Wiadomości

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa. Piotr Stokowiec: Czas na czyny. Spełniać oczekiwania kibiców

Lechia Gdańsk

Tak cieszyli się piłkarze Lechii Gdańsk po ostatnim zwycięstwie nad Legią Warszawa 11 maja 2016 roku. Również w tym roku po raz ostatni stołeczną drużynę pokonała ekipa Piotra Stokowca, który w niedzielę zadebiutuje jako trener biało-zielonych.
Tak cieszyli się piłkarze Lechii Gdańsk po ostatnim zwycięstwie nad Legią Warszawa 11 maja 2016 roku. Również w tym roku po raz ostatni stołeczną drużynę pokonała ekipa Piotra Stokowca, który w niedzielę zadebiutuje jako trener biało-zielonych. fot. Arkadiusz Buczyński/Trojmiasto.pl

- Naszym nadrzędnym celem jest spełnianie oczekiwań kibiców. Oni chcą walki, zaangażowania i determinacji. Ja też chcę to zobaczyć. Te parę dni dało nadzieje, że będzie lepiej. Dotknęliśmy kilku problemów, teraz czas na czyny. Drużyna ma być bardziej agresywna. Wyjdziemy na boisko bez kompleksów. W naszej obecnej sytuacji najważniejsze są punkty, piękno gry schodzi na dalszy plan. Wierzę jednak, że ci, którzy przyjdą na stadion, nie pożałują, bo stworzymy świetne widowisko - zapowiada Piotr Stokowiec, który w debiucie na trenerskiej ławce Lechii Gdańsk zmierzy się z Legią Warszawa. Początek gry w niedzielę o godzinie 18.W NIEDZIELĘ LECHIA ZAPREZENTUJE JAKO SWOJEGO PIŁKARZA TALENT Z INDONEZJI. PRZECZYTAJ WIĘCEJ O NIESPEŁNA 18-LETNIM POMOCNIKU

Relacja LIVE
1:3
LECHIA
Gdańsk
Legia
Warszawa

11 marca 2018, godz. 18:00  zobacz relację LIVE!


Typowanie wyników

mecz ligowy
11.03.2018 godz.18:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

28%

149 typowań

x

21%

114 typowań

2

51%

278 typowańPiotr Stokowiec nie krytykuje Adama OwenaPiotr Stokowiec miał sześć dni, aby "posprzątać" po Adamie Owenie i natchnąć drużynę Lechii Gdańsk nową wiarą, że może grać znacznie lepiej, niż wskazują na to jej dotychczasowe wyniki. W dużej mierze musiał zdać się na swój nos, gdyż nie było czasu, aby sprawdzić piłkarzy, choćby pod względem motorycznym.

POZNAJ NEWSY FINANSOWE Z KLUBU. LECHIA PODLICZYŁA PIENIĄDZE ZA POPRZEDNI SEZON, A TRENER STOKOWIEC "TŁUMACZY" SIĘ Z MERCEDESA

- Tego czasu na pewno było mało. Nie chcę rozliczać tego, co było do tej pory. Etyka nie pozwala mi krytykować poprzedników. Pracuję z takim "materiałem", jaki zastałem, ale z tego też powodu świadome ryzyko brałem na siebie. To prawda, że nie mam pełnej wiedzy, czy dany zawodnik jest mocny pod pewnymi parametrami, czy nie, ale dopiero w przerwie dla reprezentacji będzie czas, aby przeprowadzić testy motoryczne. Każdy piłkarz zaczął z czystą kartą. Biorę pod uwagę wszystkich, którzy są w kadrze, a nie tylko tych, którzy grali ostatnio. Widzę że nastąpiło ożywienie, dobre nastawienie, bo piłkarze poczuli szansę. Liczę, że to się nie zmieni, gdy podam pierwszą "18", a ci, którzy w niej się nie znajdą, będą nadal naciskać. Takie otwarcie powinno dobrze zadziałać na wszystkich - mówi nowy szkoleniowiec Lechii.

