Lechia Gdańsk - Gedania 1922 Gdańsk 1:0. Bassekou Diabate ustalił wynik sparingu

Damian Konwent
25 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (53)
Bassekou Diabate był strzelcem jedynego gola w sparingu Lechia Gdańsk - Gedania 1922 Gdańsk. Bassekou Diabate był strzelcem jedynego gola w sparingu Lechia Gdańsk - Gedania 1922 Gdańsk.

Lechia Gdańsk wygrała z Gedanią 1992 Gdańsk 1:0 (1:0) w sparingu przy ul. Traugutta. Jedyną bramkę zdobył Bassekou Diabate. Mecz kontrolny został rozegrany w formacie 2x30 minut, gdyż w zespole biało-zielonych ze względu na liczne infekcje, zagrało tylko 13 piłkarzy.

Lechia Gdańsk - Gedania 1922 Gdańsk. Przeczytaj, o czym informowaliśmy przed meczem

Bramka:
Diabate 29

LECHIA: Buchalik - Castegren, Nalepa, Maloca, Pietrzak - Neugebauer, Kubicki (31 Terrazzino) - Piła, Diabaté, Gajos (31 Durmuş) - Zwoliński

GEDANIA: Cholewa (40 Petza) - Molga (50 Rycerski), Bąk, Flis (50 Bogdański) - Pogorzalski (30 Waliszewski), Gorwa (40 Kowalewski), Sumiński, Kankowski (40 Szymański) - Gajewski, Zalewski - Duda (50 Burkhardt)

Sędziowali: Dmian Kos oraz Andrzej Szerszeń, Dariusz Bohonos (wszyscy Gdańsk)

Runda jesienna w przypadku Lechii Gdańsk i Gedanii 1922 Gdańsk już się zakończyła, ale obie drużyny spotkały się jeszcze na stadionie przy ul. Traugutta, by przed zimowymi urlopami zmierzyć się w sparingu.

Jako, że rozpoczynał się w czasie, gdy ludzie byli w pracy lub dopiero z niej wracali, a temperatura powietrza oscylowała wokół 0 stopni Celsjusza, na trybunach zjawiła się dosłownie garstka kibiców. Mimo to nie brakowało momentów, gdy ich doping było głośno słychać.

Lechia Gdańsk znacznie straciła na wartości. Sprawdź, na ile wyceniani są piłkarze?

Mecz kontrolny rozegrano w formacie dwóch połów po 30 minut. Skrócony czas gry, zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami, został podyktowany wąską kadrą Lechii. W zespole biało-zielonych zagrało bowiem tylko 13 zawodników, gdyż pozostali, jak: Flavio Paixao, David Stec, Conrado, Joeri de Kamps, Filip Koperski, Chirstian ClemensKacper Sezonienko już dzień wcześniej złapali infekcje. Kontuzję leczy Jakub Kałuziński, a Abu Hanna oraz Kristers Tobers trenowali indywidualnie ze względu na urazy. Natomiast Dusan Kuciak oglądał mecz z trybun.

Mimo to trenerowi Marcinowi Kaczmarkowi udało się skonstruować "11" w formacji podobnej do tej, którą oglądaliśmy chociażby w ostatnich ligowych meczach. Nie licząc podstawowych graczy, od pierwszych minut na boisku pojawili się m.in.: Michał Buchalik, Tomasz Neugebauer, Dominik Piła czy Bassekou Diabate. Natomiast w drugiej połowie: Macieja GajosaJarosława Kubickiego zmienili: Ilkay Durmus oraz Marco Terrazino.

Gedania - Lechia Gdańsk 0:6. Przeczytaj relację z wrześniowego sparingu, zobacz galerię foto i wideo

Początek meczu Lechia Gdańsk - Gedania 1922 Gdańsk:

W możliwie najmocniejszym składzie od samego początku zaczęła też Gedania, w tradycyjnym dla siebie ustawieniu 1-3-4-2-1. Z przyczyn osobistych zabrakło jedynie: Wojciecha Zyski, Filipa Sosnowskiego i bramkarza Jakuba Zielińskiego, który przebywa na testach w Sportingu Lizbona. Za to w drugiej połowie, również zgodnie z zapowiedziami trenera Krystiana Ryczkowskiego, szansę pokazania się otrzymali ci, którzy w czasie jesieni grywali mniej.

Choć dla obu drużyn był to jedynie mecz kontrolny, to zarówno Lechia i Gedania potraktowały go bardzo poważnie. Śmielej zaczęli III-ligowcy, co zresztą zrozumiałe, bo nie niecodziennie mają okazję grać przeciwko rywalowi z ekstraklasy. Jednak to właśnie lechiści jako pierwsi doszli do groźnej sytuacji. W 4. minucie po ziemi strzał oddał Łukasz Zwoliński. Napastnik szukał swoich okazji także w kolejnych akcjach, ale górą był bramkarz lub piłka zwyczajnie mijała bramkę.

Gedania 1922 nie zagrała o fotel lidera III ligi. Sprawdź dlaczego

Postraszyć potrafili też gedaniści, którzy pod kątem organizacyjnym zbytnio nie odbiegali od rywala i z przebiegu gry być może zasłużyli nawet na remis. Zaczęło się od uderzenia Michała Gajewskiego po sprincie i podaniu Kamila Kankowskiego. Najbliżej gola było jednak przed końcem pierwszej połowy, gdy po rzucie rożnym strzelał Paweł Flis.

To, co nie udało się obrońcy Gedanii, udało się Diabate. Piłkarz z Mali zdobył bramkę przed przerwą. Otrzymał podanie z prawego skrzydła, zwiódł przeciwnika w polu karnym, a następnie uderzył. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki.

Natomiast drugą część spotkania od strzału zaczęli III-ligowcy. Po kornerze uderzał Krzysztof Bąk, który przecież w przeszłości grał dla Lechii. Później jednak konkretniejsza była drużyna z ekstraklasy.

Po wejściu na boisku grę ożywił Durmus, który po dośrodkowaniu Piły strzelił w słupek. Z kolei Gedania nie pękła po jednym z rożnych, gdy z okolic 16. metra dwukrotnie strzelali: Neugebauer oraz Terrazzino. Piłka nawet nie przedarła się do bramki, gdyż obrona blokowała uderzenia.

Gedania 1922 Gdańsk

Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie dowiedzą się Państwo o naszej ofercie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i firm. Działamy na nowym obiekcie przy ul.Hallera 201. Organizujemy imprezy sportowe, urodzinowe i półkolonie.

18 KP Starogard Gdański 25 2 6 17 31:72 12
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.