Lechia Gdańsk. Krótkie wakacje piłkarzy. Michał Nalepa: Nie narzekam

Jacek Główczyński
28 lipca 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Michał Nalepa po finale Totolotek Puchar Polski 2020: Jestem zły, gdyż takie mecz są po to, aby wygrywać i po to do Lublina przyjechaliśmy. Mimo wszystko nie jest ten stracony sezon, a wynik jest w miarę OK. Michał Nalepa po finale Totolotek Puchar Polski 2020: Jestem zły, gdyż takie mecz są po to, aby wygrywać i po to do Lublina przyjechaliśmy. Mimo wszystko nie jest ten stracony sezon, a wynik jest w miarę OK.

Lechia Gdańsk rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 3 sierpnia i od razu ruszy na zgrupowanie do Kępy koło Sochocina. Pobyt w hotelu "Bonifacio" zostanie zwieńczony jedynym w tym okresie sparingiem. 8 sierpnia rywalem będzie Raków Częstochowa. Następnie treningi kontynuowane będą na stadionie przy ul. Traugutta. - Koronawirus pokrzyżował plany nie tylko w sporcie. Musimy się do tego przystosować. Nie będę narzekał - tak o bardzo krótkich wakacjach biało-zielonych mówi Michał Nalepa.

Patryk Lipski ocenia wyniki Lechii Gdańsk i swoją grę w sezonie 2019/20

Jacek Główczyński: Tylko 9 dni trwać będą wakacje piłkarzy Lechii Gdańsk. Uda się odpocząć?

Michał Nalepa: Nie mamy żadnego wyboru, bo na tę sytuację nie mieliśmy wpływu. Wiadomo, że koronawirus pokrzyżował plany nie tylko w sporcie, tylko ogólnie w całej światowej gospodarce. Musimy się do tego przystosować. Na pewno ja nie będę na to narzekał.

Między 31 maja a 8 lipca Lechia rozegrała aż 13 meczów. Piotr Stokowiec powiedział, że wycisnęliście ten sezon jak cytrynę. Tak też "wyciśnięci" czujecie się sami?

Zgadza się, ale byliśmy na to przygotowani, bo od początku wiedzieliśmy co nas czeka. Dlatego w tym okresie, w którym każdy myślał, że nic nie robimy, bo jest kwarantanna, to my bardzo ciężko pracowaliśmy w domu, czy też biegaliśmy. Stąd były siły, aby zdobyć tyle punktów i ekstraklasę ukończyć na czwartym miejscu, choć do grupy mistrzowskiej przystępowaliśmy z 8. lokatą. Doszliśmy też do finału Pucharu Polski. Biorąc to pod uwagę, uważam że mimo wszystko nie jest ten stracony sezon, a wynik jest w miarę OK.

Lechia Gdańsk czeka na rywala na inaugurację ekstraklasy. Cracovia ukarana

Lechia Gdańsk - plan po wakacjach do inauguracji ekstraklasy
  • 3-8.08 - obóz przygotowawczym w Kępie koło Sochocina, Hotel "Bonifacio"
  • 8.08 - sparing z Rakowem Częstochowa
  • 10-14.08 - treningi na stadionie przy ul. Traugutta 29 w Gdańsku
  • 15.08 - zakładany termin meczu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski ze zwycięzcą spotkania Skra Częstochowa - Stal Stalowa Wola (8 lub 9 sierpnia)
  • 17-21.08 - treningi na stadionie przy ul. Traugutta 29 w Gdańsku
  • 22 lub 23.08 - inauguracyjny mecz PKO BP Ekstraklasy na wyjeździe z drużyną, która wygra baraże w I lidze (finał 31.07)

Kogo wylosowała Lechia Gdańsk w 1/32 finału Pucharu Polski? - wszystkie pary

My Polacy jesteśmy mistrzami świata w gdybaniu. Czy na urlopach piłkarze Lechii często będą gdybać, co by było, gdyby Conrado w 61. minucie finału Totolotek Puchar Polski strzelił na 2:0?