Będą zmiany w składzie Lechii przez LegiąPrzed meczem trener nie zdradza taktyki, którą obrał na Legię. Na razie jedynym pewniakiem jest Dusan Kuciak, który zachowa opaskę kapitana.

PRZECZYTAJ CO MÓWIŁ W PONIEDZIAŁEK PIOTR STOKOWIEC O ZADANIACH I CELACH, KTÓRE STAWIA SOBIE W PRACY Z LECHIĄ GDAŃSK

- Mam pomysł na niedzielę. Na pewno zagrają najlepsi w mojej ocenie tego dnia. Ci, którzy nie tylko prezentowali się dobrze, ale także pokazali, że mogą dać odpowiedni bodziec do gry drużyny, bo takich impulsów potrzebujemy. Nie powiem, czy zacznę na trzech, czy czterech obrońców, gdyż myślę, że w trakcie gry też potrafię zareagować i przejść z jednego systemu na drugi. Moim zadaniem jest maksymalnie wykorzystać to, co mamy obecnie. Nie chcę robić zmian tylko po to, żeby coś zmienić, ale muszę mieć argumenty ku temu. Być może niektóre wybory będą dla niektórych mniej zrozumiałe, ale dokonam ich wedle klucza, który przyjmę - dodaje trener biało-zielonych.

Lechia ma stać się agresywnaBez względu na to, jaka "11" rozpocznie mecz z Legią, nie należy spodziewać się diametralnej zmiany, jeśli chodzi o styl gry.

- Wszyscy chcielibyśmy Lechii ofensywnej, jaką znaliśmy do niedawna. Na pewno wyjdziemy na boisko bez kompleksów. W naszej obecnej sytuacji najważniejsze są punkty. Piękno gry schodzi na dalszy plan, ale wierzę, że ci, którzy przyjdą na stadion, nie pożałują, bo stworzymy świetne widowisko - zapewnia Stokowiec.
PIŁKARZE LECHII LICZĄ NA DUŻE PRZETASOWANIA W SKŁADZIE PO ZMIANIE TRENERA. PATRYK LIPSKI ZAMIERZA Z TRYBUN PRZENIEŚĆ SIĘ DO "11". PRZECZYTAJ WYWIAD Z POMOCNIKIEM

Jego receptą na sukces jest zwiększenie agresywności, zarówno, gdy drużyna walczy o odzyskanie piłki, jak i gry z piłką.

- Te parę dni dało nadzieję, że będzie lepiej. Dotknęliśmy kilku problemów. Teraz czas na czyny. Drużyna ma być bardziej agresywna. Jest to nam potrzebne, by skutecznie przerywać akcje lub nie pozwalać sobie zbyt łatwo zabierać piłki. Wiem, że ten element powiązany jest również z motoryką, o której jeszcze wszystkiego nie wiem. Natomiast możemy zadziałać na to, na co mamy wpływ. Chodzi o odpowiednie nastawienie do gry, bo często to, czy piłkarz potrafi zagrać agresywnie, zależy też od stanu jego głowy - dodaje trener Stokowiec.

Integracja na Lidze MistrzówBy jak najlepiej dotrzeć do piłkarzy, poza zajęciami o charakterze taktyczno-technicznym czy fizycznym, nowy sztab trenerski starał się dużo rozmawiać z podopiecznymi. Próbowano także integrować drużynę, choćby przez wspólne oglądanie transmisji z Ligi Mistrzów.

