Wiadomości

Lechia Gdańsk - Cracovia. Piotr Stokowiec: Fascynująca końcówka rozgrywek

Lechia Gdańsk

Przed piłkarzami Lechii Gdańsk i Cracovii jeszcze 5 lub 6 meczów w tym sezonie. Po zakończeniu ekstraklasy mogą jeszcze zagrać przeciwko sobie w finale Pucharu Polski.
Przed piłkarzami Lechii Gdańsk i Cracovii jeszcze 5 lub 6 meczów w tym sezonie. Po zakończeniu ekstraklasy mogą jeszcze zagrać przeciwko sobie w finale Pucharu Polski. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

- Jestem zadowolony z energii, która jest w zespole. Nie ma symptomów, że coś ma być źle. Będzie to fascynująca końcówka rozgrywek - zapewnia Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk. 4 lipca, w sobotę jego podopieczni zagrają o czwarte zwycięstwo z rzędu w grupie mistrzowskiej, a zarazem rewanż na Cracovii, ostatniej drużynie, która jak na razie wywiozła z Letnicy zwycięstwo. Początek gry o godzinie 20. Bilety tylko w sprzedaży internetowej w jednakowej cenie na wszystkie trybuny - 40 (normalny) i 20 (ulgowy) złotych. Tego dnia na stadion nie można przyjechać bezpłatnie kolejką SKM.Relacja LIVE
0:3
LECHIA
Gdańsk
Cracovia

4 lipca 2020, godz. 20:00  zobacz relację LIVE!


Typowanie wyników

mecz ligowy
04.07.2020 godz.20:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

80%

235 typowań

x

8%

25 typowań

2

12%

35 typowańLechia Gdańsk jest na razie najlepszą drużyną grupy mistrzowskiej. Jako jedyna w pierwszej ósemce zdobyła komplet 9 punktów. Tym samym podopieczni Piotra Stokowca mogą mierzyć nawet w poprawienie osiągnięcia z poprzedniego sezonu. Do 2. miejsca tracą obecnie tylko 2 punkty.

Jak Lechia Gdańsk zabezpiecza środek obrony?Kolejny awans w tabeli jest możliwy wraz z udanym rewanżem na Cracovii. To ostatnia drużyna w tym sezonie, która ograła Lechię. 9 czerwca triumfowała w Gdańsku 3:1.

- To za nami. Nie chcę oceniać tego, co się wydarzyło. Przed nami decydująca faza i postaramy się odpowiednio zareagować. Jestem zadowolony z energii, która jest w zespole. Nie ma symptomów, że coś ma być źle. Będzie to fascynująca końcówka rozgrywek - zapewnia Piotr Stokowiec, trener biało-zielonych.
Być może z obu stron nie zobaczymy optymalnych składów. Drużyny z tyłu głowy muszą mieć, że już w najbliższy wtorek (Cracovia) i środę (Lechia) czeka ich półfinał Pucharu Polski. Obaj trenerzy jednak zaprzeczają, że teraz myślą o czymś innym niż tylko zwycięstwo w sobotę.

- W lidze mamy ważny mecz i chcemy rozstrzygnąć go na swoją korzyść. W ostatnim tygodniu piłkarze odpoczywali. Ci podstawowi mieli dwa dni wolnego, a dla tych co mniej grali organizowaliśmy treningi indywidualne - zapewnia szkoleniowiec gospodarzy.
- Nie można koncentrować się tylko na jednym meczu Pucharu Polski. Żadnego odpuszczania nie będzie - to z kolei deklaracja Michała Probierza z konferencji prasowej sprzed wyprawy do Gdańska.

Łukasz Zwoliński: Trener Stokowiec będzie przez nas siwyW Lechii w sobotę może zabraknąć Łukasza Zwolińskiego, który choć był bohaterem spotkania w Białymstoku, to w jego końcówce doznał kontuzji mięśniowej. Zastąpić trzeba też Kenny Saiefa, drugiego z piłkarzy, który odmienił losy gry przeciwko Jagiellonii, gdyż jego wypożyczenie z Anderlechtu Bruksela nie zostało przedłużone.