Myślę, że nie ma co gdybać o tej sytuacji, bo Cracovia wcześniej też miała swoje okazje na gola. Na pewno jako drużyna mamy sobie coś do zarzucenia, bo przegraliśmy ten mecz. Mnie osobiście gratulacje za postawę nie cieszą. Jestem zły, gdyż takie mecz są po to, aby wygrywać i po to do Lublina przyjechaliśmy. Szkoda, że nie ma pucharu i nie zagramy w europejskich pucharach. Przed rokiem, w dwumeczu z Broendby, choć mieliśmy lepsze i gorsze momenty, to ogólnie fajnie wyglądaliśmy. Zarówno dla młodych jak i starszych piłkarzy międzynarodowa rywalizacja to dodatkowe doświadczenie.

W tym piłkarskim rollercoasterze z Cracovią byliście dwa ray na prowadzeniu...

I to boli, bo zabrakło nam kilka minut i w drugich 45 minutach, a potem i w drugiej połowie dogrywki. I jeszcze ten gol stracony po stałym fragmencie. Dlatego fajnie, że doszliśmy do finału, fajnie że po bramce Patryka Lipskiego uwierzyliśmy w to, że wygramy, ale na końcu jest niefajnie, bo przegraliśmy.

Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2. Relacja live, galeria foto, video, możliwość wystawiania ocen piłkarzom i trenerowi

Piotr Stokowiec: Łatwo w nas uderzyć, ale nie potrzebujemy współczucia

Wszystkie gole straciliście na jedną bramkę. Wpadły do tej, w której broniąc się, mieliście za sobą kibiców Cracovii. Tak was deprymowali, a może zachowywali się nie fair?

Tak się po prostu ułożyło. W zachowaniu kibiców rywali nie było nic złego.

Od drugiej połowie finału Lechia głownie się broniła. Taka była taktyka - poczekać na rywala i skontrować?

Różne były taktyki. Trener nakreślił nam plan zarówno na pierwszą, jak i drugą połowę. To nie było tak, że od razu po przerwie chcieliśmy się cofnąć i się bronić przez całą połowę. Ale mecz weryfikuje wszystkie założenia. Fajnie, że udawało nam się bronić w niektórych sytuacjach, ale w tych kluczowych momentach czegoś zabrakło. Nie wiem, czy rozregulowało obronę zejście Rafała Pietrzaka, choć jet doświadczonym piłkarzem i dobrze wyglądał w tym meczu. Mario Maloca też nie chciał popełnić faulu na czerwoną kartkę. Nie widział dobrze rywala, chciał nogę trzymać bliżej ziemi, ale stało się tak jak się stało. Na pewno nikt do niego nie ma pretensji, bo starał się i walczył. Wszyscy to widzieli.

Opinie (52) ponad 10 zablokowanych

• Wystarczy że leżeli parę miesięcy to o jakich wakacjach tu mowa???

• 6 1

• My mieszkańcy (3)

Gdańska, Gdyni, Sopotu, Słupska, Kartuz, Chmielna, Garcza, Zaworów, Ostrzyc, Pruszcza Gdańskiego, Chojnic, Bytowa, Starogardu Gdańskiego, Nowego Targu, Tczewa, Czerska, Dzierzgonia, Lęborka, Malborka, Mławy, Miłobądza, Nowego n.Wisłą, Pelplina, Pisza, Pszczółek, Sierakowic, Skarszew, Kościerzyny, Smętowa, Zblewa, Mikoszewa, Jantaru, Stegny, Sztutowa, Krynicy Morskiej, Kątów Rybackich, Nowego Dworu Gdańskiego, Kwidzyna, Gniewu, Jantaru Leśniczówka, Prabut, Luzina, Wejherowa, Redy, Warszawy, Lechowa, Olsztyna, Iławy, Żukowa, Małkowa, Tuchomka, Banina, Siwiałki, Trąbek Wielkich, Nowego Tuchomia, Borowca, Rębiechowa, Miszewa, Dąbrowy koło Banina, Działdowa, Gniewina, Rumi Janowo, Kolbud, Helu, Przywidza i Somonina, życzymy Lechii Gdańsk sukcesów w nadchodzącym sezonie.

• 30 13

• lechia - proletariusze z wszystkich okolicznych wiosek, łączcie się z tym klubikiem na łasce i niełasce niemieckiego pana (1)

• 0 5

• arka - my mieszkańcy wioski rybackiej łączymy się z tym klubikiem na łasce i niełasce tęczowego pana

• 1 1

• Barniewic

• 3 0

• Po straconym sezonie na rowerach do Cetniewa ,a nie na Mazowsze. (6)

• 11 17

• Pieszo !!!

• 1 1

• (4)

Odbierz menelowe+ i kup kolejne bełty tłuku parowy.

• 2 5

• (2)

Menelowre + to siedzą w pierdlu, to wyborcy, szambo trzaska. PIS ich wsadza do pierdla a sądy (po) tologi, ich wypuszczają

• 6 2

• Trotyl mówisz? Może jednak sztuczna mgła. (1)

• 1 3

• Zapytaj rudego

z brukseli. On zna szczegóły. Choć nikomu razem z władkiem ich nie ujawnili, tobie na pewno powiedzą.

• 3 0

• Wyłącz już ten komputer synku za długo przy nim siedzisz.

Będą ci się śniły koszmary

• 4 0

• Super

Super przygotowania do walki o utrzymanie

• 0 5

• Maloća wynocha, Nalepa na ławkę. Te dwa drewna pozwoliły strzelić przeciwniikom 50 goli w lidze. (7)

Drugą bramkę z krokowią ty Nalepa zawaliłeś. Trzecią bramkę zawalił Kreyzol. Stokowiec odjazd i to natychmiast. Jastrzębowski potrafił z III ligowymi piłkarzami zdobyć puchar i superpuchar. Słabiutka Arka z paroma kopaczami zdobyła puchar i superpuchar. Stokowiec może sobie wybierać piłkarzy na pozycje, decyduje o transferach i niczego nie potrafi wygrać. Mandziara, nie chcemy Stokowca w Lechii.

• 16 53

• sam jesteś drewnem. Nalepa wraz z Kuciakiem i Flavio najbardziej solidni przez cały sezon (1)

Nalepa tworzył bardzo dobra pare z Augustynem ale trener sie na niego obrazil jak i na innych. Maloca po 2 latach w niemczech to juz nie ten sam gracz

• 8 0

• 50 bramek straconych przez tego twojego cudownego Nalepę i Kuciaka.

• 2 3

• (1)

III-ligowa Lechia zdobyła Puchar nie dzięki Jastrzębowskiemu a dzięki Nikosiowi. Nie rób ludziom wody z mózgu.

• 0 6

• Nikoś przede wszystkim wspierał naszą arkę. Innym klubom nie pomagał. My kibice arki pozdrawiamy Pana Nikosia.

• 3 1

• (1)

My kibice nie chcemy tzw. kiboli wyklętych czyli bandytów , wasze miejsce na marszach ONR!!

• 7 9

• My prawicowi kibice, kibice prawdziwej prawicowej Lechii nie tolerujemy i nie chcemy, kibiców tęczowych i (po) st ko muchów

• 10 3

• Bramki to zawalił bramkarz stał na linii jak kółek piłka na 5 -6 metrze to bramkarz powinien wyjść do piłki

• 8 5

• "Maloca nie widział dobrze rywala"? łżesz jak bura suka, Maloca z premedytacją wystawił girę, wszyscy to widzieli w powtórkach (2)

Maloca pozbawił klub minimum 6 baniek za PP i awans do eLE i nadal nie wyprzedziliśmy Arki w liczbie trofeów! powinien wylecieć do rezerw aż nabierze rozumu, bo Peszko miał podobne odpały ale w mniej ważnych meczach

• 6 5

• Cha,cha,dawno wyprzedziliśmy II ligową arkę. (1)

• 2 0

• Arka i Lechia mają po dwa Puchary Polski

do dwóch nie potrafisz liczyć betonie?... chyba sam z siebie się śmiejesz... buhahahahahahah :)

• 1 1

• Rudy (3)

A czy pan z numerem 10 będzie grać
    Bo w Lechii ten numer chyba do ławki jest przygotowany najpierw Sebastian A teraz on masakra
    Pozdrowienia dla stróża bankomatu emygry

• 7 3

• (2)

Pretensje do rudego w Brukseli, to on chce by karać Polskę przez Unię Europejską. On myje nogi makreli i jeszcze wodę wypije.