- Pracujemy nad odbudową relacji w drużynie. Po rozmowach o nas, o klubie jest optymizm, jestem nimi zbudowany. Zawodnicy są świadomi, co się wokół nich dzieje, też nie czują się dobrze z taką sytuacją. Wiedzą, że nie spełniają oczekiwań i chcą to odwrócić. Jest otwartość z ich strony. Wskazywanie słabych stron, ale i mówienie o atutach, które są, choć może ostatnio przyćmione - zdradza szkoleniowiec.
ZAGŁOSUJ, CZY PRZYGOTOWANIE MOTORYCZNE TO PROBLEM LECHII GDAŃSK? PRZECZYTAJ, ILU TRENERÓW JUŻ ZA NIE ODPOWIADAŁO

Jego zdaniem w drużynie nie ma zrezygnowania, ani tym bardziej chęci kapitulacji.

- W drużynie nie ma spuszczonych głów, a jest złość. Piłkarze są świadomi, że nie wykorzystują swojego potencjału. Dlatego wspólnie staramy się znaleźć lekarstwo, jak z tego wyjść, szukamy sposobu. Te parę dni dało nadzieje, że będzie lepiej. Lechia ma świadomych zawodników. W tym też widzę szansę, aby iść do góry, bo oni naprawdę tego chcą - dodaje.

Ten gol przyczynił się do ostatniego zwycięstwa Lechii nad Legią. Strzela Sławomir PeszkoCel nadrzędny Piotr Stokowca w LechiiMecz z Legią Warszawa jest dobry zarówno dla realizacji celu nadrzędnego, jak również tych doraźnych. Chodzi o to, by zespół, który nie wygrał od 1 grudnia, znów przypomniał sobie, jak smakuje zwycięstwo.

- Naszym nadrzędnym celem jest, aby spełniać oczekiwania kibiców. Oni chcą: walki, zaangażowania i determinacji. Ja też chcę to zobaczyć. Czeka nas wiele pracy. O efektach będzie można mówić w dłuższej perspektywie, ale już coś zaczyna się dziać. Chciałbym, aby w meczu z Legią "zadziało się" już też na boisku. Wiem, że oczekiwania są w Gdańsku duże, ale i uzasadnione zarazem. Liczę, że tak się przygotujemy, by im sprostać, dźwigać je i odbudować zespół - deklaruje Piotr Stokowiec.
11.05.2016: LECHIA - LEGIA 2:0. PRZECZYTAJ RELACJĘ, ZOBACZ VIDEO I FOTO

Jako trener mierzył się z Legią dziesięciokrotnie, w tym dwukrotnie w derbach Warszawy. Wówczas przeciwko niemu grali m.in. Kuciak, Daniel ŁukasikJakub Warzyniak. W Lechii jest jeszcze czwarty były piłkarz stołecznej drużyny - Ariel Borysiuk.

- To dobry przeciwnik, aby przekonać się, w którym miejscu jesteśmy, na co nas obecnie tak naprawdę stać. Można zmierzyć się trochę z przeszłością i pokazać podrażnione ambicje. Z drugiej strony nie możemy wprowadzać dodatkowej ekscytacji czy wręcz szowinizmu. Na mecz z takim rywalem nikogo specjalnie nie trzeba mobilizować. A zwycięstwo w niedzielę miałoby podwójną wartość - ocenia szkoleniowiec.
Prowadzone przez niego Zagłębie dwukrotnie pokonało Legię w 2016 roku: 2:0 u siebie i 3:2 na wyjeździe. Tego też roku stołeczną drużynę, jak na razie po raz ostatni, ograła Lechia. 11 maja w Gdańsku triumfowała 2:0 po golach Sławomira PeszkiMilosa Krasicia.

PIOTR STOKOWIEC ZNA EKSTRAKLASĘ Z KAŻDEJ STRONY. PRZECZYTAJ O DOTYCHCZASOWYCH WYNIKACH NOWEGO TRENERA LECHII GDAŃSK

bilet Lechia Gdańsk
Bilety można kupić przez internet na stronie bilety.lechia.pl

W sezonie 2020/21 ulgi przysługują:
- dzieciom do lat 13,

- młodzieży uczącej się i studentom do 26 roku życia (warunkiem jest weryfikacja aktualnej legitymacji szkolnej/studenckiej – kupujesz przez Internet, prześlij skan legitymacji na adres bilety@lechia.pl aby aktywować ważność ulgi do końca jej ważności),

- seniorom w wieku powyżej 60 lat.
Dodatkowo obowiązuje 20% zniżki od cen zakupu biletów na trybunach kategorii IV dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, a dzieci do lat 6 mają możliwość wejścia na mecz bezpłatnie, bez zajmowania osobnego krzesełka (mecz mogą oglądać na kolanach u rodziców).

Opinie (124) ponad 10 zablokowanych

 • Spadamy (3)

  Lecimy lecimy pikujemy !

  • 40 47

  • uważajcie na kominy jak tak lecicie

   • 7 10

  • opinia

   Druteks czeka na derby z Lechią.
   Pora na spadek...

   • 9 6

  • spelnij cie oczekiwania kibicow

   Cale Trojmiasto czeka na derby z Bytovia!!

   • 8 2

 • Przegrajcie!!! (1)

  Byłby to udany koniec weekendu:)

  • 39 64

  • opinia

   Lechia I liga!

   • 6 7

 • (4)

  niestety logo Legii mnie nie przyciągnie na stadion jak tych 14 tysięcy co przyjdą pierwszy raz w tym roku.Wybrałem Pitbulla. a Lechia musi zasłużyć na moją kasę i obecność

  • 62 30

  • Spoko całą lechia ma wywalane w ciebie

   Także nic się martw

   • 14 17

  • No właśnie, wybrałeś pitbulla, tak jak 14 innych.

   • 2 6

  • łaskawco - na twoją kasę :D (1)

   kino, do którego dziś pójdziesz zasłużyło czy ściągniesz film z netu

   • 6 2

   • zdecydowanie kino!!!

    • 3 7

 • A pikniki już wiedzą że kibiców 7egły nie zobaczą dziś?? (8)

  Bo za pewno gdyby byli to kilka tyś pikników by przyszło więcej...

  • 14 18

  • Rok temu w marcu był pobity rekord frekwencji ma Lechii z 7eglą (6)

   Była atmosfera była walka było zarąbiscie. A co zobaczymy dzisiaj? Prócz pustych krzesełek i kilkunastu tyś przypadkowych Januszy?

   • 34 20

   • (5)

    Odstosunkuj się od Januszy. Żadnego rekordu frekwencji nie pobijesz bez nich. Poza tym to grupa ludzi, która zostawia najwięcej w kasie klubu, więc to dzięki nim możesz chodzić na ekstraklasę, a nie kopaninę na pastwisku.

    • 29 3

    • (3)

     Dobrze mówisz. Ja jak już się wybiore na mecz to zostawiam na stadionie ok 100 - 150 zl... 50zl bilet, 5-6 piwek drugie tyle, a że do piwa przyda coś się zjeść to jakaś zapiekanka tez wjedzie :) Dla porownania przecietny kibic z zielonej srednio wydaje 25 zl : na bilet :D Więc największa kasę zostawiamy MY: pikniki, Janusze czy jak Ty nas tam nazywasz ;)

     • 29 2

     • (2)

      Na zieloną 30 zł ! PS nie pijemy alkoholu bo dopingujemy przez cały mecz

      • 3 14

      • Lwy Północy to jeszcze straty przynoszą

       Bo wchodzą za darmo, albo za piątaka. A kar za race i generują tyle, że jeszcze klub dopłaca. Więc wychodzi faktycznie tzw. "Janusz" z żółtej, czerwonej to ten najbardziej oczekiwany kibic dla zarządu.

       • 22 4

      • tylko kilka dni później klub musi 30 tys płacić za wasze zachowanie więc zysk z was żaden,a i doping do niczego skoro kto by nie przyjechał to w plecy.

       • 0 0

    • twoja ekstraklasa to własnie kopanina pastwiskowa, porównaj to z europą Januszku głupi

     • 2 2

  • trzeba być kibicem na dobre i na złe

   Jestem kibicem 7egłej i zawsze wierzę w jej zwycięstwo. w trójmieście mieszkam 24 lata i nigdy nie opuściłem meczu - zauważyłem że kibice z gdańska są najsłabsi i z najmniejszą wiarą - dlatego wiem kto dziś wygra

   • 7 3

 • Nie oczekujemy juz wiele w tym sezonie! (4)

  Tylko pewne utrzymanie, pilke ktora da sie ogladac oraz 11 rok rzadzenia w trojmiescie!!!!

  • 21 13

  • uwaga

   Lechia już trenuje aby jesienią remisować z... Druteksem...

   • 9 3

  • Nie oczekujemy juz wiele w tym sezonie??? (2)

   ''Tylko pewne utrzymanie''
   byłoby to wręcz niesprawiedliwe, aby drużyna nie potrafiąca wygrać z Sandecją czy Termaliką = miała pozostać w szeregach ekstraklasy!!!

   • 2 1

   • Pośmiewisko Ligi

    nie może i nie obroni się przed spadkiem, bo z Nikim ICH nie stać na zwycięstwo - no może jedynie z Sandecją - ale i to nic pewnego
    Arka rozegra z Nimi mecz, taki sam, jak w Gdyni czyli typowy, remisowy mecz walki i tym razem ''fuksiarskiej'' bramki na kilka sekund przed końcem meczu nie uda IM się znów strzelić

    • 3 0

   • W zeszłym sezonie drużyna która u siebie przegrała z Ruchem Chorzów wygrała ligę. Może właśnie dlatego nazywa się to rozgrywkami ligowymi a nie pucharowymi?

    • 0 0

 • (1)

  Pożyjemy zobaczymy. Dziś dzień zamknietych sklepów więc może frekwencja będzie wysoka.

  • 11 17

  • i to zdanie mówi wszystko

   ''Bez względu na to, jaka "11" rozpocznie mecz z Legią, nie należy spodziewać się diametralnej zmiany, jeśli chodzi o styl gry''

   • 4 0

 • (1)

  najlepiej byloby dla kibiców zmienić caly zarząd

  • 23 3

  • ''złość''

   ''W drużynie..........jest złość. Piłkarze są świadomi, że nie wykorzystują swojego potencjału''
   BZDURA! owszem jest w Nich złość, ale na to, że niemal cała Liga pokazała IM = jacy to z Nich wielcy ''gwiazdorzy'' i jacy w rzeczywistości są Oni ''dobrzy i mocni''.
   i można do tego jeszcze dorzucić drwiące z Nich słowa trenera Termaliki: ''mogliśmy Ich dobić, ale zabrakło nam czasu''

   • 2 0

 • (7)

  19100 tyle biletów sprzedano Wszyscy na Lechię Sosiadka może tylko zazdrościć Biało Zielona fala

  • 13 47

  • Chyba rozdano

   • 16 5

  • i po co piszesz głupoty jak będzie 15 to wszyscy będą szczęśliwi

   • 12 0

  • czym sie podniecasz zapelnicie moze 40% pojemnosci "waszego" stadionu a więc pusciutko.

   • 11 4

  • Idą zobaczyć Legie, nie Lechie

   Lechie chce oglądać max 4000 ludzi

   • 18 4

  • (1)

   Trzeba się śpieszyć ,bo cała Indonezja wykupi bilety :) xD

   • 10 1

   • nawet on i m ają nas w d*pie

    • 4 0

  • Raczej na Ległe

   Przyjdą zobaczyć jak powinno się grać w piłkę.

   • 4 0

 • Nie wierze ze z tej zbieraniny da sie jeszcze zrobić zespól (3)

  Rywale punktują a Lechia moze tylko patrzeć. Dzis społeczny klub przyjeżdża i będzie na boisku łomot. 0-3 to taki wariant optymistyczny. Walki będzie może przez 15 min a potem nosze. Za to artykułów jeden za drugim o tym i znowu zapewnienie ze będzie lepiej. Ja juz dawno przestałem w to wierzyć. Wystarczy ze oglądam i każdy kto choć raz w życiu widział piłkę wie ze tutaj futbolu nie ma. Kopanina w gorszym stylu niż ta z dzieciakami na boisku szkolnym. Wstyd ! I te ceny ... Koszmar

  • 35 3

  • taaaaa. bo w ekstraklasie chodzi o wyniki i pilke nożną (1)

   liczą się tylko trybuny. a takie pazie jak ty tylko będą płakać bo pajace na boisku nie grają. dramat...

   • 0 5

   • Jakie trybuny?

    Narkouklady chciałeś powiedzieć.. A co do trenera, jak ich nie zacznie porządnie opiera....ć to z tego też nic nie będzie

    • 2 0

  • prawda niestety

   • 1 0

 • Przelamanie (2)

  A ja wieżę w Stokowca I w to że się przelamieny na legii , po raz kolejny pozbawimy ich punktów i szans na mistrzostwo, mój skład na ten mecz Kuciak, mladenovic, chrzanowski, gerson, stolarski, krasic,Borysiuk,Lipski, peszko,Oliviera, I jakiś młody na szpicy

  • 10 10

  • Walisz tą wieżę w Stokowca

   czy co?

   • 0 0

  • Naprawdę Mladenovic?

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 30.11.2020 godz. 18:00 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

45%

119 typowań

x

22%

58 typowań

2

33%

88 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Krzysztof Ogonowski 12 28 83.3%
2. Stefan Sandach 12 26 75%
3. Jacek P. 12 26 75%
4. Radosław Dymkowski 12 26 75%
5. Wojciech rohde Rohde 11 25 72.7%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Raków Częstochowa 11 7 3 1 24:12 24
2 Legia Warszawa 11 7 2 2 17:11 23
3 Górnik Zabrze 11 6 2 3 17:11 20
4 Zagłębie Lubin 11 5 3 3 15:12 18
5 Śląsk Wrocław 11 5 2 4 17:12 17
6 LECHIA GDAŃSK 10 5 1 4 17:15 16
7 Pogoń Szczecin 9 4 3 2 11:7 15
8 Jagiellonia Białystok 11 4 2 5 15:18 14
9 Warta Poznań 11 4 1 6 8:11 13
10 Cracovia 11 4 5 2 15:13 12
11 Lech Poznań 9 2 4 3 17:16 10
12 Wisła Kraków 11 2 4 5 16:16 10
13 Wisła Płock 10 2 3 5 12:18 9
14 Piast Gliwice 11 2 3 6 11:17 9
15 Stal Mielec 11 2 3 6 13:23 9
16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 11 2 3 6 12:25 9

Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.

Wyniki 11 kolejki:

 • LECHIA GDAŃSK - Lech Poznań (poniedziałek, godz. 18)
 • Wisła Płock - Cracovia 0:1 (0:1)
 • Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 2:1 (1:1)
 • Stal Mielec - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 0:2 (0:1)
 • Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:2 (0:0)
 • Raków Częstochowa - Warta Poznań 1:0 (0:0)
 • Legia Warszawa - Piast Gliwice 2:2 (1:1)

Terminarz

30.11 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk typuj bez publiczności Lech Poznań LIVE!
05.12 (sob) godz.20:00 Legia Warszawa typuj bez publiczności LECHIA Gdańsk
14.12 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk typuj bez publiczności Wisła Płock
23.11 (pon) godz.18:00 Piast Gliwice 2:0 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!
20.11 (pt) godz.18:00 LECHIA Gdańsk 3:2 bez publiczności Śląsk Wrocław LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »