzy. Na trybunach stadionu przy ul. Traugutta zasiadło około 850 kibiców, gdyż w sobotę do tylu osób ograniczona została widownia.

Haraslin 51 - Mikołajczak 61

LECHIA (I połowa): Woźniak - Kobryń, Nalepa, Augustyn, Udovicić - Vikri, Łukasik, Lipski, Petk - Sobiech, Paixao

LECHIA (II połowa): Woźniak - Żuk, Dymerski, Maloca, Chrzanowski - Makowski, Mikołajewski (86 Cegiełka) - Sopoćko, Gajos, Haraslin - Żukowski

CHOJNICZANKA (I połowa): Janukiewicz - Michalski, Sylwestrzak, Pietruszka, testowany - Wachowiak, Wolski, Zawistowski, Urbański, Drozdowicz - Surdykowski

CHOJNICZANKA (I połowa): Witan - testowany (73 Wachowiak), Wołąkiewicz, Chmulak, Jurek - Podgórski, Paprzycki, Kaszuba, Żagiel, Przybecki - Mikołajczak

Filozofia piłkarzy Lechii Gdańsk: Głowa w dół i praca. Przeczytaj wywiad z Danielem Łukasikiem

Piotr Stokowiec mecz oglądał z wysokości trybun stadionu przy ul. Traugutta. W pierwszym letnim sparingu trener Lechii Gdańsk sprawdził 22 piłkarzy. Pełny mecz rozegrał jedynie bramkarz Maciej Woźniak. Niemal wszyscy zawodnicy z pola mogli wykazać się przez 45 minut. Większość podstawowych graczy z poprzedniego sezonu zaprezentowało się przed przerwą.

Wówczas Lechia miała zdecydowaną przewagę, ale jako pierwsza zaatakowała Chojniczanka. Już w 2. minucie w dogodnej sytuacji piłkę nad bramką głową przeniósł Emil Drozdowicz. Jak się później okazało była to jedna z zaledwie dwóch prób uderzeń na miejscową bramkę. Kwadrans później Janusz Surdykowski próbował szczęścia strzałem sprzed pola karnego, ale posłał piłkę obok słupka.

Lechia w pierwszej połowie zagrała na dwóch napastników. Była zmuszona do stosowania ataku pozycyjnego. Nie forsowała zbytnio tempa, widać było, że jest w trakcie ciężkich treningów fizycznych, ale zdobywała sporo stałych fragmentów gry oraz stwarzała sytuację podbramkowe. Radosław Janukiewicz musiał się wykazać broniąc m.in. strzały: Adriana Petka, Egy'ego Maulany Vikriego, Artura SobiechaFlavio Paixao.

Dla oka najładniejsza była akcja z udziałem Vikriego i Sobiecha, w której następnie Żarko Udovicić "wkręcił" w ziemię obrońcę i wyłożył piłkę w polu karnym Patrykowi Lipskiemu. Niestety, pomocnik uderzył niecelnie.

Lechia Gdańsk otwiera się na kobiety. Gdzie na mecz w weekend?

W składzie na drugą połowę Lechii był przede wszystkim Lukas Haraslin. Słowak dołączył do drużyny po urlopie dopiero w czwartek, ale jak zwykle miał dużo ochoty do gry. Zaczął też uderzać sprzed pola karnego, a takiego kończenia akcji brakowało jego kolegom przed przerwą. W 51. minucie po takim uderzeniu Haraslina miał miejsce rykoszet. Piłka zmyliła Andrzeja Witana i znalazła się w siatce.

Przy wyniki 1:0 znów dobrze uderzył Haraslin, a w jego ślady poszedł też Tomasza Makowski. Jednak strzał Słowaka Witan tym razem odbił, a w drugiej sytuacji piłka nieznacznie minęła słupek.

Chojniczanka niespodziewanie wyrównała w 61. minuta. Jeden z nielicznych kontrataków I-ligowców golem zwieńczył Tomasz Mikołajczak.

Szansa na zwycięstwo pojawiła się w 73. minucie. Haraslin zwiódł obrońców, a piłka po jego strzale minęła już także bramkarza. Tuż przed linią bramkową zatrzymał ją były obrońca... Lechii, Hubert Wołąkiewicz.

Jeszcze w końcówce Lukas strzelał po raz kolejny, ale Witan był na posterunku. Równie dobrze bramkarz Chojniczanki spisał się w 80. minucie, łapiąc piłkę po uderzeniuMateuszowi Sopoćko.