Lechia Gdańsk. Łukasz Zwoliński: Trener Piotr Stokowiec będzie przez nas siwy

Rafał Sumowski
30 czerwca 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Łukasz Zwoliński zdobywa bramki dla Lechii Gdańsk jak na zawołanie. Średnio trafia w ekstraklasie co 73 minuty. Łukasz Zwoliński zdobywa bramki dla Lechii Gdańsk jak na zawołanie. Średnio trafia w ekstraklasie co 73 minuty.

- To był prawdziwy rollercoaster. Trener Piotr Stokowiec śmieje się, że niedługo będzie siwy, bo przysparzamy mu stresu - mówi Łukasz Zwoliński meczu z Jagiellonią Białystok, kolejnym na które Lechia Gdańsk zapracowała dopiero w drugiej połowie. Napastnik biało-zielonych wyrasta na najskuteczniejszego napastnika w ekstraklasie. Zdobywa gola średnio co 73 minuty i ma ogromny udział w kolejnych zwycięstwach.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:2. Łukasz Zwoliński odmienił mecz

Choć Lechia Gdańsk po trzech meczach rundy mistrzowskiej ma komplet zwycięstw, biało-zieloni wciąż mają nad czym pracować. Mecz z Jagiellonią Białystok był kolejnym, po którym wygrali dzięki znacznie lepszej grze w drugiej połowie.

- To był prawdziwy rollercoaster. Trener Piotr Stokowiec śmieje się, że niedługo będzie siwy, bo przysparzamy mu stresu. Najważniejsze, że zdobyliśmy 3 punkty na trudnym terenie. W pierwszej połowie Jagiellonia była lepsza, ale to nie pierwszy mecz, w którym pokazujemy, że potrafimy grać do końca i jeden walczy za drugiego - mówi Łukasz Zwoliński, którego dwa trafienia dały Lechii 3 pkt.

Lechia Gdańsk. Ze Gomes zostaje, Kenny Saief wraca do Belgii

Napastnik, który trafił do Gdańska w lutym, stał się prawdziwą maszyną do zdobywania bramek. W dziewięciu meczach zaliczył 7 goli, choć w większości spotkań na boisko wchodził po przerwie. "Zwolak" zdobywa bramkę średnio co 73 minuty.

dane za transfermarkt.com

W tej statystyce ma za sobą takich snajperów jak Jarosław Niezgoda, Christian Gytkjaer, Jorge Felix czy kolega z drużyny Flavio Paixao. Z zawodników, którzy zaliczyli więcej niż jedno trafienie, wyprzedza go w tej klasyfikacji tylko Maciej Rosołek, który swoje 3 gole zdobywał średnio co 67 minut.

Zwoliński bardziej niż w indywidualne statystyki, patrzy w tabelę ekstraklasy, gdyż Lechia w obecnej dyspozycji wciąż ma realne szanse nawet na wicemistrzostwo Polski.

- Nie wybiegamy w przyszłość. Każdy następny mecz to dla nas mały finał. Najważniejszym meczem jest zawsze ten najbliższy - mówi napastnik.

Lechia Gdańsk ma znak rozpoznawczy. Łukasz Zwoliński: Otwarte i atrakcyjne mecze

Łukasz pod koniec meczu z "Jagą" po starciu z Tomasem Prikrylem wymagał pomocy medycznej. Zapewnił jednak, że nie jest to uraz, który wykluczyłby go z kolejnego spotkania w sobotę przeciwko Cracovii.

- Jeśli chodzi o mój uraz, to zbicie mięśnia. Typowy kopniak, poboli i przestanie. Musimy dalej robić swoje. Wchodzimy w cykl grania co trzy dni, a poważniejsze kontuzje nas omijają, oby tak do końca Widać po nas, że jesteśmy dobrze przygotowani - stwierdził zaraz po spotkaniu przed kamerami Canal Plus.

• (5)

Saief odchodzi. Szkoda. No naprawdę szkoda.

• 46 6

• Poważny uraz

• 2 6

• Póki co, na leczenie do Belgii (1)

Oby wrócił na kolejny sezon. Choć jak kasa klubowa pusta, to słabo to widze.

• 4 5

• Na leczenie też zabraknie

• 2 6

• LG

Ale jest szansa że zagra w kolejnym sezonie:-)

• 11 1

• tak

juz wiecej go nie zobaczycie kto zaplaci 2 mln euro

• 3 9

• (2)

Jak moja Arka mogła puszcic taki szmaragd a rubin lewy chciał grać matka chciala grosze i co słyszy........ Bez tabletu przykro pa pa pa

• (4)

Nie prawda, mój dobry koleżka z klubu, kolega Wojtek nie potwierdza tych informacji. Będzie silna paka w naszej Lechii na jesień. Zapewniam.

• 3 10

• Tak

Musimy być czujni, bo ta silna paka będzie przyjeżdżała do nas pod wejherowo. Tak przy okazji, cieszę się, że nasza arka będzie grać znowu przy ejsmonda.

• 8 2

• W ogóle cieszę się, (2)

że popełniasz już coraz mniej błędów ortograficznych. Czasem jednak, zdarza ci się jeszcze napisać nieprawidłowo. Podpowiedź: "nieprawda" piszemy łącznie.

• Będziemy (1)

teraz walczyć o mistrzostwo B klasy, jak nie poprawi się sytuacja. Miejmy nadzieję, że nasza arka spadnie tylko do pierwszej ligi.

• 4 1

• Kacper Krzepisz

gwarantem dobrej gry obronnej. Może Staniszewski zostanie u nas. Pavelsowi mówimy żegnaj. Zdobędziemy z naszą arką mistrzostwo B klasy.

• 3 2

• Ciekawy jestem nastepnego skladu na Cracowie. (5)

Pewnie znowu mix.

• 13 1

• Craxa gra padlinę, więc jest szansa (3)

Gorzej mecze w Poznaniu i ostatni w Gdańsku z krawatami

• 4 3

• LG

Krawaty przyjadą tu na wycieczka jako MP myślę że nie będą się sie specjalnie szarpać!

• 8 0

• Ostatnio z tą padlina 1 - 3!!! Będzie powtórka?

• 0 5

• To tak jak my

• 0 0

• LG

Mix co mecz może nie jest najlepszy,ale Probierz nawet nie wie kto zagra w Lechii w sobotę więc nie może ustawić drużynę pod konkretnych graczy!

• 4 0

• Nie mamy rozgrywającego na ostatnie 4 mecze (2)

będzie cięzko bez Saiefa w środku. Wątpie żeby murowanie Stokiego zdało egzamin w tych meczach, bo teraz każdy będzie grał o 3 punkty bez kunktatorstwa. Oby się udało wskoczyć jakoś na podium. Peterii Forsell, ten gość przydałby nam się w następnym sezonie. Dobry strzał, niezłe podania, dużo widzi i "szybko"widzi. Wadą jest to że ma nadwagę i mało biega, ale myślę że jest o wiele lepszy od Lipskiego i Gajosa razem wziętych.

• 22 11

• przestań z tym Forsellem

To nie zawodnik na Lechię

• 3 4

• Mówisz o kopaczu co spuścił dwie drużyny do pierwszej ligi Miedź rok temu a teraz Koronę.

• 1 0

• Saief kontuzja

i znowu zabraknie gracza który umie utrzymać piłkę z przodu. Pech.

• 22 1

• Joao? A nie Jorge Felix? (1)

Joao gra w Atletico xD
    I trzymam kciuki za Lechię, wygra ten kto lepiej wypadnie kondycyjnie, Cracovia o jeden dzień odpoczynku mniej więc powinno być łatwiej, zobaczymy.