- Łukasz będzie w "20" meczowej, ale odczuwa skutki kontuzji. To stłuczenie było dość poważne. Kenny doznał naderwania mięśnia dwugłowego, co oznacza 2-3 tygodnie rehabilitacji. Wyraził ochotę powrotu do nas na następny sezon, ja też był go widział w składzie, ale tutaj strona ekonomiczna też będzie ważna. Na pewno to komplikuje nam sytuacje, bo to zawodnicy z podstawowego składu. Z drugiej strony liczę na wszystkich piłkarzy, których mam w kadrze. Każdy może wnieść po kilka procent, które złożą się na 100 procent całej drużyny - ocenia trener Stokowiec.

Filip Mladenović w Legii Warszawa. Kto zyska na odejściach z Lechii Gdańsk?Wariant, który pomógł w ostatniej kolejce po przerwie odwrócić wynik meczu w Białymstoku, czyli gra na dwóch napastników, zupełnie nie sprawdził się przeciwko Cracovii, gdy przed niespełna miesiącem został zastosowany od początku.

- Wtedy uznałem że to nie był to dobry pomysł ale nie wykluczam możliwości ponownego grania tym systemem w sobotę. Jednak nie ustawienie, a doskonale kilku aspektów w defensywie i jednego w ofensywie, to są zagadnienia, którym poświęcaliśmy uwagę ostatnio i nadal zamierzamy do robić - deklaruje trener biało-zielonych.
Poprzednio Lechia mierzyła się z Cracovią przy pustych trybunach. 4 lipca można zapełnić po 25 procent każdego z sektorów. W Gdańsku daje to frekwencję ponad 9 tysięcy. Jednak w poprzedniej kolejce domowej ta pula została wykorzystała w około 1/3.

Nie zmieniają się ceny biletów. Nadal obowiązuje jedna kategoria - 40 (normalny) i 20 (ulgowy) złotych. Obowiązują też znane z poprzedniego meczu rygory sanitarne oraz zasada zachowania dystansu.

Zaskoczenie z wypożyczeniami w Lechii Gdańsk. Ze Gomes zostaje, Kenny Saief odchodziNatomiast warto zwrócić uwagę na kwestie dojazdu na stadion. Ci którzy korzystali z bezpłatnych kolejek SKM na trasie Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion Expo, muszą znaleźć alternatywę, gdyż tych kursów w sobotę nie będzie z uwagi na remonty na torach.

Jak informuje Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku:

"głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu będą tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 i 283, które będą funkcjonować według sobotnich rozkładów jazdy. Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk".
Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach, wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 21:12 i 21:35 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 21:39 i 21:56 z przystanku "Władysława IV" w kierunku Węzła Kliniczna (z "Nowego Portu Góreckiego" o 21:45 i 22:06) zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczną.

Po zakończeniu meczu, w zatoce przy wjeździe na parking P5 wzdłuż ul. Marynarki Polskiej, zarządca stadionu, Arena Gdańsk Operator Sp. z o.o. przygotuje 5 autobusów, którymi kibice będą mogli dostać się do Dworca Głównego. Przejazd tymi autobusami będzie bezpłatny.

Przed i po meczu możliwe są zmiany na liniach ZTM Gdańsk które mają być na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej ZTM Gdańsk.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:2 - relacja, możliwość wystawienia ocen piłkarzom oraz trenerowiZasady nabycia biletów oraz zachowania się na stadionie podczas meczu Lechia Gdańsk - Cracovia

 • sprzedaż, a także bezpłatnie pobieranie biletów dla posiadaczy karnetów, odbywa się jedynie on-line na stronie https://bilety.lechia.pl oraz w aplikacji mobilnej Bilety Lechia Gdańsk
 • każdy posiadacz karnetu musi zalogować się w systemie i pobrać bilet na wybranym miejscu
 • posiadacze karnetów mogą wybrać dowolne wolne miejsce na stadionie (za wyjątkiem strefy prestige)
 • po zalogowaniu się w systemie należy przejść do dostępnego w sprzedaży meczu i wybrać miejsca,
 • pobrany bilet w cenie 0 zł upoważnia do wstępu tylko na przypisany do niego mecz, w przypadku 2. i 3. meczu rundy finałowej operację będzie trzeba powtórzyć
 • w momencie uruchomienia sprzedaży otwartej dostępność miejsc będzie ograniczona do liczby biletów w otwartej sprzedaży bez rezerwacji miejsc dla posiadaczy karnetów, którzy jeszcze nie pobrali biletu wstępu
 • w sprzedaży otwartej można wybrać dowolne wolne miejsce na stadionie (za wyjątkiem strefy prestige)
 • obok siebie może usiąść maksymalnie 4 kibiców (dotyczy to tylko posiadaczy biletów pobranych w ramach jednej transakcji), przy potwierdzeniu prowadzenia jednego gospodarstwa domowego,
 • każde miejsce lub grupa siedzeń (maksymalnie 4) zajmowane są z systemowym ograniczeniem dotyczącym zachowania odstępów między kibicami,
 • bilety dostępne są jedynie w formie papierowej (do samodzielnego wydruku) i mobilnej w aplikacji Bilety Lechia Gdańsk - karty kibica nie będą funkcjonowały,
 • nałożono na widza obowiązek zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez niego miejsca oraz podczas poruszania się na terenie obiektu. Wyjątek stanowi sprawdzenie tożsamości w punkcie kontroli dostępu do stadionu lub na żądanie stewardów, konsumpcja żywności i napojów
 • zakaz wnoszenia na obiekt bagażu podręcznego w postaci plecaków i toreb. W celu uniknięcia gromadzenia się osób oraz konieczności dezynfekowania kolejnych stref stadionowych punkt depozytowy w dniu meczowym nie będzie czynny
 • ograniczenia dotyczące korzystania z toalet publicznych, gdzie maksymalna liczba osób przebywających jednorazowo odpowiadać musi liczbie kabin w danym zespole toalet. Stewardzi zobowiązani są do zarządzania kolejkami w taki sposób, aby zachowane zostały możliwie maksymalne odległości pomiędzy osobami oczekującymi
 • obowiązek dezynfekcji rąk widzów w punkcie kontroli dostępu do stadionu

Opinie (61) ponad 10 zablokowanych

 • Lechio, musi być dobrze a może być jeszcze bardzo dobrze!!!.

  • 46 6

 • LG

  Jak jutro wygrają to puchary będą coraz bliżej!

  • 44 1

 • Tylko zwyciestwo Lechijko tylko zwyciestwo

  • 39 3

 • Gdańska Lechia najbardziej utytułowana drużyna na Pomorzu

  W Gdańsku się dzieje, My Tworzymy Historie.

  Lechia Gdańsk jedyny klub z Trójmiasta w przyszłym sezonie w ekstraklasie!!!!!!!!!

  • 44 12

 • Wszystko w rękach trenera (skład i taktyka) i piłkarzy (będzie im się chciało)

  Oby Stokowiec nie zabił meczu trójką drwali w środku pola: Makowski, Kubicki, Gajos (max. 2 takich), a żeby też naszym graczom chciało się grać i mieli kase na koncie, bo przychodze na mecz i chcę zobaczyć zaangażowanie. Czy się uda wygrać czy nie to już inna sprawa bo różnie sie na boisku układa.

  • 11 4

 • Z Craxą będzie ciężki mecz..

  Na szczęście utrzymanie mamy już zapewnione!!! Mecz o pietruszkę....

  • 4 36

 • nie bardzo rozumiem, Pana Wernze nie stać na Mladenowica, nie stać na Saiefa itd

  czemu zadawala się 5-8 miejscem, skoro nawet to pucharów nie daje? Przecież bez utrzymania składu , nie mówiąc o wzmocnieniach nie ma co marzyć o podium w naszej ekstraklasie. Nie rozumiem - Mioduskiego stać, a niemieckiego właściciela nie?

  • 34 7

 • Lechia Gdańsk

  Szyk i Elegancja!

  • 27 3

 • Bedzie znowu porażka ciekawi mnie jakie będą rozmiary.

  W cuda nie wierzę - fascynująca końcowa - haha - prawie z krzesła spadłem. Gdyby była walka o Mistrzostwo Polski to zgoda ale obecnie o co walczymy? Napewno nie o pudło. Są w lidze zespoły mocniejsze i bardziej ambitne.

  • 13 35

 • stawiam na IBM

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

30.01 (sob) godz.17:30 LECHIA Gdańsk typuj bez publiczności Jagiellonia Białystok
05.02 (pt) godz.18:00 LECHIA Gdańsk typuj Warta Poznań
09.02 (wt) godz.14:30 Puszcza Niepołomice typuj bez publiczności LECHIA Gdańsk
13.02 (sob) godz.20:00 Raków Częstochowa typuj LECHIA Gdańsk
20.02 (sob) godz.20:00 LECHIA Gdańsk typuj Górnik Zabrze
19.12.2020 (sob) godz.17:30 Cracovia 0:3 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!
14.12.2020 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk 0:1 bez publiczności Wisła Płock LIVE!
05.12.2020 (sob) godz.20:00 Legia Warszawa 2:0 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!
30.11.2020 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk 0:1 bez publiczności Lech Poznań LIVE!
23.11.2020 (pon) godz.18:00 Piast Gliwice 2:0 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Legia Warszawa 14 9 2 3 23:15 29
2 Raków Częstochowa 14 8 4 2 27:15 28
3 Pogoń Szczecin 14 8 4 2 20:8 28
4 Śląsk Wrocław 14 7 2 5 21:15 23
5 Górnik Zabrze 14 7 2 5 18:14 23
6 Zagłębie Lubin 14 6 4 4 18:15 22
7 Jagiellonia Białystok 14 6 2 6 22:24 20
8 LECHIA GDAŃSK 14 6 1 7 20:19 19
9 Lech Poznań 14 4 5 5 23:22 17
10 Cracovia 14 5 6 3 18:17 16
11 Wisła Płock 14 4 4 6 17:20 16
12 Wisła Kraków 14 3 5 6 19:19 14
13 Piast Gliwice 14 3 5 6 17:18 14
14 Warta Poznań 14 4 1 9 13:19 13
15 Stal Mielec 14 3 4 7 17:28 13
16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 14 2 3 9 13:38 9

Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.

Wyniki 14 kolejki:

 • Cracovia - LECHIA GDAŃSK 0:3 (0:1)
 • Śląsk Wrocław - Warta Poznań 2:1 (1:0)
 • Wisła Płock - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1 (3:0)
 • Legia Warszawa - Stal Mielec 2:3 (2:2)
 • Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
 • Lech Poznań - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
 • Piast Gliwice - Raków Częstochowa 0:0
 • Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

Najbliższe spotkanie

początek meczu: 30.01.2021 godz. 17:30

mecz ligowy

Jak typują inni

1

78%

180 typowań

x

11%

27 typowań

2

11%

25 typowań

TYPUJ!

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Radosław Dymkowski 16 32 68.8%
2. Marcin Dymkowski 16 30 62.5%
3. Krzysztof Ogonowski 16 29 68.8%
4. Stefan Sandach 16 29 62.5%
5. Doktor Kuki 16 29 62.5%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane